Skoči na vsebino

Odslej samo še 0,2 promila??


Thundercat

Priporočene objave

... očitno je res, da nakateri take stvari sprejemate sproščeno, mene pa moti vsakršno omejevanje moje svobode (ja svobode ker po 2 pirih sploh ne vem da sem kaj spil in jih bom pil še naprej in veselo vozil) ...

Če te ne bo omejila država v tvoji svobodi, ki jo mimogrede dojemaš kot pravico vozit nabasan, te bom pa jaz. Dokler v ne boš izobčen od družbe/skupnosti, ker voziš nabasan. V razvitejših državah so že prišli do tega stanja in zavesti družbe, kot ti je npr. lepo razložila Vale iz svojih doživetij. Nabijejo se ga kot norci, a ne rajajo po cestah.

In mimogrede Pervy, pišeš v revijo o motorizmu. Ravno za zgled tole tvoje razmišljanje ni, tako je moje osebno mnenje, ki sem si ga dovolil izraziti. Še posebej, ker si sam sebi postavil diagnozo, da si po dveh priih čisto fit. To oceno lahko da samo nekdo tretji. Strokovnjak ali okolje. Saj veš, v stilu - jaz sem najboljši. Si, samo to priznanje ti mora dati okolje in ne ti sam.

Se opravičujem, ker sem podlegel skušnjavi in še nekaj dodal kljub drugačni izjavi v zadnjem postu v tej rubriki.

Srečko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te ne bo omejila država v tvoji svobodi, ki jo mimogrede dojemaš kot pravico vozit nabasan, te bom pa jaz. Dokler v ne boš izobčen od družbe/skupnosti, ker voziš nabasan.

še zadnjič ampak res zadnjič: ne vozim "nabasan" in tega ne zagovarjam oziroma odobravam!

tako popizdim (oprostite izrazu ampak sem že resno razpiz... zaradi obračanja mojih besed) samo takrat, ko me nekdo (beri država) poskuša brez pravih argumentov in z neko prikrojeno statistiko prepričat o tem, da bo znižanje meje čudežno rešilo vso problematiko alkohola v prometu, obenem pa se na preventivnem nivoju ne naredi nič razen ene ali dveh zloženk, ki jih potem malo talajo okoli. In najhujše je, da lahko čisto vsak vikend gledam ene in iste face, totalno nažgane v avtih, policija, ki jih itak vse pozna - smo manjši kraj - pa ne naredi nič.

Kdo bo po novem polnil proračun in delal policajem normo? JAZ!!!

zakaj? ker včasih po koncu vseh opravkov (ali v torek pri srečanju "sekcije") v MB z kolegi spijem pivo ali dva za katera trdim, da OPAZNO ne vplivata na mojo sposobnost vožnje. In potem bom jaz (in meni podobni) napihal 0,3 in plačeval mastne kazni, medtem ko se bodo vsi drugi lepo nažgani še naprej vozili okoli.

In to je to kar me moti!

OVER & OUT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notranje ministrstvo bo v noveli zakona o varnosti v cestnem prometu predlagalo, da bi znižali dovoljeno stopnjo alkohola v organizmu za voznike z 0,5 na 0,2 promila.

Najpomembnejši cilj, ki ga ima pred seboj ministrstvo, je izboljšati varnost cestnega prometa. Verjetnost, da bo voznik povzročil nesrečo zaradi vožnje pod vplivom alkohola, pa je zelo velika, je poudaril notranji minister Rado Bohinc.

vir: Teletekst

Kaj menite o tem?

Torej, država se ponovno ukvarja s bedarijami. Nesreč navadno ne povzročajo vozniki s 0,5 promila v krvi, ampak tisti, ki ga majo veliko več. Mar bi raje tistega pijanega, ki so mu prepovedali vozit pridržali do streznitve, ne pa da ga pustijo naprej potem pa beremo, da je naredu nesrečo z drugim avtom, čeprav so ga pred tem že ustavili. Skratka, bedarija non+ultra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo casa je bila meja 0,5 promila sprejemljiva, v nekaterih drzavah pa imajo tudi visjo. Sedaj pa na neko pobudo drzavljanov mejo nizajo in to opravicujejo z neko statistiko nesrec nabasnih visoko nad to mejo.

