Skoči na vsebino

Odslej samo še 0,2 promila??


Thundercat

Priporočene objave

0,13. ni bla sam ena. BTW, uposteval so pritozbo in odlocbo razveljavili. .)

Zok, sam zdaj ko bo 0.02 pa nobene rumove kroglice vec, right?? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En pir + dec <= 0,2 promila. Policaji ti pa itak pustijo, da se pred pihanjem globoko nadihaš.

S to stopnjo bomo še vedno lahko ob pici spili pivo, ali kozarec rujnega ob kosilu. Več pa za na cesto NI!

V povprečju bo malce več...če upoštevamo, da imaš 80 kg in da je od tega 70% telesnih tekočin, na katere se razdeli popit alkohol, kar je 56 kg, potem imaš ob popitem velikem pivu s 5 % vol. alkohola (25 g/kozarec) cca. 0,45 g alkohola na kilogram krvi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En pir + dec <= 0,2 promila.  Policaji ti pa itak pustijo, da se pred pihanjem globoko nadihaš.

S to stopnjo bomo še vedno lahko ob pici spili pivo, ali kozarec rujnega ob kosilu. Več pa za na cesto NI!

V povprečju bo malce več...če upoštevamo, da imaš 80 kg in da je od tega 70% telesnih tekočin, na katere se razdeli popit alkohol, kar je 56 kg, potem imaš ob popitem velikem pivu s 5 % vol. alkohola (25 g/kozarec) cca. 0,45 g alkohola na kilogram krvi...

wau...pa ti si kemik....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za na cesto je samo 0,0 ... sem se naučil hard way ... kdor vozi naj pač ne pije, ali pa nosi odgovornost za svoja ravnanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zniževanje meje ima smisel le v polnjenju proračuna. Nevarni so tisti, ki vozijo z 1+ in taki so že sedaj v prekršku. Najprej naj pospravijo s cest pijančke, potem pa pametujejo o zmanjšanju.

v v nedeljo zjutraj okoli 6.00 je v Slovenski Bistrici v centru mesta z 100+ km/h v luč in hišo letel yugo z 5 osebami (19-22 let), ki so se vračali iz diskoteke - 1 mrtev. na istem mestu in ob pribljižno istem času je pred 2-3 leti 20 letni policaj ubil 3 svoje prijatelje na isto foro.

voznik (začetnik) v nedeljo je napihal 1,91, policaj "uradno" ni bil pijan (je pobegnil z mesta nesreče in se ga potem doma napil :hmm: :blink: ), vsi pa so ga videli piti celo noč in krepko pijanega že ob polnoči.

policiji je nekako čudežno uspelo, da v soboto ponoči niso kontrolirali ceste od diskoteke (edina odprta v takem času) in mestnega centra!

prvo naj policaji svoje delo opravljajo, saj itak vsi vemo kdaj in kje se norci vozijo pijani, le očitno oni ne vedo kje in kdaj kontrolirat. me zanima koliko bi izboljšali statistiko če bi policaje malo naterali, da delajo in da zakone potem tudi nekdo izvaja.

vsi, ki tako veselo pravite, da vas to ne prizadene ker ne pijete - OK problem manj za vas, mene tudi ne bo prizadelo (oz se bom celo smejal) če bodo poskušali sprejeti kak neživljenski zakon, ki vas bo prizadel in bo povezan z stvarjo ki mene ne gane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh. pa škifi so tupi!

pa naj te naredijo tak ko je v ameriki, ko ti nea promile merijo, ampak ti dejansko preverijo sposobnost, če si še ti sposobn nadaljevat vozit! (sej ste že v kakem filmu vidli, ko more na 1 nogi stat pa se nosa dodaknit al kaj) ... to bi še šlo nekak, motoristi pa tak nimamo težav z ravnotežjem ;) hehehe... ker zadeva je taka, so tako ko so po 1 piru fajn "veseli", pa tako ko jim po 3h pirih nič ni...

tak da..... in 0,5 na 0,2 pa samo sebi korist delajo - voluhari nemarni :devil:

pa brez zamere :D

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

človek, ki manj pije (beži iz realnosti), je bolj produktiven in prinaša s svojim delom državi več koristi, kot če je zakrokanc

država dovoljuje oglaševanje alkoholnik pijač (reklama legalizirane droge)

država pobira visok davek pri alkoholu

država sankcionira osebe, ki so ujete pod vplivom pijače pri upravljanju vozila

4:0 za Slovenijo, vse je fuzbal :D :OK: :doze:

druga plat:

človek, ki se ne sprošča, s časom otopi, postane neproduktiven

večine pijanih šoferjev se ne sankcionira, ker se jih ne zaloti

poleg alkota obstajajo še druge droge

pisanje pritožb

ni vprašanje 0,2 ali 0,5 ampak kam to vodi? verjetno v za volanom popolnoma trezno družbo, kateri stres in druge težave modernega sveta v kombinaciji z opojnimi drinki ne bo potenciral jeze, ogorčenja do soljudi

ali ima država rada svoje državljane? za odgovor si odgovorite najprej, ali imate radi nekoga, ki vam potrobi ali žuga..ne! država nas ne mara, ker nas ne pozna, torej lahko z nami počne kar hoče, dokler ne dobi resnega odpora

ker je slovenija majhna družba, so tudi interesne skupine majhne in tudi hitro so naščuvane ena proti drugi, poleg tega pa resen delež konzervativnih (naprednih?) glasov podpore predstavlja starejša, naveličana populacija, ki zatira vse mlado in zabave željno

dalje

verjetnost, da če se napijete sredi tedna, sredi dneva, da vas ustavi policija pri izvajanju kontrole opitosti, je zelo majhna, še posebej, če je večji kraj

(v manjših pa so tudi policaji krone)

ta verjetnost je konec tedna precej višja ampak takrat bo po vsej verjetnosti tudi nivo preko 0,5

torej država zmaga le v prejšnjem začetku točkovanja oz se lestvica zaračunavanja začne pri 0,2 in analitiki so že davno izračunali, koliko bo to prineslo v blagajno

končna razlika je recimo 20.000 sit, ki jih bo nekdo moral plačati, saj analitiki ne računajo zastonj

torej, pijmo kontrolirano, vozimo trezno, v situaciji bodimo preudarni in iznajdljivi

realnost se bo zelo malo spremenila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo naj policaji svoje delo opravljajo, saj itak vsi vemo kdaj in kje se norci vozijo pijani, le očitno oni ne vedo kje in kdaj kontrolirat. me zanima koliko bi izboljšali statistiko če bi policaje malo naterali, da delajo in da zakone potem tudi nekdo izvaja.

Tako je! Najprej naj se uveljavijo že sprejeti zakoni, potem pa šele spremembe - če bodo potrebne! Ampak policajem je lažje pisati listke tistim, ki bodo (recimo) napihali 0,23 kot pa loviti prave pijančke za volanom. Motoristi smo že zaradi narave našega prevoznega sredstva tu bolj na udaru, saj tisti ki ne more stati, tudi motorja ne bo peljal, avtomobilist pa bo vseeno sedel za volanom in pritiskal na plin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet mesate volke in koze...... meni osebno je vseeno koliko se ga kdo kdaj kje in zakaj naljucka/nakadi/ne vem kaj..... ce mu pase, no skin off my ass......

samo da me potem tak "veseljak" porine s ceste, ker mu je 2,85 m siroko vozisce pre"ozko" in ker je "bilo ravno tak fajn se it mal pelat"..... no way. da ne govorimo, ce me frontalno nabase. problem je v dejstvu, da se to smatra kot "kavalirski" delikt in ne kot grobo in zavestno ogrozanje zivljenja soudelezncev v prometu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač nimaš avtoritete

Zato je treba otroke vzgajat doma in v šoli pa kakšno ekskurzijo v rehab.center Soča narest, kakšen video pogledat kok časa traja in kakšni napori so vloženi v zdravljenje, pa kakšn pogovor z nekom, ki je nesrečo preživel---Sej se vsakega prime, vsaj malo če mu redno to pripoveduješ.

Kako boš pa ti sprazlna denarnico nekomu, ki uradno nima nič??

Saj dejansko ne morem govoriti, kako vzgajati otroka, da ne bo počel neumnosti - ker sama še nimam otrok..... vendar vidim stvari, ki se dogajajo.

Saj nihče od staršev ne želi, da bi njihov otrok norel z avtom po cesti pijan.... ampak to se dogaja....in potem se še hvalijo, kako so vozili pijani, kako se prelesičili starše itd. Seveda to ne velja za vse.......

Moja izjava, da se ljudje največkrat zamislijo, ko morajo denarnico izprazniti - mislila sem na to, da je moj bratranec veliko žural....potem še vozil, dokler ga niso policaji dobili za volanom pijanega....ostal je brez izpita in še veliko denarno kazen je moral palčati - sedaj prav fajn pazi, da ne pije ko vozi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri prometnih prekrških gre vedno za polnjene državne blagajne.

Recimo..polcaji imajo vedno radar postavljen na tistih delih ceste kjer je omejitev smešno nizka (50) pa čeprav cesta dovoljuje varno vožnjo z večjo hitrostjo---Dolenska cesta pri semenarni, 4pasovnica mimo Rudnika je ponoč prazna. Tržaška c. kjer skoraj vsak večer (okoli 23-ure) stojijo v tistem majhnem delčku (mal od kavčiča naprej) kjer je kakih 200 m omejitev 50 pol in prej pa 70.

