Skoči na vsebino

turbina za motor


mrsek

Priporočene objave

Pozdrav vsem uživačem!

Mene pa zanima, ali je že kdo kdaj probal narediti kakšno turbino za motor, ali pa kakšno predelati. Ali sploh kje kakšna obstaja razen za hayabuso.

Sam nekaj razmišljam o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jest vem, so pri SUZUKIJU in HONDI turbince na svoje petstotake serijsko montiral že leta 80. Zadevca je dones precej eksotična, bi pa takoj kupu enga starga SUZUKIJA TURBO. Že sliš se dobr! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem uživačem!

Mene pa zanima, ali je že kdo kdaj probal narediti kakšno turbino za motor, ali pa kakšno predelati. Ali sploh kje kakšna obstaja razen za hayabuso.

Sam nekaj razmišljam o tem.

Da, če pogledaš pri predelovalcih motociklov po svetu, bo en kup turbin našel ... za motocikle, kot so Yama R1, Suza Gixxer 750/1000, V-max, F6C, ...

Skratka - kr nekaj tega. Pri nas dost redka zadeva.

Aja, če že razmišljaš, razmisli še o sistemu za pihanje dušikovga oksida (nitro, NOS), kompresorjih, titanovih komponentah ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bi pa takoj kupu enga starga SUZUKIJA TURBO. Že sliš se dobr! :naughty:

Bojim se, da ni več preživelih. Tako kot Kawasakijev 750 KH Mark III. S tipi vred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojim se, da ni več preživelih. Tako kot Kawasakijev 750 KH Mark III. S tipi vred.

Ja, vem jest tud svojga KAWASAKIJA Z 400 J štiri cilindri L 83. ( moj prvi motor )po oglasniku ze kr neki časa iščem pa zgleda da ga je en že u reciklažo dal. Če kdo ve kje je ta zverinca naj sporoči. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojim se, da ni več preživelih. Tako kot Kawasakijev 750 KH Mark III. S tipi vred.

rekli so mu tudi The Widowmaker ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem uživačem!

Mene pa zanima, ali je že kdo kdaj probal narediti kakšno turbino za motor, ali pa kakšno predelati. Ali sploh kje kakšna obstaja razen za hayabuso.

Sam nekaj razmišljam o tem.

kaj ko bi se ti malo z iskalnikom poigral, hm?

drugace obstaja na netu en kup strani o montazi in/ali prirejanju turbinskih polnilcev za motorje. spet iskalnik, tokrat kaksen google ali yahoo npr.

@ jozesimura:

da je honda imela CX 500 in potem 650 turbo vem, za yamaho 650 turbo tudi vem, celo za kwak turbo vem, samo za serijski suzuki 500 turbo slisim prvic. podatki, slike itd. ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Jest sem imel priliko nekoč enega KHja 750 pelat... :kva1: škoda, ker tega takrat nisem znal tako ceniti kot bi danes... :rolleyes:

Kar se tiče pa turbin... ne vem, no... danes delajo že za precej manjše denarje kot stane taka predelava tako hude motote, da ga ni narodnega heroja, ki bi na njih upal pogosto gas na ful odpirat, tko da je to IMHO verjetno bolj show... pa brez zamere...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tko da je to IMHO verjetno bolj show... pa brez zamere...

Yes, my Suzuki Lord. V osnovi gre zadrugačnost - kustomizacijo agregata samega in ne pritiklin motorja.

Mam turbo gor ... :OK:

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem uživačem!

Mene pa zanima, ali je že kdo kdaj probal narediti kakšno turbino za motor, ali pa kakšno predelati. Ali sploh kje kakšna obstaja razen za hayabuso.

Sam nekaj razmišljam o tem.

kaj ko bi se ti malo z iskalnikom poigral, hm?

drugace obstaja na netu en kup strani o montazi in/ali prirejanju turbinskih polnilcev za motorje. spet iskalnik, tokrat kaksen google ali yahoo npr.

@ jozesimura:

da je honda imela CX 500 in potem 650 turbo vem, za yamaho 650 turbo tudi vem, celo za kwak turbo vem, samo za serijski suzuki 500 turbo slisim prvic. podatki, slike itd. ?!

Iščem, pa ne najdem ampak sm 99 % da je SUZKI turbinca bla v proizvodnji.

Bil je podoben katani in mislm da je mel 500 ccm. Bom se potrudu in probal kaj izbrskat. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem gledal na RTL eno oddajo, mislim da je bil SpiegelTV, o enih tipih, ki na švedskih avtocestah postavljajo rekorde. Imenujejo se mislim Ghostriders, imajo pa malo v streetfighterskem stilu predelane Hayabuze z turbo polnilniki, ki grejo lahko max. do 420 km/h, oni pa jih imajo iberzecane na max 370 km/h. Na motor naštimajo tudi do 6 minikamer, ki snemajo naprej, nazaj, direktno na števc itd. Ko divjajo po cestah, gredo na ful, igro izgubi tisti, ki ga policaji prehitijo.

Najboljši je bil posnetek, ko je tip šibal okoli 300 (kazal je števc), od zadaj pa ga je en drug z Hayabuzo z lahkoto prehitel, pri čemer pa se je peljal po ta zadnjem kolesu. The best.

Drugače pa sem v enem lanskem Motorradu bral članek o Hayabuzi turbo. Eni španci so frizirali in dosegli 377 konjev na gredi. Krivulja moči je bila praktično vertikalna. Testni voznik je rekel, da ni upal motorja spustiti čez 4500 obratov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SUZUKI GSX1400 INTERCOOLER TURBO... sliši se dobro :naughty:

Več najdete na internetnih straneh S&R PRO Performance and Products, kjer prodajajo ter montirajo turbo kite še za nekatere druge motocikle (tudi HAYABUSA s 500HP!!!)

post-4-1068852378.jpg

Popravljeno . Popravil Kroker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Stari mački se bodo verjetno spomnili Honde CX 500 Turbo. Več o tem lahko najdete na: Honda

1982cx500turbo.jpg

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!