Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

Jaz bom tudi še malo počakal. V soboto bi rad skočil do Malte (Avstrija .) ), naj bi bilo okej, vendar pa kar mraz, od 6 do 16 stopinj. Potem pa še redni servis in počasi v zimsko spanje. Vseeno upam na še nekaj lepega vremena, tako, da bi šele konec oktobra odjavil :blush:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vam ze kaj kolca. Tistim namrec, kateri ste ze sredi septembra odjavili motor. Ob tem poletnem vremenu, bi se meni 100 procentno kolcalo :)

Evo, jst sm včeraj odjavla - nč se mi ne kolca, ker dobim na svoj TR enih 50 jurčkov, poleg tega se mi v življenju dogaja mnogoooooo več kot le samo motoriziranje :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....sam da ne boste pol že vsi v novembru tarnali da mate 'motokrizo', ko bo zunaj lepo vreme :)

Popravljeno . Popravil jose
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC, najbolj "pametno" (razumno) razmišlja, kdor sploh ne kupi motorja...

nakup in motoriranje ni stvar razuma, ampak čustev...

zato mi ne tle racionalizirat...

:SS

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj vam je? eni odjavijo...drugi ne....vsak bo zase že vedu zakaj, kako in čez drugega bruhat, ker ne razmišlja ravno tako kot vi, je primitivno :angry:

bodo pa ceste bolj prazen za 'taprave' motoriste, ne :)

in jokat oziroma jamrat zarad česarkoli je pravica vsakogar, jose, ne mi rečt, da še nikol nisi kej pojamral :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, jst sm včeraj odjavla - nč se mi ne kolca, ker dobim na svoj TR enih 50 jurčkov, poleg tega se mi v življenju dogaja mnogoooooo več kot le samo motoriziranje  :grim

Sej nism mislu, da nimate nic druzga v zivljenju za pocet. Sam ce te oktobra, ko bo sonce pa 20 stopinj, ne bo prijelo da bi sla na motor, bo to mal cudn. Men je jesen najlepsa za motor. Sence so ful dolge, glih prov toplo je, narava v cudovitih barvah.....

pa kaj vam je? eni odjavijo...drugi ne....vsak bo zase že vedu zakaj, kako in čez drugega bruhat, ker ne razmišlja ravno tako kot vi, je primitivno  :angry:

bodo pa ceste bolj prazen za 'taprave' motoriste, ne  :)

in jokat oziroma jamrat zarad česarkoli je pravica vsakogar, jose, ne mi rečt, da še nikol nisi kej pojamral :hmm:

Ne se tok razburjat. Jst sem jih sam mal podrazu, k sem v zadnjih 4-ih dneh, naredu tok kilometrov, k eni v celi sezoni.

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nism mislu, da nimate nic druzga v zivljenju za pocet. Sam ce te oktobra, ko bo sonce pa 20 stopinj, ne bo prijelo da bi sla na motor, bo to mal cudn. Men je jesen najlepsa za motor. Sence so ful dolge, glih prov toplo je, narava v cudovitih barvah.....

Najbrž da me bo prijelo, nič ne rečem. Vendar prav tako grem rada ven v naravo tudi na kakšen drugačen način; recimo mal v hribe, al pa s kužiko na sprehod, da ne govorim o kakšnih hišnih delih, ki terjajo lepo vreme

Sicer bo pa zato drugo leto bolj fajn spomladi, po tako dooolgeeeem premoru.

Pa še to; jst sm bolj zahtevne sorte motoristka :grim ; kar se tiče razmer na cesti in vremena; jesen je na žalost letni čas, ki mi ne omogoča ravno najbolj "varno" vožnjo :whistle: oziroma dokaj optimalne pogoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato mi ne tle racionalizirat...

:SS

kdo ti racionalizira :eek: ...ne razumem folk, ki ima danes prijavljen motor in misli, da tisti, ki ga je včeraj odjavu danes neznansko trpi-lahko, da mu ni vseeno ampak je zaradi osebnih razlogov motor pač odjavil.......kot je baby rekla, nekateri se poleg ukvarjanja z motorjem in čustvi okoli tega ukvarjajo še z marsikatero drugo rečjo...

in še vedno se bo sredi decembra našel en tip, ki bo napisal "a vam je žal sedaj da ste odjavili motorje, veni pa je prijetnih 12 stopinj in sem se danes peljal 35 km-jev, podpis: Pravi motorist" :BUA:

oprosti, ampak vožnja čez zimo je domena 2 % slovenske moto scene, ki zaradi osebnih razlogov, finančnih in pa geografskih lahko naredijo čez zimo 100 km +- 50 km...in še vedno je izmed tistih 2% par deset objav v tej temi od osebkov ki ne razumejo da pač nekateri pozimi ne vidijo perspektive v vožnji z motorjem...a si pred 5 ali več leti poznal koga ki je motor vozil pozimi??...jaz osebno ne...to se dogaja sedaj ko je motorjev malo morje...v preteklosti ki ni tako daleč pa je bil motor vozilo ki se je uporabljalo takrat kot čolni...poleti....moje izkušnje seveda...

najbolj "pametno" (razumno) razmišlja, kdor sploh ne kupi motorja

ta trditev je BS...to ni res....nakup motorja je za nekoga, ki je "zaljubljen" v motociklizem najbolj razumna odločitev...to pa še ne pomeni, da če bo odjavil motor čez zimo, da ni pravi motorist oz. razmišlja nerazumno....

dej si celo temo preberi pa boš videl zakaj motoristi odjavljamo motorje....imajo tehtne/razumne razloge....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta trditev je BS...to ni res....nakup motorja je za nekoga, ki je "zaljubljen" v motociklizem najbolj razumna odločitev...

