Skoči na vsebino

Pri Slovenici, če si motorist, si kriv


mbguzzi

Priporočene objave

Ampak res zmeraj...

PS: Thundercat, a se pri tebi bojite ta plavih ali zakaj si jih ob nesreči ne upate poklicati... a nisi ti pred kratkim imel neko podobno frko...? ali je to ista stvar?

pri nas je navada (bila??) da se da vsako stvar zmenit pošteno in človeško...kjer ne rabiš policaja...in če se nekaj zmeniš naj bi to držalo...žal sedaj to ne velja več in imaš prav ta plave je treba vedno imet zraven....sej če ti je oseba dala kuponček je bila ponavadi stvar rešena kar se tebe tiče....žal je sedaj drugače.... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so na koncu čakali na policijski zapisnik, kljub dostavljenemu evropskemu poročilu ...

Pa se to lazejo, kako dolgo cakajo na policijski zapisnik! Naj Noise pove, kako so lagali v njegovem primeru.

Matevz!

Ko ti bodo vse izplacali, pa se zahtevaj, da "prijazni " cenilec dobi disciplinsko.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas je navada (bila??) da se da vsako stvar zmenit pošteno in človeško...kjer ne rabiš policaja...in če se nekaj zmeniš naj bi to držalo...žal sedaj to ne velja več in imaš prav ta plave je treba vedno imet zraven....sej če ti je oseba dala kuponček je bila ponavadi stvar rešena kar se tebe tiče....žal je sedaj drugače.... :unsure:

Ja, ti časi so že dolgo mimo.. morda pred letom 91, potem pa je šlo - kar se tega tiče navzdol - (ahh, nostalgija ehehhehe)...

Aja, hvala THundercat, zdej sem se spomnil tudi na to, da sem poleg EU poročila imel še kupon seveda zraven...

Se pa strinjam s cycom, da blefirajo oz. poskušajo zavlačevati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se to lazejo, kako dolgo cakajo na policijski zapisnik! Naj Noise pove, kako so lagali v njegovem primeru.

Jao jao jao... "čudno, zapisnika še niso poslali iz policije..."

valjda smo njihovo trditev takoj preverili na pristojni PP, kjer so rekli, da je zadeva že zdavnaj šla naprej...

Takoj kličem nazaj, povem verzijo iz policije in (ista ženska) reče: "aha, ja, vi ste me že prej klicali... no, v tem trenutku sem ga dobila na mizo"... doda: "ja, to najprej pride v ta-in-ta-oddelek, morda so oni kaj zamečkali... pa to se ne dogaja, veste... no, saj glavno da je sedaj zapisnik tukaj in lahko gre zadeva naprej v reševanje"...

:fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje ukrepanje pri morebitnih naslednjih nesrečah (krivec ni pomemben) Pokličem policijo, izpolnim prometno poročilo, obisk pri zdravniku, obisk pri odvetniku. Na zavarovalnico me sploh ne bo ker se sploh ne mislim z njimi pregovarjat.

Glede dobrega odvetnika pa PM, je bilo že kar nekaj MS pri njem in mislim da so vsi zadovoljni šli od njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jast svoje povem :) Slovenske zavarovalnice niso niti za kuraz! Ne samo, da odirajo s previsoko zavarovalnino (kaska nebom niti omenjal), tudi motoristov ne marajo. Tipičen primer je moj foter, ko je imel nesrečo z Ninjo, ker mu je ena baba odvzela prednost. Pomoje majo kar nek dogovor s policisti, da le-ti vedno napišejo pri motoristih, da je krivda deljena, da potem ne rabijo izplačevat takšnih velikih zneskov. Policajem to seveda plačajo, po drugi strani pa potem zavarovalnica ne rabi izplačat totalne škode, ki je pri tem nastala. In tako so tudi njemu napisali, da ni imel prilagojene hitrosti, čeprav je vozil 50km/h skozi naselje. Ko je policaju to povedal, je le-ta skomignil z rameni in odgovoril, da bi moral pravočasno ustavit, če mu pot prekriža ovira. Ker je ženska zapeljala njemu pred nos, bi torej moral vozit 20km/h ali pa še bolje, se sprehajat ob motorju. Definicija "prilagojene hitrosti" je drugačna. Pravi namreč, da moraš varno ustavit, če sumiš, da ti lahko kakšna stvar prekriža pot. To velja seveda za bližino igrišč itd., ne pa za prednostno cesto. Ženska je potegnila bojda iz torbice VIP kartico za policijo in foter je bil kriv brez predstodkov. Celo napisali so mu, da se je vozil brez čelade, čeravno je bil oblečen v kombinezon. Motor je bil totalka. Najel je odvetnika, ki je dokazal, da foter ni kriv, celo sliko so poslali na sodišče, kjer je bila na motorju slikana opraskana čelada. Dobil je tožbo, ženska pa je bila kaznovana zaradi posedovanja VIP kartice, katere ni lastnica. Policajev pa ni zdravo tožit. Skratka, že več kot 1 leto je minilo, zavarovalnica pa prezira tako njegovo pošto, kot tudi odvetnika. Ker jim je zagrozil, da jih bo dal v časopis, so potem ponudili simbolični znesek v vrednosti 250.000sit, na motorju pa je škode za vsaj 800.000sit. Žalostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, ampak -a ni očitno, da je ni imel prilagojene, če se je zaletel v nepredvideno oviro?

