Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

zato, da se lohk ti vsesesonski drajverjver vprašaš..,,kaj je bilo to kar je padlo mimo,,?. :kva2:

Kaj je že trend zadnjih nekaj let v Sloveniji. Aja, imeti motorin :slap:

LP Cvetoo.

Ja cveto..cajti navdušenja in obsesije je minil....sedaj smo komot...in se smejemo tem novodobnim navdušencem, ki niti peš ne znajo hodit...se pa strašno radi vozjo...beri črno kroniko....včaih si sredi avgusta srečal največ 15 motorjev na poti do morja, ...danes je stvar popolnoma drugačna...sami cestni bojevniki...ki mislijo, da so prijeli boga za jajca

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina,

1. cestni bojevniki (v kontektstu kot si ti uporabila ta izraz -- torej s črno kroniko) so ponavadi izrazito sezonski drajverji...

2. če te je že minilo navdušenje do motorja... me veseli da te nabijanje na motosvetu še vedno rajca :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res?? Jest drgač slišal..

No, kako je sedaj s tem. Do zdaj nisem nikoli odjavljal, sem pač prej imel Yamaho Virago 250 in je bila registracija poceni, pa še marsikdaj pozimi se je dalo lepo peljat. No, letos pa prvič razmišljam (drugi motor), da bi ga mogoče odjavil, pa me zanima, kako je sedaj po novem s tablicami? Koliko časa jih lahko imaš v hrambi?

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Andrej...s tebe še bo nekaj...kaj še ne vem...pa vseeno ...vse stare mačke (motor kot del voznega parka že od rane mladosti), ki jih jaz poznam osebno odjavljajo motor....in nikogar ni tukaj in nihče še ni slišal za MS in vsi imajo vsaj toliko svoje lastne pameti, da jim ni potreben nasvet ali naj odjavijo ali ne...ker to je res nekaj kar ti lahko drugi povejo....

Verjamem, da se lahko zrajcaš s postanjem tukaj....in verjamem, da se tudi voziš tako, kot si PREBRAL...a imaš polivinil na tipkovnici? in ohranjevalnik zaslona je najbž kak tvoj sanjski motor :doze:

Samo tri črk imam zate: ,,apn,,

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res?? Jest drgač slišal..

Slabo si slišal. Tablica gre po novem v uničenje, razen, če imaš narejeno po naročilu, ta pa ostane tebi, zato jo lahko deponiraš.

LP,

Filip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja malenkost ne odjavlja motorja, pa sem lahko rečem, star motorist. Motor furam že več kot 20 let. Naj se pa vsak sam odloči. Odjaviti ali ne odjaviti. Tablice pa grejo definitivno v uničenje, če niso narejene po naročilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo si slišal. Tablica gre po novem v uničenje, razen, če imaš narejeno po naročilu, ta pa ostane tebi, zato jo lahko deponiraš.

LP,

    Filip

Tega, pa ne čist dobro razumem. Kaj to pomeni, da bom imel vsako leto novo tablico, če bom motor odjavljal. Vsako leto strošek za novo tablico? :hmm:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega, pa ne čist dobro razumem. Kaj to pomeni, da bom imel vsako leto novo tablico, če bom motor odjavljal. Vsako leto strošek za novo tablico? :hmm:

Pozdrav od Roberta

Točno. Lahko pa si daš delat tablco po naročilu, ta pa ostane teb. Odkrito rečeno, sam sem že pomislu na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina,

moj komentar je letel na dejstvo, da so tisti, ki prevozijo letno najmanj kilometrov praviloma najbolj aktivni na forumu... (in najpametnejši). potem pa v temi "koliko kilometrov" pišejo o pomanjkanju časa, ki jim preprečuje vožnjo... :grrr

no, ti si vsaj priznala, da si 'komot', da te motorji niti več ne navdušujejo. no, veselje po stresanju hormonov tu ostaja... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina,

moj komentar je letel na dejstvo, da so tisti, ki prevozijo letno najmanj kilometrov praviloma najbolj aktivni na forumu... (in najpametnejši). potem pa v temi "koliko kilometrov" pišejo o pomanjkanju časa, ki jim preprečuje vožnjo... :grrr

S tem se tudi jaz strinjam, je pa dejstvo, da sta se precej razjezila en na drugega, ni kaj, saj je vreme čisto primerno vajinemu razpoloženju...... :cry: :cry:

Še zdaj ne vem kaj se splača - odjaviti ali ne, glede na to, da je moj motor še kasko zavarovan mislim??? Ker posebej ne moreš odjaviti..........

Hvala :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zdaj ne vem kaj se splača - odjaviti ali ne, glede na to, da je moj motor še kasko zavarovan mislim??? Ker posebej ne moreš odjaviti..........

