Skoči na vsebino

Katalizator in motor


mrsek

Priporočene objave

Mene zanima, kako je z novim zakonom o katalizatorju na motorju. A bodo morali imeti vsi motorji katalizator? Moj ga v osnovi nima!

Lep pozdrav vsem uživačem na motorjih!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm Georgi, vsi avtomobili, novi ali rabljeni po letu 1994 MORAJO IMETI katalizator, drugače ga po tem datumu sploh nisi mogel uvoziti oz. prodati na območju R Slovenije. Torej, vsi avtomobili s prvo registracijo mislim da po 1.5. 1994 so morali imeti katalizator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi......že mogoče, že mogoče. Ampak to še zmeraj ne ovrže moje trditve. Ker ko je bil katalizator potreben za 1. registracijo, je bil itak vgrajen serijsko v vsako vozilo.

Če pa avto katalizatorja ni potreboval do veljavnosti zakona, in je ob uveljavitvi že bil na cesti, ga tudi po tem nebo rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Torej, vsi avtomobili s prvo registracijo mislim da po 1.5. 1994 so morali imeti katalizator.

Zakaj pa potem rusi Lada Niva letnik 1995 nimajo katalizatorja? Al samo jaz narobe vem??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi moja fazerka letošnji letnik nima še katalizatorja....ta nov FZ6 pa katalizator ima...torej kmalu bodo imeli vsi novi avti katalizatorje stari bojo pa počasi zginjali s trga razen par izjem za katere bodo veljala druga pravila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa potem rusi Lada Niva letnik 1995 nimajo katalizatorja? Al samo jaz narobe vem??

Sorry, lahko, da je tisti datum 1.5.1995, podatek sem potegnil iz glave (k je že mal stara :lol1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thundy, ne vem ,kako naj ti povem - novi avtomobili imajo že nekaj let obvezne katalizatorje ...

Če si pa mislil motorje - dvomim, da bodo tako zelo hitro vsi novi motorji opremljeni s katalizatorji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa so tovarne letos ukinile nekaj modelov oziroma jih bodo morale predelati, ki ne ustrezajo zahtevam izpuha EURO2. Saj teh motorjev v Evropi ni več možno registrirat po 17. juniju letos. Velja samo za prvo registracijo ( ko je motor nov ). Naša država pa tudi prevzema isto zahtevo. Več podrobnosti oziroma katere modele so ukinili pa na strani moto-avtomanija v arhivu na strani 5. Če je bil pa motor registriran pred tem datumom pa nebo problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi moja fazerka letošnji letnik nima še katalizatorja....ta nov FZ6 pa katalizator ima...torej kmalu bodo imeli vsi novi avti katalizatorje stari bojo pa počasi zginjali s trga razen par izjem za katere bodo veljala druga pravila

Ja za tole pa nism popolnoma sigurn ker vem da so v Yamahe DT135 že menda od leta 94 vgrajeval katalizatorje...jst mam 01 letnik in so mi dozdej že vsi tudi serviserji rekli da mam katalizator...kako da ga pa Fazer l.03 nima :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kr tako...ga pač nima...brez kšnega posebnega razloga :?

OK...sprejmem!

No ni me treba linčat...vsi vmo da je 125 :naughty: ...sorry...hit tipmkam pa kšn tiskarski škrat vmes pride :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni panike...sej nisem mislu bit nesramen....vem da letošnji model nima katalizatorja(pa tudi prejšnja leta ne)...če sem pa odkrit pa tudi ne vem tehničnega razloga zakaj ga nima...mogoče zaradi cene....kaj ti jst vem...bo kdo povedal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej je kull :P

Ja mislim da zarad cene nebi blo preveč hudo...če že tko al tko daš mislim da nekaj čez 1,5mio za motor ti varjetno kšn cankar več nebi tako močno prizadel :hmm: ...sploh pa za čisto okolje ;) !

Se komu sanja???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se komu sanja???

Katalizator zmanjša moč in poveča porabo! :P

Poveča tudi stroške vzdrževanja! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večja poraba, več toplogrednih plinov... tle ti noben katalizator nič ne pomaga! :(

In zaradi teh plinov imajo poletja pri nas zdaj blizu 40'C, namesto 30'C kot pred 20 leti! Tem plinom se imamo zahvaliti tudi za suše, poplave, ...

Je pa v izpuhu manj nekaterih drugih, na kratek rok bolj škodljivih, plinov! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej dele je okolje mal off topic sam če bi bli katalizatorji škodlivi pol mislm d jih nebi blo obvezno inšatelerat v vsa vozila?!?

Kaj pa vem...kolkr jst katalizator poznam mislm d je to kr dobra stvarca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o škodljivosti katalizatorja je škoda zgubljat besed.....zakaj ga nekateri motorji nimajo pa ne vem....po moje pa bodo počasi imeli kat. vsi...npr. fazerka letos ga nima nov model ga že ima....mislim da bo tako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!