{Casovni stroj -> Slovenija leta 2010}

Dolgo casa smo se lahko vozili z motorji, v nekaterih drzavah se lahko se zmeraj. Sedaj pa na neko pobudo drzavljanov voznjo prepovedujejo in to opravicujejo z neko statistiko nesrec kjer umirajo v glavnem motoristi zaradi prehitre voznje.

Potem bomo pa brali komentarje:

-"...hvalabogu...podpiram"

ali pa:

-"A se je tako tezko odreci motorju? A je vozna z avtom tok drugacna?"

ali pa se tale:

-"Mene prepoved cisto nic ne moti (pac ne vozim motorja - smola :devil: )"

pa se en iz sedanjosti:

-"Stebriček je sesut, stroške pa nosimo davkoplačevalci. Sramotno!" (komentarji ob smrti motorista, Vecer)

Ali si res zelimo drzave, kjer lahko neka banalna minorna interesna skupina posega v zivljenja ljudi zaradi nekih visjih ciljev? (Pa da ne bi kdo zamenjal visje cilje z nabasano voznjo)

In kot je rekel Legenda:

spet mesate volke in koze...

Eno je meja, drugo je pa tisto kar je cez mejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, problem je, da si postavljajo napačna izhodišča. Seveda to dokazuje, da so vsi po vrsti, ki te zakone sprejemanjo - diletanti na svojem področju. Namesto tega recimo (pa če se ostavim na Kruseovem primeru) iščejo vzrok v tem, zakaj se nesreče sploh dogajajo oziroma, kdo so tisti, ki sploh niso krivi? To je tako, kot če bi recimo lovska družina sklenila postrelit vse ovce, da jih medvedje več nebodo napadali (seveda nisem zato, da se postreli vse medvede), ker vbistvu pri tem samo škoda nastane. Ja mislim. A bi motoristi umirali sami po sebi, če nebi bilo predvsem avtomobilistov (ki še naprej veselo odvzemajo prednost)? Poleg tega visoka hitrost ne opravičuje ničesar. To izhaja iz časa 80-tih let, ko je bilo razmerje med avtomobili in motorji v hitrosti veliko. Mnogi avtomobili dandanes gredo preko 200km/h, pa še nikoli nisem slišal, da bi na njih letele opazke, kot na motoriste. Skratka isto je z alkoholom. 0,5 promile ni še nikogar, ki je sedel za volan, fizično tako oslabilno, da nebi več vedel kaj se dogaja oziroma izgubil nadzor nad svojim telesom. Problem je ta, da tisti, ki povzročijo nesrečo z 2-ma promilama ali večimi navadno imajo motnje v koordinaciji, reakcijah itd. Torej bi predvsem mogli posvečat pozornost takim, ki predstavljajo resen problem. In namesto, da jih spustijo naprej in odvzamejo vozniško (medtem oni najde že drugi avto in juhej naprej), bi jih morali pridržati do streznitve, nakar bi mastno plačali in potem bi bla stvar delno rešena. Še najboljše imajo urejeno na Finskem, kjer ti dajo avto po odvzetju na licitacijo, če te še drugič najdejo v njem vinjenega brez vozniške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-"Stebriček je sesut, stroške pa nosimo davkoplačevalci. Sramotno!" (komentarji ob smrti motorista, Vecer)

Sramotno je, da lahko nekdo nekaj takšnega sploh izjavi. Kolko pa je en stebriček vreden v primerjavi s človeškim življenjem? Pa tut, kaj pa misli, da mu bojo nardili? Povišali DDV, zaradi stebrička. Tistega tolarja, nikoli nebo niti pogrešal, ki ga je dal za obnovo stebrička. Tele zarukano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zadnjič ampak res zadnjič: ne vozim "nabasan" in tega ne zagovarjam oziroma odobravam!

tako popizdim (oprostite izrazu ampak sem že resno razpiz... zaradi obračanja mojih besed) samo takrat, ko me nekdo (beri država) poskuša brez pravih argumentov in z neko prikrojeno statistiko prepričat o tem, da bo znižanje meje čudežno rešilo vso problematiko alkohola v prometu, obenem pa se na preventivnem nivoju ne naredi nič razen ene ali dveh zloženk, ki jih potem malo talajo okoli. In najhujše je, da lahko čisto vsak vikend gledam ene in iste face, totalno nažgane v avtih, policija, ki jih itak vse pozna - smo manjši kraj - pa ne naredi nič.

