Skoči na vsebino

Odslej samo še 0,2 promila??


Thundercat

Priporočene objave

Včeraj je šel v obravnavo nov zakon o varnostni v cestnem prometu in promili alkota v krvi ostajajo nespremenjeni - torej 0,5!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Volitve delajo svoje. Politiko pri nas vodi sla do alkohola, oz. strah pred reakcijo ljudstva, če bi mu ga omejili. Svašta pička rodi (da se poslužim reka bivših bratov), očitno tudi ministre!!! :angry: :angry: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno razmišljam, da bi ma moped montiral en tisti usnjeni holder za piksne, takega, kot jih imajo nekateri choperji. Notri bo pa en Foster. Ko me bo policaj ustavil in ker ponavadi med vožnjo ne pijem, ga bom požrl pred njim, ker bom pač hudooo žejen, potem pa ga napizdil, da mora pol ure počakat, pa še cigaret, pa še pees............ Ja veš da, če bi se mi ljubilo še s capci cajt zgubljat. :angry: :angry:

Mamicu jim, najprej strokovno ugotovijo, da je treba znižat mejo, kasneje pa spet taisti isto strokovno ugotovijo, da ta meja ne pomeni nevarnosti...

Strokovno ugotavljam, da so tile politiki z ministrom na čelu prodane peesde!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mamicu jim, najprej strokovno ugotovijo, da je treba znižat mejo, kasneje pa spet taisti isto strokovno ugotovijo, da ta meja ne pomeni nevarnosti...

Strokovno ugotavljam, da so tile politiki z ministrom na čelu prodane peesde!

Horjo, nihče ni bolj ali manj strokovno ugotovil tega, da ta meja pomeni nevarnost, razlogi so drugje.... kar ste nekateri že napisali, ugotovili in predvideli. Problem bi nastal v usklajevanju zakona, in zaradi različnih mnenj je v nevarnosti, da bi zaradi tega cel predlog šel papa... Pa seveda, volitve so jeseni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, nihče ni bolj ali manj strokovno ugotovil tega, da ta meja pomeni nevarnost, razlogi so drugje....

O, so, so, polna usta so jih bila o strokovnih ugotovitvah. A nisi včeraj ministrčka poslušal???

Saj to je tisto, ko na vsakem koraku narod farbajo, pa se tud tolk ne pomatrajo, da se ne bi že na prvi uč to vidlo.

Zgleda, da je res predpogoj za politika, da si butl, al pa da imaš narod za takega. :angry: :angry: :angry:

Naj bi barabe politikanske naravnost povedal, da so to vrgli ven, ker bi vsi pijančki ob volitvah dali glas drugi strani, pa bi bilo. Če bi bili pametni, bi pa to še na svoj mlin lahko napeljali...

Ma škoda besed, še 2 urci, pa grem na dva pira, :beer2: :beer2: lahko še več, se ga nabutam ko opica, saj sem z avtom, pa ne bom po tleh padu, hik!!

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, minister je dvomotorc, kaj si pa mislil da bo?

Eh, eni vsake toliko še malo v pravljice verjamemo... potem pa :blink: ko se obrne tako kot se! Bo že buli, se ni preveč za sekirat. Na zdravje :beer2: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj vsi tulk pljuvate čez zdaj določeno stopnjo al. o,5 ?! Je mogoče stopja alkohola od 0.2 do 0.5 glavni razlog za številne zelo hude prometne nesreče? Mislim, da ne. Na prvem mestu je še vedno hitrost in objestnost voznikov.

Sj je alkohol problem, ampak do zdaj dovoljene stopnje je zelo majhen problem v primerjavi z ostalimi dejavniki tveganja.

Mislim, da ni nič narobe s tem zakonom, sam kršitelje bi moral spravit iz ceste, kar pa je delo policije.

Me prav zanima, koliko je blo lani motosvetovcev, ki so se striktno držali omejitev hitrosti na cestah? Verjetno nič, al pa samo tisti, ki hodijo peš!!!

Torej ugotavljam, da alkohola se še nekako držimo, kar se pa hitrosti tiče pa... :BUA:

Pa da ne bo pomote. Sam moram met večino časa 0.0 in mi sprememba ne pomeni kaj dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Me prav zanima, koliko je blo lani motosvetovcev, ki so se striktno držali omejitev hitrosti na cestah? Verjetno nič, al pa samo tisti, ki hodijo peš!!! ...

Pred par meseci bi vsaj delno aplaudiral tvojemu postu (predvsem delu kjer govoris da prehitro vozimo), sedaj pa vem, da je bil argumen ze priblizno 500 krat napisan na prejsnjih straneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo ne moreš poslploševati in rečti, da so vsi tile volilci pijanci!!! :angry: Kaj ti nikoli ne spiješ (poleti v vročini,...) pira ali dva (ne zaradi želje po pijančevanju, ampak ker ti zapaše), poješ rumove kroglice, solato s kisom in napihaš 0,3 ali več. Bi te potem veselilo, ko bi te pošteno kaznili??? Mislim, da ne! To kar ti opisuješ je problem preko 1 promila. To pa je bilo že prevečkrat napisano, da bi komentiral. Take je v glavnem potrebno spraviti dol s ceste!

