Skoči na vsebino

MotoGP 2004 (was: pre-MotoGP)


Ice

Priporočene objave

Honda??? :zzz:

Dej, vrni se v sedanjost, kjer raztura Yamaha :yea2:

kahem...... tudi ne drzi ravno. brez rossija bi bila yam tudi pod "med ostalim so tekmovali se...". ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Un majmun je meu težave z zadnjo gumo, kot tudi Tamada in še kar nekaj dirkačev, ki vozijo bridgestone ( suzuki in K. Roberts).

Ne vem zakaj bi hondo sramotil :hmm:

doticni majmun (a.k.a. biaggi) vozi michelin in ne bridgestone. enako kot gibernau, rossi, melandri itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rossi & sete :OK: :notworthy: - saj mi je vseeno kdo zmaga, samo da bomo še naprej gledali take dirke B)

en poseben :notworthy: pa za nakanota, 6. mesto z kawo, edini top 10 na bridgestone in to 7 dni po 300+ km/h padcu :kva2:

tip ma jajca ni kaj :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

un majmun k ma številko tri naj gre burek prodajat ne pa da sramoti Hondo pa drek meša prepotentnež :BUA: :BUA: :BUA:

Majmun?

Mislim, da bi mogla prej HRC pilota Barros pa Hayden burek prodajat, ker mata boljši motor od Biaggija a mu gledata skozi v izpuhe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne boste doktorirali.

Rezultat dirke ni vazen samo od gum, vremena, pocutja voznika, rezultata prejsnje dirke, publike, razpolozenja v lastnem teamu, sponzorjev, ali gleda doktorjeve izpuhe................ ampak malo tudi od gdc. Srece. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eurosport, nemska komentatorja, sta povedala na koncu, da imajo info, da je bayliss nepolomljen.

tudi angleška sta rekla da je bil prečekiran v bolnici ma da je bil že odpuščen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kahem...... tudi ne drzi ravno. brez rossija bi bila yam tudi pod "med ostalim so tekmovali se...".  ;)

A tako?

ČE honda ne bi seteja imela, yamaha bila bi 1,2,3, :lol1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je rossi s svojim znanjem veliko pomagal celi yamaha ekipi! baje on res odlično sodeluje z ekipo in to se pozna tudi pri ostalih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce, mozno, eventualno......... pod pogojem, da rossi ne bi vlozil nekaj malega truda in dela v razvoj? :naughty: ker cudno cudno, preden ni rossi k njim prisel so tudi oni bili v tej skupini "med ostalim so tekmovali se...". :devil: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel izjave, je bil Gibernau prisiljen voziti s tršo različico gum za razliko od Rossija, ki si je lahko privoščil mehkejšo. V kontekstu, da bi gume zdržale do konca dirke.

Ima pa tale dirka tri podredne zmagovalce.

Marca Melandrija, ki je končno s stopničkami okronal svoje solidne vožnje, Šinjo Nakana, simpatičnega in s strani Francozov že zdavnaj posvojenega Japonca, ki je pripilotiral svoje obtolčenine in obrgnine, Kawasakija ter Bridgestone na visoko mesto ter Rubena Xausa, špansko banzai raketo kot najboljšega Dukatista.

Sezona pa ima veliko looserjev. Za Barossa se je že nakazovalo, da bo začel zalagati, zgubljena Hayden in Edwards in ker ni bilo zmag, tonečega Biaggija (ki pa bo še presenetil na vrhu).

Če vam kaj pove, prvih dvanajst na štartni vrsti je imelo boljši čas od lanskega pol positiona. Še malo, pa bodo tudi v Moto GP imeli narezane gume.

In, yamaha, honda in ne vem še kaj -ljubci, nekaj velja za gotovo, če Yamaha ne bi imela razvojnega dirkača pod imenom Valentino Rossi, bi imeli prvenstvo monomarca Honda.

V Moto GP uživajoči Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rossi & sete :OK: :notworthy: - saj mi je vseeno kdo zmaga, samo da bomo še naprej gledali take dirke B)

en poseben :notworthy: pa za nakanota, 6. mesto z kawo, edini top 10 na bridgestone in to 7 dni po 300+ km/h padcu :kva2:

tip ma jajca ni kaj :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Točno tako! Nakano je res pravi "ninja"! Tudi Hoffmann se je dobro boril in kot sem povedal že na začetku sezone resno računam, da bo Nakano vsaj enkrat letos stal na stopničkah. Kawasaki je pričel premagovati tudi Honde, da o Ducatijih niti ne govorimo.

GREEN IS MEAN!! :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco pozabil si da je ta razvojni dirkač preje vozil za katero moštvo že....?aja honda :hmm: ko jih je par let držal v vrhu jih je zapustil ker niso pristali tudi na njegove pogoje ker so bili prepričani da so nepremagljivi....kako je ICE že napisal..aja rad bi videl vodilne može od Hond z dolgimi facami... :lol1: Valentino je CAR tip ima jajca in odlično vozi stavim da marsikateri dirkač moto GP-ja ne bi presedlal s konja ki vleče na kljuse Tinček je to storil kljuse so pozdravili in zmaguje :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je bil dober nakup za yamaho :naughty: in je tudi vreden vsega denarja (in še več!) :notworthy:

Kar se pa ekipe tiče: pri yamahi delujejo bolj povezano kakor pri hondi, kjer so skoraj vsi skregani med seboj :devil: .

