Skoči na vsebino

Odslej samo še 0,2 promila??


Thundercat

Priporočene objave

sicer pa se mi postavlja zanimivo vprašanje, mislim da bodo mnogi potem razmišljali tako (mogoče tudi jaz)!

do sedaj si pač šel na pijačo in pri tem probal ostat pod 0,05 kar pomeni, da si lepo odracal domov po 2 pirih.

če bo 0,02 in bo situacija pač taka, da boš to presegel (en pir spiješ, se ti zlušta drugega in rečeš ma kurc!) in reskiral, da te dobijo, potem ne bo več 2 pirov ampak boš poskušal ostati pod 1,5. če si že pijan potem je z strani kazni res vseeno če imaš 0,3 ali 1,4, razlika je max 2 točki in par jurjev.

pomoje bo zanimiv fenomen ker bo za vožnjo veljalo "nič alkota ali pazi na 1,5 mejo!". tako se bo veliko število voznikov z 0,03-0,05 premaknilo 0,1- 0,15 meji.

ja ljudje smo take budale, da ne razumemo, da nam država hoče samo dobro :devil:

PS: kako bodo le naši poslanci glasovali glede na to da imamo kar nekaj alko-fahrerjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne, ne mi o fincih še tisti ki so na očeh javnosti pijejo--nikenen, nieminen (recimo da te najbolj poznamo). Sem pa na morju spoznala dve finki---nisem mogla verjet da ženska lohk toooook popije in preživi. Sploh so skandinavci znani po svojih pivskih nastopih, sam jih država tok zatira na vseh koncih pa se vseen ne dajo in pijejo skrivaj :ph34r: .

Preživela v Skandinaviji s Skandinavci 5 tednov in je res, da nenormalno pijejo, SAMO, ko se ga grejo načrtno nažret NIHČE NE VOZI NE AVTA, NE MOTORJA, NITI KOLESA ... pred gostilnami je polno taxijev in še tisti, ki se pripeljejo s kolesom, pustijo potem kolo pred oštarijo in grejo s taksijem domov, ker tudi, če te policaj ustavi in si peš in napihaš je kazen taka, da ti na pamet ne pride, da bi šel domov kako drugače kot pa s taxijem ... Bytheway ... 0,33l piva 1.200 SIT ... škatla cigaret 700 SIT... Cocacola ... 600 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAMO, ko se ga grejo načrtno nažret NIHČE NE VOZI NE AVTA, NE MOTORJA, NITI KOLESA ...

Popolnoma se strinjam s tabo in te močno podpiram.

Nisem govorila o vožnji in kaznih ampak o fincih, ki naj bi bili nealkoholičen narod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ljudje smo take budale, da ne razumemo, da nam država hoče samo dobro :devil:

jaz bi to napisal brez hudičevega smajlija.. podpiram zadevo.. sicer sem še voznik začetnik (nula nula), ampak menim, da alkohol in motor nikakor ne gresta skupaj, pa če mi križate..

preveč pizdarij je na cesti in če bo nula dva zakon rešil samo eno življenje, so dosegli svoj namen (ravno prejšnji vikend je en moj kolega umrl na cesti)

maj hambl eipinien

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje nas bo država dolgoročno prisilila v razmišljanje oziroma nas bo vzgojila z zakoni v boljše voznike s tem, da nam omejuje prisotnost alkohola med vožnjo....in če nas že starši niso vzgojili v to(kot ugotavlja Symru) bomo mi svoje otroke vzgojili v to in čez 20 let bo moj sin/hčerka vozu/il avto z drugačnim razmišljanjem kot sem ga imel jaz ali pa Symru pred mano....tu bo napredek bistveno viden...po moje..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bila na švedskem ,,strog beer,, (navadno pivo) 0.33 je toliko kot 1 pizza.

Prodajalna pijač kot lekarna (dobiš številko in počakaš kdaj boš na vrsti) če plačuješ s plastiko in se na tvojem bančnem izpisku pokaže prevečkrat naslov alko trgovine te kmalu obišče socijalna delavka. Res tudi tam nikomur ne pride na misel, da bi pil in vozil, ker ti arest ne uide kazen je pa taka,da boh pomagi--gre na odstotke letnega zaslužka, če pa nardiš nesrečo, pol pa ne vem več kdo ti lohk pomaga..