A čelado je imel med vožnjo na glavi, ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi sem imel prometno nesrečo, ki sem jo zahvali odlično skonstruiranemu BMW-ju C1 odnesel le z manjšimi poškodbami.

Zadrogiran mladi voznik mi je zaprl pot in silovit čelni trk je bil neizogiben. Kmalu so se na kraju nesreče pojavili možje postave, ki so svojo nalogo opravili korektno in profesionalno, naredili ustrezen zapisnik z jasno navedeno krivdo mladega voznika.

Ko so se bolečine in šok malo polegle sem se seveda odpravil reševati še materialno škodo k povzročiteljevi zavarovalnici Slovenica.

Izpolnim dolgovezni in brezvezni formular (ki ima podobna vprašanja kot policijski zapisnik in evropsko poročilo - torej že tretjič isto) in ga oddam dekletu za šalterjem. Čez približno pet minut izza ozadja pridrvi podivjani škodni cenilec, ki se seveda nič ne predstavi ampak samo zadirčno vpraša kdo je tukaj tisti motorist. Seveda se mu javim. Pristopi k meni in me povpraša, če je motor kasko? Odgovorim mu, da ni in da sem to itak že napisal v formularjo. Predvsem pa sem ga vprašal zakaj bi bilo to pomembno ali je moj motor kasko? No in potem pa se je začelo zares. Na dan pride z izjavo, da bo to zagotovo deljena krivda, ker vsi motoristi vozite prehitro in bi pač moj kasko povrnil mojo škodo. Seveda se mi je pokadilo iz ušes in začel se je prepir. Namesto, da bi me za dober dan vprašal kako sem ali je z menoj vse v redu se njegova komunikacija začne z optoževanjem in razsojanjem krivde, pa čeprav je njegovo delo samo ocenjevanje škode. Kljub jasnemu policijskemu poročilu se je on počutil kot glavni razsodnik nesreče. Pogovor sem zaključil, da se z njem pač sploh ne mislim pogovarjati jaz, ampak se bo namesto mene pogovarjal moj odvetnik. No, potem se je začel malo mehčati kako so oni prijazna zavarovalnica itd.

Potem sem povprašal gospodično za šalterjem, če mi zaupa ime tega prijaznega človeka, (to je g. Tone Venta) da bom sploh vedel kdo vodi moj primer. Zvarovalnico sem zapustil brez enega papirja ali vizitke.

Seveda bom mojo prijetno izkušnjo z zavarovalnico posredoval še njegovemu direktorju, ki pa upam da se bo malo zamislil o vedenju in načinu kominiciranja njegovih podrejenih.

No, tako je če si motorist, pač si kriv (tudi, če sosedova krava ne da mleka).

Matevž

Verjetno sta oba s krivcem zavarovana pri isti zavarovalnici. In potem pač, zaradi manjšega izplačila škoda sodijo obema. Spet žalostno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristov ne marajo. Tipičen primer je moj foter, ko je imel nesrečo z Ninjo, ker mu je ena baba odvzela prednost. .

