Skoči na vsebino

MotoGP 2004 (was: pre-MotoGP)


Ice

Priporočene objave

Toliko kritik kot jih tule prebiram okrog Biaggija je pa že pošteno pretirano. Po eni strani je seveda nekdo nekomu všeč, drugemu pa enostavno ni, vendarle se je vseeno potrebno zavedati, da te dirkače poznamo v glavnem preko medijev, in ti enega rišejo takega drugega drugačnega :? :hmm: kakor se jim zdi. Po drugi strani se lahko zamislimo, kakšni luzerji so šele drugi, da je lahko Max eden glavnih zasledovalcev :wacko:

Kar se pa tiče Abeja, je pa zaslovel si pridobil medijsko pozornost in naklonjenost sponzorjev, pred mnogimi leti, ko se je nekaj časa uspel držati špice z vožnjo čez vse (svoje ) meje za zaključek pa spektakularno tresknil po tleh. In od takrat do danes odžira prostor boljšim in opozori nase, ko se tu in tam kdaj pelje malo bolje in za zaključek spektakularno treskne po tleh :wacko: Ob vsem tem, pa ga nihče ne vlači po zobeh, še celo pohvaljen je, čim se kašen del dirke dobro pelje, čeprav potem trešči po tleh in je že vso kariero primer zanič tekmovalca. Kdo bi to razumel :wacko: jaz ne, a zdi se mi, da vse skupaj postaja bolj show kot šport :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Profi tudi ti si malo pretiraval z odogovorom. Ce bi na vse voznike tako gledal bi lahko rekli, da so vsi vozniki zanic (zato ker pac padejo - posledica voznje cez svoje meje) razen enega, pa se ta je dve dirki nazaj usmodil. Npr. Sete je uzgal predzadnji dve dirki ... po lastni krivdi ... po tvoje tipo nima blage veze. (mal pretiravam). Prosim lepo, vse kar sem rekel je, da je pac tokrat vozil vidno bolje kot obicajno, ce si zato ne zasluzi pohvale ... ja potem pa ne vem, ce si jo kdo sploh kdaj in nima to cisto nic veze s tem kaj je nekdo prej pocel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manjkalo je še kaj drugega, kot pa quick shifter (0,2-0,3sek/krog). Razlika je še vsaj 1 sek/k :ph34r: . Očitno to ni bil njegov dan, sicer mu pa dobrih dni že zmanjkuje :devil: !

povej prosim, od kje tako natancno ves, da to stane le 0,2-0,3 sekunde casa na krog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xaus pred biaggijem.

hopkins pred biaggijem.

hayden pred biaggijem.

in se devet voznikov pred biaggijem.

konstanca kje si. mogoce pa ima doohan prav.

hehe, kolk smo spet pametni :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eliminator, ce se ti zdi, da sem tako blazno pameten samo zato, ker berem in gledam......... ne vem no. :grrr vseeno hvala. :P

kar se biaggija tice: ce ga ena napaka tehnike tako nervira, da ne more vec dosecti, potem je honda v riti, ker se stalno kvari. ali je kaj drugega krivo? meni je vseeno, dirke so vredne ogleda (to potrjujejo tudi udelezbe gledalcev na dirkalilscih), kdo bo na koncu numero uno mi je tudi vseeno, ne dobim nic od nobenega oz. mi to ni kruh.

sem za vse prej, kot za biaggi-ja, ker ga enostavno ne morem, pika. zato ne bom nobenemu odrekel pravice, da za njega navija. samo zakaj potem ne smem kritizirati biaggi-ja? ali kogarkoli drugega, ce smo ze na tem? ce pa vam pristasem rimljana to ne pase....... tough shit. :devil: ali po domace........trpi. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povej prosim, od kje tako natancno ves, da to stane le 0,2-0,3 sekunde casa na krog?

Iz lastnih izkušenj! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko kritik kot jih tule prebiram okrog Biaggija je pa že pošteno pretirano. Po eni strani je seveda nekdo nekomu všeč, drugemu pa enostavno ni, vendarle se je vseeno potrebno zavedati, da te dirkače poznamo v glavnem preko medijev, in ti enega rišejo takega drugega drugačnega :? :hmm: kakor se jim zdi. Po drugi strani se lahko zamislimo, kakšni luzerji so šele drugi, da je lahko Max eden glavnih zasledovalcev :wacko:

Kar se pa tiče Abeja, je pa zaslovel si pridobil medijsko pozornost in naklonjenost sponzorjev, pred mnogimi leti, ko se je nekaj časa uspel držati špice z vožnjo čez vse (svoje ) meje za zaključek pa spektakularno tresknil po tleh. In od takrat do danes odžira prostor boljšim in opozori nase, ko se tu in tam kdaj pelje malo bolje in za zaključek spektakularno treskne po tleh :wacko: Ob vsem tem, pa ga nihče ne vlači po zobeh, še celo pohvaljen je, čim se kašen del dirke dobro pelje, čeprav potem trešči po tleh in je že vso kariero primer zanič tekmovalca. Kdo bi to razumel :wacko: jaz ne, a zdi se mi, da vse skupaj postaja bolj show kot šport :BUA:

Se strinjam, predvsem zanimivo je to, da smo pri nas doma povsem identični glede mišljenja Noricka Abe.