Kdo bo po novem polnil proračun in delal policajem normo? JAZ!!!

zakaj? ker včasih po koncu vseh opravkov (ali v torek pri srečanju "sekcije") v MB z kolegi spijem pivo ali dva za katera trdim, da OPAZNO ne vplivata na mojo sposobnost vožnje. In potem bom jaz (in meni podobni) napihal 0,3 in plačeval mastne kazni, medtem ko se bodo vsi drugi lepo nažgani še naprej vozili okoli.

In to je to kar me moti!

OVER & OUT

TAKO!!! In pol npr. policaji mene lovijo k nrdim 200 metrov po cesti (kar rabim do hoste) z nereg. endurcem, lokalnih stračkov, ki so težki alko kroniki in vozijo vsak večer pijani pa ne jebejo :angry: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zadnjič ampak res zadnjič: ne vozim "nabasan" in tega ne zagovarjam oziroma odobravam!

tako popizdim (oprostite izrazu ampak sem že resno razpiz... zaradi obračanja mojih besed) samo takrat, ko me nekdo (beri država) poskuša brez pravih argumentov in z neko prikrojeno statistiko prepričat o tem, da bo znižanje meje čudežno rešilo vso problematiko alkohola v prometu, obenem pa se na preventivnem nivoju ne naredi nič razen ene ali dveh zloženk,

ker včasih po koncu vseh opravkov (ali v torek pri srečanju "sekcije")  v MB z kolegi spijem pivo ali dva za katera trdim, da OPAZNO ne vplivata na mojo sposobnost vožnje. In potem bom jaz (in meni podobni) napihal 0,3 in plačeval mastne kazni, medtem ko se bodo vsi drugi lepo nažgani še naprej vozili okoli.

In to je to kar me moti!

OVER & OUT

Se popolnoma strinjam s teboj. :OK: Ampak čisto zares imam polni kurac neke primerjave s kakšno drugo država in lezenje v rit celotni ˝Evropi˝. Kateri vozi pijan naj ga kaznujejo, oglobijo.... Vsi vemo, da najbolj boli, ko te nekdo udari po denarnici in to pošteno.

Ne pa me basat z neko prepovedjo na 0.2 ali 0,0. Da se razumemo tisti, ki me poznate veste, da nisem noben strašen pivec. Vendar pa, če mi bo zapasalo bom vedno spil kakšen pir ali dva in se potem normalno odpeljal domov ali bilo kam se mi bo zahotelo. Pa naj si bo to z motorjem ali avtom. Kot sem že zapisal pod to temo, nikakor ne odobravam vožnje pod vplivom alkohola.

Da bi pa z zmanjšanjem na 0,2 promila rešili nacionalni problem alkohola v prometu pa lahko farbajo otroke v vrtcu in upokojence v Črnem lesu.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Popravljeno . Popravil Rocky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej no, take traparije pa že dolgo časa ne :angry: mene zanima kolko nesreč so povzročili tisti, ki so potlej napihali 0,5 :? pomoje se bol splača sankcijonirat tiste nad 1,5 in navzgor, mah jebeš, grem na pir :devil: !

LP by gebre

Vidim, da nisi dobro obveščen. Taki, ki napihajo 0,00 jih "skuhajo" več kot preveč. Pojdi na avtocesto pogledati črne sledi. Povečini se "podpisujejo" trezni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta tema je že krepko "off topics", zato zadnjič in resnično zadnjič!!!!!! :angry:

0,02 ne bo spremenilo NIČ in očitno je res, da nakateri take stvari sprejemate sproščeno, mene pa moti vsakršno omejevanje moje svobode (ja svobode ker po 2 pirih sploh ne vem da sem kaj spil in jih bom pil še naprej in veselo vozil) in prvič po dolgem času me je prijelo da bi se ga napil pol pa šel pizdarije delat z avtom pol pa še z motorjem.

dokler država ni sposobna vse kronike odstranit iz prometa (to bi MORALI zdravniki javit neglede na prisego za dobro vseh nas), dokler mulci čez vikend norijo pred lokali z avti policaji pa par metrov stran gledajo, tako dolgo bomo najebali samo mi, ki bomo imeli 0,21 in bomo izpolnjevali normo policajem, da se ne bodo rabli ukvarjat z resničnimi problemi :devil:

Kdo tebe omejuje pri pitju? Malo si "zalutal". Ti se ga lahko napiješ kolikor želiš, samo na cesto ne hodi ali se pelji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zadnjič ampak res zadnjič: ne vozim "nabasan" in tega ne zagovarjam oziroma odobravam!