Zakona niso potrdili, ker je vlada ugotovila, da ima predlog premajhno podporo ljudstva! (vir: teletext RTV SLO). Pa kaj to ni pravilno? Zakaj preklinjati vlado? Navsezadnje so oni predstavniki ljudstva in izvršujejo ljudsko voljo!!! Če ljudstvo v večini nečesa ne želi, potem ne sprejmejo (pa pika). Pa ne sedaj naštevati drugih stvari, za katere trdite da jih tudi ljudstvo ne podpira. Imate možnost referenduma in lahko vse spremenite, če le zberete zadostno podporo. Če pa je ne pa to avtomatsko ni volja ljudstva!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teoreticno vprasanje: kaksna je razlika, ce vozis 100 km/h z 0.0 ali z 0.5 promile ?!

ali kakšna je razlika, če voziš namesto 90km/h 150 in več z 0.0.

Kje je večje tveganje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navsezadnje so oni predstavniki ljudstva in izvršujejo ljudsko voljo!!! Če ljudstvo v večini nečesa ne želi, potem ne sprejmejo (pa pika).

Na žalost pravlica....

No v glavnem men je kr fajn, da je meja ostala 0,5, sej če je človek pameten bo šel na motor popolnoma trezne glave, če je pa tak kt jest, pa da rad kaki pir spije (vse v mejah zakona!sicer pa sem šele začetnik tolko, da drink and drajv pri meni sploh ne) pa sploh ni problem samo,da je samo EDEN!:ph34r:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj že enkrat ne zaprete te teme. :devil:

Nekaterim, pač ne gre v glavo, da vinjeni vozniki ne sodijo na motor, ampak kam drugam in verjetno tega ne bodo razumeli, pa če se napiše še ne vem kakšen zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj me boš pretepel?

najprej on pol pa še jaz.....in tako po vrsti.... :P :D

problem leži to da je splošna ugotovljeno da manj kot imaš alkohola v izdihanem dahu boljš je....tle se pa ljudje kregajo zato ker bi morali manj pit če bi zakon bil sprejet...to je narobe....ker tisti ki nikoli ne pije in vozi pač podpira ta predlog...mar ne???

Popravljeno . Popravil thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi podpiram to, da ko si za volanom nič ne piješ! Da ne bo pomote!

Ampak za nekoga je eno pivo ravno tako pijača kot za drugega sok. Eno pivo ne škodi (skoraj nikomur). Nekateri so še bolj nori na cesti čisto trezni kot nekateri z 2 pivoma ali več (ne podpiram ne enih ne drugih)!!!

Hočem povedati, da 0,2 promila lahko pomeni (celo brez pitja alkohola) cigareti, solata s kisom,...!!! In zaradi tega bi naj vsi šli na odvzem krvi in to na davkoplačevalski denar? Kaj bi potem rekli dragi davkoplačevalci? nepotrebno trošenje denarja?!

Je pa res, da vsak sam odloča o tem ali bo vinjen sedel za vozilo (ali motor ali avtomobil ali koli,...). Če bo sedel mu tega ne prepreči noben zakon! Bo drugič peljal brez izpita, če mu ga že vzamejo, ker mu je pijanemu itak vseeno. Če je prej z njim peljal vinjen, bo sedaj tudi brez njega peljal. Saj mu itak nimajo kaj vzeti, kazen pa bi dobil z izpitom ali brez njega! To je žalostno! :angry:

Drugače pa bi res bilo najboljše, da se ta tema zaklene, ker je to sedaj že :topic: in ni več vprašljivo. Pravim pač za splopni primer in ne za pijance! Večina od vas vas ima v mislih tako ali tako tiste z 1+!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak za nekoga je eno pivo ravno tako pijača kot za drugega sok. Eno pivo ne škodi (skoraj nikomur). Nekateri so še bolj nori na cesti čisto trezni kot nekateri z 2 pivoma ali več (ne podpiram ne enih ne drugih)!!!

Hočem povedati, da 0,2 promila lahko pomeni (celo brez pitja alkohola) cigareti, solata s kisom,...!!! In zaradi tega bi naj vsi šli na odvzem krvi in to na davkoplačevalski denar? Kaj bi potem rekli dragi davkoplačevalci? nepotrebno trošenje denarja?!

pa nehaj že to solato s kisom ven vlačit ,pa tud rumove kroglice ...

pizda, a zdaj bom pa kilo rumovih kroglic požrl,v katere je babica vlila 3 deci ruma, pa potem pizdakal okoli, da me jebejo v glavo policaji z alkotestom zaradi "nedolžnih rumovih kroglic"?

ne me basat, do kakih ekstremov gredo nekateri v iskanju opravičil ...

sistme je pač že dolgo tak, da naj ne bi vozili hitreje od omejitev ali z večjo količino alkohola v krvi, kot je dovoljeno. balinanje okoli tega, ali je pivo pijača za žejo ali ni, pa o solati s kisom :lol1: in rumovih kroglicah... jao ...

naj tisti tapravi _dedci_ vsaj imajo jajca in rečejo, da jih boli kurac za varnost in zakone, pa da bodo še vedno vozili s 3 ali 5 ali 2 ali 12 piri v riti ...

