Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

Shit sam se mi zdi, da eni pa FUUL prehitro odjavljate iz prometa. :krneki: Ok, sej razumem,da drugje kot na primorskem vreme ni lih celo leto ne vem kej, ma sredi septembra.. :huh: Jst se do decembra sigurno ne odjavim.. pol bom pa vidu. Morm registracijo premaknit, september ni lih cajt za take velike cifre dajat drzavi in zavarovalnici.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shit sam se mi zdi, da eni pa FUUL prehitro odjavljate iz prometa. :

Meni je vedno uspelo pravi čas :) -v začetku novembra....in že januarja sem bil v hudi krizi, kmalu po tem pa še v postelji....

:OK: bomo šli januarja na dirkališče  O:-)

Či de 10+, zakaj pa ne...pa čvape, luka in kuhane rdečke....razredčene seveda:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno. Lahko pa si daš delat tablco po naročilu, ta pa ostane teb. Odkrito rečeno, sam sem že pomislu na to.

Si mogoče že kaj vprašal koliko pride stat? Za avto je bila kar draga :hmm:

Pozdrav od Roberta

Men pa niti na misel ne pade da bi šel na dopust z avtom, sem po pravici povedano raje doma. Kaj imaš lepšega kot biti na motorju 10 dni in se ti jebe za celi svet samo razmišljaš kam te bo pot vodila naslednji dan in kaj boš doživel.

Pa tudi če kdaj malo dež pošprica ni hudega, saj nismo iz cukra.

PAč smo različni, kakor komu paše.

Sem že mislil, da moja vrsta izumira, pa vidim da hvala bogu temu ni tako :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem slišu, je cena tablce, narejene po naročilu, trikratna cena klasične tablice. Se prav, da si v treh letih prideš not. Naj me kdo popravi, če to ne drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem slišu, je cena tablce, narejene po naročilu, trikratna cena klasične tablice. Se prav, da si v treh letih prideš not. Naj me kdo popravi, če to ne drži.

ne drži....

če imaš svojo tablico, jo moraš deponirat, kar pa tudi ni zastojn!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kasko!? Uuuu, to pa je gora denarja. Mislim, da bi tudi jaz v takem primeru odjavu.

Drugače pa - zračunaj, koliko denraja dobiš nazaj. Odštej stroške, ki jih pač imaš z odjavo in naslednje leto s prijavo (verjetno med 5 in 10 kSIT). Potem pa se lahko samo ti odločiš, če se ti splača ali ne...

Razn, če bi te blo strah, da ti ga v stanju "odjavljen" ukradejo? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne drži....

če imaš svojo tablico, jo moraš deponirat, kar pa tudi ni zastojn!!

Če imaš svojo tablico je ni potrebno nikamor deponirati. Ko se vozilo odjavi iz prometa lahko lepo tablico odneseš s seboj domov. V naslednjih petih letih jo moraš nato ponovno pripopati na vozilo, sicer po tem roku tablica ne velja več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš svojo tablico je ni potrebno nikamor deponirati. Ko se vozilo odjavi iz prometa lahko lepo tablico odneseš s seboj domov. V naslednjih petih letih jo moraš nato ponovno pripopati na vozilo, sicer po tem roku tablica ne velja več.

To ne vem če je ravno res :doze:

Tablico moraš ob odjavi vozila iz prometa vrniti, ali deponirati... Mislim da tale opcija, da jo kar domov odneseš ne velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ne vem če je ravno res  :doze:

Tablico moraš ob odjavi vozila iz prometa vrniti, ali deponirati... Mislim da tale opcija, da jo kar domov odneseš ne velja.

In to govoriš iz kakšnih izkušenj ali kar tako nekaj na pamet. Za individualne tablice (tablice, ki jih izdelajo po naročilu o čemer je govora) velja točno to, kar sem napisal. Po odjavi jih odneseš domov in v roku petih let jih moraš spet uporabiti na kakšnem vozilu, če ne propadejo.

In ne pozabite, če imate deponirane registrske tablice z izbranim delom označbe, pa jih morate prevzeti na hranjenje, če ste jih deponirali pred 1.1.2005.

