Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

Evo mojo najnovejšo izkušnjo.Te dni prinesel prometno in tablice (vse izteklo te dni) na enoto teh pregledov.Hotel naj uničijo tablice in odjavim iz prometa.NI POTREBNO PRAVIJO,TABLICE IMAŠ LAHKO DOMA 1 LETO.Prometno in tablice odnesel domov. :? :hmm: :hmm: kaj zdaj.Tablic nočejo prometno niti,kako odjavim če sploh moram.

Težko, težko je razumeti uslužbence v upravnih enotah. Danes govorijo tako, jutri drugače. Ko vprašaš v upravni enoti ti povejo, da tablice od lanskega leta ne moreš več deponirati razen, če imaš lastno.

Ko vprašaš v uradnih prostorih tehničnih pregledov, pa pravijo spet drugače.

Lani sem odjavil motor in sem tablico moral oddati v uničenje. :hmm: Me prav zanima kako bo letos?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je med:

-odjavo (prekineš celoletno registacijo) in dobiš nazaj cestnino in zavarovanje

-potekom registracije (motor imaš registriran le pol leta) ne dobiš nazaj nič

sicer pa ne wem, zakaj to tako, birokracija pač :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec sep. mi je poteklo kasko zavarovanje,prevozil 7000 km ,danes odjavil, dobim nazaj 1/2 obveznega zavarovanja in 1/2 cestnine. Tablica ostala na motorju (posebna) plačal 2000 sit (stroški odjave),od zavarovalnice (Mariborske) dobim denar v ponedeljek gotovino (prinese zastopnik),za cestno takso bo treba počakati nakažejo na bančni račun (izpolniš pole)dobiš na upravni enoti.Motor je že parkiran pripravljen za zimo. :devil: zdaj si bom moral od žene sposojat Kawasakija ER-6 N (s konja na osla) bom pač potrpel,v upanju,da bo kmalu mrzlo ! ! ! ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :hmm: :hmm:

Mater,če mi je po vsem prebranem kaj jasno!!! Eni pišete,da tablica ostane na motorju,drugi da jo pustiš na enoti kjer odjaviš-prekineš registracijo in gre v uničenje.Malo morgen,moje ne dam,če bom moral drugo leto spet kupiti novo,mi bo ta ostala za spomin na lepo sezono...,ja pa k žendarjem je treba iti prijavit izgubo tablice :fight2: ,pol pa na steno z njo-ne pa v prešo.

No motoristična raja bomo kar tiho in veselo ploskali ob dejstvu da nas z temi tablicami j...kak jim paše??? :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem razumel, da lahko na motorju ostane samo posebna tablica. Je to taka, ki jo daš delat po naročilu

(recimo da bi mel LJ-NINJA :P ) al kakšna ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem razumel, da lahko na motorju ostane samo posebna tablica. Je to taka, ki jo daš delat po naročilu

(recimo da bi mel LJ-NINJA :P ) al kakšna ?

Sej ne da nebi bla ta tablva dobra, vem pa da bi bla GO-Ninja še boljša... Vem pa tudi to da ko boš kupil čez3leta drug moped se boš tepu po glavi zakaj si dal Ninja, ko pa zdej voziš Gixxerja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D dobra ideja...prvo prjavš,da si izgubil tablico in jo spomlad spet najdeš :krneki: . Me zanima če b funkcioniral.

Kolk pride odjava?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem razumel, da lahko na motorju ostane samo posebna tablica. Je to taka, ki jo daš delat po naročilu

(recimo da bi mel LJ-NINJA :P ) al kakšna ?

Pol si razumu narobe. Jaz nimam posebne, pa mi bo ostala .)

Pozdrav od Roberta

P.S.: Ja no, mogoče je pri vas tako, pri nas jo bom lepo obdržal :) Ta banana republika je vedno bolj zanimiva :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je vse tor res kar pišete, da imajo enote druga pravila ali pa mogoče gre za nevednost, eno in drugo je poden :BUA: se mi minister kar smili, koliko še bo moral delat :slap:

sicer še par dni, pa da vidim kakšna so pri nas pravila :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre predvsem za nesposobnost in lenobo uslužbencev na upravnih enotah, da bi sproti sledili spremembam zakonodaje <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko nekdo napiše, kako, kaj in zakaj je zdaj s to odjavo. :blink: Bolj berem te poste, manj mi je jasno. Tablca ostane, če je to in ono, ne ostane če je izgubiš in to in ono, ena UE dela tako druga tako. Zavarovalnica dela itaq po svoje...... očitno je v vsakem mestu drugače. Matr... dejte mi obnovo vsega skup napisat. :blink: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko nekdo napiše, kako, kaj in zakaj je zdaj s to odjavo. :blink: Bolj berem te poste, manj mi je jasno. Tablca ostane, če je to in ono, ne ostane če je izgubiš in to in ono, ena UE dela tako druga tako. Zavarovalnica dela itaq po svoje...... očitno je v vsakem mestu drugače. Matr... dejte mi obnovo vsega skup napisat. :blink: :wacko:

Točno tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko nekdo napiše, kako, kaj in zakaj je zdaj s to odjavo. :blink: Bolj berem te poste, manj mi je jasno. Tablca ostane, če je to in ono, ne ostane če je izgubiš in to in ono, ena UE dela tako druga tako. Zavarovalnica dela itaq po svoje...... očitno je v vsakem mestu drugače. Matr... dejte mi obnovo vsega skup napisat. :blink: :wacko:

Evo danes sem na LPP-ju odjavil svoj moped. Strošek odjave 1700 SIT, najboljše pa je, da po novem ti DEPONIRAJO tablico za 9 mesecev. Sem 2x vprašal in 100% drži. Na odjavljeni prometni računalnik sicer sprinta "RT deponirane za 15 dni", pa referentka to prečrta in z roko napiše 9 mesecev.

