Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

Meni pa ni bilo treba vrniti tablic.

Jih lahko obdržim do naslednjega leta.

Zakaj??

Jaz imam tehnični pregled 11.8.

Pa nisem šel, ker sem nameraval naslednje leto iti tja spomladi.

Tablice sem nameraval vrniti že septembra, pa se mi časovno ni šlo skozi.

In sem moped hotel odjaviti 7.10, pa mi je teta na občini rekla, da tablic ni treba vrniti, ker mi je potekla veljavnost prometnega dovoljenja in je moped itaq avtomatsko odjavljen iz prometa, zavarovalnica pa tudi upošteva, da je vozilo odjavljeno iz prometa, če mu je potekla veljavnost prometnega dovoljenja.

In potem sva z ono gospo (pravzaprav sem teorijo razvijal jaz, ona pa mi je samo odkimavala :grrr oz. prikimavala :grim ) ugotovila, kako bi šlo, da tablic ne bi bilo treba vrniti vsako leto in spomladi kupovati novih:

Spomladi si motor registriraš do recimo 15.9. (nima veze s tehničnim, ampak samo z veljavnostjo prometnega dovoljenja) se potem uradno voziš do 15.10 (veljavnost registracije lahko prekoračiš max 30 dni), potem pa je moped avtomatsko neregistriran, brez da bi ga odjavil iz prometa.

Tablic pa ni treba vrniti.

Pri osebnih avtomobilih ti pristojni organ 30 dni po preteku veljavnosti prometnega dovoljenja ( v našem primeru je to 15.10) domov pošlje pismo s pozivom, da vrneš tablice, pri motorjih in kolesih z motorjem pa se to zgodi šele po preteku enega leta.

In do tega ne pride, saj si moped registriral po kakih šestih mesecih. S starimi tablicami.

Kar pa se tiče zavarovalnice, pa tudi ni problema, saj zavarovalnica ne zavaruje vozila, ki nima veljavnega prometnega dovoljenja, oz. registracije.

prosto ko pasulj.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa ni bilo treba vrniti tablic.

Jih lahko obdržim do naslednjega leta.

Zakaj??

Jaz imam tehnični pregled 11.8.

Pa nisem šel, ker sem nameraval naslednje leto iti tja spomladi.

Tablice sem nameraval vrniti že septembra, pa se mi časovno ni šlo skozi.

In sem moped hotel odjaviti 7.10, pa mi je teta na občini rekla, da tablic ni treba vrniti, ker mi je potekla veljavnost prometnega dovoljenja in je moped itaq avtomatsko odjavljen iz prometa, zavarovalnica pa tudi upošteva, da je vozilo odjavljeno iz prometa, če mu je potekla veljavnost prometnega dovoljenja.

In potem sva z ono gospo (pravzaprav sem teorijo razvijal jaz, ona pa mi je samo odkimavala :grrr oz. prikimavala :grim ) ugotovila, kako bi šlo, da tablic ne bi bilo treba vrniti vsako leto in spomladi kupovati novih:

Spomladi si motor registriraš do recimo 15.9. (nima veze s tehničnim, ampak samo z veljavnostjo prometnega dovoljenja) se potem uradno voziš do 15.10 (veljavnost registracije lahko prekoračiš max 30 dni), potem pa je moped avtomatsko neregistriran, brez da bi ga odjavil iz prometa.

Tablic pa ni treba vrniti.

Pri osebnih avtomobilih ti pristojni organ 30 dni po preteku veljavnosti prometnega dovoljenja ( v našem primeru je to 15.10) domov pošlje pismo s pozivom, da vrneš tablice, pri motorjih in kolesih z motorjem pa se to zgodi šele po preteku enega leta.

In do tega ne pride, saj si moped registriral po kakih šestih mesecih. S starimi tablicami.

