Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

Berem temo in se čudim. Naj še jaz pojasnim svoj razlog objave; očitno smo pri reg. obravnavani skoraj individualno, kot tisti dokazovalci imetja v sefih SKB :cry:

Torej: ta teden se bom lotil odjave, ker sem se dal na*t*g*i*i naši največji zavarovalnici in sem ji plačal zavarovanje za celo leto; baje (povejte kaj o tem) se da to pri drugih zavarovalnicah zavarovati tudi za rajši čas.

Registriral sem le za pol leta (brez nalepke) in prijazna šalterlady mi je pojasnila, da zaradi države ne rabim odjavljati in vračati tablice v uničenje niti deponirati, ker jo imam do 1 leta lahko doma. V tem letu lahko kadarkoli ponovno registriram za poljubno število mesecev, kar se mi je zdelo skoraj idealno :D :D .

Sedaj pa se najde ZavarovalnicA, ki mi lahko povrne preveč vplačane solde le, če ODJAVIM (=2.300SIT, vrnitev in uničenje tablice, ...), sicer pa ne more!!! :eek: ! Ne zadošča ji prometno dovoljenje, v katerem jasno piše, da je veljavno do 05.11.2005!!! :angry2:

Torej: moja odjava bo izvedena zaradi zavarovalnice, ne zaradi države. :hmm: Sedaj razmišljam, da bi zaradi spominka na sezono 2005 tudi jaz "izgubil" tablico in s tem preprečil eno še uničenje :grim . Torej: v kateri republiki že živimo? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men rekli in izdali dokument da mi vrnejo 33.240,00SIT danes dobil na račun samo 22.240,00 SIT.

Bo treba bit v ponedeljek malo jezen :fight2:

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš na zavarovalnici zahtevat nazaj preostanek vplačane premije, moraš prinesti zapisnik o odstranjeni nalepki. Tako je bilo v mojem primeru na Triglavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men rekli in izdali dokument da mi vrnejo 33.240,00SIT danes dobil na račun samo 22.240,00 SIT.

Bo treba bit v ponedeljek malo jezen :fight2:

Leteči moraš vedet. da so to v prvi vrsti take barabe, da jih je treba iskat. Vsaj tukaj pri nas. Nategnit te hoče na suho in to na vsakem koraku, če nisi pazljiv. En primer. Pridem pred dvemi leti na zavarovalnico Triglav in hočem odjavit motor, ker sem ga prodajal. Odjavo sem jasno naredil že prej na UE, tako da tam sem želel samo še prekinitev police in povračilo preostanka. In potem mi tam neki našminkani frajer pove, da po njegovih večletnih izkušnjah na šalterju, še ni prišel do takega zahtevka in da se to 100% ne da!!!!!Potem sem mu jaz vljudno razložil zakaj in kako sem do tega upravičen .Sej itak da je vedel, sam se je delal neumnega do zadnjega. Ko sem videl, da ta možakar ni primeren za agenta, sem mu rekel naj pokliče šefa te enote in naj v pričo njega šeenkrat pove te zgodbice, ki jih je prej flancal meni.Potem se je že začel počasi spominjati, zavrtel je še par telefonov in kao spraševal, če se to res da.Zato, da ni direktno izpadel, da se je kao ustrašil. Potem potegne iz predala tist paper in ga zelo hitro izpolni.Očitno je že znal....In glej ga zlomka, včeraj ko sem odjavlljal motor, je bil za šalterjem ravno ta isti.Obnašanje na minimumu, ampak tisti zahtevek je pa izpolnil v pol minute :OK: So ga v tem času očitno že '' informirali ''!

Mi pa nobena druga vrsta podjetja ne gre bolj na živce kot te zavarovalnice.Ognem se jih po največjem ovinku, če se le da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men rekli in izdali dokument da mi vrnejo 33.240,00SIT danes dobil na račun samo 22.240,00 SIT.

Bo treba bit v ponedeljek malo jezen :fight2:

...verjetno so ti odtegnili 'malenkost' za stroške postopka :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš na zavarovalnici zahtevat nazaj preostanek vplačane premije, moraš prinesti zapisnik o odstranjeni nalepki. Tako je bilo v mojem primeru na Triglavu.

