Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

Sm se lih včer pogovarjal z enim agentom k dela pr Triglavu glede bonifikacije 6 mes.+1 dan (da se ti kao prizna 5 %)-mi je reku da ni šans, ker če v primeru kakšne kontrole odkrijejo kakšno napako, v hipu zgubi službo. Tako da vrjetno se ta stvar da zrihtat pr kakem privat agentu... V glavnem po legalni poti to ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marijan, a ne pišete pri vas atej? :)

Načelno so medsorodstveni prenosi (ata-mama, starš-potomec) možni.

Nikakor pa ne gre tvoja varianta: tvojih 5 % + atejevih xx % .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikakor pa ne gre tvoja varianta: tvojih 5 % + atejevih xx % .

Škoda, bi ji (%) iz cele žlahte nabral :D 5+15+5+... :OK:

Marijan: A si že oče, pa nočeš bit še fotr? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, bi ji (%) iz cele žlahte nabral  :D  5+15+5+... :OK:

Marijan: A si že oče, pa nočeš bit še fotr?  :)

sem oboje tastarejša ( 19 let) me je do nedavnega klicala foter, zdaj ko je dobila pa sestrico sem pa zopet ati :OK: :004 :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Mariborski zavarovalnici so baje takšni manevri z bonusi bolj izvedljivi kot pri drugih zavarovalnicah.

Little birdy told me... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazite pri odjavljanju, da ko odjavite greste takoj še nalepko vrnit na tehnično bazo.

Te kurbe od zavarovalnic upoštevajo datum vrnitve nalepke ne pa datum odjave vozila na UE.

Tko sem sedaj ob 9k sit :cry: :angry: :angry:

Unemu, ki je napisal tak zakon mu lastnoročno nabijem tanajvečji korenček vrito!!!

Pismo sem jezen zdele :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kukr je mene poučil moj zav. agent ti itak zavarovalnino zaračunajo glede na število dni v letu, tko da če odjaviš po pol leta dobiš nazaj do zadnjega tolarja vse kar ti pripada... seveda pa ti ne pripada kaka cestnina ipd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kukr je mene poučil moj zav. agent ti itak zavarovalnino zaračunajo glede na število dni v letu, tko da če odjaviš po pol leta dobiš nazaj do zadnjega tolarja vse kar ti pripada... seveda pa ti ne pripada kaka cestnina ipd...

še to bonusa ti pa pomojem ne priznajo? ampak sm tud glede tega slišu eno varijanto in sicer da ti priznajo pač seštevajo to dobo in pol ti nekoč v prihodnosti pripade en mejhen popustek ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

evo zgleda, da bo kmalu prišel dan, ko bom odjavil motor, me pa nekaj zanima, plačujem zavarovanje na obroke in mi vsakega 18. otrgajo pač tist zneesek, pa me zanima, če jst recimo v petek 15. odjavim motor iz prometa, mi bodo otrgali 18. isti mesec denar ali ne, upam, da ni prekompliciran, ma kdo kake izkušnje s tem...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo zgleda, da bo kmalu prišel dan, ko bom odjavil motor, me pa nekaj zanima, plačujem zavarovanje na obroke in mi vsakega 18. otrgajo pač tist zneesek, pa me zanima, če jst recimo v petek 15. odjavim motor iz prometa, mi bodo otrgali 18. isti mesec denar ali ne, upam, da ni prekompliciran, ma kdo kake izkušnje s tem...hvala

Trajnik ti načeloma trgajo za vnaprej, tako da če ti trgajo 18. in ti odjaviš 15. ti vrnejo zavarovanje za 3 dni in prekinejo trajnik. Zaradi birokracije se lahko zgodi, da ti 18. vseeno še trgajo ampak v tem primeru ti vrnejo za 30 dni + 3dni, v vsakem primeru boš dobil vse nazaj. Vsaj kolikor so meni to razložili ob zavarovanju motorja :)

Popravljeno . Popravil maXXXimum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trajnik ti načeloma trgajo za vnaprej, tako da če ti trgajo 18. in ti odjaviš 15. ti vrnejo zavarovanje za 3 dni in prekinejo trajnik. Zaradi birokracije se lahko zgodi, da ti 18. vseeno še trgajo ampak v tem primeru ti vrnejo za 30 dni + 3dni, v vsakem primeru boš dobil vse nazaj. Vsaj kolikor so meni to razložili ob zavarovanju motorja  :)

ja jst tud mislim, da trgajo za nasledni mesec. sej ti prvi obrok takoj odtrgajo, no bomo vil, ko odjavim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z vračilom zavarovanja ni tak problem.