Dokler bojo taki ,,pofukeljni, da bojo zajebaval tako nedolžno rajo, ki se pele 65 namesto 50 naj ne bojo presenečeni če jih folk ne mara. Osebno jest jih močno preziram in rabila sem jih enkrat pa še to sem jih čakala 1 uro in pol, da so prišli narest zapisnik (Padel mi je strešnik na prvo šipo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takemu mulcu mora nekaj pod pokrovko ostat, ni vrag.

Seveda mu ostane,.... ampak, ko so v letih, ko se jim zdijo starši grozno dolgočasni in tečni,.... včasih to pozabijo.

To govorim zaradi mojih izkušenj. Sama se dobro razumem s starši, vedno bila ''pridna'', jih zelo upoštevala, za vsak moj korak so vedeli - niso imeli nobenih problemov z menjo.

Pri mojih 16.letih pa se je to spremenilo..... začela sem hoditi ven in žurati. In čeprav sem vedela, da ni prav, da pijem alkohol - sem to počela, sicer kratek čas, vendar sem. In takrat se mi je zdelo to fajn. Bila sem na vsaki zabavi - nikoli trezna!

Sicer je pri meni to obdoblje trajalo leto dni....ma pri nekaterih to traja dalj časa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet mesate volke in koze...... meni osebno je vseeno koliko se ga kdo kdaj kje in zakaj naljucka/nakadi/ne vem kaj..... ce mu pase, no skin off my ass......

samo da me potem tak "veseljak" porine s ceste, ker mu je 2,85 m siroko vozisce pre"ozko" in ker je "bilo ravno tak fajn se it mal pelat"..... no way. da ne govorimo, ce me frontalno nabase. problem je v dejstvu, da se to smatra kot "kavalirski" delikt in ne kot grobo in zavestno ogrozanje zivljenja soudelezncev v prometu!

ice, ne mešat volke in koze, volki majo koze radi, obratno pa ne najbolj! :devil:

iz ceste te ne bo porinil nekdo z 0,02 do 0,05 promila (razen če je RES hitro pijan), porinil te bo tisti z 0,05 + oziroma najpogosteje 1-2+ promila kar že itak ni dovoljeno.

torej preventiva (spremenit mišljenje) in strožja kontrola - nov zakon tega ne predvideva in ne bo dosegel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oke....... nisem dopisal, da ima tak "veseljak" vecinoma obcutno vec kot 0,05 intus.... napisal pa sem, da prevladuje narobe razmisljanje glede celotne problematike. namrec ljudje kot narod gledajo na "pijano voznjo" kot kavalirski delikt. enako je v AUT in D in najbrz se kje. vendar to se vedno ne naredi takega obnasanja (i.e. pijano voziti) korektnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam, my point je samo, da 0,02 ali 0,05 nima veze z tem in to je menda naslov teme :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj point zakona še zdaleč ni v zmanjšanju tolerance na 0,2 promila. Zakon prinaša mnogo novosti, tistih 0,2 so pa vrgli zraven kot dodatek. V EU je pač trend zmanjševanja tolerance in kar nekaj držav je že na 0,0.

V nasprotju z večino mislim da 0,5 ni tako nedolžna količina. Iz predavanj sodne medicine (nočem omenjat prakse ob šanku ;) vem, da so pri 0,5 možne že bistvene spremembe obnašanja in zaznav...

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zakaj ne bi mi začel zbirat podpisov za 0.06?

:devil: ah dajmo pol rajši za 2,00, bo manj pijanih povzročiteljev na cesti pa se bomo lahko pred EU hvalili kako smo rešili problem in kako smo slovenci varni vozniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Pervy

... in s tem svojim predlogom bi zmagal na volitvah v Sloveniji. V državi, kjer imamo 250.000 (dvestopetdesettisoč) ta pravih alkoholikov, skuapj pa ima težave z njim 400.000 državljanov Republike Slovenije. Četudi ima vsak od njih zjutraj 0,2 promila v krvi, je zaradi nagriženosti možganov od alkohola nesposoben upravljati motorno vozilo in je tempirana bomba pobijanja ljudi po cesti.

In kako eliminirati alkoholika s ceste in okolja, v katerem ogroža svoje bljižnje? S poveličevanjem človekovih pravic zdravnik ne more več predpisati obveznega zdravljenja in v kartoteko ne sme zapisat,i da boluje zaradi alkoholizma. Pa čeprav gre za bolezen, ki si jo je nekdo povzročil sam. Ali pa ravno zaradi tega.

Tako bo o,2 promila na cesti kar v redu. Da se pospravi z zgodbo neizmerne tolerantnosti do alkohola v Sloveniji. Tako na cestah kot za štirimi stenami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alkohol (PRODAJA IN KAZNI) polni državno blagajno in z tem ,,novim,, zakonom jo bo še bolj. Problem alkoholizma pa s tem ne bo rešen.

