Skoči na vsebino

Zapiranje cest za motoriste v D!


Guzzila

Priporočene objave

sem iz Pororoža ...... vedno sem gledal to tablo in se spraševal komu namnejna ?? ,.... mislim da je nihče ne upošteva .... jaz še nikoli in nikoli nišm meu problemov .... tko da lahko so to tablo postavli portorožki hoteli sami .... to je itaq v naši občini zelo priljubljena metoda samoupravljanje z CPP :) ....

Namenjena je švabom ki si omislijo dopust v enem bližnjih hotelov, da slučajno okrog treh zjutraj ne bi prišel pod oknom kak čoperist z rezanimi auspuhi. Čeprav tud nekateri avtomobili niso glih pojem tišine.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogl bi si vzet cas, pa vsak clanek k govori cez motoriste napisat pritozno pismo (tudi motoristi smo ljudje, avtomobilisti delajo vec sranja na cestah, registracije imamo visje glede na kubike, smo ogrozena vrsta in ne rizicna skupina, tu pa tam pa tud zagrozit s kako tozbo zarad zbijanja ugleda, itd.), to bi mogl delat kako leto, pa bi se mogoc stanje kaj izboljsal. zravn pa seveda veliko dobrodelnih akcij in kar je se podobnega... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogl bi si vzet cas, pa vsak clanek k govori cez motoriste napisat pritozno pismo.....

a veš kolk dela bi meli, sploh ne bi delali druzga kukr pisali pritožbe :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej ni treba, da na vsak clanek odgovori vsak motosvetovc posebej... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki imate kaj veze s tem, povejte, kam bi se bilo najpametneje obrniti.

Srce moje, vse skupaj je ena navadna politika, ki izkorišča družbene in sociane skupine ter pojave, da si nabira politične točke in volilce. Motoristi smo tukaj "neprofitabilna roba" oz. subjekt/objekt, ki ga je potrebno "urediti" in vsi penzionisti (ali sploh veš, koliko glasov je to?), zakrknjeni klerikalci ... bodo rekli: seveda, tole je treba pospravit. Kot sem že nekje drugje zapisal, nizozemski državni sekretar za transport je nedavno jasno in glasno izjavil, da je treba motoriste iztrebit iz cest! Na malce bolj fini način - z abnormalnimi zavarovalnimi premijami.

Za takole tvojo akcijo seveda vsak posameznik lahko vloži pobudo za presojo ustavnosti oz. zakonitosti, na taisto pobudo se lahko podpiše x fizičnih oseb. Kredibilnost pravne osebe bi bila manjša kot recimo pubuda 1000 motoristov z imeni in priimki (pa še pravni interes je treba dokazat). Ob tem je pa potrebno delati še : lobirati, medijska pojavnost .... Politika in njena orodja pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priznam,da imate vsi prav v svojih objavah :OK: in tudi prav je,da se o tem govori ampak to se že zgovarjamo dneve,mesece,leta pa se je do sedaj bolj malo spremenil :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasledil, da imajo podobne težave tudi v USAju.

Tam zapirajo cele soseske za motoriste.

Tako da prihaja do absurdov, da moraš dati motorcikel v garaži na prikolico, vse skupaj z avtom potegniti preko meje soseske in šela nato sesti na motocikel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kličite hudiča....

Sicer pa, dokler plačujem isto oz.večjo cestnino, mi ne more nihče zapirati cest samo za motor. Tudi znak v Portorožu je skregan z ustavo in je plod lokalnih "veljakov"..... Cesta je namreč javna...

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dokler plačujem isto oz.večjo cestnino...

To ne bo čisto držalo...

Stroški cestnine za osebni avtomobil z delovno prostornino od 1.350 do vključno 1.800 ccm (največ avtomobilov je v tem razredu) znašajo 17.188 SIT, za motorno kolo nad 500 ccm (najbolj zastopan razred motornih koles - najvišji) pa 5.089 SIT.

(vir: www.amzs.si)

Res pa je, da motorno kolo s težo cca 150 kg/kolo naredi manj škode na cestišču, kot pa avtomovil s 300 kg/kolo. Popravite me, če se motim, ampak nekako imam v spominu, da se poškodbe cestišča ne večajo linearno s povečevanjem obremenitve, ampak ekspotencialno... kar pomeni, da v primerjavi z motornim kolesom 2x večja obremenitev na posameznem kolesu pri avtu povzroči 4x večjo obremenitev ceste...

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da.

ko sem pred leti govoril s cestarji o teh zadevah in sem za primer dal magistralko skozi Lenart, so mi rekli takole...

"Dnevno gre skozi Lenart 400 tovornjakov in avtobusov ter 10.000 osebnih avtomobilov. Ker en tovornjak cesto obremeni in poškoduje tako, kot približno 20.000 avtomobilov, so osebni avtomobili zanemarljivi, saj ceste skoraj ne kvarijo. Vsa škoda, ki nastane, je skoraj izključno posledica tovornjakov in avtobusov... "

Skratka - verjetno tudi avti na cestišču oziroma vozišču ne naredijo pretirano škode, saj je cesta dimenzionirana predvsem za tovorna vozila... ki pa itak plačujejo svinjsko drage prispevke in zavarovalnine ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne bo čisto držalo...

Stroški cestnine za osebni avtomobil z delovno .........

LP

Windsurf

Mislil sem glede na prevoženo. Z motorjem (1100 ccm) naredim cca 10.kkm, z avtom pa 45 kkm na leto. Se pravi , na km prevoženega .....

Cestnine na AC so pa enake...

Sicer pa se mi zdi se bolj pomemben podatek, da so ceste javne in namenjene prometu.....

Pa da jih vsi plačujemo. Jaz že kakšnih 24 let..

LP vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej: kdo je kriv za antimotoristično propagando? Mediji in novinarji - mhovinarji smrdljivi. Sploh Večer na Štajerskem koncu je prava cvetka. Če se razsipa kak od nas pišejo na velko o tem. Bog ne daj, da se izkaže, da je bil kriv motorist! Te te oberejo do kosti...

Bi rekel, da imaš samo delno prav. Dokazano je, da si večina ljudi zapomni samo in izključno afere, pizdarije in podobno, novinarji pa seveda to pridno izkoriščajo...o nečem je pač treba pisat tudi, ko pravih novic ni ali pa se ti jih ne da iskat. In na štajerskem koncu je svojčas bila fešta s krožiščem na cesti proti meji. Mislim, da se nas večina spomni tistega posnetka srečanja motorista in golfa in pametovanja nekaterih v smislu, ker nam pa niste zgradili motodroma se bomo pa tle gonili. Prava medvedja usluga vsem motoristom, še posebej štajerskim. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa tiste ceste zapret z motocikli. sej druga ko napacnega parkiranja nam tak ne morjo zaracunast, ce smo uradno neorganizirani. :devil:

Ja Zok, very clever. A drugače kamion voziš, ko nisi na motorju? Mogoče bi bilo hitreje, če bi kar vse na prometnem ministrstvu postrelil pa predsednika vlade za talca držal dokler ne bi bilo tako, KOT MI HOČEMO!!! :devil: :devil: :devil:

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!