Hvala    :hmm:  :hmm:

Kasko!? Uuuu, to pa je gora denarja. Mislim, da bi tudi jaz v takem primeru odjavu.

Drugače pa - zračunaj, koliko denraja dobiš nazaj. Odštej stroške, ki jih pač imaš z odjavo in naslednje leto s prijavo (verjetno med 5 in 10 kSIT). Potem pa se lahko samo ti odločiš, če se ti splača ali ne...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kasko :OK:

imam "samo" AO+, pa vem da bom odjavil. Po zadnji dirki letos. In tudi vem da drugo leto ne bom več prijavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo jaz sem dons odjavu (razred do 750) in dobu nazaj 60.000 Sit! (meu registrirano 5 mesecev, naredil cca 7000 Km , brez nezgod NOK NOK , čeprav zadnji Km, ki sem jih delal niso bili več pravi...asfalt je prehladen za sigurno hitrejšo vožnjo)

Mislim da se splača odjavt... edin zoperno je zaradi birokrtacije ...in ker tablic ne shranjujejo več :BUA: deponiranje je možno le za 15 dni, tako da drugo leto pridejo druge tablice .)

vglavnem...naj gre ta država v KU..AC s svojimi "novimi" zakoni, spreminjanjem le teh in pobiranjem denarja na vsakem koraku :angry:

zakon spreminjajo le tako, da dobijo več$$$, da bi pa dali možnost registracije motorja za recimo 6 mesecev pa ne...

odjava me je koštala 1700 sit (na LPP) , lani sem odjavil pri avtohiši za 2300SIT :angry:

%nabirati se splača na mopedih, kjer je registracija "poceni", vse kar je večje od 500 ccm in če nisi z primorske (več lepega, toplega vremena), se za moje pojme ne splača..

aprila pa zopet :ninja: :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina,

moj komentar je letel na dejstvo, da so tisti, ki prevozijo letno najmanj kilometrov praviloma najbolj aktivni na forumu... (in najpametnejši). potem pa v temi "koliko kilometrov" pišejo o pomanjkanju časa, ki jim preprečuje vožnjo...  :grrr

no, ti si vsaj priznala, da si 'komot', da te motorji niti več ne navdušujejo. no, veselje po stresanju hormonov tu ostaja...  :OK:

1. Kako lahko imaš v mislih tiste, ki pišejo v temi koliko km...mene tam ni...ogovarjaš pa meni. Važno da se voziš skoz in verajmeš, da celo znaš pelat.... :doze:

2.Ne interpretiraj mojih postov, ker vlečeš zaključke, ki jih niti približno nisem imela v mislih..... :doze:

3. Najboljš da se greš mal pelat...dons je superu vreme...pa pol napiš kok hudo je blo in ko si užival in kak kafe rejser sem jest. :doze:

BV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno se mi splača odjavit, lepo pokasiram 40-50 tisočakov nazaj pa je. Moj bo šel najbrž že ta teden na zimsko spanje, drugače pa najkasneje drug teden. Imam 7.000km prevoženih km več kot dovolj....Naslednji april pa spet prijavit, če ga ne bom prodal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Užitek je zelo relativna zadeva.....sploh mazohisti bi znali o temu povedati marskaj.

Vožnja (zame, ki sem komot je med 18-26 stopinj...več ali manj je že muka...voziti se več kot 200 km na dan ni več užitek....jet na počitnice ,,za nosom,,  z motorjem...je že asketsko življenje...da ne rečem celo packarija.....motor zame je samo za skočit kam, da ne stojiš v koloni...ne iščeš parkplaca...tako za dan max. dva...edin če imaš vikend in tam vse...ali pa plastik fantastik z ogromnim ,,skadom,, s sabo....pogled na prešvicane bajkerje, al pa ko pada dež pa šotor, pa vse mokro  pa ves sfukan...bljak....mi ne vzbuja prav nobenih skomin...žal).

Tu se pa strinjam z Lino, edin kilometre bi prestavil na ca 350km. drugače pa dopust pa motor, to je zadnja stvar da bi natovorjen rinil po vročini....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se pa strinjam z Lino, edin kilometre bi prestavil na ca 350km. drugače pa dopust pa motor, to je zadnja stvar da bi natovorjen rinil po vročini....

LP

Men pa niti na misel ne pade da bi šel na dopust z avtom, sem po pravici povedano raje doma. Kaj imaš lepšega kot biti na motorju 10 dni in se ti jebe za celi svet samo razmišljaš kam te bo pot vodila naslednji dan in kaj boš doživel.

Pa tudi če kdaj malo dež pošprica ni hudega, saj nismo iz cukra.

PAč smo različni, kakor komu paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!