Skoči na vsebino

MotoGP 2004 (was: pre-MotoGP)


Ice

Priporočene objave

Kar se tice tega, kako je Rossi resil situacijo: Randy Mamola je reku, da je to "pure luck" in da v takih situacijah dirkac nima vpliva.

Randy je že malo star, to kar je izvedel Rosi, da se je rešil, je vrhunsko znanje.

S takimi izjavami pa si bo pri ljudeh, ki vedo kako težko je v taki situaciji ostati v sedlu, zapravil nekaj ugleda :BUA: :BUA:

Svoje čase je on vse prevečkrat pozabljal na pomembno dejstvo, padec je skoraj vedno 0 točk, Rosi to ve malo bolje.

Randy s takimi izjavami piha na dušo takim, ki mislijo da so padci povezani s srečo ali smolo, pa večinoma ni tako. Res je, da poznamo padce ko je šlo po tleh več dirkačev, ki so padli na oljni lisi, res so padci, ki so posledice popolnoma nepredvidljivih situacij, defektov, a največ jih je posledica napake in napačne ali prepozne reakcije v kritični situaciji.

Rosijeva reakcija je bila pravilna in ravno še pravočasna :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolje bit četrti na dežju, kot pa prvi v bolnici.

saint truth! .)

dirke nism gledu, ste me pa s svojim debatiranjem o rossijevem lovljenju tak podzgal, da zdej kooomi cakam da pridem do VCRja!!!! :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kooomi cakam da pridem do VCRja!!!! :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Za punco ga pa boli kur*c .) :kva2: , sej se samo hecamo ;)

Glede Rossijevih akrobacij, do sedaj sem mislil, da se lahko tako ujameš samo pri igri SBK2001. Očitno nekaterim to uspeva tudi v realnosti :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za punco ga pa boli kur*c .)

...ma ne... ...mi je ona snemala... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna škoda, da je Melandri padel :(

Sem končno mislil, da bo tud v motoGP razredu prišel do prvih stopničk... al se motim? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še zanimivo bi blo, ker najboljši na yamahi ne bi bil Rossi :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SETEJU VSAKA ČAST; POHVALA BIAGGIJU TER BARROSU....

Sete je kralj dežja

Dirko za VN Španije v Jerezu je zaznamoval močan dež, ki je dirkačem vseh treh razredov postavljal vprašanje, kako preživeti in hkrati doseči dober rezultat. Nanj so najbolje odgovorili Sete Gibernau, Roberto Rolfo in Marco Simoncelli, ki so prepričljivo zmagali v svojih razredih.

Gibernau je ves konec tedna tarnal zaradi težav z motorjem, ki so mu preprečevale kosanje z najboljšimi, čeprav je na petkovem, še suhem kvalifikacijskem treningu zaostal le za Valentinom Rossijem. Vremenske napovedi so se uresničile že v soboto, ko so dirkači vseh treh razredov dirkali po mokrem asfaltu, nedeljske dirke pa so minile v pravem nalivu. Dež je padal ves čas, le njegova intenzivnost se je spreminjala. Takšne razmere so doslej Gibernauu vedno ustrezale bolj kot ostalim dirkačem. Nenazadnje je večino svojih zmag v elitnem razredu dosegel takrat, ko so se drugi dirkači ustrašili dežja. Španec je v Jerezu vodil že v prvem ovinku prvega kroga in na prvem mestu ostal vse do konca. Deset krogov pred koncem 27 krogov dolge dirke je vodstvo za nekaj minut prevzel Max Biaggi, ki mu je edinemu uspelo držati korak z vodilnim. Italijan je poskušal pobegniti, napravil napako pri zaviranju in Sete je bil spet spredaj. Španec je do konca Italijanu pobegnil za pet sekund in ni mogel verjeti, kako mu je uspelo zmagati s tako prednostjo. Z Biaggijem sta bila namreč razreda zase, saj je tretjeuvrščeni Barros prišel v cilj več kot petdeset sekund kasneje, četrtovurščeni Rossi pa že skoraj minuto.