Nikol pa ne bom pozabla kako so se zasvetle oči enmu švedu, ko je pri nas v agromerkur-ju al neki takega v izložbi zagledal napravo za žganjekuho---ni mogu verjet,da je to legalno in slovenija se mu je zdela kot dream-land.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo na Švedsko, v takratnih študentskih letih, prišvercali kolker se je dalo, od tega je blo največj viskija ... ko smo Švede povabli na žur, se jim je totalno odfukalo, ko so vidli 5l viskija na mizi ... tako so ga pili, kot da bi jih žejne čez saharo peljal ... so šli kozlat in se nalivali še dalje ... GROZA JIH JE BILO VIDET ...

Pri njih je bil takrat liter viskija 12.000 SIT, na žuru so ga pa zastonj dobili in jim ni šlo v račun, da je to sploh mogoče ... v glavnem :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikol pa ne bom pozabla kako so se zasvetle oči enmu švedu, ko je pri nas v agromerkur-ju al neki takega v izložbi zagledal napravo za žganjekuho---ni mogu verjet,da je to legalno in slovenija se mu je zdela kot dream-land.

aha in potem je to famozni uspeh ker nihče ne pije!!! represija ni rešitev! drag alko, visoke kazni (ok z tem se strinjam),..... vse povzroči, da ljudje še bolj hočejo pit in ko lahko, takrat ga pijejo skoraj (ali tudi) do smrti.

hvala za tako družbo kjer bo alkohol "tražena roba" in kjer ga bo treba konzumirati čimveč v čimkrajšem času takrat ko bo to mogoče (tujina, trajekt,..)

sicer pa zavijamo iz teme:

Tema je namenjena debati o tem kaj bo z znižanjem meje iz 0,05 na 0,02! Ali bo kaj koristilo? Po moje ne, ker (kot ste že milionkrat ugotovili) zaleže samo dolgotrajna ciljana politika preventive in spreminjanja vzorcev obnašanja, to pa TA zakon ne predvideva in ne bo dosegel!!! To je samo še večja represiva kar nima pozitivnega učinka na ljudi.

Z moje strani dosti o temu, ga bomo še vedno pili, še vedno NE vozili pijani, če pa bomo po dveh pivih z 0,02 baje pijani, bomo pač včasih pijani vozili!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako se bo veliko število voznikov z 0,03-0,05 premaknilo 0,1- 0,15 meji ;) . 

In z 0,1 do 0,15 bodo še zmeraj v dovoljenem območju od 0 do 0,2 promile.

Z tabo se pri tvojih trditvah ne strinjam. Tisti, ki so kronični pivci me ne motijo, ker so že itak brez vozniške. Oni drugi, ki se ga pa za zabavo nažerejo 1x na teden.......tisti bodo pa v pretežni meri nehali pit. Zakaj? Ker praznjene denarnice zelo boli :cry: !

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako se bo veliko število voznikov z 0,03-0,05 premaknilo 0,1- 0,15 meji ;) . 

In z 0,1 do 0,15 bodo še zmeraj v dovoljenem območju od 0 do 0,2 promile.

Z tabo se pri tvojih trditvah ne strinjam. Tisti, ki so kronični pivci me ne motijo, ker so že itak brez vozniške. Oni drugi, ki se ga pa za zabavo nažerejo 1x na teden.......tisti bodo pa v pretežni meri nehali pit. Zakaj? Ker praznjene denarnice zelo boli :cry: !

khm, moj feler! mislil sem 1 do 1,5 ker če si že nažgan potem je vseeno če napihaš 0,3 ali 1,4. jasno z stališča kazni!

ogromno kronikov (vem za kar nekaj takih) še ima vozniško. kako mi ni jasno glede na to, da se vsak dan nažgani vozijo, ampak vsaj pri nas jih večina še vedno veselo vozi.

tisti, ki se ga 1x tedensko nažgejo itak najpogosteje gledajo, da avto ostane doma, bolj so problem tisti, ki hodijo čez vikend ven z avtom pičke pecat pa čeprav že v naprej vejo da bodo itak pili in imali preko 0,5. te tudi 0,2 ne bo spremenilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce posplosimo statistiko, je od 100tih umrlih v prometnih nesrecah ~30 zrtev pijanih voznikov (kar je tragedija) ampak ~70 ljudi so pa ubili trezni. A to je pa kul? A tukaj pa ni treba nic narediti?

Kaj pa hocejo doseci? Da bo vseh 100 zrtev treznih voznikov in potem smo pa zmagali? Sicer bo namesto 300 mrtvih "samo" 200, ampak ali se ne bi dalo tudi te stevilke zmanjsati?.

Me zanima, kateri je bil letos najpogostejsi vzrok smrti motoristov? (se mi zdi, da prevelika hitrost).

