Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

  • 9 mesecev pozneje...

Je potrebno vozilo odjaviti iz prometa ter vrniti tablice, da prekineš zavarovanje recimo do marca čeprav je vozilo registrirano do avgusta 2007 ali samo prekineš zavarovanje in tablice ostanejo gor????

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je potrebno vozilo odjaviti iz prometa ter vrniti tablice, da prekineš zavarovanje recimo do marca čeprav je vozilo registrirano do avgusta 2007 ali samo prekineš zavarovanje in tablice ostanejo gor????

lp

odjavit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prekini sam zavarovanje.tablice naj ti ostanejo ne jih dat uničit :nono: boš plaču uničenje drugo leto pa še nove tablce...

usaj zdi se mi d je tko.... :?naj me kdo popravi če ni res.....

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor samo zavarovanje odjavit!!!

Kako bodo pa vedeli na občini za hudiča da si ti odajvil samo zavarovanje, (nemogoče saj to urediš z svojim agentom ali kakorkoli pač), zavarovalnica in UE nimajo nič skupnega. Cestnino in ostale pristojbine si plačal za celo leto torej.....

Če odjaviš drugo leto spet nova tabla , prometna....če ne odjaviš pa samo cestnina, in nekakm malega upravnih stroškov.

Tako so meni navedli moji viri, zdaj če je kje drugače pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prekini sam zavarovanje.tablice naj ti ostanejo ne jih dat uničit :nono: boš plaču uničenje drugo leto pa še nove tablce...

usaj zdi se mi d je tko.... :?naj me kdo popravi če ni res.....

:grrr :grrr :grrr žal ni več tako... tablica ti ostane samo v primeru, če si jo daš narediti po naročilu.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr :grrr :grrr žal ni več tako... tablica ti ostane samo v primeru, če si jo daš narediti po naročilu.

Tako je!

Sej zavarovalnica ti da nazaj keš sam s potrdilo o odjavi iz prometa:angry: , tako da uničiš tablice, drugo leto pa spet nove

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zavarovalnici ne vrnejo razlike v zavarovanju brez potrdila o odjavi motorja :nono: .

Mi je pa danes nekdo rekel, da Triglav pripravlja (ali pa je že uvedel) možnost zavarovanja po mesecih :hmm: . Cena naj sicer ne bi bila sorazmerna, ampak nekaj višja (npr. zavarovanje za eno leto 100.000 SIT, zavarovanje za šest mesecev pa cca. 65.000 SIT).

A kdo kaj ve o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zavarovalnici ne vrnejo razlike v zavarovanju brez potrdila o odjavi motorja :nono: .

Mi je pa danes nekdo rekel, da Triglav pripravlja (ali pa je že uvedel) možnost zavarovanja po mesecih :hmm: . Cena naj sicer ne bi bila sorazmerna, ampak nekaj višja (npr. zavarovanje za eno leto 100.000 SIT, zavarovanje za šest mesecev pa cca. 65.000 SIT).

A kdo kaj ve o tem?

Jaz sem na Triglavu zavaroval za pol leta,ko mi poteče ne rabim motorja odjavlat,tablica mi ostane,pa baje po novem če je motor registriran več kot 4mesece naj bi bil nek bonus.To sem prebral na strani od ŠPANA iz Brezovice.L.P. SENIOR-Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest ne bom nč odjavlju, bo lepa jesen, k je poletje bil bl za en jajc. Me pa zanima, če kdo ve kako je s starimi tablicam naslednje leto, k nimam EU variante?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Staro tablico boš lahko uporabljal vse dotlej, dokler boš zvezno registriral motor (brez prekinitev in odjavljanj). Nima roka veljavnosti in tudi EU ne zahteva zamenjave.

Saj še dandanes kdaj srečaš kak stari avstrijski avto s črno tablico

ali pa italijanskega tudi s črno tablico.

Stare tablice ostajajo v veljavi.

Vendar država pospešuje njihovo zamenjavo z odpravo možnosti deponiranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj možnosti registriranja motorja na mesece. Prejšnjo soboto so mi v Kranju na tehničnih pregledih razložili, da je ponekod to možno, vendar da pri njih in pri večini drugih takšnih zavarovalnih polic ne delajo. Poleg tega je registracija na mesece po njihovi razlagi sorazmerno bistveno dražja od letne :cry: (od katere potem dobite povrnjeno razliko).

No, samo tolko še o tem... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj strani nazaj smo debatirali o možnosti deponiranja tablic, ki po novem zakonu ni več mogoče za dlje kot 15 dni.. No na UE Cerknica se da še vedno deponirat tablice, tako da kar v akcijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je včeraj referent na UE Idrija povedal, da letos tablice še grejo na uničenje, naslednje leto pa se bo dalo motorje registrirat samo za določen čas, ker bojo menda zavarovalnice nudilo to možnost brez izgube popustov in večje tarife in tablica naj bi ostala kar lastniku, ne bo je treba deponirati ...

Ko sem pred tremi meseci registriral motor mi je isti referent govoril čisto drugače ...

Pustimo se presenetiti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni so stroški odjave in potem spet prijave v promet trenutno? Ker mi v petek poteče registracija pa me zanima kaj se bolj splača. A če ga odjavim je pol naslednje leto spet drugo prometno narest al pa kej takega? No sej bom vidu od vremena kako bo. :)

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda bo novo prometno.

Če vzamejo tablico in jo uničijo,

potem bo naslednje leto nova

in k njej sodi novo prometno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mojo najnovejšo izkušnjo.Te dni prinesel prometno in tablice (vse izteklo te dni) na enoto teh pregledov.Hotel naj uničijo tablice in odjavim iz prometa.NI POTREBNO PRAVIJO,TABLICE IMAŠ LAHKO DOMA 1 LETO.Prometno in tablice odnesel domov. :? :hmm: :hmm: kaj zdaj.Tablic nočejo prometno niti,kako odjavim če sploh moram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je vse preteklo potem nimaš kaj odjavljati ...

Glede tablic pa sem tudi že nekje slišal, da je drugačno pravilo, če motor odjaviš ali če ti registracija preteče.

Še glede zavarovanja moram popraviti prejšnjo izjavo. Kolega, ki dela pri Triglavu mi je povedal, da zaenkrat še niso dobili nobenih navodil, da bi se zavarovanje za motor plačevalo po enaki tarifi, če vplačaš za celo leto ali samo za nekaj mesecev. Pri Triglavu je za skrajšano dobo zavarovanja še vedno v veljavi višja cena ... :( Očitno pretok informacij med zavarovalnicami in UE še ne deluje 100 % .)

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!