Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

O pelat se še kako da, sam časa ni, sploh pa je 13 k km dost za letos. Zato sem pa odjavil in pokasiral cca. 74.000 SIT od zavarovanja ter nekaj malega cestnine.

Sej kšno furco okoli doma bom pa še naredu O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dne 12.10.2006 je bil v UL RS št. 105 objavljen Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o varnosti v cestnem prometu (ZVCP-1D), ki začne veljati 15 dni po objavi..to bo 27.10.2006....v omenjeni spremembi ni ničesar :grrr kar bi spreminjalo dosedaj veljavni 197. člen...

pa je...samo prebrati je potrebno celotno besedilo pa se najde .)

Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa (ZVCP-1D), Uradni list RS 105/2006 z dne 12. 10. 2006

PREHODNE IN KONČNA DOLOČBA

20. člen

(1) Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Republike Slovenije, ustanovljen na podlagi Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list SRS, št. 17/71), preneha delovati 1. januarja 2007, njegove naloge pa prevzame Ministrstvo za promet.

(2) S 1. januarjem 2007 Ministrstvo za promet prevzame vse zaposlene, dokumentacijo, tehnična in materialna sredstva, s katerimi razpolaga Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Republike Slovenije.

(3) Ne glede na določbo tretjega odstavka 197. člena zakona registracijska organizacija hrani izročene registrske tablice za kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike ter starodobna vozila eno leto od dneva izročitve. Če v tem roku s temi registrskimi tablicami ni registrirano isto vozilo, se izročene registrske tablice uničijo.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glede na zapisan 197. člen Zakona ZVCP.

Ker imam Uradni list RS št. 105, pred seboj lahko verodostojno naznanim, da bomo ponovno lahko deponirali registerske tablice za eno leto od 27. oktobra 2006 naprej.

Sprememba v Uradnem listu RS je bila objavljena dne 12. 10. 2006 in začne veljati petnajsti dan od objave v uradnem listu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat, praksa deluje drugače in je v LJ že možno deponirati tablice za 1 leto (vsaj od ponedeljka naprej, ko sem jaz odjavljal motor na amzsju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat, praksa deluje drugače in je v LJ že možno deponirati tablice za 1 leto (vsaj od ponedeljka naprej, ko sem jaz odjavljal motor na amzsju).

Le kdo bi jih razumel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer je pasulj dober kdor ga ima rad, to pa tako preprosto kot si napisal ne drži, lahko še registriraš po preteku 30 dni, uradno pa se po datumu preteka registracije, ki sovpada tudi z zavarovanjem ne moreš oz. ne smeš vozit :nono:

okrog tablic ne bom komentiral, ker je odvisno od U.E.

lp

A sem kje napisal, da se voziš še naprej po preteku registracije???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem kje napisal, da se voziš še naprej po preteku registracije???

Spomladi si motor registriraš do recimo 15.9. (nima veze s tehničnim, ampak samo z veljavnostjo prometnega dovoljenja) se potem uradno voziš do 15.10 (veljavnost registracije lahko prekoračiš max 30 dni), potem pa je moped avtomatsko neregistriran, brez da bi ga odjavil iz prometa....citat

in kako si lahko razlagaš potem to izjavo...registriraš do 15.9....voziš se do 15.10 :grrr :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bo šlo ... s 16.9. si že v prekršku in motor ni več registriran ... res pa je, da imaš čas uredit formalnosti do 15.10. ... kakorkoli že ... 16.9. plačaš kazen za neregistriran motor, po 30 dneh pa ti pošljejo obvestilo, da moraš vrnit tablice

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar sem preverila tole zadevico.

In drži.

Od 27.10.2006 dalje se bo dalo tablice deponirat za eno leto.

Tko, da jaz bom definitivno počakal še teh 14 dni, potem pa odjavila.

Še dober, da sem prebrala tale post, ker sem imela danes namen odjavit :kva2:

Jest sm tud hotu jutr odjavt. Pa bom raj še mal počakov. Ampak po mojih izkušnjah bodo do druzga leta že itak kej novga poštudiral pa bo treba spet novo tablco...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa že počasi mineva to temo brati. Tablica stane 1,600. Zdej se pa sekiram al bo nova al stara...

Sem danes zopet enga na UE vprašal in mi je razložu, da se tablica deponira za eno leto takrat, ko že stara registracija poteče, ne pa če vozilo prej odjaviš.

Jaz ne vem več ni in nočem vedet!!!! Pa brez zamere.... Sam ko mi je pa reku da nova stane 1,600sit.... sem pa nehu razmišljat o tem...

Pa varno vožnjo tistim ki še vozite...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25.10 odjavim motor,.. po 6 mescih in 1 dnevu,.. s tem dobim 5% bonusa... :grim

5% bonusa dobiš že po štirih mesecih in en dan.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je odvisno od zavarovalnice. Triglav ima po 4 mesecih, Mariborska ima pa po 6 mesecih...

Ali res :? Potem je pa tudi za Motoriste PRAVICA na tem svetu! :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je odvisno od zavarovalnice. Triglav ima po 4 mesecih, Mariborska ima pa po 6 mesecih...

A tako?? ... nisem vedel za ktero zavarovalnico gre... pa tud da nimajo vse enako

Od kdaj pa velja da dobiš bonus 5% po štirih mesecih na Triglavu. Lansko leto tega še ni bilo.

Od letos.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem odjavil motor in prijazna gospa na Zav. Triglav mi reče, da imam novih 5 % bonifikacije. 5% sem imel že prej. A imam sedaj 10% bonifikacije? Žal se mi je ful mudilo in nisem preveril podrobneje. Motor sem imel zavarovan malo manj kot 6 mesecev. Itak je pa vseeno. Drugo leto bom spet zavaroval, ne glede na pogoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne odjavljam motorja...skoz registrira in prpraulen za lep zimski vikend :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor na naslov teme....

Nič ne bomo odjavljal, pozim se je najlepš pelat :OK: :grrr

jaz takisto mislim :yes:

zadnjič enkrat sem se celo zalotil, da sem razmišljal, da bi ga odjavil :slap:

pol sem šel pa rajš na pir in so me zle misli minile :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 27.10.06 boš pri odjavi lahko zadržal tablico do 1 leta DOMA. Bilo na RGL.

kar doma deponirano-prišrafano na motorju :OK: :grrr ??????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!