In ce vzamemo primerjavo z znizanjem dovoljene stopnje alkohola. Torej ce hocemo zmanjsati stevilo umrlih motoristov zaradi prevelike hitrosti, je potrebno zmanjsati hitrost voznje.

To pa dosezemo tako, da damo za motoriste strozje omejitve: po naselju 20 km/h, izven naselja 50 km/h, po avtocestah 80 km/h. Kazni pa ostanejo taksne kot so bile.

Nenagradno vprasanje: Koliko motoristov manj bo mrtvih naslednje leto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa dosezemo tako, da damo za motoriste strozje omejitve: po naselju 20 km/h, izven naselja 50 km/h, po avtocestah 80 km/h. Kazni pa ostanejo taksne kot so bile.

Nenagradno vprasanje: Koliko motoristov manj bo mrtvih naslednje leto?

Po moje bi bila žrtev samo ti s tem predlogom in še to ne v prometni nesreči. :)

Dej ne pretiravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene moti predvsem nalivanje na moto zborih, predvsem, če pomisim, da se večina motoristov potem še pelje domov.

Kot motorist vidim užitke v vožnji (adrenalinski ne pijani).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naši zakoni so napisani nelogično in tako so postavljene tudi kazni! Kot tudi omejitve hitrosti. Višina kazni bi morala strmo naraščati z višino storjenega prekrška...in modri velikokrat stojijo tam, kjer lahko računajo na dohodek...zame so navadni inkasanti.Tam kjer bi pa dejansko morali skrbeti za pretočnost prometa jih pa ni...včasih sem bil precej proti italjanom...danes pa vidim, da je point njihovega prometa samo čim večja pretočnost...

Alko...tisti, ki se ga bo napil in šel za volan bo šel kljub zakonu. Spremembo zakona lahko spet vzamemo kot dodatno služenje, ker 0.2 maš pa res hitro. Saj ne rečem, da ni prav, samo...Rajši naj bolj kaznujejo tiste, ki so dejansko nabiti za volanom, pa bodo ravno toliko dobili v proračun :hmm: . Osebno mislim, da če nekdo povzroči nesrečo pijan, je samo še za v čuzo...sploh če je prišlo do kakšnih hujših telesnih poškodb, bognejdaj smrti. Enako kot iz malomarnosti... :angry: Pa avtomatske odškodnine, ne da se oškodovanec potem še leta jeba po sodiščih in zapravlja denar, za svojo pravico, ki mi pripada. Jeba...mal sm se razpisal.... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene moti predvsem nalivanje na moto zborih, predvsem, če pomisim, da se večina motoristov potem še pelje domov.

Kot motorist vidim užitke v vožnji (adrenalinski ne pijani).

Pa ne hodi, udeleži se raje piknika bralcev VIVE. Res ne vem zakaj bi nekam hodil če ti je moteče. Adrenalinski užitki---a po omejitvah---ne bi rekla, in tako tudi ti ogrožaš sebe in druge in naš zdravstveni buđet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vzrokih nesreč piše "neprilagojena hitrost". To še ne pomeni avtomatično previsoka hitrost glede na omejitve. Kako je ta vzrok zelo primeren za policijo, ko ne vedo kaj napisati in komu obesiti krivdo, pa vemo (IMHO).

No tukaj imaš grafikone s podatki za leto 2002:

post-2-1069401424.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to:

No Kruse, sedaj pa se pojdiva tako, da rečemo od 770 sta samo 202 nesreči vzrok previsoke hitrosti. In začnimo vpiti na vse ostale vzroke, hitrost pa pustimo pri miru, ker nam tako paše in radi hitro vozimo.

Ja tako je, če vzamem za vzor nekatera zgornja izvajanja o deležu alkoholiziranih v nesrečah.

Opravičuješ vzrok, ki te žuli in se izgovarjaš na druge. S tem ne pripomoreš k odpravljanju ne enega ne ostalih vzrokov. Samo sebi in ostalim malaš učke!

post-2-1069401778.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce posplosimo statistiko, je od 100tih umrlih v prometnih nesrecah ~30 zrtev pijanih voznikov (kar je tragedija) ampak ~70 ljudi so pa ubili trezni. A to je pa kul? A tukaj pa ni treba nic narediti?