Kar pa se tiče zavarovalnice, pa tudi ni problema, saj zavarovalnica ne zavaruje vozila, ki nima veljavnega prometnega dovoljenja, oz. registracije.

prosto ko pasulj.........

sicer je pasulj dober kdor ga ima rad, to pa tako preprosto kot si napisal ne drži, lahko še registriraš po preteku 30 dni, uradno pa se po datumu preteka registracije, ki sovpada tudi z zavarovanjem ne moreš oz. ne smeš vozit :nono:

okrog tablic ne bom komentiral, ker je odvisno od U.E.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, pr men niso nič kompliciral z datumi. Prišel, odjavil, deponiral tablice, šel do zav. agenta in dobil denar nazaj. Če smo že pri pasulju. Simpl ko pasulj. (UE Škofja Loka, obrali pa so mi 2300 sit))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes odjavil Kawasakija ER-6 n plačl nekaj manj kot 1K Sit.Tablica ostala na motorju (posebna po naročilu) vprašal sem na upravni enoti v Nm ,kaj bi bilo,če bi odjavil motor z navadno tablico odgovor je bil,deponiraš jo lahko največ za 14 dni sicer gre tablica na uničenje.Očitno vsaka upravna enota bere navodila drugače in vam ne preostane drugega kot,da vsak sam vpraša na svoji upravni enoti-kaj bo z njegovo tablico. :devil: in naši zakoni zgleda ,da so v vsaki regiji drugačni(vsaj berejo se različno) :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes odjavil Kawasakija ER-6 n plačl nekaj manj kot 1K Sit.Tablica ostala na motorju (posebna po naročilu) vprašal sem na upravni enoti v Nm ,kaj bi bilo,če bi odjavil motor z navadno tablico odgovor je bil,deponiraš jo lahko največ za 14 dni sicer gre tablica na uničenje.Očitno vsaka upravna enota bere navodila drugače in vam ne preostane drugega kot,da vsak sam vpraša na svoji upravni enoti-kaj bo z njegovo tablico. :devil: in naši zakoni zgleda ,da so v vsaki regiji drugačni(vsaj berejo se različno) :OK: :OK:

Ja, ko sem vse to bral, se mi je zdelo, da na vsaki upravi delajo malo po svoje. Bom očitno moral vprašat na moji, če mi jo deponirajo al ne. Sicer pa.... bom pa novo kupil naslednje leto. Je pa zanimivo. Že pri večih stvareh, so se stvari razlikovale od UE do UE. V eni državi bi moralo biti vse enako.... ne pa tako.... po partizansko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: :topic:

A mogoče veste kako naročiš in pa cena tablic po naročilu in pa omejitve njene vsebine :blush:

Malo nazaj preber. Je že večkrat napisano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, :eek:

mene pa zanima kako je z odjavo motorja iz prometa ob koncu sezone (beri oktobra meseca) in povračilom zavarovanja, če si imel v tekočem letu nesrečo in si s tem izgubil en kupon. Govori se namreč, da zavarovalnica ne vrača preostanka zavarovalne premije ali ne prekine s trajniki (če je plačilo pramije tako urejeno) :angry2:, če je bila povzročena škoda..oziroma ti povrne sorazmerni del, če jim ti plačaš znesek, ki ga je nekdo (tisti, v katerega si se zaletel) uveljavljal s tvojim kuponom???? :angry: Ima kdo kakšne izkušnje? Hvala...

Popravljeno . Popravil Ogla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla, :eek:

mene pa zanima kako je z odjavo motorja iz prometa ob koncu sezone (beri oktobra meseca) in povračilom zavarovanja, če si imel v tekočem letu nesrečo in si s tem izgubil en kupon. Govori se namreč, da zavarovalnica ne vrača preostanka zavarovalne premije ali ne prekine s trajniki (če je plačilo pramije tako urejeno) :angry2:, če je bila povzročena škoda..oziroma ti povrne sorazmerni del, če jim ti plačaš znesek, ki ga je nekdo (tisti, v katerega si se zaletel) uveljavljal s tvojim kuponom???? :angry: Ima kdo kakšne izkušnje? Hvala...

Če si naredil škodo,in dal kupon ne dobiš pri odjavi nič denarja!!!! :cry: :cry: :cry: To mi je povedala referentka na Triglavu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih informacijah, če povzročiš škodo nisi upravičen do vračila denarja ob odjavi.

Drugače pa malo prej odjavil pa takoj spet prijavil :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok..pa da še sam povem kaj mi je teta rekla glede deponiranja v UE Brežice, UE Krško in UE Sevnica.

V primeru, da hočeš prekiniti zavarovanje, katerega imaš plačano celo leto, moraš imeti potrdilo o odjavi motorja iz prometa. To potrdilo pa dobiš SAMO tako, da odjaviš motor in predaš tablice (na uničenje).

V primeru, da imaš zavarovanje sklenjeno za določeno obdobje (npr 6 mesecev), ti motorja ni potrebno odjavljati iz prometa. Stvar se pač zaključi avtomatsko po preteku zavarovanja.