Poleg tega pa če gledam kdo me izsiljuje na cest---največkrat je to kaka mama al pa star moški s klobukom in to sredi belega dne.

Če se že zgledujemo po evropi naj bo pri nas tudi tako, da če si vidno opit za volanom (ne mislim tako kot je pri nas, da te ustavi iz ljubega miru in ti še frulico usput porine) naj bo kazen visoka (na procente od plače in zapor). Da ne govorim o temu kaj te čaka če nardiš nesrečo al pa ogrožaš koga drugega---Kazni so take, da loh celo življenje plačuješ---in ti za pivo sploh ne ostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Poleg tega pa če gledam kdo me izsiljuje na cest---največkrat je to kaka mama al pa star moški s klobukom in to sredi belega dne.

Če se že zgledujemo po evropi naj bo pri nas tudi tako, da če si vidno opit za volanom (ne mislim tako kot je pri nas, da te ustavi iz ljubega miru in ti še frulico usput porine) naj bo kazen visoka (na procente od plače in zapor). ...

Kolikor jaz poznam raznorazne mame in ate , se tudi ne branijo litrčka al pa dva pr žlaht na obisku dol udart. Tradicionalna kranjska navada. Torej ima tudi pri teh alkohol svojo vlogo, poleg slabovidnosti in refleksov crknjenega konja.

Kar nekaj let imam izpit, hmmm od l. g. 1976, hmmmm.. ja 27 let znese :blink: :blink: , pa so me policaji ustavili 2x z avtom in 1x z motorjem. Pa ne delam tako malo kilometrov. Vsak dan na šiht, štacune, vikend do pred nekaj leti, sedaj pa po cca 22k km/leto še na motorju.

Če mene vprašaš, je policije premalo na cesti!

Če pa tebe tako grozno ustavljajo, mora biti že vzrok zato (IMHO).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne govorim o temu kaj te čaka če nardiš nesrečo al pa ogrožaš koga drugega---Kazni so take, da loh celo življenje plačuješ---in ti za pivo sploh ne ostane.

Zanimivo razmišljanje. Po svoje je res, čeprav se mi zdi, da bi vsi tisti, ki sedaj tako govore precej obrnili ploščo, če bi jim "uspelo" povzročiti nesrečo. Vsak zase pač misli, da mu ne more uspeti narediti kakšnega sranja.

Vendar je tudi tu pomembnejša preventiva in policijske kontrole s frulicami so žal edina uspešna preventiva. Ljudi najefikasneje udari puljenje denarja iz žepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej vprašanje za 80% tistih, ki pišejo nekaj o 0,02 in 0,05.......

O čem je govora? O odstotkih ali promilah? Ker če o promilah, potem je treba dvojko ali petko postavit takoj za decimalko. Npr.:0,2 ali 0,5 ....... promile namreč.

Zakon pa le naj uvedejo. Bo vsaj vsem jasno, da ko se vozi, se ne pije. Bo takoj odpadlo vso špekuliranje, kdaj imaš 0,5 promile in predpostavke, koliko pirov na noč lahko spiješ.

Mislim da namen zakona ni toliko zmanjšanje prometnih nesreč, temveč vbijanje v glave tepcev, da ko se vozi, se ne pije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz poznam raznorazne mame in ate , se tudi ne branijo litrčka al pa dva pr žlaht na obisku dol udart. Tradicionalna kranjska navada. Torej ima tudi pri teh alkohol svojo vlogo, poleg slabovidnosti in refleksov crknjenega konja.

Mene ustavjo cirka 1x na mesec. Aprila meseca plačala zadnjo kazen zaradi radarja, ker sem pelala 64 namesto 50 ob 11 ponoč na tržaški v smeri Vrhnika. Takih kazni imam kakih 20 v moji 10 letni karieri. Drugače pa je samo kontrola dokumentov in srečno vožnjo, nasvidenje. Nikoli nisem prekoračla dovoljene hitrosti za več kot 18km/h in nikol nisem imela prometne nesreče. Res se mi fržmaga, da GLIH MENE najdejo jebat. No zdej se vozim strogo po omejitvah sam me je strah, da bom enkrat zaspala za volanom, pijem pa ne in to zato da lohk vsaj lajam, ko mi listek piše. Sm probala bit tud prijazna, pa včasih sem ga tako vprašala če se mu zdi moj delikt praktično gledano res vreden kazni pa sm vseno dobila položnico. Tako, da danes ko zagledam može v modrem mi pade mrak na oči in vsaka minuta, ki jo porabim čakajoč na ,,kontrolo prometa,, je zame izgubljena za vedno.

Glede ,,mam,, pa ne bi rekla, da pijejo---vsaj kle kjer se jest vozm ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!