Sam roko na srce, Max je letos kar gud glede prejšnih let, res pa je, da mu manjka samozavesti in konstantnost. Pa dec je tut že eden starejših v karavani, pa še vedno uspe zmagati, kar Edwardsu še ni uspelo npr....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biaggi legendarno ne prizna svojih napak. Zmeraj je kriva tehnika. Ampak takšen pač je. Njegova služba ni pogojena s tem, da bi ugajal ljudem, temveč, da bi zbral čimveč točk v GP-ju ali celo osvojil prvenstvo. In v tem (kapo dol) je zelo uspešen.

Upokojitev zaradi slabih rezultatov? Koliko jih je na tem našem svetu boljših? Bore malo.

Zato, le čevlje sodi naj kopitar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Profi tudi ti si malo pretiraval z odogovorom. Ce bi na vse voznike tako gledal bi lahko rekli, da so vsi vozniki zanic (zato ker pac padejo - posledica voznje cez svoje meje) razen enega, pa se ta je dve dirki nazaj usmodil. Npr. Sete je uzgal predzadnji dve dirki ... po lastni krivdi ... po tvoje tipo nima blage veze. (mal pretiravam). Prosim lepo, vse kar sem rekel je, da je pac tokrat vozil vidno bolje kot obicajno, ce si zato ne zasluzi pohvale ... ja potem pa ne vem, ce si jo kdo sploh kdaj in nima to cisto nic veze s tem kaj je nekdo prej pocel.

Ni rečeno da sem pretiraval z odgovorom, še posebej pa ni tako kot si to ti razumel <_< slučajno sodim med tiste, ki skoraj vse po vrsti zelo spoštujem, še posebej ker pašem med tiste, ki te zadeve poznajo malo bolj od blizu kot večina B) Pa vendar imam mnenje o tem, kdo je zanič :BUA: in to so dirkači, ki delajo veliko napak, ki velikokrat vozijo preko meja svojih zmožnosti ( in ker jim kdaj pa kdaj rata, jih imajo za boljše kot dejansko so) zaserjejo ravno takrat, ko je najbolj pomembno, da nebi, ki vozijo z jajci in ne z glavo in še in še. Kdo to je sem napisal jasno in glasno in ponovno lahko rečem da odžira mesto na dirkalniku bolj kvalitetnim dirkačem, samo zato ker se je s svojimi vratolomijami nekomu(vplivnemu) zelo prikupil.

Od kod sklepati iz mojega pisanja, da namigujem da bi lahko Sete sodil med slabe dirkače :? pokazal je že preveč kvalitet, da bi lahko zaradi dveh padcev pasal med slabe, pač se zgodi in če se hitro ponovi je še toliko težje, potrebno je pač premagati krizo, a eni gredo po tleh začuda skoraj vedno ravno takrat, ko bi že "skoraj" imeli kaj za pokazati :wacko:

In ravno tako Max ni slab voznik, preveč ima že za pokazati, pač malo več jamra, saj bi rad imel podobne pogoje kot jih ima Rossi, a si jih pač ne zna ustvariti .) a tudi tu je treba Rossiju dati kapo dol, nikjer ne plešejo okrog dirkača tako, kot v timu Valentina Rossija :naughty: tako je bilo pri Hondi in tako je sedaj pri Yamahi O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Profi ampak a se strinjaš da okol Rossija plešejo zato, da bi zvedl čim več, kaj bi se dal še izboljšat, ker zna možakar to tud povedat, me pa zato ker se tko piše?

Enga k konstantno za vse krivi tehniko ne bo noben upošteval, pa skakal okol njega, ker si bo vsak mislu, da mu bo enkrat itak potekla pogodba in bo prišel drug normalen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max je letos kar gud glede prejšnih let, res pa je, da mu manjka samozavesti in konstantnost. Pa dec je tut že eden starejših v karavani, pa še vedno uspe zmagati, kar Edwardsu še ni uspelo npr....

Na Aprilii bi bilo zelo težko, pa še prvo leto. Po polovički drugega leta že bolje kaže, da bo zmagal. Max pa gnjavi kraljevsko karavano s svojim jambranjem, koliko že let? In se podela vedno takrat, ko se ne bi smel. Ni edini, je pa že legendaren po tem.