Večje težave bojo nastopile z odjavo motorja- deponiranja tablic ni več, kar pomeni vsako pomlad novo tablco. Iz prometa ga sicer lahko odjaviš in obdržiš tablco, na zavarovalnici pa baje zahtevajo potrdilo o vrnjeni tablici in ti šele potem vrnejo denar.

Vse bojo naredl, da nam čim več z žepa scufajo :SS

PS: Taka situacija je bila spomladi (aprila) ob spremembi prometnega zakona.... Tako da so lahko že določene spremembe.. Tisti, k že ima letošnje izkušnje z odjavo, naj malo poroča... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabite na cestno takso, ki jo tudi vrnejo. Ko vrnete tablice, zahtevajte potrdilo o odjavi vozila za povrnitev cestne takse in pošljete (vprašajte naslov). Nakažejo vam na ŽR. 2K je pač 2K.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi sploh odjavlal motor. Te slovenske zime itaq ponujajo veliko lepega v zvezi z pocasnimi turcami.

:OK:

Maš čist prav, jaz bom dal malo bolj grobo gumo gor pa bo glih tak šlo.

jeseni se da glih tak furat, pač daš dolge gate spodi gor pa mal na šudr paziš. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi sploh odjavlal motor. Te slovenske zime itaq ponujajo veliko lepega v zvezi z pocasnimi turcami.

am.. valda zaradi denarja... sam ga sicer ne mislm odjavljat ampak bi ga pa sigurno če bi nujno rabu tsitih 30k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am.. valda zaradi denarja... sam ga sicer ne mislm odjavljat ampak bi ga pa sigurno če bi nujno rabu tsitih 30k

po drugi strani pa.. dva meseca ga zima serje s snegom, plundro, mrazom in ostalo nepoterbno zimsko navlako, potem pa pride konec januarja do "občutnega zvišanja temperatur".

prdulica pa čaka v garaži. neregistrirana. in takrat bi plačal 31k SIT, samo, da bi se peljal.

saj vsi vemo, kako to gre.. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozimi je vsak sončen dan vreden "greha".

Tak ko je reko Špil...par voženj čez zimo mi je več vredno kot tistih nekaj jurjev; predvsem pa maš 1x manj birokratske opravke.

Tak da pice bojo tudi pozimi ;)

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odjavim...ker sem izračunal, da se za 1000 km kot bi jih maximalno ob maximalno lepem vremenu naredu ne splača tistih 30 k puščat...za dobo 6 mesecev.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odjavim...ker sem izračunal, da se za 1000 km kot bi jih maximalno ob maximalno lepem vremenu naredu ne splača tistih 30 k puščat...za dobo 6 mesecev.... :)

:eek:

najbrž ne živiva na istem kontinentu.... tu v Sloveniji delamo precej več ... v dobi šest mesecev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koga misliš s tem ko omenjaš "delamo"...povprečnega motorista?...jaz namreč govorim za individualni primer/izračun, ki temelji na več osebnih dejavnikih...vključno s faksom od ponedeljka do petka, torej ostane za lepo vreme le sobota in nedelja....v 5 mesecih torej mora vremenoslovec napovedat za 40 dni sončnega vremena oz. meni primerni temperaturi in razmeram....ob omenjenih dneh....ob postojnskem podnebju..... :grrr

pridi v postojno pa poskušaj čez zimo narediti več kot 1000 motoristu dostojanstvenih(po osebnih kriterijih) kilometrov....

kakšna je povprečna temperatura/vreme za slovenijo v zimskem času mi tukaj veliko ne pomaga če živim v kraju kjer ostalim slovencem zbijamo povprečno "lepo" vreme... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odjavim...ker sem izračunal, da se za 1000 km kot bi jih maximalno ob maximalno lepem vremenu naredu ne splača tistih 30 k puščat...za dobo 6 mesecev.... :)

kaj pa 5 posto manjše zavarovanje, kar nanese okol 8 tisoč, pa čez eno leto 10 posto, kar nanese že 16 tisoč....., pa oktober je še skor cel dober, marca pa tut že gre, se pravi je nevoznih samo 4 mesece.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!