PS:

"gospod policaj, jedel sem solato s kisom in vanjo zmešanimi rumovimi kroglicami, vse skupaj je bilo zabeljeno z viskijem... pili pa nismo nič!"

Pa okol iddavkoplačevalskega denarja - saj je okej, če se ta porablja za preverjanje in podobne zadeve ... kdor pa noče ,da operirajo z njegovim "davkopalčevalskim denarjem" pa naj postane davčni utajevalec ali kaj podobnega ... saj se da .... potem ga ne bo nič vest pekla,da kdo "njegov denar" okoli razmetava ...

:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym nikakor nimaš prav, hočeš pa imeti.

Veš za kak primer? Jaz vem!

Mlad voznik se ni dotaknil alkohola, je pa napihal. Je dokazano, da se da napihati od drugih stvari in samo od alkohola (katerega imaš v mislih). In tega ne boš spremenil. Ne vem kako bi se ti počutil, če bi te policaj j.... v glavo, ker si nekaj napihal, ti pa bi vedel da nisi napihal nič.

Nevem tudi kako bi se ti počutil, če bi te kdo žalil. Marsikdo je mogoče užaljen, ker tiste ki napihajo 0,3 nekdo ozmerja z pijanci tako kot je bilo kak post gor (pa ne mislim sebe, je pa vsekakor žalitev). Kot, če bi nama nekdo rekel, da mi z 120+ kg ne smemo voziti motorja, ker lahko poškodujemo koga/kaj če pademo nanj.(da ne boš rekel, da samo tebe žalim). Poleti je pivo za mene tudi osvežilna pijača in ga mislim tudi še naprej piti (z avtom ne motorjem - mogoče 1 z motorjem).

Tu pa vsi vprek posplošujejo. Vsi so rekli, da bi bilo potrebno sankcionirati tiste z 1+ in z tem se tudi jaz strinjam. Za manj kot 0,5 pa ne. Ker je brezveze, če pa kdo nima meje bo tako ali tako še naprej vozil pijan.

Pa ne bom več ponavljal tega, ker je brezveze in že 100 krat napisano.

Sem se peljal že pošteno nažgan in mi je žal, ampak takrat sem si mislil, da ni druge verjetnosti da se peljem domov in sem se pač peljal. Sem pa bil tudi toliko koražen, da če bi me ustavili bi brez problema ustavil in za svojo norijo tudi kazensko odgovrajal (brez blebetanja nazaj, zajebavanja,...).

To je pač moje mnenje, ki ga imam pravico predstaviti!

Vse je pač glede tega, da se ne strinjam in ostro nasprotujem 0,2!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda, a zdaj bom pa kilo rumovih kroglic požrl,v katere je babica vlila 3 deci ruma, pa potem pizdakal okoli, da me jebejo v glavo policaji z alkotestom zaradi "nedolžnih rumovih kroglic"?

pa od rumovih kroglic ne napihaš, ker je pač not sam aroma... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa od rumovih kroglic ne napihaš, ker je pač not sam aroma... :D

ne bo čisto držalo ... če pogledaš na vrečko "rum-kokos" kroglic vidiš, da je v vsaki kroglici tudi 3% ruma in 2% vodke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bo čisto držalo ... če pogledaš na vrečko "rum-kokos" kroglic vidiš, da je v vsaki kroglici tudi 3% ruma in 2% vodke

ergo, "don't eat rum-coconut balls & drive"

mislim, jao ...

saj sem se tudi jaz bedasto počutil, ko sem se spomnil, kako sem se pred leti policaju izgovarjal "pa saj sem samo tri male pire spiu, drugače jih komot 15... pa to ne more človek nič napihat..."...

alko je pač alko.

solata s kisom pa - huh, svašta. :wacko: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teoreticno vprasanje: kaksna je razlika, ce vozis 100 km/h z 0.0 ali z 0.5 promile ?!

V obeh primerih se šteje, da si se zavedal kaj počneš. Le z lepotno razliko, da v drugem prmeru že pred pitjem in ne takrat ko poči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda, ker omejitev ni znižana ... res je, da omejitev 0,2 ni skoraj nič boljša, bistveno bolj učinkovita bi bila 0,0, ki bo nekoč po volitvah upam sprejeta.

... glavna "naloga" takšnih omejitev je, da nekdo (država) jasno pove, da alkohol ni za na cesto ... omejitev 0,0 bi jasno ponesla takšno sporočilo med ljudi, učinki pa bi bili vidni v nekaj letih ...

Pri pivcu vozniku tako ne bi bilo nikoli dvoma, koliko lahko spije, da bo še pod dovoljeno mejo. Z 0,5 je pojem dovoljene količine pijače zelo raztegljiv, nejasen in se iz enega piva zarad dobr'ga feelinga hitro raztegne na cel večer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!