Ti dve besedi se težko razumno uporabljata skupaj v istem stavku - razen v negacijah... :D

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je še res mal prekmal za odjavo motorja. Mogoče tam okoli začetka novembra ali nekje na polovici. Potem pa čakat do marca, pa se nabere 3-4 mesce kar znese kar nekaj keša.

In kakje zdej z odjavami za čez zimo? Do sedaj sem imel nalepke, za sedaj pa ne vem več kakšen je ta postopek. Torej grem na upravno enoto in odjavim motor (vrnem tablice?????), in potem opravim še na zavarovalnici. Še kaj pozabu? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dve besedi se težko razumno uporabljata skupaj v istem stavku - razen v negacijah... :D

D.

če si zaljubljen v osebo, a ni "razumno"(v navednicah), da ji to poveš oz. poizkušaš to pokazat?

razum -a m (u) sposobnost

vključevati, sprejemati v zavest in

ugotavljati vzročne, logične povezave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC,

da ne bo pomote - večino let sem tudi jaz odjavil (tudi letos mogoče, pač glede na vreme in čas..). in v tvojem primeru (ko imaš jeseni šolo) bi definitivno odjavil (in tudi sem ko sem bil še študent).

o tem da je motor sezonsko vozilo -- pri nas že, tudi glede na podnebje, predvsem pa glede na to , da moto scena še ni razvita. na zahodu, tudi v krajih s podobnim in hladnejšim podnebjem vidiš motor praktično celo leto (seveda z izjemo snega in temperatur pod ničlo), ker so ga sprejeli tudi kot prevozno sredstvo, ki v precejšnji meri rešuje problem s parkiranjem v mestih.

to je povezano s še eno zadevo - dojemanjem motoristov. več ko je "nedeljskih" adrenalinskih voznikov, slabši je naš ugled v javnosti.

moji "zli" komentarji pa so leteli ne na samo odjavljanje, pač pa bolj na tiste "tapametne" na forumu, ki se vedno oglašajo, nabirajo pa le število objav, ne pa kilometrov, s katerimi bi svoja veleumna mnenja tudi podrepili... (pa nimam zdajle nikogar konkretno v mislih, si pa verjetno tudi sam opazil da je število danih nasvetov tu obratno sorazmerno s številom prevoženih kilometrov. jebiga.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si pa verjetno tudi sam opazil da je število danih nasvetov tu obratno sorazmerno s številom prevoženih kilometrov. jebiga.)

tudi s to izjavo se nebi v celoti strinjal....pogled na listo najbolj aktivnih mi pove sledeče.

1. mesto Ice-če ga poznaš zelo izkušen motorist

2. mesto symru-ga ne poznam, tudi njegovih moto izkušenj ne

3. mesto Jaz-lahko ti povem, da sem danes star 24 let, motor vozim od 17 leta nevštevši mopede, vsako sezono povprečno 8000 km(slovensko povprečje), pozimi odjavljam zaradi študija...do sedaj sem imel 5 motorjev...za svojo starost se zagotovo štejem med "aktivnejše" motoriste, saj bom pri starosti(če bo vse po sreči) katera je značilna za "izkušenejše slovenskega motorista" imel za sabo dolgo in z Km-ji bogato moto kariero...

4. mesto Zok, kot vem glede na starost aktivnejši in z znanjem o 125 ccm in ostalimi motocikli "napolnjen" motorist

5. mesto Brrrm - izkušen motorist

6. mesto Gregs, definitivno izkušen, veliko km, + "dirkaške"/amaterske izkušnje

no, malo pikolovsko, vendar vseeno.... .)

se razumemo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikjer nisem napisal da govorim o prvih x na seznamu.. seznama sploh nisem poznal preden ga nisi napisal. napisal sem da tisti, ki neradi vozijo, radi tipkajo. in to na splošno in my not so humble opinion velja. ne gre za nevemkakšne analize, ampak za splošni vtis....

aja, pa še to... taisti radi napišejo da "letos le 500 km zaradi pomanjkanja časa" ;)

pa bodi dovolj :naughty:

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj kaj sem sel drazit. Mi je zal. Drugac pa valda, da je smotrno djavit motor cez zimo. Tudi sam sem ga 2 leti nazaj. Sam mal trapast se mi pa vseen zdi, to narest sred septembra. To je vse. Ajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!