Skoči na vsebino

Odslej samo še 0,2 promila??


Thundercat

Priporočene objave

Glede na to, da je v Mariboru in osrednji Štajerski že v zraku 0,5 promila se sedaj pojavi resen problem. :kva1: :lol1: Ma briga me. Če se mi bo zahotelo bom še naprej spil kakšno pivo ali dve. Za kaj več pa se kasneje pač ne bom vsedel za volan. Enako kot sedaj. S pijačo pač nimam težav.

Da bi pa polek ribe pil sok ali polek pice brezalkoholno pivo, ma dajte no, ne se zajebavat. Takšni lahko delate družbo "dr" Ruglju.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem proti znižanju meje.

sicer še nikoli nisem napihal (pihal smao enkrat) ampak kolikor sem bral neko statistiko je zelo malo povzročiteljev nesreč ki imajo pod o,5 promila. Glavni krivci so tisti s pošteno dozo za katere pa upam da je dovolj velika kazen. Če pa ga dobijo pri ponovitvi (2x več kot 1,5 promila) potem pa bi poskrbel da si nekaj let ne bi mogel nabavit avta :angry: $$$$$$

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem proti znižanju meje.

sicer še nikoli nisem napihal (pihal smao enkrat) ampak kolikor sem bral neko statistiko je zelo malo povzročiteljev nesreč ki imajo pod o,5 promila.

mogoče pa res....sam po moje če bi dali mejo 0,0 bi statistično več ljudi popilo manj kot popijejo sedaj...ker sedaj si rečeš...bom spil tri pive sej to je še dovoljeno(0,5)...spiješ tri pive in te povleče v še tri ...napihaš 1,51 npr.

Če bi pa rekli da je zakonsko omejitev na 0,0 bi pa rekel jebenti sej še ene pive ne smem ppopit...ma za družbo bom spil samo eno pol pa grem.....pa bi napihal 0,21....torej..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima pa nekaj čist drugega... Kako lahko eno ministrstvo podleže "strokovni oceni" bralcev dveh ženskih tabloidov? Zakaj ne bi mi zbiral podpisov za 0.06 promila? Tale 0.00 pa 0.02 me neverjetno spominja na neke bivše komunistične države in preganjanje... Naj zakon izvajajo kot je treba, pa ne bo treba 0.02... Kako mi lahko ena strokovnjakinja brez okusa lahko dokaže, da je zmerno pitje vina ob izdatnem kosilu lahko nevarno za prometno varnost? Slovenija je vendar dežela vina in vino imamo tudi v himni! Jaz sem za 0.06! Če se bo pač zgodilo 0.00 mora past vlada ker bi padla zaradi tega tudi v Nemčiji ali na Irskem... Vse diši po represiji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa proti temu.Še enga pira ta pravga ne moreš popit v miru.Nisem pa vedla da lahko piha tudi sovoznik v avtomobili,to se je zgodilo kolegu ki je popil 4smajle in je dal avto furat prijatelju ki ni nič pil.so plavi dali pihat vozniku ki je pokazalo 0,0 nato pa še sovozniku,ki je napihal 0,23 in so hoteli napisat kazen vozniku,zanimivo da lahko voznik pihne 0,5 da dobi kazen sovozni8k pa 0,23 in ma kazen pa sej ne morš  verjet.No kazni nista dobila ker sta se začela bunit in zahtevat potrdilo o A-testu frulice

Ta je že malo lovska. Nič ne rečem, da to ni mogoče, ampak po zakonu voznik na prednjem desnem sedežu ne sme voziti očitno vinjene (alkoholizirane je boljši izraz) osebe. Če bi videli kaj vse se dogaja na naših cestah, bi se odločili za 0,00 promila alkohola- to je moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ka zdj... Kokr bo, pač bo. Sej to ne bo nč pomagal, če bomo sam tule neki jokal kok bi mogl bit. Vsak ko pa ma mal "pameti" pa sam dobr ve kdaj je sposobn še varno vozit in itak ne bo mel problema s tem zakonom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej no, take traparije pa že dolgo časa ne :angry: mene zanima kolko nesreč so povzročili tisti, ki so potlej napihali 0,5 :? pomoje se bol splača sankcijonirat tiste nad 1,5 in navzgor, mah jebeš, grem na pir :devil: !

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se bos hotel izogniti kazni, pac ne bos pil. Res ne razumem. A se je tako tezko izogniti enemu pivu?

