Skoči na vsebino

Pri Slovenici, če si motorist, si kriv


mbguzzi

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi sem imel prometno nesrečo, ki sem jo zahvali odlično skonstruiranemu BMW-ju C1 odnesel le z manjšimi poškodbami.

Zadrogiran mladi voznik mi je zaprl pot in silovit čelni trk je bil neizogiben. Kmalu so se na kraju nesreče pojavili možje postave, ki so svojo nalogo opravili korektno in profesionalno, naredili ustrezen zapisnik z jasno navedeno krivdo mladega voznika.

Ko so se bolečine in šok malo polegle sem se seveda odpravil reševati še materialno škodo k povzročiteljevi zavarovalnici Slovenica.

Izpolnim dolgovezni in brezvezni formular (ki ima podobna vprašanja kot policijski zapisnik in evropsko poročilo - torej že tretjič isto) in ga oddam dekletu za šalterjem. Čez približno pet minut izza ozadja pridrvi podivjani škodni cenilec, ki se seveda nič ne predstavi ampak samo zadirčno vpraša kdo je tukaj tisti motorist. Seveda se mu javim. Pristopi k meni in me povpraša, če je motor kasko? Odgovorim mu, da ni in da sem to itak že napisal v formularjo. Predvsem pa sem ga vprašal zakaj bi bilo to pomembno ali je moj motor kasko? No in potem pa se je začelo zares. Na dan pride z izjavo, da bo to zagotovo deljena krivda, ker vsi motoristi vozite prehitro in bi pač moj kasko povrnil mojo škodo. Seveda se mi je pokadilo iz ušes in začel se je prepir. Namesto, da bi me za dober dan vprašal kako sem ali je z menoj vse v redu se njegova komunikacija začne z optoževanjem in razsojanjem krivde, pa čeprav je njegovo delo samo ocenjevanje škode. Kljub jasnemu policijskemu poročilu se je on počutil kot glavni razsodnik nesreče. Pogovor sem zaključil, da se z njem pač sploh ne mislim pogovarjati jaz, ampak se bo namesto mene pogovarjal moj odvetnik. No, potem se je začel malo mehčati kako so oni prijazna zavarovalnica itd.

Potem sem povprašal gospodično za šalterjem, če mi zaupa ime tega prijaznega človeka, (to je g. Tone Venta) da bom sploh vedel kdo vodi moj primer. Zvarovalnico sem zapustil brez enega papirja ali vizitke.

Seveda bom mojo prijetno izkušnjo z zavarovalnico posredoval še njegovemu direktorju, ki pa upam da se bo malo zamislil o vedenju in načinu kominiciranja njegovih podrejenih.

No, tako je če si motorist, pač si kriv (tudi, če sosedova krava ne da mleka).

Matevž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da neboš metal denarja za odvetnika proč, če res imaš tako neizpodbitno policijsko poročilo. To ti naj bo zadnja rešitev.

Sicer pa.......kaj naj rečem. Jaz bi ga poslal v PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa.......kaj naj rečem. Jaz bi ga poslal v PM.

ja in s tem bo rešil kaj..... :wacko:

direkt k nadrejenim malo zatežit da se tako ne dela :fight2: ...s tem boš še največ dosegel(če sploh kaj boš).....sekirati se pa ti ni treba preveč ker je zadeva jasna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da neboš metal denarja za odvetnika proč...

obvezno odvetnika in to dobrega (specializiranega za odškodnine)...zagotovo iztirja vsaj 50% več odškodnine (stroške v višini 10-15 % odškodnine pa izterja direktno od zavarovalnice) torej si v vsakem primeru na boljšem...