P.S.: Je pa rekla še naslednje, da je bila na nekem sestanku v LJ kjer so izvedeli, da nekatere enote NE ZAHTEVAJO vračilo tablic. Tako...toliko o enakopravnosti! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo ti je razložila!

Finta je v tem, če hočeš da ti tablica ostane, pač poveš do kdaj boš plaču cestno takso!

Jst sm registriru 17.7.2006, cestno takso sm plaču do 17.11.2006 (kar je napisano v prometni), motorja takrat ni treba odjavit, greš samo s prometnim dovoljenjem kjer piše da je do 17.11.2006 (pač potrdilo) in ti vrnejo zavarovanje.

Preprosto kot pasulj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablice se bodo spet deponirale sploh :OK: :OK: :OK:

Iz včerajšnjega uradnega lista:

(2) S 1. januarjem 2007 Ministrstvo za promet prevzame vse zaposlene, dokumentacijo, tehnična in materialna sredstva, s katerimi razpolaga Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Republike Slovenije.

(3) Ne glede na določbo tretjega odstavka 197. člena zakona registracijska organizacija hrani izročene registrske tablice za kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike ter starodobna vozila eno leto od dneva izročitve. Če v tem roku s temi registrskimi tablicami ni registrirano isto vozilo, se izročene registrske tablice uničijo.

21. člen

Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Št. 326-07/89-1/188

Ljubljana, dne 28. septembra 2006

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo ti je razložila!

Finta je v tem, če hočeš da ti tablica ostane, pač poveš do kdaj boš plaču cestno takso!

Jst sm registriru 17.7.2006, cestno takso sm plaču do 17.11.2006 (kar je napisano v prometni), motorja takrat ni treba odjavit, greš samo s prometnim dovoljenjem kjer piše da je do 17.11.2006 (pač potrdilo) in ti vrnejo zavarovanje.

Preprosto kot pasulj :OK:

Eko, tako naj bi to zgledlo tudi pri nas. Jaz imam zavarovano do 29.10.2006, kar mi piše v prometni in mi zato tablice ostajajo .) Potem bom šel še na zavarovalnico in dobil ostanek kupnine nazaj, ker je bil motor zavarovan za celo leto. Edino so mi rekli na tehničnih, da jim bom moral povedat, da bom motor ponovno registriral čez nekaj mesecev. Zdaj ne vem ali si ti zabeležijo ali ne. Ma nima veze, važno, da ostajajo .) V glavnem kot pravi Mišel, preprosto kot pasulj, vsaj na tehničnih pregledih v Ajdovščini (Pri Bajcu) :grim

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja no...kakor koli....če hočem sedaj prekiniti zavarovanje, moram odjaviti motor in pri tem izgubim tablico....

Bom jest teto najdu, pa naj mi tablico do januarja doma spravi :D ...če bom spljoh odjavil :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablice se bodo spet deponirale sploh :OK: :OK: :OK:

Iz včerajšnjega uradnega lista:

(2) S 1. januarjem 2007 Ministrstvo za promet prevzame vse zaposlene, dokumentacijo, tehnična in materialna sredstva, s katerimi razpolaga Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Republike Slovenije.

(3) Ne glede na določbo tretjega odstavka 197. člena zakona registracijska organizacija hrani izročene registrske tablice za kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike ter starodobna vozila eno leto od dneva izročitve. Če v tem roku s temi registrskimi tablicami ni registrirano isto vozilo, se izročene registrske tablice uničijo.

21. člen

Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Št. 326-07/89-1/188

Ljubljana, dne 28. septembra 2006

:kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Ravnokar sem preverila tole zadevico.

In drži.

Od 27.10.2006 dalje se bo dalo tablice deponirat za eno leto.

Tko, da jaz bom definitivno počakal še teh 14 dni, potem pa odjavila.

Še dober, da sem prebrala tale post, ker sem imela danes namen odjavit :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz pravkar vprašal na UE kako je s tem. Mi je rekla blond teta, da prinesem tablico in prometno i odjavijo, tablico pa uničijo. Pa še tako začudeno me je gladala :blink: , kakor da ji je čudno kako tega ne vem. Sam zdaj bom pa še počakal do 27.10, da vidim če bodo v vseh UE izvajal ta zakon o enoletnem deponiranju tablic. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avro, od kje si pa ta datum privlekel? pa v keri UE to?

Dobila Hrco, verjetno 15-ti dan od objave v Uradnem lisu.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!