JA!!!!

pa res ne vem od kot ti fora z brezalkoholnim pivom? si ga že probal?

je za en ku... :blink:

0,00 pa pomeni, da nebi mogu it z kolegom v MB na pivo ker me še potem čaka vožnja domov! če dokažejo, da ima ogromno povzročiteljev nesreč med 0,02 in 0,05 promila in da je to zaradi vpliva alkohola se strinjam z znižanjem meje, ampak 0.05 je meja za katero zdravniki trdijo, da alkohol začne zmanjševati sposobnost vožnje, torej moremo biti slovenci spet bolj papeški od papeža in vsem pokazat kako zavedni smo z 0,02!!! :angry: :BUA:

eh brezveze debata če naši policaji niti niso čez vikend sposobni it polovit pijano mularijo, ki se frajeriše pred diskotekami in nori, tebe bodo pa jebali za 2 piva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem za to da ostane 0,5 promila, ker to pomeni da lahko človek vozi avto/motor tudi če spije kak glaž vina ali piva pri kosilu.

0,0 ali 0,2 pa je blazno omejujoče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zniževanje meje ima smisel le v polnjenju proračuna. Nevarni so tisti, ki vozijo z 1+ in taki so že sedaj v prekršku. Najprej naj pospravijo s cest pijančke, potem pa pametujejo o zmanjšanju. BTW, koliko napiha človek, ki poje eno rumkokos kroglico??? Ali kos mamine potice, kamor je mama za okus dodala malo ruma??? Da o ledeni kavi in ostalih stvareh, ki vsebujejo alkohol zaradi okusa (kot začimbo) ne govorim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi padla vlada zaradi tega ---dejte no, pri nas sigurno ne, pa tud če postavjo zakon, da je treba imeti v avtu čelado in -0.5 alkota v krvi. Ne vem kakšna je statistika in koliko je manj nesreč od kar imamo poostrene zakone? Bralci Vive in Jane, no ti so pa itak znani kot ljudje, ki so skoz na cesti. To me spominja na referendum o oplojevanju samskih žensk, kjer so o tem enakovredno odločale (bile so tud zelo glasne) tudi stare mame, kot da je to njihov glavni problem, ja pa moški tud :ph34r: .

Boljš bi bilo, da bi otrokom-bodoči vozniki- v šoli namenili vzgojo o kulturi vožnje, posledicah objestnosti,vinjenosti,prevelike hitrosti na cesti in seveda pomenu odgovornosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da se zmanjša meja na 0.2 je brezveze; mislim pa da kdor se zaveda, da ogroža sebe in druge, ko je "pjan", ne bo pil in šel potem na motor oz. v avto...

To kar si napisal o zavedanju je že res. Spregledal si samo, da je zakon napisan predvsem oz. izključno zaradi tistih, ki se tega ne zavedajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, koliko napiha človek, ki poje eno rumkokos kroglico??? Ali kos mamine potice, kamor je mama za okus dodala malo ruma??? Da o ledeni kavi in ostalih stvareh, ki vsebujejo alkohol zaradi okusa (kot začimbo) ne govorim!

saj, zato pa bo 0,2 in ne 0,0000000.

O rumovi kroglici pa je pred časom nekaj razpredal Zok, ki je napihal 0,17... pa pravi, da je nekaj sekund pred pihanjem eno kroglico snedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0,2 je res nekam nizka mera, kaj pa italijani, ki imajo lahko 0,7. Res da za motor je bolje imeti nekaj manj, ker rabiš malo več zbranosti. Saj kamioničarji morajo imeti tudi 0,0. Kadar grem na pot raje nič ne pijem, samo kadar sem doma pa vedno spijem šrpicer ob hrani, ker tako želodec bolje predela maščobe in ni potem nič holesterola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene 0.2 promila cisto nic ne moti (pac ne pijem alkohola - smola :devil: ). Glede rum kroglice in podobnih zadev - pa zahtevajte pregled krvi (tam se "zagotovo" ne bo poznalo - sploh ce ste jo zaužili pred kratkim in je v izdahu malo večja koncentracija ... itd.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0,2 promila je čisto v redu. Ne kvačkat, da ne morete spit enga piva. Če bi sedaj odprl temo, kako je kdo nafarbal policaje pri pihanju, bi se pa vsi napihovali, kako so po treh pirih in enmu zelencu s preverjenimi fintami napihali le 0,3 ali še manj.

Problem je , ker se je ponavadi večini težko ustaviti po prvem piru.

En pir + dec <= 0,2 promila. Policaji ti pa itak pustijo, da se pred pihanjem globoko nadihaš.

S to stopnjo bomo še vedno lahko ob pici spili pivo, ali kozarec rujnega ob kosilu. Več pa za na cesto NI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0,2 promila je čisto v redu. Ne kvačkat, da ne morete spit enga piva. Če bi sedaj odprl temo, kako je kdo nafarbal policaje pri pihanju, bi se pa vsi napihovali, kako so po treh pirih in enmu zelencu s preverjenimi fintami napihali le 0,3 ali še manj.