vsaj v mojem primeru je bilo tako (bil sem sicer v avtu, ampak ostalo je podobno)...voznik kombija me je izsilil, podpisal zapisnik in priznal krivdo, nato pa se pritožil in zahteval deljeno krivdo, češ da sem vozil prehitro, čeprav policijski zapisnik tega ne omenja...torej sem šel k odvetniku, ki je preučil dokumentacijo in prevzel primer, po nekaj mesecih zavlačevanja s strani zavarovalnice (češ da še niso prejeli vseh papirjev s policije) sem zavarovalnici osebno dostavil te dokumente, nakar me je kmalu po tem poklical odvetnik, da ima parirje za poravnavo iz zavarovalnice...prišel sem do njega, podpisal papirje, in v roku nekaj tednov prejel točno tisti znesek ki je bil naveden na poravnavi (in bil cca. 70% večji kot prvotna ponudba)...osebno nisem odvetniku plačal niti tolarja-vse je pokasiral direktno od zavarovalnice...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč se ne sekiraj, če imaš policijski zapisnik bodo upoštevali tega in nič drugega, razen če se tip, ki te je zbil ne pritoži ... vsekakor si dobi odvetnika ... zavarovalnice pač delujejo po sistemu, da probaj vse, da bi izplačale čim manj ... meni se je moj primer (mulc mi je podrl motor na parkirišču) po štirih mesecih zaključil z besedami cenilca ... vam izplačamo vse, sam da končno zaključim s tem (pred tem sem jim napisala par pritožb in zagrozila z odvetnikom) ... tako, da lepo počasi, po možnosti z odvetnikom in vse se ti bo končalo OK ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč se ne sekiraj, če imaš policijski zapisnik bodo upoštevali tega in nič drugega, razen če se tip, ki te je zbil ne pritoži ...

lahko ga tudi toži(civilno)...

od tete mož je imel nesrečo...na parkirišču KC-ja je v leva vrata priletela ženska...v "križišču" z desnim pravilom katerega ona ni upoštevala...pa je bila ful prizadeta tam in se opravičevala in mu takoj dala kuponček, policije nista klicala...pol ga pa popoldne pokliče ženska in reče da so jo doma okregali zakaj je dala kupončk...in da se je premislila in ne vem kaj...zdej je stvar bolj zakomplicirana in razplet bo sledil.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv zaplet situacije, sicer mislim, da bi bilo podobno pri vseh zavarovalnicah podobno (pač probajo). Upam da je s tabo vse ok. Javi kako se je izšlo z zavarovalnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo razmišljal v tej smeri, da so deljene krivde nekakšna zavarovalniška nategovancija :angry: saj je za nesrečo vedno eden ki je bolj odgovoren oz kriv, in jo je dejansko povzročil in to s svojim ravnanjem na cesti, zato pa samo ostro brez milosti po zavarovalnici :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in s tem bo rešil kaj..... :wacko:

1) Sprostil bi hitro nakopičeno napetost......... :doze:

2) Nekako mi je stara zaveza pri srcu.........zob za zob.

3) Včasih mi prav paše prepirat se

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, tale tip je še posebej zoprn. Čeprav so že po defaultu na zavarovalnicah zoprni glede škod. Jst sm tut imela opravka z njim. :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VEDNO ampak res VEDNO je treba izpolniti evropsko poročilo o nezgodi ... tam se oba voznika podpišeta pod dogodkom !!!

Ta papir ima velikokrat na zavarovalnici večjo težo kot policijski zapisnik in še dostave zapisnika iz policije ni potrebno čakati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VEDNO ampak res VEDNO je treba izpolniti evropsko poročilo o nezgodi ... tam se oba voznika podpišeta pod dogodkom !!!

Ta papir ima velikokrat na zavarovalnici večjo težo kot policijski zapisnik in še dostave zapisnika iz policije ni potrebno čakati.

no sej če pridejo policaji na sceno dogodka ti itak svetujejo da poročilo izpolniš.....jst imam slabo izkušnjo s poročilom ker sem pod opombe po sugestiji policaja napisal SEM KRIV...s tem sem si zapečatil vse možnosti oporekanja krivdi...tako da poročilo rešite ampak pazljivo....da ni potem obžalovanja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...v mojem primeru je bilo izpolnjeno evropsko poročilo in policijski zapisnik in na obeh je povzročitelj priznal krivdo...vendar se je nato pritožil na zavarovalnico in zahteval deljeno krivdo...začelo se je zavlačevanje in zavarovalnica je izplačala celotno odškodnino šele po pravnomočni sodbi sodnika za prekrške...

