Skoči na vsebino

Odslej samo še 0,2 promila??


Thundercat

Priporočene objave

Pa kaj ni vseeno če je 0,2 ali 0,5? Tisti ki bo hotel pit bo vseeno pil, pa če je tak al pa tak. Na koncu se ne bodo mogli zmenit, zato bodo naredili referndum, denar pa bo zopet šel iz naših žepov. Včasih mi gre prav na bruhanje ko poslušam te naše politike, ker oni so vedno najbolj pametni, na koncu pa ne nardijo čisto nič.

LP D.

Po moje v Sloveniji se dolgo ne bo 0,2. Vsaj upam, da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ni vseeno če je 0,2 ali 0,5? Tisti ki bo hotel pit bo vseeno pil, pa če je tak al pa tak. Pa saj zakoni so za to, da se kršijo.... :grim :grim

Jaz sem mislil, da si starejša :BUA: Ali pa samo poskušaš rebelirat na napačnem koncu :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj zakoni so za to, da se kršijo.... :grim :grim

Res je lušno če jih kršiš sam k te pa dobijo je pa prepozno.Jaz ga nejvečkrat kršim z omejitvami"hitrostnimi" enkrat me je to stalo 15jurjev,sam kaj k se je tok lušno hitr pelat.Pa to tud ni taka huda kršitev kot pa če povzročiš karambol pijan ko opica in po možnosti nastrada še kakšno nedolžno bitje.Sam ponavad je ravno tko da pijan odnese "brez"poškodb ničkrivi pa nastradajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič (prejsnji petek) sem pihal.

Po poipitih 2 Smilih, 6 redbull vodk ... sem se počutil "v redu" :ph34r: . Zaradi policajev sem pred odhodom spil 2 dcl džusa in stlačil par čigumijev v usta.

Čez petnajst minut so me že ustavili plavi. Vzel sem si tistih 15 minut, ki mi pripadajo (če kadiš) in pihal. Rezultat : 0,53 :lol1: :lol1: . Ker je 0,10 promilov tolerance so me pustuli.

Ampak... Jaz sem bil pijan, in to še na cesti. Pa najbrž ne edini, ker je bil petek. To je kriminal. Kakšne imajo to aparate za merit. Kriminal.

Tudi ta zakon 0,2 je prav tako butast. Zakaj pa ne bi bilo 0,0.

Zato, ker potem ne bi noben več pil, pa tudi državna blagajna se ne bi polnila.

Zakoni so očitno res zato, da se kršijo.

:SS :SS :SS :SS

Da o preverjanju vsebnovanja drog za volanom ne govorim. Tu je šele kriminal.

Po moje bodo kar refendum razpisal za tako pomembno vprašanja. :BUA:

Popravljeno . Popravil motomanijak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še hvališ se s tem :fight2: :BUA:

zakaj pa naj bo tiho? če se vozi, se vozi in je najboljši primer delovanja zakonov v praksi. je pač primer ko preventiva in respresiva odpoveta in takšnih je ogromno. ma pa vseeno pravico to naglas povedat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič (prejsnji petek) sem pihal.

...Rezultat : 0,53 :lol1: :lol1: . Ker je 0,10 promilov tolerance so me pustuli.

Ampak... Jaz sem bil pijan, in to še na cesti.

Tudi ta zakon 0,2 je prav tako butast.

No; če bi bilo 0,2 se ti zdaj ne bi tako prešerno smejal... :BUA: :BUA: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še sveža izkušnja s potepanja po Angliji. Tam nikomur povprečno razgledanemu na pamet ne pride, da bi pil alko in se usedel za volan. Pa se ga orto užirajo. Predvsem ženske in predvsem so odkrili vino.

Nemški kolega pa mi je povedal zanimivo zgodbo. Pred 10 leti je bil nemški finančni minister Bavarec. Bil je čisto zgrožen, koliko vozniških poberejo na leto zaradi alkota in se je spravil na policijo zaradi represalij nad narodom. Odgovor policije je bil, da jih poberejo samo tistim, ki padejo iz avta. Od takrat naprej je dal mir, pobirajo jih pa tudi za hudo manjše alkoholne zadetosti.

Če voziš ne piješ (alkota). So simple is that.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz sporočila služba za stike z javnostjo MNZja...