Problem je , ker se je ponavadi večini težko ustaviti po prvem piru.

En pir + dec <= 0,2 promila. Policaji ti pa itak pustijo, da se pred pihanjem globoko nadihaš.

S to stopnjo bomo še vedno lahko ob pici spili pivo, ali kozarec rujnega ob kosilu. Več pa za na cesto NI!

in to je to. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljš bi bilo, da bi otrokom-bodoči vozniki- v šoli namenili vzgojo o kulturi vožnje, posledicah objestnosti,vinjenosti,prevelike hitrosti na cesti in seveda pomenu odgovornosti.

In to naj bi dopovedali otrokom!! Prosim! Če mu govoriš kaj ni dobro in kaj je dobro, se ti smeji v obraz in si misli svoje.

Dejansko vidijo vse kaj se dogaja na svetu in na cestah, vendar jih to ne zanima preveč.

Tako, da po mojem mnenju tvoja rešitev ne bi bila uspešna!

Sicer pa se ljudje največkrat zamislijo, ko morajo denarnico sprazniti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to naj bi dopovedali otrokom!! Prosim! Če mu govoriš kaj ni dobro in kaj je dobro, se ti smeji v obraz in si misli svoje.

Dejansko vidijo vse kaj se dogaja na svetu in na cestah, vendar jih to ne zanima preveč.

Tako, da po mojem mnenju tvoja rešitev ne bi bila uspešna!

Sicer pa se ljudje največkrat zamislijo, ko morajo denarnico sprazniti!

NTS -- Pač nimaš avtoritete, sej se jest tud iz šole spomnim profesorje, ki nikakor niso znali narest miru v razredu, enim je to odlično uspevalo in ne nujno z grožnjami. Ti povem na primer, ko smo bri biologiji gledali kako poteka splav,odzivanje zarodka itd....---ja jest sem se takrat fajn zamislna in še marsikdo tako, da bi se zelo težko odločla zanj.

Zato je treba otroke vzgajat doma in v šoli pa kakšno ekskurzijo v rehab.center Soča narest, kakšen video pogledat kok časa traja in kakšni napori so vloženi v zdravljenje, pa kakšn pogovor z nekom, ki je nesrečo preživel---Sej se vsakega prime, vsaj malo če mu redno to pripoveduješ.

Kako boš pa ti sprazlna denarnico nekomu, ki uradno nima nič??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to naj bi dopovedali otrokom!! Prosim! Če mu govoriš kaj ni dobro in kaj je dobro, se ti smeji v obraz in si misli svoje.

Dejansko vidijo vse kaj se dogaja na svetu in na cestah, vendar jih to ne zanima preveč.

...

S pravočasnim seznanjanjem z katerokoli situacijo ali problemom postanejo otroci zeloooo dovzetni. Potrebno je le ujeti pravi čas, ko jih še zanima in sprašujejo in gledajo naokoli. Kdor misli, da bo otroke izobraževal v puberteti, je pa že kar nekaj let zamudil vlak.

Mene naš mali vedno opominja, če kaj pošlampam na cesti. Vidi vse od semaforja do črt in ostalih udeležencev. Pa komajda mu nos gleda čez sedež. Takemu mulcu mora nekaj pod pokrovko ostat, ni vrag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0,2 promila je čisto v redu. Ne kvačkat, da ne morete spit enga piva. Če bi sedaj odprl temo, kako je kdo nafarbal policaje pri pihanju, bi se pa vsi napihovali, kako so po treh pirih in enmu zelencu s preverjenimi fintami napihali le 0,3 ali še manj.

Problem je , ker se je ponavadi večini težko ustaviti po prvem piru.

En pir + dec <= 0,2 promila.  Policaji ti pa itak pustijo, da se pred pihanjem globoko nadihaš.

S to stopnjo bomo še vedno lahko ob pici spili pivo, ali kozarec rujnega ob kosilu. Več pa za na cesto NI!

in to je to. B)

... in vse ostalo je tipično alkoholično sprenevedanje, blefiranje ter preusmerjanje od jedra problema, imenovanega POSLEDICE UŽIVANJA ALKOHOLA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O rumovi kroglici pa je pred časom nekaj razpredal Zok, ki je napihal 0,17... pa pravi, da je nekaj sekund pred pihanjem eno kroglico snedel.

0,13. ni bla sam ena. BTW, uposteval so pritozbo in odlocbo razveljavili. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!