Skoči na vsebino

BODO OTROCI MOTORISTI?


Guzzila

Priporočene objave

Že večkrat sem slišal očitke na svoj račun s strani matere, raznih tet in babic, da s tem ko vozim motor vplivam na svoje otroke, da bodo tudi oni motoristi. In kako se bom počutil, če se bo potem kateremu kaj zgodilo ipd., ipd.. Večkrat sem tudi slišal katerega od znancev ali kolegov, da bi si sicer kupili motor, vendar tega ne storijo zaradi otrok in bla, bla,bla.

Osebno mislim, da je to navadno nakladanje. Odkar vem za sebe sem hotel imeti motor, čeprav ga ni imel nihče v družini in ga še danes nima. Kdo me je torej zastrupil ? Vem samo to, da jim motorja ne bom kupil, kot ga tudi meni niso. Če pa bo kateri imel veselje do tega si ga bo moral sam zaslužiti. Vsak je svoje sreče kovač. Je že res da želiš svojim otrokom le najboljše, vendar je to vseeno njihovo življenje.

Kakšne pa so vaše izkušnje (predvsem starejših kolegov) in pogledi glede tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko samo rečem, da sem se zastrupil zgleda z avtomatikom ker drugega motorja pri hiši ni bilo, poznam pa nekaj otrok motoristov, ki niti mopeda nočejo kaj šele motor. mislim, da imajo tvoji otroci sicer večjo "šansko" da podležejo virusu ampak na koncu je vse odvisno od karakterja, pa tudi če bodo motoristi bodo bolj varni in preudarni če bodo imeli dober zgled. ti jih kar zgodaj jemlji sabo, naj spoznajo ta svet, se bodo že sami odločili če je to za njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj na to temo smo čebulili tukaj, čeprav začetek teme ne obeta, vendar se iz plev da izbrskati nekaj dobrega zrnja.

Pa še v eni temi smo o tem govorili, a je sedaj en najdem. Morda zvečer, ko bom na hitrejši liniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepoved ,,motorja pa ne,, je najslabš kar starši lohk naredijo, .

Če ima otrok veselje je bolje,da se začne učit in nabirat iskušnje postopoma ne pa,da si kupi svoj prvi motor (in sigurno to ne bo nek zmatran tomos) pri 20-tih al pa 30-tih in se pol ubije oz. fajn polomi. Najbolj ironično pa je, da potem ravno taki starši rečejo ,, No cel življenje sem se borila, da ne bi bilo motorja pr bajt,,.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepoved ,,motorja pa ne,, je najslabš kar starši lohk naredijo.

He he he, to je bilo pri meni, pa jim ni zneslo .... :devil: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sigurno je da je tvoj oče velik vzgled zate pri odraščanju...tako da če ga opazuješ v otroštvu kako se z motorji vozi nekaj sigurno vpliva nate...moj oče je imel apn-ja in sem se navdušil nad njim enostavno zato ker me je vozu okoli....je pa bilo včasih malo drugače ker motorji niso bili tako dostopni....sedaj so pa dostopni in jih je veliko in zanimivo bo analizirat kako bo to vplivalo na otroke današnjih motoristov...mislim da nek vpliv bo imelo....

čeprav...moj oče je lovec in sem jst eden takih ki bo tradicijo lova v naši družini(ki treja že kar stoletje ali več) prekinil....pa se ne sekiram preveč ne jaz ne oče ker je brez veze delat stvari ki ti ne ležijo....torej.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sigurno je da je tvoj oče velik vzgled zate pri odraščanju...

...sigurno vpliva nate...moj oče je imel ...

Takoj kastrirajte Metoda Trobca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že večkrat sem slišal očitke na svoj račun s strani matere, raznih tet in babic, da s tem ko vozim motor vplivam na svoje otroke, da bodo tudi oni motoristi.

