Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

.... si doma pred racunalnikom k nimas bulsga dela in cekiras motosvet in vidis da se nc pametnega ne govori. <_<

Sicer pa, zakej si ti kupu motor? Za sminkarit, ne? In zdej k je mraz nimas pred kom sminkarit? :P Priznaj!! :naughty:

ps: te ne nc napadam, samo mi je res dolgcas ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo je off topic :topic:

Da ne bom nove teme odpiral. Mogoče kdo ve kako je s kaskom pri novih motorjih, ki so kupljeni na leasing? Baje, da je zadeva full draga. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo je off topic  :topic:

Da ne bom nove teme odpiral. Mogoče kdo ve kako je s kaskom pri novih motorjih, ki so kupljeni na leasing? Baje, da je zadeva full draga.  :huh:

Najbolj točen odgovor boš dobil,če pokličeš na zavarovalnico...

Je pa res,da kasko za motor ni ravno pocen zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Sem preveril. Ja. je kr drago vse skupaj ja! Kasko okoli 270.000,00 SIT za motor vrednosti v višini 1.700.000,00 SIT.

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

P R E D R A G O ! ! ! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavit, kaj že to pomeni ????? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavit, kaj že to pomeni  ?????  :hmm:

tretje nadstropje, polica Znanstvena fantastika..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo1 Jest bi pa prašal kaj vse morm nares ko prodam motor(kje ga odjavt, kva met sabo) in pač kaj morm narest da ga bom lahko prepisal?

hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem ga odjavil tudi jaz .)

Za odjavo sem plačal 2.300,00 SIT, tablica šla pa v uničenje :( Rahlo večji znesek bom pa dobil povrnjen na račun vračila cestne takse. Ko sem jim omenil, da na UE Ajdovščini lahko deponiraš tablice, so mi pač po pričakovanju odgovorili, da oni delajo po zakonih, zato mora tablica v uničenje. Enako mi je odgovorila za tarife, čeprav jih različno po Sloveniji plačujemo. Jao, republika palma de koko, druzga ne morem rečt. No , drugo leto, ga definitivno prijavim na UE Ajdovščina in ne več na tehničnih pregledih v Kromberku .), čeprav mi je dejala, da si bom lahko drugo leto tablico zadržal doma in ne bo šla v uničenje, vendar jim bo potrebno že na dan prijave povedat do kdaj naj bi imel motor registriran :hmm:

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misli, da so te malo nategnili. Do zdaj sem lahko tako kot pri avtu, kot tudi pri motorju vedno shrano tablico oz. so mi jo kr na Ue Maribor deponirali. Pa vem, da nisem edini, ki so mu jo.

Res pa ne vem zakaj je motala tvoja tablica na uničenje. Pol pa boš tak spet moral novo kupit pa bo zadeva dražje kot če motorja sploh ne bi odjavil iz prometa. Pa še zdaj, ko je tak lepo sonce v tej jeseni se ne moreš vozit (vsaj ne legalno) :cry:

Jaz ne odjavljam več, kr se mi ne splača letat okol po uradih (ne da se mi). :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misli, da so te malo nategnili. Do zdaj sem lahko tako kot pri avtu, kot tudi pri motorju vedno shrano tablico oz. so mi jo kr na Ue Maribor deponirali. Pa vem, da nisem edini, ki so mu jo.

Res pa ne vem zakaj je motala tvoja tablica na uničenje. Pol pa boš tak spet moral novo kupit pa bo zadeva dražje kot če motorja sploh ne bi odjavil iz prometa. Pa še zdaj, ko je tak lepo sonce v tej jeseni se ne moreš vozit (vsaj ne legalno) :cry:

Jaz ne odjavljam več, kr se mi ne splača letat okol po uradih (ne da se mi). :whistle:

Po zakonu se tablica deponira, samo za 15dni, kar je več gre na uničenje. Je pa odvisno od šaltra do šaltra. Recimo za registracijo nisem potreboval žiga od davčne uprave, saj mi je na UE 100% zagotovila da po novem zakonu ne potrebujem le-tega. Motor sem registriru v drugi občini in tam mi je na tehničnem povedala, da brez žiga nema ništa, ker pri njih je pač tako. Po nekaj minutnem besednem dvoboju, je popustila in je bilo možno urediti brez žiga.