Odbor NPVCP v celoti podprl predlog ZVCP

Na ministrstvu za notranje zadeve so se v petek, 21. novembra, na četrtem sestanku zbrali člani odbora Nacionalnega programa varnosti cestnega prometa. Navzoči ministri, dr. Rado Bohinc, minister za notranje zadeve, dr. Dušan Keber, minister za zdravje, in Jakob Presečnik, minister za promet, so v celoti podprli predlog zakona o varnosti cestnega prometa, še posebej novosti za zagotavljanje večje varnosti v prometu, kot sta spremstvo voznika začetnika in zmanjšanje dovoljene stopnje alkohola pri voznikih. Minister Keber je izpostavil zlasti mnenje zdravniške stroke, po katerem je treba vztrajati pri predlogu, da se dovoljena stopnja alkohola zniža iz 0,5 g na 0,2 g na kilogram krvi.

Nadalje so predstavniki odbora ugotovili, da se Nacionalni program varnosti cestnega prometa dobro uresničuje, saj se je v zadnjem letu bistveno zmanjšalo število prometnih nesreč s smrtnim izidom, razen pri mladih voznikih, ki so še vedno pogosti povzročitelji prometnih nesreč. Ustrezno rešitev prinašajo nekatera določila predloga zakona o varnosti cestnega prometa.

Odbor je razpravljal še o dejavnostih, s katerimi bi v Sloveniji obeležili mednarodni teden varnosti (5. – 11. april 2004).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Bom pač prešaltal na travo... Pa še manj baje škodi kot alko... :yea2:

samo trava? eh z alkotom bolj pokne :devil: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sele sedaj opazil; meje ne bodo znizali na 0,2 ampak na 0,1.

Kazen za tisto kar je danes dovoljeno bo pa najmanj 60.000 SIT in najmanj 4 kazenske tocke.

Mamicu jim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in konec koncev kaj vas toliko moti, da je bolje se peljati trezen kot zadet?

....ali se "zadevate do daske" samo zato, ker je to kvazi "in"?

...ali vas mogoce prijatelji ne bi vec "spostovali", ce tega ne bi vec poceli?

jebes pa taksne prijatelje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sele sedaj opazil; meje ne bodo znizali na 0,2 ampak na 0,1.

Kazen za tisto kar je danes dovoljeno bo pa najmanj 60.000 SIT in najmanj 4 kazenske tocke.

Mamicu jim...

mamicu jim dali na alkotest?

ma kaj se tolk bunite okoli tega alkohola ... saj se lahk še naprej vozite pod gasom, sam bo pač kazen (večja). nihče ničesar ne prepoveduje (vsi skoraj tukaj ste odrasli in ravnate odgovorno, vozite odgovorno, zato vam ne morejo očitati, da ste neodgovorni, če vozite pod gasom, a ne??)... samo nove kriterije za "kasiranje" postavljajo ...

Aja, saj res - jokcat je pa treba, vsak dan malo ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

MNZ je sporočil, da je šel v zakonodajno obravnavo predlog novega ZVCP, kateri pa ne predvideva znižanja dovoljene stopnje alkohola v organizmu - v veljavi torej ostaja 0,5 promila...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MNZ je sporočil, da je šel v zakonodajno obravnavo predlog novega ZVCP, kateri pa ne predvideva znižanja dovoljene stopnje alkohola v organizmu - v veljavi torej ostaja 0,5 promila...

:BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

QUOTE (MaraudeR @ 29 Jan 2004 @ 20:16)

MNZ je sporočil, da je šel v zakonodajno obravnavo predlog novega ZVCP, kateri pa ne predvideva znižanja dovoljene stopnje alkohola v organizmu - v veljavi torej ostaja 0,5 promila... 

   

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav se poskušam držati tega, da alkohol in volan ne gresta skupaj. Če že kaj spijem, je to eno malo pivo, na motorju pa se držim 0,0. Proti zniževanju sem zato, ker:

- če je zvečer žurka, imaš tudi zjutraj še lahko 0,2, čeprav se počutiš treznega

- rumove kroglice

- na Štajerskem je baje 0,3 že v zraku

- tudi veliko evropskih držav, na kar se radi sklicuje vlada, ima dovoljeno 0,5 ali celo 0,8

- in najvažnejše, dokler ne bodo s cest spravili takih z 1+, je vsako nižanje meje le polnjenje proračuna. V večini nesreč, kjer so ugotovili preveč alkohola, so bili povzročitelji ne pri 0,6 ampak krepko čez 1 promil. Tisti z 1+ so tudi po sedanjem zakonu v prekršku in zanje ta zaostritev NE PRINAŠA SPREMEMB! Torej, najprej zaostriti zakon na področju 1+, ko bo to urejeno, pa spustiti mejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!