In tako so tudi njemu napisali, da ni imel prilagojene hitrosti, čeprav je vozil 50km/h skozi naselje. Ko je policaju to povedal, je le-ta skomignil z rameni in odgovoril, da bi moral pravočasno ustavit, če mu pot prekriža ovira. Ker je ženska zapeljala njemu pred nos, bi torej moral vozit 20km/h ali pa še bolje, se sprehajat ob motorju. Definicija "prilagojene hitrosti" je drugačna. Pravi namreč, da moraš varno ustavit, če sumiš, da ti lahko kakšna stvar prekriža pot. To velja seveda za bližino igrišč itd., ne pa za prednostno cesto. ...

Celo napisali so mu, da se je vozil brez čelade, čeravno je bil oblečen v kombinezon.

Hmm, ampak -a ni očitno, da je ni imel prilagojene, če se je zaletel v nepredvideno oviro?

A čelado je imel med vožnjo na glavi, ali ne?

Ja, čelado je imel na glavi. Vbistvu se v babo sploh ni zaletel, ampak ga je motor prevrgel pred njo. Ninja ma pač prednje bremze ubijalske in neprimerne za cestno vožnjo. Skratka za tole njihovo "prilagojeno hitrost" moraš ti predvidevat, da se ti lahko nekaj zgodi, če si na prednostni cesti, pa ti nima oni iz stranske ceste kaj skakat pred tebe. Drugo je recimo divjad, ki ne ve kaj je cesta, ali pa otroci. Zakaj vbistvu sploh postavljajo prometne znake z omejitvami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni očitno, da je ni imel prilagojene, če se je zaletel v nepredvideno oviro?

kaj pa nacelo zaupanja?? od drugih udelezencev v prometu naj bi lahko pricakoval voznjo po predpisih, in ce te kdo izsili, ni nikoli deljena krivda, ampak krivda tistega, ki ni mel prednosti - izjema so seveda primeri, ko gre za nehomologirane dodatke, vpliv strica Alkota (buohnedej), itd... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristov ne marajo. Tipičen primer je moj foter, ko je imel nesrečo z Ninjo, ker mu je ena baba odvzela prednost. .

In tako so tudi njemu napisali, da ni imel prilagojene hitrosti, čeprav je vozil 50km/h skozi naselje. Ko je policaju to povedal, je le-ta skomignil z rameni in odgovoril, da bi moral pravočasno ustavit, če mu pot prekriža ovira. Ker je ženska zapeljala njemu pred nos, bi torej moral vozit 20km/h ali pa še bolje, se sprehajat ob motorju. Definicija "prilagojene hitrosti" je drugačna. Pravi namreč, da moraš varno ustavit, če sumiš, da ti lahko kakšna stvar prekriža pot. To velja seveda za bližino igrišč itd., ne pa za prednostno cesto. ...

Celo napisali so mu, da se je vozil brez čelade, čeravno je bil oblečen v kombinezon.

Hmm, ampak -a ni očitno, da je ni imel prilagojene, če se je zaletel v nepredvideno oviro?

A čelado je imel med vožnjo na glavi, ali ne?

to pa je logika Sym..

:lol1:

..potemtakem si ti kriv, ker si se z glavo zaletel v granitno kocko, katero vržem ys, recimo, iz neprednostne ulice.. hja, nisi se pravočasno ustavil pred nenadno oviro...

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

560črnihpikzalogikopress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa nacelo zaupanja?? od drugih udelezencev v prometu naj bi lahko pricakoval voznjo po predpisih, in ce te kdo izsili, ni nikoli deljena krivda, ampak krivda tistega, ki ni mel prednosti -

Saj, načelo zaupanja in to -vse super in prav. Tudi to, hvalabogu, da se je od Tomota oče potem preko sodnij prikopal do svoje pravice.

Ampak, po drugi strani pa si motoristi med seboj vedno razlagamo, kako moramo biti vedno pripravljeni tudi na tisto najbolj nepredvidljivo ... Torej tudi na glupače, ki ne pogledajo levo pri vključevanju desno na prednostno cesto ... ali na oljni madež sredi ovinka, ali na kmeta s traktorjem takoj za doooolgim desnim GP ovinkom za Senožečami.

Jaz pač krivdo, kadak počim v koga, ki mi vzame prednost, delno pripišem tudi sebi... Ker očitno ne pazim dovolj ... Drugi pač ne bodo pazili name tako zelo dobro, kot bom to storil sam zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..potemtakem si ti kriv, ker si se z glavo zaletel v granitno kocko, katero vržem ys, recimo, iz neprednostne ulice.. hja, nisi se pravočasno ustavil pred nenadno oviro...