sedaj pa si predstavljaj, da takrat ne bi klical policije in bi imel samo evropsko poročilo...po vsej verjetnosti bi obveljala deljena krivda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst imam slabo izkušnjo s poročilom ker sem pod opombe po sugestiji policaja napisal SEM KRIV...s tem sem si zapečatil vse možnosti oporekanja krivdi...

v bistvu ne...še vedno se lahko pritožiš in izpodbijaš svoje navedbe v evropskem poročilu in policijskem zapisniku, kot razlog pa navedeš stres oz.šok ob prometni nesreči in s tem povezano nerazsodnostjo neposredno po dogodku...

btw...ponavadi je najbolje (če si povzročitelj) da se v evropsko poročilo vpiše samo najnujnejše podatke, brez kakršnekoli pripombe o priznanju krivde, ter zahteva kopijo policijskega zapisnika (sicer neradi dajo, ampak se dobi)...odvetniku boš s tem močno olajšal delo...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. huh zdaj pa me je malce zaskrbel (tudi jaz dajem dnarce Slovenici)..

:?

obljubim, da se ne bom razsipal.. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VEDNO ampak res VEDNO je treba izpolniti evropsko poročilo o nezgodi ... tam se oba voznika podpišeta pod dogodkom !!!

Ta papir ima velikokrat na zavarovalnici večjo težo kot policijski zapisnik in še dostave zapisnika iz policije ni potrebno čakati.

V mojem primeru sem imela oboje, evropsko poročilo in policijski zapisnik ... ker tip po nesreči le-te ni prijavil so na koncu čakali na policijski zapisnik, kljub dostavljenemu evropskemu poročilu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, moj foter je totalko sesul BMWja (en ga je na AC spregledu pa ga porinu ob ograjo - sesut na obeh straneh), pa mu je ocenjevalec neki mutil "to je ze prej blo" in podobno - oba avta smo dal k slovenici zavarovat. zdej pa res ne vem kje bom jst motor zavaroval... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kadar nisi kriv ni pomembno, kje si zavarovan TI ampak kje je zavarovan KRIVEC. Saj uveljavljaš povrnitev škode pri njegovi zavarovalnici !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa zmer policijo klicat ...

Ampak res zmeraj...

PS: Thundercat, a se pri tebi bojite ta plavih ali zakaj si jih ob nesreči ne upate poklicati... a nisi ti pred kratkim imel neko podobno frko...? ali je to ista stvar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VEDNO ampak res VEDNO je treba izpolniti evropsko poročilo o nezgodi ... tam se oba voznika podpišeta pod dogodkom !!!

Ta papir ima velikokrat na zavarovalnici večjo težo kot policijski zapisnik in še dostave zapisnika iz policije ni potrebno čakati.

Ni čisto tako... oziroma blefirajo. Jaz sem prinesel evropsko poročilo (na katerem je bila priznana kridva), pa so mi na Adriaticu (kjer je bil zavarovanec, ki ji me poškodoval avto, zavarovan) rekli, da kje imam policijski zapisnik... sem rekel da ga nimam, pa so rekli hja potem pa ne bo šlo... "bo moral naš zavarovanec osebno priti (sam po sebi) na zavarovalnico in še enkrat podpisati krivdo, da bomo kaj izplačali"... prijaza gospa je še dodala: "tole evropsko poročilo si bom morda skopirala, drugače ga pa v koš vrzite"... :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"tole evropsko poročilo si bom morda skopirala, drugače ga pa v koš vrzite"... :? :?

Ja ... in ce bi imel samo zapisnik bi te vprasala, kje imas evropsko porocilo ... Seveda - stran vrzi, naslednjic bodo pa hoteli imeti evropsko porocilo ... <_< :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!