Na ksihtu mu je pisalo pred štartom, da bo polomija, medtem ko je Edwards izjavil, da cilja ne samo na stopničke, ampak na vrh. In se je temu primerno peljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Profi ampak a se strinjaš da okol Rossija plešejo zato, da bi zvedl čim več, kaj bi se dal še izboljšat, ker zna možakar to tud povedat, me pa zato ker se tko piše?

Enga k konstantno za vse krivi tehniko ne bo noben upošteval, pa skakal okol njega, ker si bo vsak mislu, da mu bo enkrat itak potekla pogodba in bo prišel drug normalen?

Enkrat sem že pisal o tem kako dirkači v GP klasi, ki naj bi bili skoraj vsi po vrsti tudi vrhunski vozniki ( eni bolj drugi manj--da se razumemo) niso obvezno tudi dobri testni vozniki. Presenetljivo malo med njimi jih je odličnih tudi kot testni vozniki, in neverjetno velika večina med njimi je tistih, ki vedno samo kopirajo in špijonirajo.

Vale je odličen testni voznik in karkoli reče in karkoli želi (zahteva) njegovo osebje plane na delo, dokler njegovi zahtevi ni ugodeno in nihče si ne drzne komentirati njegovih odločitev in zahtev (kakorkoli je Jeremy ze prišel v konflikt z njim, se kadarkoli ga pokaže kamera skupaj z Rossijem ponižno smehlja in so ga sama ušesa), saj je the doctor, no.1 ...

Kot vem je tudi Max odličen testni voznik, in kot tak prav tako od teama želi (zahteva) to in to :hmm: vendar kot celota niso tako uspešni kot team Valentina, velikokrat jim spodleti, večkrat se uštejejo in znotraj teama se o končnih odločitvah vedno diskutira, kar zmanjša učinkovitost in to preide v začaran krog, ki se ga je težko rešiti in namesto, da bi učinkovito opravljal svoje delo je postal zoprnež, ki vedno teži in mu nič ni prav.

Ostane jih pa kar precej , ki se odlično peljejo, so priljubljeni a so večno vezani na informacije ki so jih prislužili drugi, a ker se lepo spoštljivo obnašajo (ker se tako tudi morajo) so fejst fantje, ne pa težak Max, ki bi rad, da ga v teamu upoštevajo kot Rossija :hmm: Pritiski so pa v tem športu taki, da hitro postaneš pravi zoprnež, manjka potem samo še to, da kakšno zabrusiš kakšnemu vsiljivemu novinarju in to je to :hmm:

Normalnih , pa v moto GP-ju NI :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi so-tekmovalcem sporoča slabo novico :ph34r: - po tej pavzi dobi novo mašino :naughty: :devil:

eurosport

Popravljeno . Popravil BINCA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalnih , pa v moto GP-ju NI :naughty: :naughty: :naughty:

Moto GP je posel. In tudi v ostalih poslih normalnih ni :grrr

Eksponenti (dirkači/vodilni managerji v ostalih poslih) morajo imeti konstantno karizmo in mentaliteto zmagovalcev. Imperator (iz Tivolija pri Rimu in ne iz Rima) je nima. Še iz kje je doma je pofejkal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eliminator, ce se ti zdi, da sem tako blazno pameten samo zato, ker berem in gledam......... ne vem no. :grrr vseeno hvala. :P

kar se biaggija tice: ce ga ena napaka tehnike tako nervira, da ne more vec dosecti, potem je honda v riti, ker se stalno kvari. ali je kaj drugega krivo? meni je vseeno, dirke so vredne ogleda (to potrjujejo tudi udelezbe gledalcev na dirkalilscih), kdo bo na koncu numero uno mi je tudi vseeno, ne dobim nic od nobenega oz. mi to ni kruh.

sem za vse prej, kot za biaggi-ja, ker ga enostavno ne morem, pika. zato ne bom nobenemu odrekel pravice, da za njega navija. samo zakaj potem ne smem kritizirati biaggi-ja? ali kogarkoli drugega, ce smo ze na tem? ce pa vam pristasem rimljana to ne pase....... tough shit. :devil: ali po domace........trpi. B)

iz kje pa potem toliko ves o dirkanju? Sodelujes morda pri dirkah?

glej, recimo jaz pa ne morem kaj prevec rossija in njegovega klovnovskega obnasanja. Pa vseeno zato ne robantim in se vsajam po vsaki dirki. Nekaterim vam je zgleda tako v veselje oz. v osebno zadovoljstvo enega in istega dirkaca simfati ob vsaki napaki ali izjavi. Ce ze sam pravis, da nimas nic od prvaka, kaj imas pa pol od tega, da maxa v drek tlacis? :hmm:

Zakaj pa, ce bi, kot pravis lahko tudi koga drugega kritiziral, tega ne pocnes? Npr. roberts je tokrat na suzi zaostal za cel krog, medtem ko je bil hopkins sedmi(ali osmi)?! Gremo se se nanj spravit. Pa celo prvak je bil. :doze:

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eksponenti (dirkači/vodilni managerji v ostalih poslih) morajo imeti konstantno karizmo in mentaliteto zmagovalcev. Imperator (iz Tivolija pri Rimu in ne iz Rima) je nima. Še iz kje je doma je pofejkal.