Pomembno je samo troje - kaj reče žena, kaj misli žena in na koncu, kako se odločiš ti :D

Vse drugo je pač mešanje saj-veš-česa... In to, da se odločiš za motor, in tako morda vplivaš na otroke, je pač tvoja zavestna odločitev -> kakršne jih boš naredil, takšni bodo. ČE se ne bodo razsuli z motorjem, se lahk šezmer z avtom, v smučarski gondoli jih lahk recimo vojaško letalo zveze NATO razsuje, lahk hudo zbolijo, ... Če se ti pa zdi, da sam ne boš prenesel, če se kateri od njih razsuje z mopedom, pa pač razmisli tudi o tem, da motor prodaš ...

Sicer ne vem, kolk so stari tvoji otroci, niti ne poznam tebe, ampak lahko se zgodi tudi, da se boš v določeni starosti otrokom zdel hecen, in bodo ravno zaradi tega dobili odpor do motorja :D

Možnosti je neskončno, katera je prava, pa ti ne more povedati nihče drug, razen ti sam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sigurno je da je tvoj oče velik vzgled zate pri odraščanju...

...sigurno vpliva nate...moj oče je imel ...

Takoj kastrirajte Metoda Trobca.

za njega se ni za bat...bo celo življenje v zaporu ziher...ko mu poteče kazen pa katerega sojetnika zaštiha pa je narejeno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je že v rani mladosti navdušil fotr, me tud naučil vozit motor, pol pa mi tud sestavil eno zadevo za vozit. Ko sva z mojo kupila motor je blo pa prvo "a boš dal za pelat". Sicer pa je najin 6-letnik že pridno začel nabirati tolarčke za svojo prvo Yam PW 50. Je pa jasno, da se bo otrok obnašal tako kot njegovi vzorniki (starši).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem samo to, da jim motorja ne bom kupil, kot ga tudi meni niso. Če pa bo kateri imel veselje do tega si ga bo moral sam zaslužiti.

Če bo imel ta mal veselje do motorja, mu ga bom tudi kupil, saj je bolje, da začne vozit pod mojim nadzorom in navodili, kot pa na skrivaj z sposojenim sosedovim motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo imel ta mal veselje do motorja, mu ga bom tudi kupil, saj je bolje, da začne vozit pod mojim nadzorom in navodili, kot pa na skrivaj z sposojenim sosedovim motorjem.

v tej trditvi se čisto strinjam s tabo...čeprav če mu boš motor kupil ga bo tudi imel in se z njim vozil....če pa bo primoran kupiti motor sam bo lahko motor vozil v svoji pozni mladosti z bolj treznim razmišljanjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svoji hčerki sem pa jaz kupil motor takoj ko je bila stara 16 let.Izpit je opravila iz prve in tako zdaj veselo vozi.No zdaj ne ker za njo je že premrzlo bo pa kurblala zopet spomladi. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem si želel motor že od otroštva. Pomoje imam to že v genih ker skoraj vsi v moji družini so bili motoristi. S tem me ni nihče nič zastrupil, sam sem si pač to želel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni pravila. Nihče v sorodstvu niti v okolici ni motorist, pa sem si pri šestnajstih kupil motor. Starša sta sprva nasprotovala, potem odsvetovala in motor je bil doma. Brata motorji ne zanimajo (mene pa večina njegovih športov :huh: ).

Mojim majhnim otrokom je motor seveda zanimiv, kar pa še ni rečeno da jim bo vedno. Če bodo vozili motor, jih bom skušal s svojim zgledom naučiti, da je pametno voziti defenzivno, "ziheraško" in dosledno uporabljati vso zaščitno opremo. Meni so rekli samo "pazi da ne padeš", ker pač niso poznali bolj uporabnih nasvetov. Meni je ta nasvet zadostoval, sem pazil in nisem padel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bil motorist, niti si nisem mislil da bom, moj oče pa je imel motor v mladosti in si je 50+ letnik zaželel imeti motor in si je kupil skuterčka in glej ga vraga 100 ccm. Seveda, ker si vedno vse sposojam od njega sem si zaželel voziti skuterčka ampak nisem imel izpita.

Ne bodi ga len sem šel delat izpit se navdušil nad motorji in si čez pol leta kupil kawo 750ccm. Definitivno me je oče navdušil nad motorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregovor, da jabolko ne pade daleč od drevesa,

ne govori nič o češpljah. :P

Moji dve sta se odkotalili daleš od moto-scene

in niti slišat nočeta, da bi se kam peljali z mano.