Spomladi torej ne bo treba kupiti (po možnosti jih še iskati okrog in okrog, kot lani :angry: ), novih tablic.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko nekdo napiše, kako, kaj in zakaj je zdaj s to odjavo. :blink: Bolj berem te poste, manj mi je jasno. Tablca ostane, če je to in ono, ne ostane če je izgubiš in to in ono, ena UE dela tako druga tako. Zavarovalnica dela itaq po svoje...... očitno je v vsakem mestu drugače. Matr... dejte mi obnovo vsega skup napisat. :blink: :wacko:

Še enkrat ti opišem mojo odjavo, v petek dne 06.10.06.(imam tablico po naročilu NM-BMW),Ko sem odjavil sem moral podpisati v neko knjigo,da ostane tablica na motorju,plačal odjavo in neko taxo ca 1900 sit). Spomladi plačam zavarovanje in registriram (4 leta brez teh. pregleda), ker je motor star šele 1 leto. Če bi bil motor starejši bi potreboval še tehnični pregled.Kar pa se tiče navadnih tablic ostanejo na tvojem motorju dokler ga ne prodaš (pri odjavi pa deponiraš za dogovorjeno dobo) in ko ga spet prijaviš dobiš iste tablice nazaj . Seveda takrat ,ko bo motor menjal lasnika bodo šle tablice na uničenje in moral boš kupiti (plačati)nove TAVELIKE.Vsi lastniki tablic,ki so izdelane po naročilu,pa jih zadržijo lahko tudi pri menjavi motorja.

PS. Pri naročilu tablice dajte vedno raje napisat kakšno ime(lahko izbereš 5 črk brez šumnikov ali kombinacija 5 znakov ševilke in črke) ne pa znamko motorja,jaz sem prej imel tablico V-MAX in sem jo prodal z motorjem nekdo bo mogoče rekel zakaj imam zdaj BMW namreč to je sigurno moja zadnja znamka ni pa zadnji motor ! ! ! ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... (4 leta brez teh. pregleda)... ker je motor star šele 1 leto. Če bi bil motor starejši bi potreboval še tehnični pregled. ...

3 leta, za štiri se še dogovarjajo, verjamem, da tebi v prometni piše prvi teh. pregled 2008.

... tablic ostanejo na tvojem motorju dokler ga ne prodaš (pri odjavi pa deponiraš za dogovorjeno dobo) in ko ga spet prijaviš dobiš iste tablice nazaj ...

Pri odjavi daš tablice v uničenje, ne moreš jih deponirat. Kar se pa tiče tablice po naročilu, je pa cena take tablice 9x cena navadne tablice.

No, včeraj sem tudi jaz odjavil. <_<

Popravljeno . Popravil fp4492
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 leta, za štiri se še dogovarjajo, verjamem, da tebi v prometni piše prvi teh. pregled 2008.

Pri odjavi daš tablice v uničenje, ne moreš jih deponirat. Kar se pa tiče tablice po naročilu, je pa cena take tablice 9x cena navadne tablice.

No, včeraj sem tudi jaz odjavil. <_<

si naredil napako poglej kakšno vreme je zunaj zakon :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ta vikend, pol gre pa tud moj v ilegalo. Preostanek dinarčkov pa za novo gumo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, kot sem napisal par postov višje, sem jaz včeraj odjavil moped v Ljubljani na LPP-ju in mi je referentka rekla, da tablice DEPONIRAJO in me čakajo pri njih 9 mesecev. To mi je napisala tudi na potrdilo o plačilu stroškov odjave s katerim jih spomladi dvignem. Ti rečem, da se jih da deponirati. (OK, pač predpostavim, da me aprila, ko bom prišel po svojo deponirano tablico, ne bodo samo debelo gledali :? )

Stari, potem se moram popravit. V Celju na Avto Celje tablice NE moreš deponirat, sicer bi tudi jaz tako naredil. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, potem se moram popravit. V Celju na Avto Celje tablice NE moreš deponirat, sicer bi tudi jaz tako naredil. .)

Nič novega, to smo že lani ugotavljali, da je v vsaki UE (mogoče celo na vsakem šalterju :blink: ), različno. Jaz sem lani tudi odjavljal v Ljubljani na LPP-ju in takrat ni bilo možno deponirati tablice. Ne verjemem, da se je vmes zakonodaja kaj spremijnala, ali pač? Mogoče sem bi pa zdaj referentki všeč .).

Popravljeno . Popravil Sale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!