Pa tudi navadne tablice se po novem zakonu (velja od 1.1.2005) ne deponirajo več (deponiranje tablic ne obstaja več), ko vozilo odjaviš iz prometa, gredo lepo v uničenje in ob naslednji registraciji kupiš lepo nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa takole. Poklical sem na EU v Ajdoščino in so mi rekli naslednje. Tablica po naročilu stane cca 25.000 SIT in se po odjavi motorja praviloma hrani doma. Navadna tablica, pa gre po odjavi motorja po petnajstih dnevih v uničenje. Je pa na srečo še ena opcija, ki ni uzakonjena in gre bolj na dobro voljo UE. Ko odjavimo motor lahko na UE rečemo, da odjavljamo motor ker se z njim nimamo namena čez zimo vozit in jih lahko prosimo, da nam tablico deponirajo do naslednje registracije in to lahko za dobo enega leta. To deponacijo ni potrebno plačat in je to zgolj njihova dobra volja in ne naša pravica, tako, da ko boste motor odjavljali pozanimajte se, če je na vaši UE to možno.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko odjavimo motor lahko na UE rečemo, da odjavljamo motor ker se z njim nimamo namena čez zimo vozit in jih lahko prosimo, da nam tablico deponirajo do naslednje registracije in to lahko za dobo enega leta. To deponacijo ni potrebno plačat in je to zgolj njihova dobra volja in ne naša pravica, tako, da ko boste motor odjavljali pozanimajte se, če je na vaši UE to možno.

to sem spraševal na LPPju 1 teden nazaj in je bil odgovor...NE

gospodična je rekla da lahko deponiram za 15 dni in to je to....

sem ji povedal, da motor ostane pri meni (ne spremeni lastništva) in da bi na spomlad zopet registriral, vendar se ona ni dala prepričat....tko da so šle tablice v uničenje

Codeine@ to da se hrani tablice (po naročilku) doma, pa nisem vedel.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sem spraševal na LPPju  1 teden nazaj in je bil odgovor...NE

gospodična je rekla da lahko deponiram za 15 dni in to je to....

sem ji povedal, da motor ostane pri meni (ne spremeni lastništva) in  da bi na spomlad zopet registriral, vendar se ona ni dala prepričat....tko da so šle tablice v uničenje

Codeine@ to da se  hrani tablice (po naročilku) doma, pa nisem vedel.......

Kaj ti je LPP? Mi trenutno ne stegne :headbang:

Pozdrav od Roberta

P.S.: Čestitke naši UE .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti je LPP? Mi trenutno ne stegne :headbang:

P.S.: Čestitke naši UE .)

Veliko mesto pač .... :P

PS: a zdej je pa že to narobe, da se zakonov držijo? Sej veš, da bi se jim v nasprotnem tam kopičile razne "deponirane tablice" ki jih potem ne bi nihče pršu iskat, ker bi pozabil in bi nasednjič šel bogve kam registrirat, ker bi slišal, da je bolje, hitreje ali bogvekajže. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko mesto pač .... :P

Komaj za predmestje Munchna.... :topic:

Očitno se bom moral posloviti od svoje tablice - ogabna država! Ali pa ne bom odjavil! Odvosno od razmer - trenutno nič ne kaže na odjavo :OK: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj ob 7.00h na Viatorju odjavil motorino. Odjava je prišla celih 1.700 SIT, ne vem kje ste eni našli 3 čuke...

Ta vikend sem še nabral lepo število kilometrov zaradi vremena :OK: Tako da bom mel celo zimo lepe spomine na zadnjo letošnjo turo....pa je srečen konec še ene sezone :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk cajta traja bronhitis.... ??? Prejšn teden me je imelo da bi odjavil zdaj pa ta weekend in sem kr SKEPTIČEN KAJ STORITI :D

AMpak ko pade sneg bom 100% odjavil... nop ja ... ko mi bo kak tolar prav prišel za mojega dvoslednika in njegove gume... torej vsaj do 15.11. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem pa dons odjavt. Se mi zdi da sem lih tolk brihtn ratal, da zna iti kaj narobe v jesenskih dneh. Dost je blo. Zaključujem z 10000km.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst grem tut dons odajvit. Res da je bilo včeraj lepo vreme, ampak me je vse minilo, ker so ceste totalno zasvinjane od teh prokletih kmetavzarjev :SS :BUA: - kot bi se vozila po njivah.

No, letos mi je uspelo naredit celih 5.000 km; bo že boljš :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!