Daj ne bodi svetohlinski!!!!!!!!

Kdaj so te pa promile ustavile da bi se koma nažgan... 2 promili ali gor... vsedel na motor???!!!! Še vedno to prakticiraš, čeprav bi po svojih izjaval lahko celo kdo mislil, da se ti pa striktno držiš zakona... saj ta omejitev bo veljala tudi za motorje!!!!

Tak da pervy.... ejaj se v svoji moralnosti!!!! tudi z motorjem lahko koga ubiješ.. če damo na stran to da lahko sebe!

lp alena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zadnjič ampak res zadnjič: ne vozim "nabasan" in tega ne zagovarjam oziroma odobravam!

Daj ne bodi svetohlinski!!!!!!!!

Kdaj so te pa promile ustavile da bi se koma nažgan... 2 promili ali gor... vsedel na motor???!!!! Še vedno to prakticiraš, čeprav bi po svojih izjaval lahko celo kdo mislil, da se ti pa striktno držiš zakona... saj ta omejitev bo veljala tudi za motorje!!!!

Tak da pervy.... ejaj se v svoji moralnosti!!!! tudi z motorjem lahko koga ubiješ.. če damo na stran to da lahko sebe!

lp alena

bile so redke izjeme, ti pa ne posplošuj in ŠE ENKRAT, govora je o 0,2 ali 0,5 promila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po drugi strani bo do tega slejkoprej moralo priti, kmalu za tem bo znižano na 0, čez nekaj 10 let pa bojo najnižjo mejo dvignili na -0,5 itd, policaj pa ti bo izmeril še krvni tlak in preverjal vid

nikoli pa ne bo popolno, brez excesov in nesreč, ker človek se ne pusti predalčkat, čeprav vedno razmišlja o tem, kako bi bilo fino vse druge popredalčkat

torej se prepusti zakonu, mu nasprotuj zakonito (ugovori, pritožbe) ali pa se preseli v politiko in na demokratičen način porihtaj, da bo možna vožnja po cesti tudi v koma stanju

jst grem zdej s kolesom v mesto, ker bom kmalu nažgan ko budala, zato bom šel nazaj raje peš..ni boljšega kot par sprostilnih km hoje

podpiram 0,2 čeprav včasih sedem za volan tresnjen

hm hm, edino še zavarovalnice si bodo poleg države tu méle roke, ker bodo v primeru nesreče, ki bi se zgodila tudi če ne bi bil udeleženec pijan (0,2-0,5) prevalile krivdo (in kritje stroškov) na po novem zakonu pijanega

bolj ko si priden, bolj država stiska obroč, ker iz nekje mora vlečt denar..kmalu bo pomarančen olupek vržen v travo (naravni proces gnitja) kazniv zaradi vizualne kazitve človeškega bivalnega prostora

torej, 0,2 je in ni prav...kakor za koga (za tiste v državni službi vsekakor je...)

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi en od vas zagovornikov 0,0 in 0,2 pove zakaj imajo v državah z razvito demokracijo najvišjo stopnjo celo 0,8 promila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi en od vas zagovornikov 0,0 in 0,2 pove zakaj imajo v državah z razvito demokracijo najvišjo stopnjo celo 0,8 promila...

Ker imajo pijančki dober lobij (paposlancigatudradidajonazob)! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al mamo pa pri nas diktaturo? Sej se tko reče takrat ko manjšina vsiljuje svoje mišljenje večini? Kolikor vem, je večina pri 0,5 še vedno normalno vozit avto al pa motor, tist k pa ni sposoben pa bi moral nujno na vsakoletni pregled ker je z njim nekaj narobe... Pa tud večino nesreč itak povzročijo tisti z 1.0+ al pa tisti z 0.0... Premza mislim, da smo mi zadni na tej kugli, kateri imamo pravico o demokraciji govorit kot o lobiju pijančkov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam nekaj ljudi, ki so ravno po dveh pirih (okol 0.5 promile) najslabši vozniki. Čeprav jim vid še nekako služi in imajo reakcijski čas še nekako primeren, pa jih napade neustavljiva željo po divjanju in dokazovanju bog ve česa. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi bilo pametno zakon postaviti v tej smeri, da alkohol do recimo 0.8 promile sam po sebi ni prekršek, v kombinaciji s prehitra vožnjo, izsiljevanjem, nepravilnim prehitevanjem, ob povzročitvi prometne nesreče... pa je in se ga hudo kaznuje (tudi če je samo 0.2 ali 0.3)! :hmm:

Tako bi ljudem dovolili, da vozijo rahlo vinjeni, a jih hkrati opozorili, da naj v takem stanju vozijo skrajno previdno, saj bodo ob najmanjšem prekršku hudo kaznovani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam nekaj ljudi, ki so ravno po dveh pirih (okol 0.5 promile) najslabši vozniki. Čeprav jim vid še nekako služi in imajo reakcijski čas še nekako primeren, pa jih napade neustavljiva željo po divjanju in dokazovanju bog ve česa. :?