V nekoliko ekstremni razlagi - v bistvu ja, ker se kocki nisem pravočasno izognil, čeprav bi se verjetno lahko ... Kot že rečeno - človeštvo je nastrojeno k temu, da iščemo krivdo v drugih in pri drugih ... namesto, da bi jo pri sebi. pa ne mislim na tisti ekstremni katoliški aspekt samozaničevanja in samoobsojanja, ampak na zdrav pogled na svoje početje ...

V bistvu, če me kdo skegla z motorja, se lahk zamislim že nad tem, da sem se sploh začel motorirat po svetu ... s tem, ko sem prvič sedel na beštijo, sem sprejel določene kompromise in potencialne črne scenarije ...

No, dovolj bodi o tem - nadaljujmo o zavarovalnicah, ki se izogibajo izplačilom škod, če slišijo besedo motor. To je res narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, po drugi strani pa si motoristi med seboj vedno razlagamo, kako moramo biti vedno pripravljeni tudi na tisto najbolj nepredvidljivo ... Torej tudi na glupače, ki ne pogledajo levo pri vključevanju desno na prednostno cesto ... ali na oljni madež sredi ovinka, ali na kmeta s traktorjem takoj za doooolgim desnim GP ovinkom za Senožečami.

ja, tudi to je res. sam uradno neb js nikol pristal na deljeno krivdo. :)

tegale cenilca bi pa na disciplinsko dal. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm mel nesrečo lansko leto septembra. Ker ni blo telesnih poškodb, sm izponlil evropsko poročilo in to je bilo za zavarovalnico dovolj. Malo se je samo zavleklo, ker je moral krivec naknadno podpisat izjavo o krivdi(pošta in ostale procedure cca 3 tedne). Res pa je, da sem pri Zavarovalnici Triglav PE Celje naletel na zelo dobrega cenilca. Prva pomembna stvar je, koliko je tržna vrednost motorja in od te tržne vrednosti motorja gredo v izplačilo do 60%. Kar je več od tega zneska so pa problemi. Jz sm nato dal motor v popravilo enem dobrem serviserju v CE in po končanem popravilu motor samo še prevzel. Res sem moral doplačat cca. 10% cene izpušnih cevi, ampak vse ostalo je pa šlo skozi.

Mam dobre izkušnje (zaenkrat). Če je pa ignorantski odnos do strank, potem pa lahko mirne duše poblastiš odvetnika in nič več osebnih dogovarjanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Celo napisali so mu, da se je vozil brez čelade, čeravno je bil oblečen v kombinezon.

Hmm, ampak -a ni očitno, da je ni imel prilagojene, če se je zaletel v nepredvideno oviro?

A čelado je imel med vožnjo na glavi, ali ne?

To je pa precej naiven stav. Verjetno gre za to, da pojma neprilagojena hitrost ne jemljes pravno-formalno ampak razumsko, kar de facto pomeni, da je vsaka hitrost, ki je vecja od 30 na uro neprilagojena, ker telo ni bilo zgrajeno za vecje hitrosti. Torej peljes koncept do absurda.

Dejstvo o katerem smo se ze mnogokrat pogovarjali pa je tudi to, da previsoka hitrost in predpisana hitrost velikokrat ne predstavljata iste vrednosti. Za potrebe policije in zavarovalnice nam bo zakonska definicija kar ustrezala.

To kar je morda tomozuki hotel povedat s stavkom, da je imel njegov oce kombinezon, je da obicajno ljudje ki nosijo kombinezon nosijo tudi celado, ker se (ocitno) zavedajo tveganja do te mere, da poskrbijo zase se bolj kot to predvideva crka zakona. Sploh se mi zdi tako vprasanje nepotrebno, ravno tako kot policajeva trditev. Mislim, da ogromen procent motoristov na sportnih motorjih nosi celade, ce ze ne zaradi drugega pa zato, ker je prakticno nemogoce normalno vozit brez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se voziš po kakem naselju je za moje pojme dobro vozit dosti blizu sredine, da se lahko umakneš, ker veliko ljudi iz ulice zapelje vsaj pol metra, da pogledajo, če je sploh "frej" oz. v drugem primeru (boh ne daj) kr po gasu stisnejo.

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se voziš po kakem naselju je za moje pojme dobro vozit dosti blizu sredine, da se lahko umakneš, ker veliko ljudi iz ulice zapelje vsaj pol metra, da pogledajo, če je sploh "frej" oz. v drugem primeru (boh ne daj) kr po gasu stisnejo.