Stojiš pred zidom, ki ima 10 lukenj. Skozi vse ti v mrzli zimi piha ledeni veter. Slučajno stojiš pred luknjo, ki je na sredini zidu in ni največja, zagotovo pa druga največja. v roki držiš opeko, kelo in cement. A boš zazidal to luknjo, ali boš šel okoli hiše zazidat eno drugo luknjo, pri kateri boš verjetno v enakih dvomih: "naj zazidam to, ali ono drugo lukno?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je omejitev hitrost kompromis med pretočnostjo in varnostjo, alkohol to zagotovo ni. Je le zlo in nima, vsaj v prometu, nobene koristne protiuteži.

Ne vem, kaj je treba tukaj debate v smislu... pa če spijem samo en pir..., pa kozarec ali dva vina po kosilu,... hudiča, a smo res sami kroniki. :blink:

Če hočeš za volan pač ne piješ! :D

Če pa že sedeš za volan pijan, pa ne razmišljaj o kazni, ki ti jo zapiše policaj. To je še najmanj, kar te doleti. Lahko povzročiš nesrečo, manjšo, ... malo butneš avto pred sabo, v njem dva potnika "kao" zvin vratne hrbtenice... nekaj miljončkov in zavarovalnica ne da nič zraven. O čem hujšem raje ne razmišljaj... :cry: Si še pripravljen tvegati :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta tema je že krepko "off topics", zato zadnjič in resnično zadnjič!!!!!! :angry:

0,02 ne bo spremenilo NIČ in očitno je res, da nakateri take stvari sprejemate sproščeno, mene pa moti vsakršno omejevanje moje svobode (ja svobode ker po 2 pirih sploh ne vem da sem kaj spil in jih bom pil še naprej in veselo vozil) in prvič po dolgem času me je prijelo da bi se ga napil pol pa šel pizdarije delat z avtom pol pa še z motorjem.

dokler država ni sposobna vse kronike odstranit iz prometa (to bi MORALI zdravniki javit neglede na prisego za dobro vseh nas), dokler mulci čez vikend norijo pred lokali z avti policaji pa par metrov stran gledajo, tako dolgo bomo najebali samo mi, ki bomo imeli 0,21 in bomo izpolnjevali normo policajem, da se ne bodo rabli ukvarjat z resničnimi problemi :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, ali tukaj vidimo dvojna merila?

Torej, ko pijanec s 3mi promili nekoga ubije, je treba znizati dovoljeno mejo alkohala na 0,2 promila.

Ko motorist pri 300 km/h ubije sebe (in mogoce se koga), potem pa znizanje omejitve hitrost ne pride v postev?

moderator SymRu sporoča: negujte svojo kožo :), radi se imejte :) , in v tej temi debatirajte zgolj o znižanju sprejemljive meje vsebnosti alkohola v krvi, izogibajte se diagonalnim pavšalnim debatam in svetim vojnam, križarskim pohodom ter podobnemu :SS.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mene pa moti vsakršno omejevanje moje svobode (ja svobode ker po 2 pirih sploh ne vem da sem kaj spil in jih bom pil še naprej in veselo vozil)

Po dveh pirih nisi več trezen, pa če si to priznaš ali ne! :wacko:

in prvič po dolgem času me je prijelo, da bi se ga napil pol pa šel pizdarije delat z avtom pol pa še z motorjem...

A te kdo nazaj drži :?

Sam ne pol jokat, ko boš kako pizdarijo ušpiču! :(

Aja, saj tebi se ne more nič zgodit. :hmm:

Meni tud ne! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stojiš pred zidom, ki ima 10 lukenj. Skozi vse ti v mrzli zimi piha ledeni veter. Slučajno stojiš pred luknjo, ki je na sredini zidu in ni največja, zagotovo pa druga največja. v roki držiš opeko, kelo in cement. A boš zazidal to luknjo, ali boš šel okoli hiše zazidat eno drugo luknjo, pri kateri boš verjetno v enakih dvomih: "naj zazidam to, ali ono drugo lukno?"

V našem primeru flikajo eno manjših lukenj, tisto, ki pomeni razliko med 0,2 in 0,5. Velika luknja povzročiteljev z 1+ pa še kar ostaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebom več pisal v to temo, NE BOM!!!!

aja samo to še :devil: , po 2 pirih trezen ali ne, vozim še vedno lahko in moji refleksi so isti!!!

kaj me ustavlja, da ne naredim zgoraj opisanega? pogledam račun od zadnje podobne akcije :wacko: :blink: :kva1: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0,02 ne bo spremenilo NIČ

Pervy ....

ni 0.02 ampak 0.2 promila !!!

in marsikaj se bo spremenilo ... marsikdo ne bo spil niti enega piva, ali samo enega namesto dveh itd ... ampak ne gre čez noč ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!