Skoči na vsebino

Odslej samo še 0,2 promila??


Thundercat

Priporočene objave

Notranje ministrstvo bo v noveli zakona o varnosti v cestnem prometu predlagalo, da bi znižali dovoljeno stopnjo alkohola v organizmu za voznike z 0,5 na 0,2 promila.

Najpomembnejši cilj, ki ga ima pred seboj ministrstvo, je izboljšati varnost cestnega prometa. Verjetnost, da bo voznik povzročil nesrečo zaradi vožnje pod vplivom alkohola, pa je zelo velika, je poudaril notranji minister Rado Bohinc.

vir: Teletekst

Kaj menite o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tem linku mi bolj diši tole

Novost je tudi ukinitev tehničnih pregledov na šest mesecev za vozila starejša od 12 let

sem že kake 3 mesce čez rok :unsure: , avto mam valda tip top

0,2, kolk je to piva, italijanček?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motoriste bi to morali že prej določit.

02promile? Krepka večerja in eno pivo.

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med 0.2 in 0.5 ni velike razlike.

Naj najprej bolj sankcionirajo tiste nad 1.5 (upam, da se ne bo kdaj meni zgodilo) ali pa celo nad dva.

Sicer pa sem prepričan, da ne bo sprejeto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa sem prepričan, da ne bo sprejeto.

Resnično upam, da ne. Motozbori pa da bom pil sok.......NO WAY. :angry: :angry:

Drgač v petek koma, sobota čez dan MIAOOO, sobota-pozne ure pa nalivanje z sokom al kakim podobnim strupom.

V nedeljo pa bodo policaji brez mojega roza papircka zaključili izmeno-vsaj upam :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da se zmanjša meja na 0.2 je brezveze; mislim pa da kdor se zaveda, da ogroža sebe in druge, ko je "pjan", ne bo pil in šel potem na motor oz. v avto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa sem prepričan, da ne bo sprejeto.

se bojim da se motiš....z vso to Evropsko unijo....se mi zdi da so to stvari ki bojo drugo leto že v veljavi...ker a se ti ne zdi čudno da sedaj kar nekaj novega uvajajo...uvajajo pa zato ker EU hoče tako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa sem prepričan, da ne bo sprejeto.

Po vsej verjetnosti bo, saj v času ko je bil predlog zakona v medresorskem usklajevanju in so sprejemali tudi predloge javnosti ni bilo konkretnih predlogov oz. nasprotovanj znižanju dovoljene stopnjo alkohola z 0,5 na 0,2 promila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa proti temu.Še enga pira ta pravga ne moreš popit v miru.Nisem pa vedla da lahko piha tudi sovoznik v avtomobili,to se je zgodilo kolegu ki je popil 4smajle in je dal avto furat prijatelju ki ni nič pil.so plavi dali pihat vozniku ki je pokazalo 0,0 nato pa še sovozniku,ki je napihal 0,23 in so hoteli napisat kazen vozniku,zanimivo da lahko voznik pihne 0,5 da dobi kazen sovozni8k pa 0,23 in ma kazen pa sej ne morš verjet.No kazni nista dobila ker sta se začela bunit in zahtevat potrdilo o A-testu frulice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

totalna bederija!

Tist k se ga nafuka pa voz ga to tko ne bo prizadel, ker mu je z to vseen.

Men recimo k en pir spijem pa bom 0.3 napihu bojo pa moril. kr neki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super ideja tale sprememba :OK:

Jaz bi ga znizal na 0.00 promila.

A se je tako tezko odreci enemu pivu? A je brezalkoholni tok drugacen? 0.5 promila je sam potuha.

Ce mislis na motozborih pit, pa prespi tam. Drugace bos pa pac pil sok, al pa brezalkoholno pivo, k je ''tok drugac''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut prvič slišim da je sovoznik pihu... Ti naši možje postave si zmeri več dovolijo...

Malokaj si oni sami dovolijo. V bistvu jim pooblastila za to daje zakonodaja.

Kar se mene tiče - podpiram tudi 0,0 zakonski limit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam marsikdaj pa kar grdo izrabljajo svoja "pooblastila"-poznam veliko kolegov ki so ze imeli taksna srecanja s policaji. Seveda to nikol ne pride v javnost in oni zgledajo na zunaj kot varuhi reda in pravice; sam ljudje božji to še zdaleč ni tako kot zgleda. Kakšna je pa njihova dejanska politika pa nihče ne ve in mogoče tut boljš da ne...

