Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

ma sj vseen, bomo počakal pa vidli kaj bo :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že tako vse zmešano, da bo najbolje, da motor prijavimo tam, kjer bodo tablice na spomlad imeli in odjavimo tam, kjer nas bodo čez zimo čakale :OK: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobila Hrco, verjetno 15-ti dan od objave v Uradnem lisu.

Pozdrav od Roberta

:grim

V včerajšnjem uradnem listu (Ur.l. RS, št. 105, z dne 12.10.2006) je bila objavljena sprememba in dopolnitev ZVCP-ja, v katerem je navedena v prehodni in končni določbi sprememba 197. člena omenjenega zakona, ki navaja hranitev izročenih tablic za motorna kolesa eno leto od dneva izročitve.

In ker zakon oz. sprememba začne veljati 15. dan po objavi v Uradnem listu, je to s 27.10.2006.

Sem se pa smejala, ker je včeraj kolegica klicala in niso še pojma imeli o tem in ko sem ji danes začela z objavo v uradnem listu in bla bla bla, je rekla, da še nič ne ve, ker je ravnokar dobila uradni list na mizo in ga še ni prebrala. :SS

Nič čudnega, da dela vsak po "svojih" zakonih. Banda :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakoni in drugi predpisi prično običajno veljati xx dni po objavi v uradnem listu zato, da se ima narod čas o tem informirati. Tako civilno ljudstvo, kot uradniki.

Jaz naprimer tudi še nisem dobil včerajšnjega uradnega lista na mizo.

Razumi, da je tisto babše za pultom zadnje v verigi razdelitve uradnih listov in da o zadevi ne more vedeti tisti trenutek, ko uradni list zagleda luč sveta.

Ima pa, v tem primeru, 15 dni, da se o zadevi poduči in da lahko na dan veljavnosti prične delovati v skladu s predpisom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem preverila tole zadevico.

In drži.

Od 27.10.2006 dalje se bo dalo tablice deponirat za eno leto.

Tko, da jaz bom definitivno počakal še teh 14 dni, potem pa odjavila.

Še dober, da sem prebrala tale post, ker sem imela danes namen odjavit :kva2:

nisem prepričan, da je 14 dni zavarovanja manj kot cena tablice ?

m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem prepričan, da je 14 dni zavarovanja manj kot cena tablice ?

m.

Mislim da se tuki vsi poskušajo otepsti novih tabel oz. tablic, ki pridejo z novi letom.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavil včeraj in tetica je mirno in brez spakovanja deponirala tablice za eno leto. Očitno je že prebrala uradni list, kar ji je v moji redovalnici prineslo lep kupček plusov (poleg čedno urejene pričeske, kar pa morda ne spada povsem v to temo).

Dodatno me je razveselila še tetica od zavarovalnice z informacijo, da mi bo ob prihodnji sklenitvi zavarovanja ta ustanova odobrila 5% bonusa, ker sem se letos vozil okoli več kot 4 mesece z njihovo polico v žepu in ob tem nisem nikogar niti prestrašil, kamoli da bi se vanj zaletel.

Kakorkoli, očitno smo 14. oktobra 2006 praznovali Dan prijaznih tetic in samo upam lahko, da bo praznik podobnega imena zabeležen na koledarju tudi enkrat spomladi leta 2007.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavil včeraj in tetica je mirno in brez spakovanja deponirala tablice za eno leto. Očitno je že prebrala uradni list, kar ji je v moji redovalnici prineslo lep kupček plusov (poleg čedno urejene pričeske, kar pa morda ne spada povsem v to temo).

Dodatno me je razveselila še tetica od zavarovalnice z informacijo, da mi bo ob prihodnji sklenitvi zavarovanja ta ustanova odobrila 5% bonusa, ker sem se letos vozil okoli več kot 4 mesece z njihovo polico v žepu in ob tem nisem nikogar niti prestrašil, kamoli da bi se vanj zaletel.

Kakorkoli, očitno smo 14. oktobra 2006 praznovali Dan prijaznih tetic in samo upam lahko, da bo praznik podobnega imena zabeležen na koledarju tudi enkrat spomladi leta 2007.

In kje si odjavljal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst sm v soboto zvedu da za 5% rabiš le 4 mesece .) Škoda k mam že 50%

Ma zmišljujejo se vsak let drugač, čez dva mesca bo pa spet vse po starem :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je zdeja ta uradni list URADNI al velja sam za ene urade?! :blink:

Pa je zdeja ta uradni list URADNI al velja sam za ene urade?! :blink:

Glih kar mi je teta na U.E. Nova Gorica povedala, da stopi zakon o "deponiranju tablic" u veljavo 27.10.06 tako, da je še mal za počakat....sem ji reku, da je nekje že u veljavi pa je ostala brez besed :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je zdeja ta uradni list URADNI al velja sam za ene urade?! :blink:

Glih kar mi je teta na U.E. Nova Gorica povedala, da stopi zakon o "deponiranju tablic" u veljavo 27.10.06 tako, da je še mal za počakat....sem ji reku, da je nekje že u veljavi pa je ostala brez besed :eek:

Dne 12.10.2006 je bil v UL RS št. 105 objavljen Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o varnosti v cestnem prometu (ZVCP-1D), ki začne veljati 15 dni po objavi..to bo 27.10.2006....v omenjeni spremembi ni ničesar :grrr kar bi spreminjalo dosedaj veljavni 197. člen, ki govori :

Odjava vozila 197. člen

(1) Lastnik registriranega vozila mora odjaviti vozilo pri registracijski organizaciji in hkrati z odjavo izročiti registrske tablice, če: 1. je vozilo uničeno; 2. je vozilo odsvojeno v tujino ali če bo registrirano v tujini zaradi preselitve lastnika vozila oziroma iz drugih razlogov; 3. je vozilo ukradeno; 4. je potekla veljavnost prometnega dovoljenja za začasno registrirano vozilo; 5. je veljavnost prometnega dovoljenja potekla pred več kot 30 dnevi oziroma več kot letom dni za kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike ter starodobna vozila; 6. je v času veljavnosti prometnega dovoljenja prenehala veljati zavarovalna pogodba, ker ta ni bila obnovljena oziroma ker ni bila poravnana letna obveznost v skladu z zavarovalnimi pogoji.

(2) Registrskih tablic lastniku vozila ni treba izročiti, če so pogrešane, če je bilo vozilo ukradeno in lastniku vozila, za katerega so izdane registrske tablice z izbrano označbo.

(3) Registracijska organizacija hrani izročene registrske tablice 15 dni od dneva izročitve. Če v tem roku s temi registrskimi tablicami ni registrirano isto vozilo, se izročene registrske tablice uničijo. (

4) Če v primerih iz 4., 5. ali 6. točke prvega odstavka tega člena lastnik ne odjavi vozila in ne izroči registrskih tablic, upravna enota, na območju katere ima lastnik motornega ali priklopnega vozila svoje stalno prebivališče ali sedež oziroma začasno prebivališče, če v Republiki Sloveniji nima stalnega prebivališča, pisno opozori lastnika vozila na izpolnitev njegove obveznosti iz prvega odstavka tega člena v 15 dneh po prejemu opozorila. Če lastnik vozila v tem roku ne izpolni obveznosti, upravna enota črta vozilo iz evidence registriranih vozil in o tem obvesti policijo, ki registrske tablice odvzame z neposredno fizično prisilitvijo na stroške lastnika vozila.

(5) Lastnik registriranega vozila mora v 15 dneh prijaviti registracijski organizaciji vsako spremembo (tehnično spremembo, spremembo lastništva, prebivališča oziroma sedeža, odjavo itd.), ki vpliva na spremembo podatkov v prometnem dovoljenju. K prijavi spremembe, ki vpliva na spremembo podatkov v prometnem dovoljenju, mora lastnik vozila priložiti listine, s katerimi dokazuje spremembo. Če se sprememba lastništva dokazuje s pogodbo, sklenjeno med fizičnima osebama ali fizično in pravno osebo oziroma s komisijsko pogodbo, mora biti podpis fizične osebe, ki je bila lastnik vozila pred sklenitvijo pogodbe, overjen.

(6) Z globo 40.000 tolarjev se kaznuje za prekršek lastnik vozila, ki ravna v nasprotju s prvim ali petim odstavkom tega člena.

(7) Z globo najmanj 400.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba in samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali petim odstavkom tega člena, odgovorna oseba pravne osebe pa z globo najmanj 40.000 tolarjev.

(8) Z globo 120.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki uporabi registrske tablice na vozilu, za katerega niso bile izdane.

:hmm: Tako, glede na navedeno "teta na U.E. Nova Gorica" nima pravih informacij in bo na novo spremembo potrebno počakati še nekaj časa!!!!!!!

Popravljeno . Popravil Ogla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V "PREHODNIH in KONČNIH DOLOČBAH" je v tem istem Uradnem listu zapisano, to kar je zapisal Đorek......

Preberi Uradni list do konca :)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V "PREHODNIH in KONČNIH DOLOČBAH" je v tem istem Uradnem listu zapisano, to kar je zapisal Đorek......

Preberi Uradni list do konca :)

:? Ups...HVALA! Iz prakse vem, da se ponavadi take določbe ne pišejo v prehodne določbe! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes odjavil, plačal 1700, tablice DEPONIRANE za 9 mesecev

LPP ljubljana (nasproti Twin kluba)

Tud jaz ravnokar odjavil. Tablice deponirane za 9 mesecev. Cena 2300 SIT.