“Najpomembneje je, da smo dosegli 25 točk, seveda pa je zmaga pred domačim občinstvom nekaj posebnega,” je po dirki dejal Gibernau, ki je po Alexu Crivillu leta 1999 kot prvi domačin zmagal dirko elitnega razreda v Jerezu. “Če sem pošten, zmage nisem pričakoval, ker se že od Južne Afrike naprej ubadamo s tehničnimi težavami, ki jih še nismo rešili. Razmere so mi dale priložnost in izkoristil sem jo. Še naprej nas čaka veliko dela – če smo zmagali danes, še ne pomeni, da bomo vedno zmagali, a sem trenutno zelo zadovoljen,” je še dodal. Valentino Rossi je tako prvič po 37 dirkah ostal brez mesta na stopničkah za zmagovalce, lahko pa bi končal tudi kako mesto nižje. Za četrto mesto se je moral krepko potruditi, saj ga je na koncu ogrožal mladi Hayden. Sredi dirke bi skoraj zletel z motorja in le sreči se ima zahvaliti, da je potem, ko se ga je držal le še za krmilo, spet pristal na sedežu in da je bil motocikel še vedno pokonci. Svetovni prvak tokrat ni blestel, pol dirke je bil pred njim celo Marco Melandri, ki pa je nato odstopil. Nasploh yamahe niso bile prepričljive, saj so prva tri mesta zasedli dirkači s hondami, med prvimi sedmimi pa jih je bilo kar pet. Prehitevanja tokrat ni bilo veliko, saj so uvrstitve krojili v glavnem padci in napake. Prvič je zablestel aktualni svetovni prvak razreda Superbike, Britanec Neil Hodgson, ki je bil večji del dirke najboljši Ducatijev dirkač, nato pa mu je osem krogov pred koncem odpovedal motor. Omeniti velja tudi Michela Fabrizia, dirkača povsem nekonkurenčnega moštva WCM, ki se sploh ni kvalificiral na dirko, a so mu kljub temu dovolili nastopiti. Italijan je bil kljub padcu na koncu deseti, pred dirkači, kot so Abe, Capirossi, Hofmann in Aoki. V skupnem seštevku po dveh dirkah vodi Sete Gibernau, Max Biaggi za njim zaostaja za točko, Valentino Rossi pa še dve več.

Podobno suvereno kot Gibernau v elitnem razredu je v četrtlitrskem s konkurenco opravil Italijan Roberto Rolfo. Tudo on je vodil od štarta do cilja in si do konca pridirkal več kot osem sekund prednosti. Randy de Puniet je vozil podobno osamljeno, saj je Fonsi Nieto kot tretji v cilj pripeljal 24 sekund za njim. Zmagovalec prve dirke Dani Pedrosa je padel v četrtem krogu, svetovni prvak Manuel Poggiali pa že v četrtem ovinku prvega. V skupnem seštevku vodi De Puniet pred Rolfom, na tretjem mestu sta skupaj Pedrosa in Nieto.

Marco Simoncelli je konec tedna v Jerezu končal kot najboljši dirkač razreda do 125 ccm. Mladi Italijan je zmagal po spletu naključij, a je z zmago lepo nadgradil prvo mesto s kvalifikacij, ki ga je dosegel že v petek. Vso dirko je prepričljivo vodil Avstralec Casey Stoner s KTM-om, katerega prednost je dva kroga pred koncem znašala že devet sekund, nato pa je v četrtem ovinku, kjer je voda na stezi dirkačem povzročala največ težav, pri prehitevanju zaostankarjev napravil napako in padel. Dirko je kljub temu končal na petem mestu, a priložnost za prvo zmago v karieri je splavala po vodi. Drugi mesti na stopničkah sta zasedla Steve Jenkner in Hector Barbera, oba s po enim izletom s steze. Naslednja dirka bo dirka za VN Francije v Le Mansu, na sporedu pa bo čez štirinajst dni.

post-14-1083598892.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanje v prvenstvu

01 S.GIBERNAU 41

02 M.BIAGGI 40

03 V.ROSSI 38

04 A.BARROS 29

05 N.HAYDEN 22

06 C.EDWARDS 18

07 C.CHECA 16

08 L.CAPIROSSI 14

09 N.ABE 12

10 Š.NAKANO 11

11 M.TAMADA 8

12 Ke.ROBERTS 8

13 M.FABRIZIO 6

14 M.MELANDRI 5

15 J.HOPKINS 4

16 A.HOFMANN 3

17 T.BAYLISS 2

18 N.AOKI 2

19 S.BYRNE 1

Do 250 ccm:

01 R.DE PUNIET 40

02 R.ROLFO 32

03 D.PEDROSA 25

04 S.PORTO 25

05 F.NIETO 25

06 A.DE ANGELIS 21

07 A.DEBON 21

08 M.POGGIALI 13

09 A.WEST 13

10 T.ELIAS 12

11 A.VINCENT 11

12 G.LEFORT 7

13 F.BATTAINI 6

14 N.MACUDO 6

15 H.AOJAMA 5

16 A.BALDOLINI 5

17 H.FAUBEL 4

18 H.MARCHAND 3

19 D.HEIDOLF 2

20 J.STIGEFELT 2

21 S.GUINTOLI 1

22 R.SEKIGUČI 1

Do 125 ccm:

01 A.DOVIZIOSO 38

02 R.LOCATELLI 28

03 S.JENKNER 28

04 C.STONER 27

05 M.SIMONCELLI 25

06 H.BARBERA 22

07 P.NIETO 20

08 M.GIANSANTI 15

09 M.DI MEGLIO 11

10 G.BORSOI 10

11 J.SIMON 10

12 J.UI 10

13 A.BALLERINI 10

14 A.BAUTISTA 7

15 S.CORSI 6

16 M.KALLIO 4

17 M.PASINI 3

18 F.LAI 3

19 J.CARCHANO 2

20 D.GIUSEPPETTI 1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj se mi zdi vrstni red dirkačev že bolj normalen, takšen. kakršnega tudi Honda pričakuje.