Dej prosim najdi, ce je v kaksnem intervjuju izjavil, da ima stevilko noge 42, v resnici jo ima pa 41. :doze: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biznis gor ali dol.....če si ob tem še prijazen nimaš kaj izgubit kvečjemu kakega sponzorja pripravit da bolj mošnjo razveže. Da smo si na jasnem: vsi na GP- ju najboljši motoristi taki kot od nas/vas nihče ni in ne bo...

Med temi najboljšimi si pa gledalci izbereje nekoga, ki je poleg svojega talenta in znanja daje tudi nek ,,fit back,, se kdaj poheca na svoj račun....in Rossi je pač tak ,,kloven,,-(ta ime si mu dal ti in jest pravim, da če si dober si dober in svaka mu čast, da se mu ljubi še take šove prirejat--ker konc koncev mu ne bi bilo treba, zakuru bi gumo mal bi mahal in odšel v box oz. bi bil po nekaj felerjih čist resen in nergav.) in verjamem da je tudi privat dosti bolj vesele narave kot max.

Če pa v svoji arogantnosti in valjenju krivde na druge, nešportne poteze, take podcenjevalne izjave in svojevrstna patetika......ki jo od takega profesionalca kot je biaggi ne pričakujem in definitivno ne odobravam....Ti si tu zaradi nas, ker če ne bio blo gledalcev bi lohk piste zaprli in zaslužek ne bi bil tak kot je.

Sicer pa je ,,zvezda,, skupek vsega...talent, znanje,trud, pristop, stik z gledalci,dober namen, dobra volja, odprtost, smeh . Se mi zdi da pri navadnih ljudeh (ki imajo takega človeka preprosto radi in z njim dejansko doživljajo zmage in poraze in se ga celo življenje spominjajo) še bolj štejejo te zadnje, ki pa jih max nima.

Sigurno se pa vsi (ki vsaj občasno pogledate skoke) spomnite Eddia eagla, medtem, ko se verjetno Jan Bokev nekak ne nariše pred oči.

Sicer pa se o max-u tudi na račun njegove antipatičnosti veliko govori---in to je pa tut svojevrstna propaganda

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na www.motogpnews.com je dobr profil za Lorisa Capirossija :)

Loris Capirossi is 53cm tall and is currently eroding at 1.5cm per year. He is far away the smallest person in the paddock including Jeremy McWilliams' great grandson. Rumour has it that his mother ate cheap-brand pasta when pregnant and the Loris didn't get the vitamins needed to become a normal sized adult.

But what Loris lacks in vertical height he more than makes up in brilliance. He joined Ducati in 2003 and was the ONLY rider that year to win on a bike that wasn't a Honda...which is more of an achievement when you consider it was his first year with the team.

2004 may prove tricky for Loris if the new Ducati remains off the pace as the pre-season tests showed., however his fighting gutsy style will always make up for any bike deficiencies.

In his spare time Loris is a chimney sweep with a fake London accent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eliminator, jaz biaggi-ja ne tiscim v noben drek, to pocenja on sam zelo uspesno. ce ti se vedno ni "potegnilo" jaz ne robantim in se ne vsajam, vendar lahko pa povem lastno mnenje, katero bazira na ca. 15 letnem spremljanju moto dirk in dogajanja okoli teh. povem samo to, kar je splosno znano - ker nisem noben insider - in oddam komentar o dirki in dirkacih in o splosno znanih izjavah.

_simfam_ nobenega - tudi "rimljana" ne - v konkretnem primeru izpostavljam samo njegove lastne izjave in napovedi in njegove dosezke, katere potem primerjam. in na biaggi-jevo veliko zalost je diskrepanca med izjavami in dosezki pac velika. po domace povedano je biaggi-ja sorazmerno velik gobec in bolj malo efekta.

ali se tudi tukaj ne strinjas mogoce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natural Born Killer,

včasih se je dobro vprašati, s kom se prepiraš (brez potrebe) po forumu. Niso vsi sadilci krompirja v preobleki priložnostnega Fazer bojevnika ali 12 letniki, ki navijajo za svoje idole. Med njimi so tudi ljudje, ki so kakšen mega kilometer z motorjem naredili, kaj v življenju videli, slišali in morda tudi prebrali. Na koncu so si ustvarili celo mnenje o čem in o komu. Lahko da celo verodostojno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koncu so si ustvarili celo mnenje o čem in o komu. Lahko da celo verodostojno.

dopuščaš tudi obratno možnost ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!