Se pa strinjam tut z 0.0 promila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0,02 - ???????????? :kva1: :BUA: to pomeni da če zvečer piješ drugi dan še do večera ne smeš vozit??????

nevem kaj bi radi, večina nesreč z alkoholom je itak nad 0,05 - nevem kaj bi znižanje na 0,02 spremenilo, če boš pijan boš itak imel preko 0,05 in pol je vseeno.

PS: brezalkoholni pir!?!?! a vi to resno? a ga je že kdo probal??? to je isto ko nekateri komplicirate z sokovi, a niso vsi sokovi, pa vse cole enake po okusu????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nevem kaj bi znižanje na 0,02 spremenilo...

statistično gledano se bo močno povečal delež alkoholiziranih povzročiteljev prometnih nesreč in na splošno delež alkoholiziranih udeležencev v prometu...vsak ki bo spil eno pivo bo namreč že prekoračil dovoljeno mejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

statistično gledano se bo močno povečal delež alkoholiziranih povzročiteljev prometnih nesreč in na splošno delež alkoholiziranih udeležencev v prometu...vsak ki bo spil eno pivo bo namreč že prekoračil dovoljeno mejo...

in tako lepo nekaj prispeval v državno blagajno!!!! :BUA: mater preventiva pa taka!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je tako tezko izogniti enemu pivu?

pivu že mogoče, čemu drugemu pa ne...bo potrebno prilagoditi tudi izbor hrane :devil:

torej v bodoče po pizzi ne bom smel vozit, ker ne bom smel popit piva -> brez piva pa se pizza nekam zatika v grlu -> torej nič več pizz...da ne govorim o lepo zapečeni oradi brez dveh deci dobrega črnega vina... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej ne seri

pac clovek spije eno pivo ob npr. pizzi in za to se ni kriminalec in pijanec in bo zaradi tega povzrocil prometno nesreco. To je totalno slepomisenje. Mas pa recimo osebke k so ze brez tega totalni kreteni za volanom pa jim noben nc ne more. Dejmo uvest lepo se psihoteste za vse bodoce voznike pol se bomo pa lahko sli neko varnost na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notranje ministrstvo bo v noveli zakona o varnosti v cestnem prometu predlagalo, da bi znižali dovoljeno stopnjo alkohola v organizmu za voznike z 0,5 na 0,2 promila.

Kaj bi dejansko radi dosegli s tem, glede na to, da niso sposobni s ceste odstraniti niti tistih nad 1,5 ‰? Povprečje pri povzročiteljih nesreč, ki imajo >0,5‰ je pa koliko že? 1,9 ‰? Statistike za tiste <0,5 ‰ pa mislim da še vedno ne vodijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče - podpiram tudi 0,0 zakonski limit...

jst osebno tudi... do sedaj sem 4 krat pihal vedno 0.0....meni to ne predstavlja nobenega problema...če pa greš na zbor pa itak vedno spiješ več kot eno pivo in tam tudi prespiš....sicer pa alkohol na ljudi različno vpliva...nekdo spije deci vina in ima drugačno vrednost kot nekdo drug....

po moje eno pivo ob pici nebi smelo povzročat težave....za tiste ki brez njega ne morejo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0.2 promila je samo nova taktiha slovesnkih "menegerjev" kako krpat proračunsko luknjo .......

Alkohol pa itaq vedno vpliva drugače na ljudi ..... predkratkim pihal .... 0.19 in v 4h urah spil 3x velko pivo 1x malo in cca 1.5l bambusa pol eno uro nič pil in pol pihal ? .... Kakšenkrat se mi pa zgodi pa po dveh pivam mislim da sm čist gotov ..... situacija dela svoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v bistvu je tako zahtevalo ljudstvo...po Sloveniji so zbirali podpise (mislim da v organizaciji revije Viva) za znižanje dovoljene stopnje alkohola in če se ne motim so zahtevali celo 0,00 promila, vendar so na MNZ ocenili, da bi bilo to malce prehudo, tako da so sklenili kompromis pri 0,2 primilih...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!