Kljub temu, da je bil to dirko hud naliv, mislim, da se tudi po suhi progi rossi ne bi kar odpeljal naprej.

Honda - 1,2,3 nato ostali.

Takega vrstnega reda smo bili vajeni .

Yeah :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še kar se reševanja situacije Rossija tiče.

Tudi Schwanz je stalno opletal z nogami levo in desno. In tudi Rossi bi frlel po tleh, če ne bi bil tak dolgin. Tako pa itak ni mogel faliti sedeža, s tako dolgimi nogami.

Gola sreča ( dolge noge, namreč ).

Capirossi bi v taki situaciji že štel kosti po asvaltu.

Govoril sem . Augh ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gola sreča ( dolge noge, namreč ).

Capirossi bi v taki situaciji že štel kosti po asvaltu.

:nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še kar se reševanja situacije Rossija tiče.

Tudi Schwanz je stalno opletal z nogami levo in desno. In tudi Rossi bi frlel po tleh, če ne bi bil tak dolgin. Tako pa itak ni mogel faliti sedeža, s tako dolgimi nogami.

Gola sreča ( dolge noge, namreč ).

Capirossi bi v taki situaciji že štel kosti po asvaltu.

Govoril sem . Augh ! :P

Ti že veš ja :lol1: :kva2:

Ampak Rossi je vseeno car pa lahko rečeš kar hočeš :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti že veš ja  :lol1:  :kva2:

Ampak Rossi je vseeno car pa lahko rečeš kar hočeš  :grupni:

Rossi je CAR ! :naughty:

Ampak , če mislite, da mora vse tekme on zmagat, pol bo prvenstvo ena velika tuga :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi je CAR ! :naughty:

Ampak , če mislite, da mora vse tekme on zmagat, pol bo prvenstvo ena velika tuga :xx:

Do konca prvenstva zna biti letos zelo zanimivo! :yea2:

Vseeno pa stavim na Rossi-ja. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je rekla YZFR1 .) je ROSSI res dober. Na srečo je tudi neki drugih voznikov zlo blizu tko da bo upam da zanimivo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tudi Rossi bi frlel po tleh, če ne bi bil tak dolgin.

.....in ti bi bil marieta ce ne bi bil mario......

ce

ce

ce........

bi jaz tako dobro vozil motocikle kot rossi bi vsi sedaj o meni raztegovali gofle. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še kar se reševanja situacije Rossija tiče.

Tudi Schwanz je stalno opletal z nogami levo in desno. In tudi Rossi bi frlel po tleh, če ne bi bil tak dolgin. Tako pa itak ni mogel faliti sedeža, s tako dolgimi nogami.

Gola sreča ( dolge noge, namreč ).

Capirossi bi v taki situaciji že štel kosti po asvaltu.

Govoril sem . Augh ! :P

Mnenje je še toliko bolj upoštevanja vredno, ker ga daje nekdo ki očitno navija za Hondo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en popolnoma nepristranski in na najvišji strokovni ravni komentar:,, Yamaha ima tok hud motor, da ga še Rossi ne more obvladat,,. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnenje je še toliko bolj upoštevanja vredno, ker ga daje nekdo ki očitno navija za Hondo B)

:lol1: :lol1: :lol1: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aj, da slišimo napovedi za naslednjo dirko ..... :hmm:

se bom delal pametnega po sobotnem treningu ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Še en popolnoma nepristranski in na najvišji strokovni ravni komentar:,, Yamaha ima tok hud motor, da ga še Rossi ne more obvladat,,. :kva2:

2SNAP_00100168-367.jpg :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi je CAR ! :naughty:

Ampak , če mislite, da mora vse tekme on zmagat, pol bo prvenstvo ena velika tuga :xx:

mi nič ne mislimo, kdo bi "moral" zmagat. Mi dirke gledamo.

Ti pa na suho teoretiziraš, kaj bi bilo, če:

- bi imel rossi krajše noge

- ne bi deževalo

itd.

Se ti zdi to smiselno?

Kaj pa, če bi rossi v 7. letu starosti imel neozdravljiv tumor v glavi? E, točno tako. Didn't happen. Je, kar je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnenje je še toliko bolj upoštevanja vredno, ker ga daje nekdo ki očitno navija za Hondo B)

in čaka na vplačano Hondo CBF600 :D take mamo radi.

Mi je pa všeč, da se je GP letos začel izjemno zanimivo! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je za v nedeljo 100% verjetnosti, da bo dirko zmagal Rossi ali pa kateri drug kolega iz MotoGP, veremte mi, sem preveril. :lol1:

lp

Rudi

p.s.

Osebno se nagibam na prva tri mesta Rossi-Max-Gibernau v katerikoli vrstnem redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!