Interservice Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo odjavil mofo. u kranju. sicer placal 2300sit, dobil nazaj se denar od zavarovanja pa AO+, pa mi je rekla ce naj mi shran tablco do druzga leta. pa sm reku da nwem kko bo z motorjam pa je rekla Mah sej ni treba nic vec placat :> pa sm reku OK, pol jih pa merkejte :>

prijazna gospa. lani mi ena ni hotla shrant...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavu motor... ker se mi splaca... mene skupaj AO in AO+ pride 190.000 SIT... imel prijavljenega 4 mesece in nekaj dni... tako da sm dal menda nekje 65.000 SIT za kompletno zavarovanje... in dobil 5% bonsa za naslednje leto. :OK:

Naslednje leto bom napravil tako, da bom prijavil motor samo za 5 mesecev in ko mi potece grem samo na zavarovalnico dobim nazaj preostali denar. Po zakonu pa imam lahko tablico eno leto doma in si tako skrajsam tiste administrativne stroske obcine. VIR: obcina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dne 12.10.2006 je bil v UL RS št. 105 objavljen Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o varnosti v cestnem prometu (ZVCP-1D), ki začne veljati 15 dni po objavi..to bo 27.10.2006....v omenjeni spremembi ni ničesar :grrr kar bi spreminjalo dosedaj veljavni 197. člen, ki govori :

Odjava vozila 197. člen

(1) Lastnik registriranega vozila mora odjaviti vozilo pri registracijski organizaciji in hkrati z odjavo izročiti registrske tablice, če: 1. je vozilo uničeno; 2. je vozilo odsvojeno v tujino ali če bo registrirano v tujini zaradi preselitve lastnika vozila oziroma iz drugih razlogov; 3. je vozilo ukradeno; 4. je potekla veljavnost prometnega dovoljenja za začasno registrirano vozilo; 5. je veljavnost prometnega dovoljenja potekla pred več kot 30 dnevi oziroma več kot letom dni za kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike ter starodobna vozila; 6. je v času veljavnosti prometnega dovoljenja prenehala veljati zavarovalna pogodba, ker ta ni bila obnovljena oziroma ker ni bila poravnana letna obveznost v skladu z zavarovalnimi pogoji.

(2) Registrskih tablic lastniku vozila ni treba izročiti, če so pogrešane, če je bilo vozilo ukradeno in lastniku vozila, za katerega so izdane registrske tablice z izbrano označbo.

(3) Registracijska organizacija hrani izročene registrske tablice 15 dni od dneva izročitve. Če v tem roku s temi registrskimi tablicami ni registrirano isto vozilo, se izročene registrske tablice uničijo. (

4) Če v primerih iz 4., 5. ali 6. točke prvega odstavka tega člena lastnik ne odjavi vozila in ne izroči registrskih tablic, upravna enota, na območju katere ima lastnik motornega ali priklopnega vozila svoje stalno prebivališče ali sedež oziroma začasno prebivališče, če v Republiki Sloveniji nima stalnega prebivališča, pisno opozori lastnika vozila na izpolnitev njegove obveznosti iz prvega odstavka tega člena v 15 dneh po prejemu opozorila. Če lastnik vozila v tem roku ne izpolni obveznosti, upravna enota črta vozilo iz evidence registriranih vozil in o tem obvesti policijo, ki registrske tablice odvzame z neposredno fizično prisilitvijo na stroške lastnika vozila.

(5) Lastnik registriranega vozila mora v 15 dneh prijaviti registracijski organizaciji vsako spremembo (tehnično spremembo, spremembo lastništva, prebivališča oziroma sedeža, odjavo itd.), ki vpliva na spremembo podatkov v prometnem dovoljenju. K prijavi spremembe, ki vpliva na spremembo podatkov v prometnem dovoljenju, mora lastnik vozila priložiti listine, s katerimi dokazuje spremembo. Če se sprememba lastništva dokazuje s pogodbo, sklenjeno med fizičnima osebama ali fizično in pravno osebo oziroma s komisijsko pogodbo, mora biti podpis fizične osebe, ki je bila lastnik vozila pred sklenitvijo pogodbe, overjen.

(6) Z globo 40.000 tolarjev se kaznuje za prekršek lastnik vozila, ki ravna v nasprotju s prvim ali petim odstavkom tega člena.

(7) Z globo najmanj 400.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba in samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju s prvim ali petim odstavkom tega člena, odgovorna oseba pravne osebe pa z globo najmanj 40.000 tolarjev.

(8) Z globo 120.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki uporabi registrske tablice na vozilu, za katerega niso bile izdane.

:hmm: Tako, glede na navedeno "teta na U.E. Nova Gorica" nima pravih informacij in bo na novo spremembo potrebno počakati še nekaj časa!!!!!!!

A to pol pomen da je bolš odjavit pred 17.10.? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz odjavil včeraj, danes popokal 50.000,00sit. Drugo leto dam delat tablico, ker bom drugače znorel, da mi vsako leto režejo tablico... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pa je šla sezona u k...c, tablica pa tud :(

Oj, sezona se ni sla! Se se da voziti, cetrtek in petek bo malo dezja, potem je napovedano spet 17, 18 stopinj, kar povsem zadosca. Jaz nisem nikoli odjavil in mi ni bilo zal, vedno se najde kak lep dan za krajso furico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!