Zgleda da je zadeva različna od občine do občine, odvisno koliko so seznanjeni/ne seznanjeni z novimi zakoni, oz. kako si jih tolmačijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavil danes.

Plačal 2.300 SIT.

Tablica: aja, je rekla gospa, da bi mogla sicer na uničenje, ker se lahko deponira samo za 15 dni, ampak lahko jo pa "shrani" za kake pol leta al mal več. In jo je shranila. Ejmen. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misli, da so te malo nategnili. Do zdaj sem lahko tako kot pri avtu, kot tudi pri motorju vedno shrano tablico oz. so mi jo kr na Ue Maribor deponirali. Pa vem, da nisem edini, ki so mu jo.

Res pa ne vem zakaj je motala tvoja tablica na uničenje. Pol pa boš tak spet moral novo kupit pa bo zadeva dražje kot če motorja sploh ne bi odjavil iz prometa. Pa še zdaj, ko je tak lepo sonce v tej jeseni se ne moreš vozit (vsaj ne legalno) :cry:

Jaz ne odjavljam več, kr se mi ne splača letat okol po uradih (ne da se mi). :whistle:

No danes sem se tudi jaz pozanimal na UE Maribor kako je s tem in prijazna gospa mi je povedala,da gre tablica na uničenje ter,da se je ne da deponirati. Tako sem nenadoma izgubil tablico :devil: in odjavil brez nje. K..c, če jo že plačam,pa naj jo vsaj obdržim. Bo dobila častno mesto na steni. Plačal 2300 SIT.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misli, da so te malo nategnili. Do zdaj sem lahko tako kot pri avtu, kot tudi pri motorju vedno shrano tablico oz. so mi jo kr na Ue Maribor deponirali. Pa vem, da nisem edini, ki so mu jo.

Res pa ne vem zakaj je motala tvoja tablica na uničenje. Pol pa boš tak spet moral novo kupit pa bo zadeva dražje kot če motorja sploh ne bi odjavil iz prometa. Pa še zdaj, ko je tak lepo sonce v tej jeseni se ne moreš vozit (vsaj ne legalno) :cry:

Jaz ne odjavljam več, kr se mi ne splača letat okol po uradih (ne da se mi). :whistle:

Nalepka zgleda, da nisi seznanjem z tem področjem. Na žalost kot ti tudi drugi govorijo, gre po novem zakonu tablica v uničenje. Lahko ti pa jo deponirajo za 15 dni. Ker pa živimo v republiki "palma de koko" jo lahko ponekod deponiraš, ponekod pa ne. Npr. na UE Ajdovščina ti jo lahko deponirajo celo za dobo enega leta. Mi je pa gospa tam povedala, sem tu že pisal, da je to njihova volja in ne naša pravica .) Različne so pa tudi takse za odjavo. Nekateri so plačali le 800 SIT, nekateri pa smo morali plačat celo 2.300 SIT .)

Drugače pa grejo tablice v uničenje tudi za mopede, kamp prikolice,... so mi pa rekli, kot sem že napisal malo više, da bom drugo leto lahko imel tablico doma, vendar bom moral že pri prijavi motorja povedat kdaj naj ga bi odjavil. Točen datum.-) No, bomo vidli, kaj se bo do marca ali aprila še spremenilo, ko bom motor spet registriral.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavljeno včeraj... 850 SIT na UE, tablica v reciklažo, + 350 SIT na tehničnem za potrdilo o uničenju nalepke...

To s tablico nisem štekal glih dobro, ampak šjora je pravla da naslednje leto registriraš normalno, določiš do kdaj boš se vozil, dobiš novo tablico, pol pa konec sezone odjaviš motor in obdržiš tablico (verjetno na račun ne-vračila cestne takse?)... o tem bo treba se malo pozanimat... vendar ne zdaj, spomladi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavljeno včeraj. Plačal 2300 SIT :BUA: +350 SIT za obrazec za povračilo cestnine :BUA: :BUA:

Tablica šla v reciklažo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!