Skoči na vsebino

Kako vedeti, če so kilometri realni


Demokedes

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup motocikla. Motor sem si že ogledal, vendar me mal skrbi verodostojnost o tem, ali so kilometri realni. Motor je letnik 2000, imel pa naj bi slabih 5000 kilometrov. Ali obstajajo kakšni znaki,po katerih bi se videlo, da ima ta motor res toliko kilometrov, i da jih nima naprimer več.

Na kaj naj bom pozoren?

za vse ideje in predloge se vam že vnaprej zahvaljujejm...

lp

Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega sem zvedel nekaj novega v pogovoru ki sem ga mel z mojim mehanikom pri zadnjem servisu...ce je motor z digitalnim stevcem kilometrov je velika verjetnost, da v kolikor so bili kilometri zbiti (vsaj od amaterjev)ta,da bo potem kazalec od obratov trzal recimo v prostem teku,namesto da bi bil pri miru.Vsaj pri yamahah je to kot neka tovarniska zascita pred nepooblascenimi posegi v elektroniko stevca.........Iz lastnih izkusenj tega zanesljivo ne vem,je pa lahko pika na i,ce tudi iz drugih znakov(obrabljeni zobniki,veriga,rocica gasa,pri 5k bi morale bit se original gume gor...vsaj prva)sklepas da te hoce tip nategnit.....

vsekakor obilo srece pri nakupu ti zelim B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da ne veš točno kok km ma motor in kaj se je z njim dogajalo je davek na kupovanje rabljenega motorja!!!Pri letniku 2000 je zadeva mogoče še kar realna predvsem pa ti je zagotovilo lastnik motorja osebno!Malo poglej kak odnos ma tip do motorja in malo se pozanimej kaj dela.........če je zelo zaposlen nima cajta za motor in ga verjetno zato prodaja!!!Sej veš če je pa 2. lastnik........motor je kupu pa septembra..........pa je ugotovu da ni zanga :hmm: .......pol se pa tega izogibej!!!! :cry: :P :D

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol tu ni nobene debate da so km dokaj realni!Sej več kt 15.000 pa zihr nima k pol gume nebi ble več spljoh.......... :D :D :D :hmm: :OK:

Ciao,by Pero

PS:Velikn sreče pr nakupu!Pa glej da bo cena OK!

BTW za ker motor gre?????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne, sej pol so pa kilometri kr realni...ker guma sploh ni videt realna je pa lastnik sam povedu, da je pač že mal trda...da bi jo blo dobr zamenjat zaradi starosti same....

Gre pa za motor Kawasaki ER 5, letnika 2000, ter 4600 kilometrov.

Dejte mi povedat, koliko je po vašem tak motor vreden, oziroma koliko bi bili prirpavljeni odšteti zanj, če bi se odločali za nakup....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da er5 nima digitalnega stevca

1. preveri naslednje, da desetice in enice pri km stojijo v ravni crti (ce so bili amatersko vrteni lahko pride do tega, da niso vec enice in desetice poravnane)

2. ker je er5 naked motor lahko lepo vidis stevec iz zadnje strani preveri morebitne sledi odpiranja oziroma vijacenja!

3. pri 5000km mora na motorju biti se vse original (sploh pri 500ccm) ploscice, gume, disk brez robu, raztegnjenost pogonske verige, itd...

4. preveri letnico izdelave gume, ki se mora ujemati z letnico izdelave motocikla (ce je se originalna)

za letnik 2000 je 5000km zelo malo povprečen motorist naredi 5000 do 10000 na sezono!

sicer pa je er5 kar zanesljiv motorcek, masina je dobra in preizkusena tok da ne bi smelo bit problemov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne, sej pol so pa kilometri kr realni...ker guma sploh ni videt realna je pa lastnik sam povedu, da je pač že mal trda...da bi jo blo dobr zamenjat zaradi starosti same....

Gre pa za motor Kawasaki ER 5, letnika 2000, ter 4600 kilometrov.

Dejte mi povedat, koliko je po vašem tak motor vreden, oziroma koliko bi bili prirpavljeni odšteti zanj, če bi se odločali za nakup....

Mam tudi ER5.

Sem dal leta 2002 za letnik 2000 s 7000 km, kot nov (zdaj ni več :) ) 930.000 sit. In to je, po moje, kar dosti (max cena). Glede na to, da zdaj ni sezona, bi moral tvoj koštat (če je vse tip-top) približno 850.000 sit ali kakega cankarja več. Sam sem kupoval junija, ko sem naredil izpit in se mi je grozovito mudilo, tak da se nisem niti preveč trudil z zbijanjem cene.

