Skoči na vsebino

BODO OTROCI MOTORISTI?


Guzzila

Priporočene objave

Matr, pa je nastala še ena tema, v kateri skor vsi razlagajo, kako so najprej vozili avtomatika, potem neki mal večiga, pol pa taprav motor ...

jao

Sym ... jaz sem pa vozil cca 8 avtomatikov različnih vrst in oblik enga elektronika in zda Duceta ... :) ...

Sicer pa ... otroci naj bodo motoristi, če jih veseli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako se bom počutil, če se bo potem kateremu kaj zgodilo ipd., ipd..

Jaz sem ti živ primer da temu ni popolnoma verjeti. Z motrjem se vozim že približno 10let, in vedno sem bil tarča govoric, da sem pač edini sin na kmetiji in da se naj merkam da se ne bom z motorjem kje potolkel, motor je res nevaren, po TVju je bl da se jih je sam ta tedn ubilo z njim X število....blabla

In glej ga zlomka do zdaj se nisem še nikoli zaletel z motorjem (resnično upam da se tudi nam), sem se pa hudo poškodoval na kmetiji z delovnim strojem, za katerega me ni niti eden opozoril da je nevaren ne prej ne po nesreči, kljub temu da sam z njim rokoval dnevno!

S tem čem povedat da se nesreča lahko zgodi na vsakem koraku, in je brezpredmetno vnaprej odstranjevat faktorje zanje. Največ boš sina naučil če ga boš navadil previdnosti in predvidevanja slabih situacij

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, kdo bi vedel.

Na otroke prav gotovo vpliva v veliki meri družina. Naš večji (17 let) je pred časi kazal izredno zanimanje za dvokolesnike, ampak samo do trenutka, ko je bil pogoj za nakup opravljen ustrezen izpit in udeležba v šoli varne vožnje, uporaba kompletne varnostne opreme .... Potem je pričel počasi razmišljati, sadaj pa se čedalje bolj ogreva za kategorijo B.

Bomo videli, kaj bo nastalo iz tega, se še ni povsem odločil.

Najpomembnejša stvar je, da mu skušaš vcepiti kulturo na cesti in da jo seveda sprejme, da dojame, da nastopaštvo, nepotrebno dokazovanje kaže nekulturo posameznika in da zaradi neprilagojenega vedenja nisi "frajer" ampak ........ (dodajte sami po lastni potrebi).

Seveda pa izredno rad prisede na zadnji sedež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomembno je samo troje - kaj reče žena, kaj misli žena in na koncu, kako se odločiš ti :D ...

Eh, Sym, pomembno je samo eno - kako se odločiš ti! :D

Ne mešat ženo v to, še prehitro bo stalno za hrbtom na zidcu, pa čeprav se je prej z vsemi štirimi upirala. :blink: :cry: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor z moje strani se glasi:

Je že, sicer ima še motor 125 ccm, čeprav ima izpit do 25 kW. Drugo jesen pa štartamo na 500 ccm. Pa še punca je.

Na širšo družino ( beri dedki in babice ) se ne oziramo, sva pa bila z ženo za in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za motorje sem se navdušil sam, ko nism imel motorja so mi prijatelji posodili avtomatika alpa torija :) no pri 11letih so mi starši kupil Piaggio ZIPa, 2 leti starega, na katerem sem pridobil največ izkušnj :) No ko sem pa naredu izpit so mi pa kupili Gilero Runner!

Zej cilam na dirkanje s skuterji za še več izkušenj :) in pa na kakšen 125ccm motor (Cagiva Mito, Husqvarna SM 125) ;) nekj v tej smeri :)

Vem pa da ko bom oče, bo moj otrok motorist in seveda, če bo navdušen mu bo kupil ze motor takoj ko si bo zaželel, saj bi rad da bi imel ze od malih nog izkušnje z motorji :)

Kr si otork želi, dobi, prej al slej! če ne bo dobu motor ko bo mejhn si bo s prihranki kupu, alpa ko bo mel službo ksn hud motor, samo tisto je ze samomor! :wacko:

Popravljeno . Popravil bOnZy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne bi nikogar silil v to. Poznam par kolegov ki so motoristi, pa njihovi otroci ne marajo preveč motorizma. Vse je odvisno od karakterja človeka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma moj oče zlo rad gleda fuzbal, no sej tudi trenira pri veteranih. Ko sm bil se majhn sm tudi jst treniral ma niti ne eno leto in..mi ni blo vsec. Laufanje za zogo pac.. :BUA:

Ce grem se malo nazaj, moj nono je bil tudi ful za fuzbal (in vlake/lokomotive :blink: ).. no, je bil strojevodja. ;)

In jst seveda, padu iz neba, se vrzem v motociklizem aaaand i love it!! :wub: :wub: :wub:

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mladih letih sem imel to sreco da mi je brat stare ropotulje skup skladal :OK: da sem se lahko okoli fural :D pol dolgo ni bilo nic in sedaj me je prijelo in sem si ga nabavil.Dva otroka imam, pa skoz za mano hodita in fehtarita da jih malo okoli peljem :OK: tako da mislim,da bosta imele isto veselje kot jast :P

Sam pol bom pa skoz u strahu za njiju :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Že večkrat sem slišal očitke na svoj račun s strani matere, raznih tet in babic, da s tem ko vozim motor vplivam na svoje otroke, da bodo tudi oni motoristi. In kako se bom počutil, če se bo potem kateremu kaj zgodilo ipd., ipd.. Večkrat sem tudi slišal katerega od znancev ali kolegov, da bi si sicer kupili motor, vendar tega ne storijo zaradi otrok in bla, bla,bla.

Osebno mislim, da je to navadno nakladanje. Odkar vem za sebe sem hotel imeti motor, čeprav ga ni imel nihče v družini in ga še danes nima. Kdo me je torej zastrupil ? Vem samo to, da jim motorja ne bom kupil, kot ga tudi meni niso. Če pa bo kateri imel veselje do tega si ga bo moral sam zaslužiti. Vsak je svoje sreče kovač. Je že res da želiš svojim otrokom le najboljše, vendar je to vseeno njihovo življenje.

Kakšne pa so vaše izkušnje (predvsem starejših kolegov) in pogledi glede tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nad motorji sem se navdušil sam, saj nobeden od mojih predhodnikov ni bil motorist, razen bratranec, ki je imel MZ 250 in mi je včasih dal mal za peljat (dost si je upal, mislim zaradi motorja). Kljub temu sem mojo "ljubico" nabavil šele pred dvemi leti, ker pač prej nisem imel finančnih možnosti. Imam pač srečo, da je tudi moja draga navdušena nad motorji, čeprav sama ne vozi. Enako navdušena je tudi hči, ki že fantazira o izpitu in o nabavi motorja. Strinjam se z drugimi, da si ga bo pač morala zaslužiti, ker potem pač to bolj ceniš in tudi bolj paziš na določeno stvar. Glede vožnje otrok mislim, da silit v nekaj je totalno brez veze, če je pa za to interes je pa še bolj brez veze to prepovedati. Najslabša stvar je, da otroku to braniš namesto da bi ga probal čim bolj pripraviti na to z kontrolo, nasveti, s skupno vožnjo itd. Kajti največkrat se zgodi, da če braniš, je želja še toliko večja in potem se že najde kateri od kolegov, ki ti posodi za eno furo. Potem se pa zgodi kot mojemu kolegu, ki ga danes na žalost ni več med nami. Zgodi se ti pa danes lahko marsikaj tudi drugje ne samo na motorju, npr. na pločniku na Šubičevi, zato o tem brez veze razmišljat. Je pa pač normalno, da ko otroka ne vidiš, te je prpa, da se ne bi kaj zgodilo, ampak tudi to je del življenja.

Upam, da ne bo to že danes prebrala, ker mal pa moraš bremzat zadeve. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se ne ljubi pisat celga referata....

Stari Oča meli "motor" z enim konjem :afro1:

Oča meli že taprave motorje, z že tapravimi konji :OK:

Pa vsa deca pri hiši, majo sedaj motorje :010

...in tradicija se ne prekinja in se tud ne bo... :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah. Kot da bi vprašal, da če ata pije špricare, ali jih bo froc tudi? :glare:

Korelacija.ne.obstaja. :fredy:

(aj BTW moj stari je pil špricare. No čeprav jaz menda res nisem najboljši primer za po meni sodit stvari. :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Fotr ni motorist in nikoli nebo.....niti ni kaj precej navdušen nad tole zadevo......se je zgodilo,da bi mi starša

pri nakupu prvega motorina bila(VESPA PX-E), potrebna majhnega posojila katerega bi seveda nemudoma vrnil...? :D ?...vendar se tudi po dolgem naprošanju,jokanju,post-6275-1135768488.gif....itd...tako sta zavrnila mojo prošnjo, z besedami:

MIDVA TI PAČ NEBOVA KUPOVALA SMRTI!!!!..post-6275-1135768438.gif...takrat se je zame porušo svet...