Morda je včasih to tudi dobro. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr, pa je nastala še ena tema, v kateri skor vsi razlagajo, kako so najprej vozili avtomatika, potem neki mal večiga, pol pa taprav motor ...

jao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr, pa je nastala še ena tema, v kateri skor vsi razlagajo, kako so najprej vozili avtomatika, potem neki mal večiga, pol pa taprav motor ...

jao

Symči da malo razgibam tematiko ... js pa nikol nč nisem vozla, pa kupla virago še preden sem vedla kaj je sklopka ... a je zdej boljš ... kaj pa ti meniš o tem ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr, pa je nastala še ena tema, v kateri skor vsi razlagajo, kako so najprej vozili avtomatika, potem neki mal večiga, pol pa taprav motor ...

jao

na žalost (ali srečo :P ) se je res večinoma začelo pri avtomatiku in počasi gor, čeprav ne da bi imel kaj proti ali da bi rekel ne, če bi mi pri 14-ih kdo ponudil 750 ali več ccm z 100 KM + :hmm: :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že večkrat sem slišal ... da s tem ko vozim motor vplivam na svoje otroke, da bodo tudi oni motoristi.

Glede na naso familijo drzi in ne drzi.

Če pa bo kateri imel veselje do tega si ga bo moral sam zaslužiti. Vsak je svoje sreče kovač. Je že res da želiš svojim otrokom le najboljše, vendar je to vseeno njihovo življenje.

Jaz sem si tudi sam kupil, moj sin si ga bo pa tudi moral. OK, ne recem kaksen moped (meni jih je tudi fotr naredil/kupil). Bo znal bolj ceniti, ce si bo sam denar prisluzil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer otrok še nimam,vendar upam da bojo motoristi,to mamo že u familiji in upam da bodo nadaljevali naše tradicije.Sigurno jim ga bom kupila,če bojo pokazali vsaj kanček zanimanja,ko pa bojo enkrat delali pol pa konc muske,kajti če sam šparaš za motor in si ga želiš je več vreden in cenjen kot da ti ga kupijo starši.In prav vesela sem da sem si svoje motorje kupovala s svojim denarjem,brez pomoči staršev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,kaj bi rekli pa na to,ko vam otroci ponujajo nostalgijo in rečejo:daj deda,poskusi no še enkrat biti mlad,freek,okusi veter v laseh,pa zajaši našo hondo...in deda po 30.letih spet ponori in si jo kupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem samo to, da jim motorja ne bom kupil, kot ga tudi meni niso. Če pa bo kateri imel veselje do tega si ga bo moral sam zaslužiti.

Če bo imel ta mal veselje do motorja, mu ga bom tudi kupil, saj je bolje, da začne vozit pod mojim nadzorom in navodili, kot pa na skrivaj z sposojenim sosedovim motorjem.

BOJAN6-a za predsednika!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo moj otrok motorist ? Evo odkrit odgovor ; Če na hitro odgovorim, ja seveda, upam. Meni je motorizem prinesel toliko lepega , zakaj bi mu to odrekel ?

Vendar si znam že tudi predstavljati grozote, ki jih starši doživljajo ko njihov štirinajstletnik s mopedom nori po cestah ter se dokazuje pred vrstniki. Malo je mulcev ki bi se v prometu obnašali odgovorno in pametno, in le teško se uprejo skušnjavi pred dokazovanjem med vrstniki. Saj vem, marsikdo bo rekel moj pa že ni tak, vedno tako lepo vozi, saj semga učil, videl sem ga kako lepo...vendar starši, roko na srce, ko vas ni, so vaši otroci ( seveda ne vsi ), čisto drugačni.

No, in tega se bom bal. Ampak branil mu ne bom. S svojim zgledom mu bom kazal kako se zadevi streže. Velja zgled, kot za vse druge stvari v življenju. Pomembno je da sva z ženo podobnega mišljenja.

Okolica ? Babice, dedki, tete ? Ko jih je :xx: !! Razložil sem jim mojo filozofijo, vzgoja pa je moja reč !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!