Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

že sedaj imaš lahko tablico doma (na mopedu) eno leto po preteku registracije - če pa moped odjaviš moraš tablico vrniti -> uničenje ... po novem pa bo možno ponovno deponiranje tablice ob odjavi mopeda...

par starni nazaj je že bilo pojasnjeno, da po novem "Ne glede na določbo tretjega odstavka 197. člena zakona registracijska organizacija hrani izročene registrske tablice za kolesa z motorjem....eno leto od dneva izročitve"

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že sedaj imaš lahko tablico doma (na mopedu) eno leto po preteku registracije - če pa moped odjaviš moraš tablico vrniti -> uničenje ... po novem pa bo možno ponovno deponiranje tablice ob odjavi mopeda...

par starni nazaj je že bilo pojasnjeno, da po novem "Ne glede na določbo tretjega odstavka 197. člena zakona registracijska organizacija hrani izročene registrske tablice za kolesa z motorjem....eno leto od dneva izročitve"

in smo spet tam...po odjavi deponiraš na UE ali jo zadržiš doma, kaj zdaj???? :blink: če ti preteče reg. vem da ostane tablica 1 leto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem Zavarovalnica Triglav pri zavarovanju motornih koles za 5% zviša bonifikacijo že po štirih mesecih zavarovanja. Ne vem pa če velja enako tudi za ostale zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kako si lahko razlagaš potem to izjavo...registriraš do 15.9....voziš se do 15.10 :grrr :lol1:

ker lahko voziš motorno vozilo še 30 dni po preteku registracije nisi s tem storil nobenega prekrška......

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker lahko voziš motorno vozilo še 30 dni po preteku registracije nisi s tem storil nobenega prekrška......

:grrr

:kva2: :lol1: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker lahko voziš motorno vozilo še 30 dni po preteku registracije nisi s tem storil nobenega prekrška......

:grrr

To pa sploh ni res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi odjavljal, če pa so jutranje temperature spet okol 14 stopinj. Nisem pa neki pussy voznik, da se ne bi več vozil. Plačo imam pa tud tako, da ne rabim denarja nazaj , da bi preživel :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi odjavljal, če pa so jutranje temperature spet okol 14 stopinj. Nisem pa neki pussy voznik, da se ne bi več vozil. Plačo imam pa tud tako, da ne rabim denarja nazaj , da bi preživel :lol1:

ni treba da si pussy sam so pa ceste take da ti bo še žal .)

(mokro cestišče posuto z listjem :naughty: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem Zavarovalnica Triglav pri zavarovanju motornih koles za 5% zviša bonifikacijo že po štirih mesecih zavarovanja. Ne vem pa če velja enako tudi za ostale zavarovalnice.

Od kje ti ta podatek? Me resnično zanima, če je res, ker potem se lahko pri moji zavarovalnici zdilam za kakšen popustek, drugače jih zamenjam .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj točno ti še ni jasno :lol1:

se tablica deponira al ne. Večkrat je že tukaj napisano, da je od UE do UE mal različno. Če odjaviš motor, gre nekje tablica v uničenje, nekje ti je pa za eno leto deponirajo. Takšne so informacije od tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..danes grem odjavit motor :grim ,.. motor je že generalno spucan, namazan, pokrit z rjuhco,... in čaka pomladne dni :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj pa čaka da ozdravim, da mu namažem ketno in da ga peljem na izlet :grim

spucan je pa tko al tko po zaslugi fanta :OK: :K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje ti ta podatek? Me resnično zanima, če je res, ker potem se lahko pri moji zavarovalnici zdilam za kakšen popustek, drugače jih zamenjam .)

Pozdrav od Roberta

Zavarovalnica Triglav ti da 1000% po 4 mesecih zavarovanja motocikla 5% popusta za naslednje leto oz. greš v nižji razred!

Pokliči na Triglav v tvoji okolici in se prepričaj! :OK:

P.S. Lahko se zgoditi, da vsi uradniki na okencih niso povsem seznanjeni z novitetam spremembe zavarovanj, tako da lahko pokličeš tudi na sam sedež Triglava v Ljubljani in najprej vprašaš,

predno zamenjaš zavarovalnico pa se zdilaj na svoji za večji popust, če ti uspe!

se tablica deponira al ne. Večkrat je že tukaj napisano, da je od UE do UE mal različno. Če odjaviš motor, gre nekje tablica v uničenje, nekje ti je pa za eno leto deponirajo. Takšne so informacije od tukaj.

V AMZS-ju v Ljubljani ti zagotavljajo deponiranje reg. tablic za 6 mesecih od 27.10.2006, pa bodo lahko deponirali tudi za 12 mesecev in to v vseh UE, to je bilo tudi omenjeno par strani nazaj, ko je bil priliman izpis iz Uradnega lista s točno določenim zakonom in členom!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. V AMZS-ju v Ljubljani ti zagotavljajo deponiranje reg. tablic za 6 mesecih od 27.10.2006, pa bodo lahko deponirali tudi za 12 mesecev in to v vseh UE, to je bilo tudi omenjeno par strani nazaj, ko je bil priliman izpis iz Uradnega lista s točno določenim zakonom in členom!

lp

Ja ja .... sej vem. Na moji UE so mi pa rekli, da se tablica uniči, če motor odjavim. Če ti pa registracija poteče, ti jo pa deponirajo za eno leto, če ne podaljšaš registracije. Razliko delajo UE v tem, ali odjaviš motor ali poteče registracija motorja.

Sicer pa..... če bo še en mesec tako lepo vreme, se mi ga sploh ne splača odjavit... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avro, v Brežicah na tehničnih sploh še ne vejo za popravek zakona, ki vstopi v veljavo v petek (predvidevam, da tudi na UE ne vejo še) :slap:

Tako kot je nekdo že prej rekel...niso še vsi obveščeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avro, v Brežicah na tehničnih sploh še ne vejo za popravek zakona, ki vstopi v veljavo v petek (predvidevam, da tudi na UE ne vejo še) :slap:

Tako kot je nekdo že prej rekel...niso še vsi obveščeni.

Tudi na UE še ne vedo. Vsaj prejšnji teden še niso. Vedo da so neke spremembe, kakšne pa ne vejo.

Jaz, ko bom odjavil ,bom, pa če mi uničijo tablco al pa ne. 1.600 je nova. Tukaj fantje napišejo kako je drugod in očitno je, da ni skoz enako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se tablica deponira al ne. Večkrat je že tukaj napisano, da je od UE do UE mal različno. Če odjaviš motor, gre nekje tablica v uničenje, nekje ti je pa za eno leto deponirajo. Takšne so informacije od tukaj.

Zakon velja, ker je bil objavljen v Ur. listu in tu ni bo ali ne bo.......a je mogoče pol to pravna država? :slap:

Sicer pa, glede na vremensko napoved še ostane tablica zaenkrat gor.

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon velja, ker je bil objavljen v Ur. listu in tu ni bo ali ne bo.......a je mogoče pol to pravna država? :slap:

Sicer pa, glede na vremensko napoved še ostane tablica zaenkrat gor.

Naj bi bilo tako. Ampak pr nas je očitno vse mogoče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje ti ta podatek? Me resnično zanima, če je res, ker potem se lahko pri moji zavarovalnici zdilam za kakšen popustek, drugače jih zamenjam .)

Pozdrav od Roberta

Podatek sem dobil na Interservisu v Ljubljani, ko sem odjavil motor. Vendar to velja samo za Zavarovalnico Triglav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!