LP by gebre

Tako je! Za razliko od CCP-ja, ki uči, da se moraš tudi z MOTORJEM vozit ob desnem robu ceste. Mislim, sej bi tisto knjigo takoj preslikal in poslal na net, ker to kar tam noter pišejo je tak, kot da bi jo spisali med gasilsko veselico pri 3. promilah krvi v alkoholu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Celo napisali so mu, da se je vozil brez čelade, čeravno je bil oblečen v kombinezon.

Hmm, ampak -a ni očitno, da je ni imel prilagojene, če se je zaletel v nepredvideno oviro?

A čelado je imel med vožnjo na glavi, ali ne?

To je pa precej naiven stav. Verjetno gre za to, da pojma neprilagojena hitrost ne jemljes pravno-formalno ampak razumsko, kar de facto pomeni, da je vsaka hitrost, ki je vecja od 30 na uro neprilagojena, ker telo ni bilo zgrajeno za vecje hitrosti. Torej peljes koncept do absurda.

Dejstvo o katerem smo se ze mnogokrat pogovarjali pa je tudi to, da previsoka hitrost in predpisana hitrost velikokrat ne predstavljata iste vrednosti. Za potrebe policije in zavarovalnice nam bo zakonska definicija kar ustrezala.

To kar je morda tomozuki hotel povedat s stavkom, da je imel njegov oce kombinezon, je da obicajno ljudje ki nosijo kombinezon nosijo tudi celado, ker se (ocitno) zavedajo tveganja do te mere, da poskrbijo zase se bolj kot to predvideva crka zakona. Sploh se mi zdi tako vprasanje nepotrebno, ravno tako kot policajeva trditev. Mislim, da ogromen procent motoristov na sportnih motorjih nosi celade, ce ze ne zaradi drugega pa zato, ker je prakticno nemogoce normalno vozit brez.

Točno tako! To, da bi vse znal predvidet in upošteval njihovo "prilagojeno hitrost". bi moral bit najmanj Daniel Šmidt (ah, vaše zvezde, moje mezde) :) Seveda kilometri prinašajo izkušnje in s tem tudi predvidevanja. Ampak ne moreš na vsakem križišču ustavljat in se prepričat, če kdo mogoče ne zapelje skozi rdečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa nacelo zaupanja?? od drugih udelezencev v prometu naj bi lahko pricakoval voznjo po predpisih, ...

Bull shit! :xx:

Pricakujes razumno vedenje razmeram primerno :doze:

Predpise pa je treba upostevat B) in ne pricakovat :rolleyes: , da jih bo uposteval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako! To, da bi vse znal predvidet in upošteval njihovo "prilagojeno hitrost". bi moral bit najmanj Daniel Šmidt (ah, vaše zvezde, moje mezde) :) Seveda kilometri prinašajo izkušnje in s tem tudi predvidevanja. Ampak ne moreš na vsakem križišču ustavljat in se prepričat, če kdo mogoče ne zapelje skozi rdečo.

Hmm, Danny Šmit šloga bolj na dolge proge...

Tisti motoristi pa, ki se imajo dovolj radi in nočejo zapletov z nesrečami, zavarovalnicami in podobnim, načeloma predvidevajo na vsakem semaforju (in preverijo, če kak kreten ne bo šel čez rdečo, kajti tega je zadnje dni ogromno), na vsakem dovozu s stranske ceste in vedno, ko vidijo za volanom koga z mobitelom v roki ali s klobukom na glavi, pa še je teh primerov ...

In ni treba "ustavljat in se prepričat", ampak samo "prilagoditi hitrost". Če ne pride do nesreče, je hitrost "prilagojena", sicer pa "neprilagojena". So pa lahko glavni krivci drugi, to pa seveda drži...

Hočem rečt - omejitev hitrosti ni enako "najmanjši dovoljeni hitrosti za motorista".