Jaz pa sem bil včeraj na Triglavu (Verovškova) in sem samo pokazal odjavleno prometno, pa mi je napisala zapisnik za vračilo preostanka police. Nalepka nedotaknjena.

Še za take malenkosti niso enotni, kaj šele ostalo. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem bil včeraj na Triglavu (Verovškova) in sem samo pokazal odjavleno prometno, pa mi je napisala zapisnik za vračilo preostanka police. Nalepka nedotaknjena.

Še za take malenkosti niso enotni, kaj šele ostalo. :angry:

Ja, naknadno pa te bodo obvestili, da jim prinesi še potrdilo o odstranitvi nalepke, tudi pri meni je bilo tako.

V aprilu so bile nalepke ukinjene in tem, ki nalepke sploh niso prejeli je tudi ni potrebno vrniti, tebi pa jo bo letos še potrebno vrnit. Nepazljivost uslužbenke pač..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...iz Triglava zaradi slabih izkušenj presedlal na Adriatic. Kar sem odjavil sem dobil tut vse povrnjeno tko k mora bit. Zaenkrat "dobro sodelujemo" ne samo iz moje "plačilne strani". Tut k je mela moja punca prometno nesrečo z avtom so bili zelo pošteni. Zaenkrat nimam pripomb in upam da bo tut v nadaljne tako. Konec koncev, smo mi "civili" tisti ki jim režemo kruh,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men rekli in izdali dokument da mi vrnejo 33.240,00SIT danes dobil na račun samo 22.240,00 SIT.

Bo treba bit v ponedeljek malo jezen :fight2:

Meni so pa rekli, da bom dobil nazaj nekaj čez 5.000 SIT, potem sem pa dobil nekaj čez 13.000 SIT :D Pa ne okol govort .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se bomo pa malo peljali. B)

A ne? :naughty:

Z registriranim motorinotom.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej: v kateri republiki že živimo? :kva2:

BANANA REPUBLIKA - Vitomir Gros bivši Kranjski župan je že velik let nazaj banane delil v parlamentu!

Popravljeno . Popravil DRmare
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, naknadno pa te bodo obvestili, da jim prinesi še potrdilo o odstranitvi nalepke, tudi pri meni je bilo tako.

V aprilu so bile nalepke ukinjene in tem, ki nalepke sploh niso prejeli je tudi ni potrebno vrniti, tebi pa jo bo letos še potrebno vrnit. Nepazljivost uslužbenke pač..

Kupil sem motor avgusta in registriral brez nalepke. Na Triglavu (Lj.) so vseeno hoteli imeti nalepko (oz. potrdilo o odstranjeni nalepki), sicer s povračilom ne bo nič.

Za vzet so dobri, za nazaj dat pa je cel hudič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem motor avgusta in registriral brez nalepke. Na Triglavu (Lj.) so vseeno hoteli imeti nalepko (oz. potrdilo o odstranjeni nalepki), sicer s povračilom ne bo nič.

Za vzet so dobri, za nazaj dat pa je cel hudič.

goni jih u PM in naj si mal zakonodajo pogledajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve a se bonifikacija pri registraciji oz. zavarovanju prenes iz motorja na osebno vozilo??

Caw

Pozabi!!!! nikdar in nikoli!!!! :grrr :grrr tud obratno ne!!!! :grrr

(iskreno povedano 10 let nazaj se je dalo mutit sedaj pa samo če imaš agenta dobrega na svoji strani..???)

Popravljeno . Popravil advokat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve a se bonifikacija pri registraciji oz. zavarovanju prenes iz motorja na osebno vozilo??

Caw

odvisno kaj boš naredu spomladi: če boš motor prodau in kupu avto potem odjavi, če pa misliš motor spomladi spet registrirat potem se ti ne splača - vem iz lastnih izkušenj ( na koncu me je to da sem odjavil stalo pr. 3k)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve a se bonifikacija pri registraciji oz. zavarovanju prenes iz motorja na osebno vozilo??

Caw

Da, z motorja na motor vedno... Oboje je osebno vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!