2-leti kasneje sem si našparu za DR-BIG od Suzuki(teža oko200kg)......

Še nimam sam otrok,samo imam mnenje,da ne vplivajo starši izključno na otroka,al bo al ne bo motorist.....

Imam znanca ki je inštruktor raznoraznih vojaških vozil post-6275-1135768542.gif in je navdušen nad in motorist iz srca.....

in sem njegovega sina pred kratkim vprašal,če si želi nekoč biti sam motorist in na kratko odgovori,da NE..!!

On bi raje bil prvak v Karateju post-6275-1135768769.gif..???

Osebno nimam premislekov,pa če tud bo moj otrok nekoč vozu motorin....če bo vsaj pol tolko spreten-na za krmilom kot jazpost-6275-1135768685.gif in pol tolko pameten-na kot mati post-6275-1135768610.gif ima veliko možnost,da še mu prispevam zraven pri nakupu prvega motorja......naj si kupi nekaj poštenega...moje mnenje

LP Andi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že večkrat sem slišal očitke na svoj račun s strani matere, raznih tet in babic, da s tem ko vozim motor vplivam na svoje otroke, da bodo tudi oni motoristi. In kako se bom počutil, če se bo potem kateremu kaj zgodilo ipd., ipd.. Večkrat sem tudi slišal katerega od znancev ali kolegov, da bi si sicer kupili motor, vendar tega ne storijo zaradi otrok in bla, bla,bla.

Osebno mislim, da je to navadno nakladanje. Odkar vem za sebe sem hotel imeti motor, čeprav ga ni imel nihče v družini in ga še danes nima. Kdo me je torej zastrupil ? Vem samo to, da jim motorja ne bom kupil, kot ga tudi meni niso. Če pa bo kateri imel veselje do tega si ga bo moral sam zaslužiti. Vsak je svoje sreče kovač. Je že res da želiš svojim otrokom le najboljše, vendar je to vseeno njihovo življenje.

Kakšne pa so vaše izkušnje (predvsem starejših kolegov) in pogledi glede tega?

Pravilno povedano. To očitovanje, da daješ slabi zgled otrokom in kako se boš počutil, če se kateremu kaj zgodi, nima neke tehtne podlage. Lahko se jim že zgodi kaj v avtomobilu (pa sem ziher, da nisi ti dajal zgleda) ali pa na poti v lokalno trgovino. Nevarnost na nas preži iz vseh strani, je pa res, da si na motorju bolj ogrožen. Sej je prav, da človek skrbi za svoje otroke, samo vedet moraš, kje postaviti mejo, od katere se sami naprej odločajo o svoji usodi. To, da jim ne kupiš motorja se mi zdi popolnoma upravičeno, saj stvar ceniš komaj, ko jo prislužiš sam. Moj foter je sicer imel motor še preden sem se izkotil, ga prodal in ni imel nič do leta 96, od leta 2003 pa vlada zatišje, ko je prodal XX-a (takrat so mi namreč podaljšali A na neomejeno). Kar hočem povedat je, da sem sicer vedel, da je pred mano imel motor, ampak ni bila to motivacija, da sem se začel za motorje resneje zanimati. Glede na to, da sem že tretja generacija motorista v naši družini imam to pomoje v krvi :D Ampak zmotna je trditev, da je nevaren motor. Nevarno je neznanje. Poleg tega raje vidim, da si otrok kupi nekaj malo dražjega in tehnično brezhibnega kot pa za 200.000sit eno razbitino.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr-big, se strinjam s tabo. Glede nakupa prvega motorja imam podobne izkušnje kot ti. MI 2 TI ŽE NE BOVA KUPOVALA SMRTI. Ajd... Jebi ga! Zdaj se pa mati rada vozi z mano na kak izlet in če je več kot en mesec nikam ne peljem (vsaj do trgovine) mi že gnajvi, kdaj bomo šli na kaki izlet! GROZA!!! Še celo svojo opremo si je kupla, da se lahko vozi zadaj.... Eh... Ljudje smo pač včasih malo čudni. No drugače pa se kolegice zelo rade vozijo...