Ampak, Tomozuki - tukaj nisem narediti za stvar razprave način vožnje tvojga fotra... Dejmo dalje o zavarovalnicah. Jaz nisem še nikoli imel težav z njimi pri uveljavljanju zadev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena OFF TOPIC pol pa neham :) Se popolnoma strinjam, da motoristi potrebujemo več možganov kot ostali udeleženci v prometu, saj smo najbolj ogroženi, drugi pa nas pogosto "ne vidijo". Zaradi tega se zgovarjajo največkrat na preveliko hitrost, ker pač vsi motoristi so prehitri (kao), kršijo pravila itd. Enkrat sem gledal, kaj se zgodi, če kakšen avtomobilist odvzame prednost motoristu. Kazalo je klasičen primer, ko je nek američan s svojo garo zavijal na glavno cesto v trenutku ko sta po prednostni pravilno pripeljala nek motorist in sopotnica. Trk je bil seveda neizogiben. Voznik avtomobila je napihal nedovoljena 1,5 promila alkohola. Noben policaj se ni spuščal v to, kakšno hitrost je imel motorist, čeprav je voznik avtomobila rekel, da je pripeljal prehitro. Ampak, če nebi zavil na cesto nesreče nebi bilo. Kazen, ki je sledila? Voznik avtomobila je moral plačati zdravljenje obema udeležencema na motorju, denarno kazen v višini 2000 dolarjev in mesec dni zapora. Mislim, da če bi to pri nas uvedli, bi se ljudje raje 2-krat prepričali, če koga ne ogrožajo s svojim manevriranjem preko križišča. Težava je v tem, da ko ti enkrat pogledaš v eno in drugo stran vzame 3 sekunde, v treh sekundah pa pri 90km/h prevoziš 25 metrov.

SymRu:

Sej se čisto strinjam s tabo, da je treba predvidevat. Po drugi strani pa je po isti logiki kriv tudi tisti, ki je šel na sprehod po parku in ga je recimo nekdo zabodel z nožem, ker žrtev nima kaj po parku iskat. Izhajati moraš iz tega, da se ljudje med sabo (navadno) ne pobijamo. Torej, vzrok je lahko samo eden. Drugo je recimo to, če bi hoto it čez železniško progo na nezavarovanem delu in se nebi prepričal, če gre vlak. In če bi te povozil, bi bil on tudi kriv? Ker ni upošteval, da boš ravno tam preko skočil? Zakaj ni vozil po prilagojeni hitrosti 20km/h? Mogoče celo čez celo mesto oziroma naseljen kraj, saj nikjer ne veš kje lahko kdo skače po progi. Kriv pa je definetivno pešec saj je hoja čez progo prepovedana. Torej kriv je tisti, ki krši predpise in ne tisti, ki jih upošteva. Isto mi gre na živce, ko gledam kak film, pa se recimo sin vrača iz maturantskega izleta z letalom, ki strmoglavi, potem pa se starša krivita zakaj sta ga sploh pustila na maturantski izlet. Ampak letala navadno ne strmoglavljajo. Celo štejejo se v najbolj varen promet. Pa, da neboš mel občutka, da te napadam, samo svoje razmišljanje sem dal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se čisto strinjam s tabo, da je treba predvidevat. Po drugi strani pa je po isti logiki kriv tudi tisti, ki je šel na sprehod po parku in ga je recimo nekdo zabodel z nožem, ker žrtev nima kaj po parku iskat.

...

naseljen kraj, saj nikjer ne veš kje lahko kdo skače po progi. Kriv pa je definetivno pešec saj je hoja čez progo

Še zadnja moja :topic: replika, pol pa neham tudi jaz :D

kot 1) prvo - tisto o uvedbi strožjih kazni za kršitelje zakonov - se popolnoma strinjam. Verjamem pa ,da se večina omtoristov ne bi strinjala, ker potem bi morali največ 130 km/h vozit, ali pa bi bankrotirali :D

2) - pri 90 km/h prevoziš v 3 sekundah 75 metrov...?

3) - a je pešec, ki si reče "Grem v park na sprehod, pa čeprav vem, da tam ni varno in se nisem pripravljen braniti - saj bodo drugi krivi!!!" pameten ali neumen? ali pa nima sam sebe rad ...

4) pešec je že kriv, ker je hoja po progi prepovedana, po drugi strani pa - mora vsak voznik paziti na šibkejše udeležence v prometu, tudi, kadar ima on sam prednost ...

5.) Dovolj o tem, sicer se lahko spet vnamejo svete vojne. Tega pa nočemo. Lahko pa se spokamo v kakšno drugo temo...

Me pa zanima, ali je med motosvetovci kdo, ki dela na zavarovalnici, da bi kaj dodal v tele naše lonce informacij in resnic...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!