K temu lahko dodaš še mentalno teorijo: "Saj dva pira pa ja ne škodita, verjetno niti 0,5 ne bi pihnil, sem 100% dober za vozit ... dajmo gas... ker sm glih prav fajn malo zrelaksiran po 2 pirih... jeah!" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

število umrlih in poškodovanih na leto je takšno kakršno je

država si zada cilj to omejiti, ker izstopa iz povprečja drugih držav, ne glede na njihove zakonske ureditve tega problema

to je vse...kako varno se je v taki državi voziti po cestah

po pravici povedano se rade volje izogibam ceste LJ-Litija v migracijskih urah, ker postane dirkališče in to na meji bolezni, ko bi najraje obrnil in prefuku kretena, ki ti je na nož v škarje pripeljal, čeprav je vidljivost na cesti precej dobra

druga štorija pa je, ko mi je ponoči pijan ata na isti cesti iz stranske pičil v bok avta in mi naredil totalko..

če bi imel voznik pred vožnjo v mislih 0,2, bi verjetno spil manj kot bi drugače in s tem pridodal k varnosti, čeprav bi še vedno napihal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam nekaj ljudi, ki so ravno po dveh pirih (okol 0.5 promile) najslabši vozniki. Čeprav jim vid še nekako služi in imajo reakcijski čas še nekako primeren, pa jih napade neustavljiva željo po divjanju in dokazovanju bog ve česa. :?

Verjetno tudi že brez piva krepko zaostajajo za povprečjem... Torej kdo jim je potrdil zdravstveno neoporečnost? Tak človek mora sam vedet da ni za na cesto! Jest vem da pri 0,5 nisem nevaren za okolico in že samo dejstvo da imajo razvite demokracije od 0.5 navzgor najvišjo dovoljeno mejo vsebnosti alkohola v krvi potrjuje to da sem čisto normalen človek. če pa se kdo od vas ki tukaj navijate za 0.0 ne počuti normalnega naj torej sam poskrbi, da bo vozil popolnoma trezen in ne buzorirajte večine s svojo nesposobnostjo, ker jaz osebno ne morem vplivat na vaše zdravstvene zežave, tako psihološke kot fizične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bila to tema Trenj....tam so nastopili nasprotniki predloga in zagovorniki...pohvalno je da je v oddaji sodeloval tudi predstavnik nas-motoristov....zanimivo je da je v anketi v kateri je sodelovalo 36.000 ljudi 28% podpiralo predlog 72 % pa je bilo proti...nekako so ugotovili da predlog ne bo sprejet v parlamentu zaradi premajhne podpore poslancev....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bila to tema Trenj....tam so nastopili nasprotniki predloga in zagovorniki...pohvalno je da je v oddaji sodeloval tudi predstavnik nas-motoristov....zanimivo je da je v anketi v kateri je sodelovalo 36.000 ljudi 28% podpiralo predlog 72 % pa je bilo proti...nekako so ugotovili da predlog ne bo sprejet v parlamentu zaradi premajhne podpore poslancev....

Na tvojem mestu bi bil zelo zaskrbljen. :doze: O mnenju glede sprejema zakona so sodelovali tudi poslanci. O:-) Če si bil pozoren večina med njimi ne loči niti med promili in procenti, da ne omenjam, da obstaja velika razlika med vozniškim in prometnim dovoljenjem. :? :hmm: In, če bodo te pametne buče sprejemale novi ZVCP - gospoda in gospe, mene je strah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, če bodo te pametne buče sprejemale novi ZVCP - gospoda in gospe, mene je strah.

Kaj naj te bo strah. Poslanci in naša vlada je samo ogledalo Slovenskega naroda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj te bo strah. Poslanci in naša vlada je samo ogledalo Slovenskega naroda.

načeloma imaš prav....sam jaz osebno sem vedno mislil da smo manj neumni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!