LEPE PRAZNIKE VSEM!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedajle bom pa nekaj zelo grdega rekel, zgodilo se je pa res... pred daaaavnimi leti, ko smo se pogovarjali o vsem...

...tudi o tem, kako plezalci lezejo u stene in "jemljejo slovo". Pavle je rekel:

"Kva, da bi se morali v steni pobijati? Jih raje pokončam doma"!

Prepričan sem, da ni tako mislil. Izgledalo je pa zabavno. (Črni humor)

Mislim, da to ne velja za motoriste. :grrr :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nad motorji me je verjetno navdušil oče, ki je imel motor Panonija, ko sem bil star štiri leta. V srednji šoli sem "našparal" za moped, potem sem imel MZ 250. Kljub temu sem mojo "ljubico" nabavil šele pred dvema letoma, ker pač prej nisem imel finančnih možnosti. Za motor je navdušena tudi hči, ki že fantazira o izpitu in o nabavi motorja. Strinjam se z drugimi, da si ga bo pač morala zaslužiti, ker potem pač to bolj ceniš in tudi bolj paziš.

Najslabša stvar je, da otroku nekaj braniš. Ji pa nakup motorja odsvetujem, tudi zato, da bom imel mirno vest. Pa tudi sama vidi, koliko norcev je na cesti, ko se vozi z mano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo se strinjam s tabo, pri meni je bilo podobno, le, da je oče imel vespo ko je bil mlad in je tudi to vplivalo na mene. Saj ni lepšega kot vožnja z vetrom v laseh - zasvojilo me je! Do prvega motorja in vse ostale naprej sem pa sam prišel (zaslužil) in enako je sedaj s sinom. Pomagal sem mu pri zasvojitvi, svetoval ko je rabil nasvet., finančno pomagal pri pridibitvi izpitov za mopede nato še za A,

Za ostale gušte pa ve, da mora kar sam poskrbet. Nabava motorja, benz, vzdrževanje ..itd.

Tradicija pri naši hiši je pč taka in bratovi mulci gredo enako pot, le da sva midva staršem še bolj navijala živce in se preizkusila tudi na dirkah po Grobniku, v Sl. Požegi, Kraljevu ...( e dobra stara juga )

Pa lep pozdrav Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Bodo (naši) otroci (tudi) motoristi"?

Bilo je davno, ko so nekega (pozabil sem katerega) boksarskega svetovnega prvaka vprašali, če bo tudi njegov sin boksar?

Veste kaj je odgovoril...?

"Nikoli! Povabim ga v ring in mu dokažem, kako "usran kruh" je boks""!

Z motorizmom ni enako. Je pa slično... Ima pa tudi grenak priokus, ko gre na sfaltu kaj narobe...

Jaz sem fot'r, ki (osebno) nebi nikoli svojemu otroku kupil motocikel. Pa jih je kljub temu imel že nekaj. Kupil jih je sam - že kot otrok. Kross-ke... Svetoval sem mu, ga opozarjal in učil, mu vsesplošno pomagal pri servisiranju, nasvetih in nevarnostmi, ki prežijo na voznika. Ko je obvladal vožnjo po "tazadnjem in počez", sem mu pa povedal, da cesta ni "teren" in da cestno prometni zakon ni zato, da se krši, ampak upošteva. Bo zaleglo?! :hmm: Upam? In želim! Kajti, še zdaleč najmanjša izguba, je motor!

Tudi moj motor občasno uporablja. Zakaj pa ne?! Z varnostnim priporočilom. Pa vseno ni garancije, da se ne more "zalomiti". Lahko se vsakemu! Možnost pa je znatno manjša, če smo na račun osveščenosti, o pasteh v prometu poučeni. Ta labirint je žal "ruleta", ki včasih terja davek, cestnega prometa!

Pravijo: "Previdnost je mati modrosti. Neprevidnost, mati nezakonskih otrok"! Na cesti je enako!

Kakorkoli že... Naučil se je paziti na motor, ker je to izključno samo njegov "strošek" (nakupa). In če bi ga "obdelal", bi bila to tudi "samo njegova zguba". Nekako tako, sem ga skušal "pripraviti "na cesto". Upam, da mi je uspelo?! Želim si! ENAKO TUDI VAM!!!

Kako smo že enkrat rekli?:

"Boga bom prosil, za skupen blagoslov in naše preživetje"!

Enake želje VSEM!!!

fot'r

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bodo če bodo hoteli, silil jih pa ne bom, preveč trpi družinski proračun in živci staršev .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!