Temu primerno se kaže rezultat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasluge gredo tudi Davidu Briviu in Jeremyu Burgesu. Honda je bila preveč arogantna, sedaj pa so dobili po p....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco pozabil si da je ta razvojni dirkač preje vozil za katero moštvo že ... ? aja honda :hmm: ko jih je par let držal v vrhu jih je zapustil ker niso pristali tudi na njegove pogoje ker so bili prepričani da so nepremagljivi....kako je ICE že napisal ... aja rad bi videl vodilne može od Hond z dolgimi facami ... :lol1: Valentino je CAR tip ima jajca in odlično vozi stavim da marsikateri dirkač moto GP-ja ne bi presedlal s konja ki vleče na kljuse Tinček je to storil kljuse so pozdravili in zmaguje :OK:  :OK:  :OK:

Lepo povedano ... fant se zaveda svojih sposobnosti in vloge v razvoju dobrega motocikla in tudi komu lahko zaupa in z njim dobro sodeluje ( Davidu Briviu, Jeremyu Burgesu ) ... so pač v drugem peskovniku.

Še malo pa bomo obraze ( dolge frise ) vodilnih pri Hondi res lahko videli v celoti le če bo slika na TV rotirana za 90 stopinj ... :lol1: .

Sem pa :( :( :( :( , ker mi je honda pri srcu ... sicer pa eno so dirke, drugo pa realno življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco pozabil si da je ta razvojni dirkač preje vozil za katero moštvo že....?aja honda :hmm:

Nisem pozabil. Ampak Rossi se je pri Hondi usedel na dediščino velikega Micka.

Lahko da imajo pri Hondi dolge face, ampak ne pozabite, imperij bo vrnil udarec z obrestmi. Ker so največji in najboljši na dolge steze. Pa ne me prosim zetiketirati z Hondoljubcem. Govorim statistično/empirično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel izjave, je bil Gibernau prisiljen voziti s tršo različico gum za razliko od Rossija, ki si je lahko privoščil mehkejšo. V kontekstu, da bi gume zdržale do konca dirke.

En popravek ... zadeva je ravno obrantna.

We knew we couldn't use the same tyre as Yamaha and used a softer compound to try and have the same traction that they would have with the harder one. Obviously that meant that at the halfway stage their tyres would improve whilst mine deteriorated.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem pozabil. Ampak Rossi se je pri Hondi usedel na dediščino velikega Micka.

Mislim, da je tu bilo misljena predvsem RCV211, kjer pa ni bilo dediscine. Je bila pa verjetno pomoc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel izjave, je bil Gibernau prisiljen voziti s tršo različico gum za razliko od Rossija, ki si je lahko privoščil mehkejšo. V kontekstu, da bi gume zdržale do konca dirke.

nekako: yamaha naj bi imela boljso/vec trakcijo/e od honde v barceloni, zato so lahko vozili z trso gumo vzadaj. vec trakcije, manj zdrsavanja, manj obremenjevanja gume "v prazno", dlje guma zdrzi.

ceprav....... ko sem gledal kako rossi po ovinkih slajda se mi zdi to zgoraj napisano bolj teoreticna vaja. :grim :naughty: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre samo za dediščino motocikla. Gre za koncept in sistem dela, miselnost ter seveda Jeremijo Burgessa in Micka osebno. Vale se je tu veliko učil in naučil (pameten dečko), da je potem to odnesel k Yamahi. Zato je pa Honda tako užaljena. Koliko neupravičeno, je odvisno od odgovora na vprašanje, koliko je prispeval tudi Vale sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceprav....... ko sem gledal kako rossi po ovinkih slajda se mi zdi to zgoraj napisano bolj teoreticna vaja. :grim :naughty: B)

Tole drži, ampak pri izhodu in pospeševanju iz ovinka je bila Yamaha ovca napram opletajoči Hondi.

PS: gre za lepotno oceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je človek, kateri je verjetno najbolj zaskrbljen v tem trenutku, glavni krivec prehoda Rossija k Yamahi.

Kriv je tudi napačnih strateških odločitev (Barros Hayden za HRC Team).

Koji_Nakajima.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekako: yamaha naj bi imela boljso/vec trakcijo/e od honde v barceloni, zato so lahko vozili z trso gumo vzadaj. vec trakcije, manj zdrsavanja, manj obremenjevanja gume "v prazno", dlje guma zdrzi.

ceprav....... ko sem gledal kako rossi po ovinkih slajda se mi zdi to zgoraj napisano bolj teoreticna vaja. :grim  :naughty:  B)

Spet se ne bom strinjal ... ce bi zgoraj bold napisano bil razlog za odlocitev pri izbri gume bi izbral mehkejso. Razlog za trdo gumo (prednost) je v tem, da ker si lahko pri yamahi privoscijo trdo gumo (enaka trakcija kot pri hondi z mehkejso) je seveda to pomenilo, da je Vale lahko slidal k nor (mislim da je zadnje kroge skoz kuru gumo) in se mu gume niso toliko poslabsale. Med tem ko je Sete moral zelo pazit na gume, ker ce bi tko vozu kot Vale ne bi dalec prisel. Zato smo pac za Valetom "stalno" videvali dim, pri Seteju pa skoraj nikoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!