Pa uspešen nakup!

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za piko na 'i' pa se lahko napiše tudi izjava, s katero pordajalec jamči da so kilometri realni. Če so ti res realni, ti bo vsak brez problema podpisal. Če pa niso, ti bo pa tudi lahko podpisal, samo mooče se bo malo glupo zraven obnašal - v stilu "pa kaj ti bo sploh to..." Sploh če je prodajalec prvi lastnik je zadeva veliko bol relevantna, kot če ni. Anko se lahko tudi napiše da motor ni bil nikoli poškodovan in popravljan...itd.

Kako se vam zdi ta ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor takoj vidiš, če je res tako malo vožen. Po ketni če je zelo umazana, pa po samem sijaju barve in po malo bolj podrobnem pregledu. Imej še koga s sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo poglej koliko stane nov ali pa nov kaksen lanski letnik, ce se ga se da kje dobit pa potem poglej ce se ti splaca.Da nebos kaksnih 100k sit manj dal za 3-4 leta star motor kot pa za novega.Sam sem imel kle ki ima enak motor pa sem bil ful zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en primer ko je kolega vidu prstne odtise mastnih rok na notranjem steklu števca....to se menda ne dogaja več....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za piko na 'i' pa se lahko napiše tudi izjava, s katero pordajalec jamči da so kilometri realni. Če so ti res realni, ti bo vsak brez problema podpisal. Če pa niso, ti bo pa tudi lahko podpisal, samo mooče se bo malo glupo zraven obnašal - v stilu "pa kaj ti bo sploh to..." Sploh če je prodajalec prvi lastnik je zadeva veliko bol relevantna, kot če ni. Anko se lahko tudi napiše da motor ni bil nikoli poškodovan in popravljan...itd.

Kako se vam zdi ta ideja?

Mislim, da to ni noben pokazatelj. Tudi jest bi rekel: "Pa kaj ti bo to...", ce bi nekdo hotel da mu podpisem tako izjavo, pa ne vrtim kilometrov nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dave, jaz pa bi na tako zahtevo rekel "Ni problema..." in podpisal.

Kupec ima potem lahko boljši občutek, da bo proadajalcu lažje "jebal mater", če se ugotovi, da so bili kilometri ponarejeni.

Če je nekaj napisano še ne pomeni da je to nevem kaj, v vsakem primeru pa je več, kot pa le povedano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navijanje števca se že tako ali tako okvalificira kot kaznivo dejanje goljufije, zagrožena kazen do 3 leta "robije" :naughty:

Za to ne rabiš nobene izjave in tudi če jo imaš ti nič ne pomaga, saj je treba v vsakem primeru navijanje dokazati.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm ... nekateri omenjate "se prve gume gor". Sicer ne vem po cem se to ve, saj se vendar lahko da enake gor? :blink: Anyway - da se tudi stare gume (prve) nazaj dati, tako da ce bi kdo ze hotel na podlagi gum koga nategnit, ga po mojem tudi bo? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja moj kolega je k je kupu motor števc odklopuk ga je pa prodav pa nazaj prklopu <_< in je mev motor ob prodaji 1000km več kot ko ga je on kupu :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja moj kolega je k je kupu motor števc odklopuk ga je pa prodav pa nazaj prklopu <_< in je mev motor ob prodaji 1000km več kot ko ga je on kupu :hmm:

wow, kolk se enim da ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm ... nekateri omenjate "se prve gume gor". Sicer ne vem po cem se to ve, saj se vendar lahko da enake gor? :blink: Anyway - da se tudi stare gume (prve) nazaj dati, tako da ce bi kdo ze hotel na podlagi gum koga nategnit, ga po mojem tudi bo? <_<

Vsaka guma ima letnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg letnice je tudi teden izdelave

mislim da se da do 10kkm ocenit vsak motor kar je pa več je pa ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Do cca. 10 000 (več pri touring motorjih, manj pri športnih) - originalne gume.

2. Do cca. 15 000 - originalne prednje zavorne ploščice.

3. 20.000 - 40.000 - menjana originalna veriga (precej dober pokazatelj, ker redko kdo ob menjavi kupi original).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.s. Redki motorji naredijo toliko kilometrov, da je mašina iztrošena. Pri nakupu se splača bolj gledati na morebitne popravljene poškodbe, razpoke v okvirju, zvite vilice, zamaknjeno nihajko, itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!