Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

In kupi si paloma robčke,za sončne dneve :naughty:

sej je človeku kar žal ko je "brez" motorja...sam včasih je treba biti malo racionalen...pa dejstvo da sem študent(od pon do petka v lj) in dejstvo da je treba z denarjem(kar ga je) ravnat skrajno racionalno me je privedlo do te odločitve.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

živ!

Jaz sem pred dilemo! Nekateri bomo odjavili motorje za čez zimo pa me zanima naslednje:

Glede na to, da je vse več govora o spet novih tablicah :BUA: me zanima al naj dam tablice deponirati ali jih naj dam kar na uničenje??? A kdo ve ali bojo naslednje leto še veljale "ta stare" tablice.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živ!

Jaz sem pred dilemo! Nekateri bomo odjavili motorje za čez zimo pa me zanima naslednje:

Glede na to, da je vse več govora o spet novih tablicah :BUA: me zanima al naj dam tablice deponirati ali jih naj dam kar na uničenje??? A kdo ve ali bojo naslednje leto še veljale "ta stare" tablice.

Hvala

Ti samo počakaj, nimaš kaj zgubiti :OK: Tudi za te nove pravijo, da menda niso prave :devil:

Jaz definitivno odjavim :notworthy: nimam preveč rad mrzle zime :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima, za koliko časa je možno odjaviti motor. Ali obstajajo kakšni predpisi, ali pa se lahko sam izmisliš za kolk časa ? Nisem še nikjer zasledil, pa

kr tukaj vprašam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da lahko tablice deponiras za najvec pol leta. se motim?

sprasujem pa ce so zavarovalnice ze zacele dajati bonuse na pol leta, torej s sestevanjem do visjega razreda???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve ali bojo naslednje leto še veljale "ta stare" tablice.

Hvala

Ko sm aprila letos registriral so že bile nove tablice v obtoku,tako da bi jo tud jest mogu dobit,pa so mi rekl naj počakam en dan al pa kr ta staro vzamem.

Pol sm vprašal kolk časa bom lahko s tastaro še vozu,pa so mi rekl da do leta 2007 in sm jo vzel ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej prihaja čas, pa ga bom tud jaz prvo zimo odjavil....

- torej grem na uradno enoto občine, kjer odjavim motor

- tablice ne rabim deponirat, ker še je tak al tak una stara

- izpolnim formular za povračilo stroškov cest (ki ga dobim kje ???)

- grem na zavarovalnico, izpolnim zahtevek za povračilo (4 mesece registriran motor)

- to je to...

- denar se dobi like takoj oz. kmalu

rabim še kaj vedeti ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- torej grem na uradno enoto občine, kjer odjavim motor

- tablice ne rabim deponirat, ker še je tak al tak una stara

- izpolnim formular za povračilo stroškov cest (ki ga dobim kje ???)

- grem na zavarovalnico, izpolnim zahtevek za povračilo (4 mesece registriran motor)

- to je to...

- denar se dobi like takoj oz. kmalu

rabim še kaj vedeti ?  :hmm:

- ... upravna enota ...

- :?

- če se ne motim, je to DDC (Družba za državne ceste)

- točno

- denar običajno nakažejo na osebni račun

PS/1: ne vem, kako je z nalepko; vem da jo moraš vrniti, ne vem pa točno, ali moraš imeti tudi potrdilo o odstranitvi (na teh.pregledih) ...

PS/2: Sam sem prišel do izračuna (pri 50% bonifikaciji in za razred 500-750ccm), da mi stvar ni več ne vem kako zanimiva; nekaj stane sama odjava in potem aprila naslednjega leta zopet prijava, pa nova prometna knjižica (oboje tudi nekaj stane), tako da ne odjavljam več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš iste tablice in jih deponiraš (te čakajo) 6 mesecev vendar glede na to da bodo evropske jih po novem letu ne boš mogel več dvigniti(starih), polica pa stoji 3 leta(od poteka le-te), da ti bonus upoštevajo.

Denar od zavarovanja dobiš nekak v 14 dneh---ti nakažejo na račun.

Nalepko odpraskaj če hočeš cestnino nazaj---če jo ne boš prinesel (lohk je čist ,,zjebana,, pozabi na vračilo.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok se splača in kok ne----pejt odjavt ker ne vem zakaj bi to državo sponzoriral, ker ona tebe ne bo niti za tolar.

Jur pa jur sej je vseen...greš dvignit tist denar...in definitivno se splača...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tablice te bodo čakale deponirane na UE 9 mesecev in ne samo 6!!!za motorna kolesa in počitniška vozila so podaljšali rok deponiranja

denar od zavarovanja dobiš na Triglavu takoj nazaj ko prideš tja z odjavljenim prometnim dovoljenjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok se splača in kok ne----pejt odjavt ker ne vem zakaj bi to državo sponzoriral, ker ona tebe ne bo niti za tolar.

Jur pa jur sej je vseen...greš dvignit tist denar...in definitivno se splača...

Men se ne splača. :hmm:

Zavarovanje je blo 50kSIT, djavil bi za največ 4 mesece, kar pomeni, da dobim vrnjenih 15kSIT, bonus se mi ne poveča (+5% naslednjih X let), plačam odjavo, plačam prijavo, šraufam tablico, spomladi moram kupit novo (če je res, da stare ne bom mogu dvignit), zvrtat vanjo luknje,...

Bom pustu prijavljeno, dodal še 5% bonusa, se kak lep zimski dan malo peljal, si jeseni ne belil glave kdaj odjavit in pomladi ne kdaj prijavit, ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A za delno povračilo cestnine moraš met potrdilo o vplačani cestnini, brez tega ne gre, če založiš tako kot jaz ni nič..?

Verjetno ja..p..a so prasci, kakor da ne vejo, da vsak, ki je hotu registrirat je mogu plačat cestnino..

LP,T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam konkretno vprašanje in rabim točen odgovor. Motor je registriran od marca letos, zavarovanje je na obroke in vsi obroki še niso bili trgani (plačani). Sedaj bi motor odjavla...

Vse to pri Zavarovalnic MB.

A moram prvo vse plačat, kje ukinem trajnik, a se razlika odračuna, a dobim denar na roko ...v glavnem cel postopek..če kdo točno ve...prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam konkretno vprašanje in rabim točen odgovor. Motor je registriran od marca letos, zavarovanje je na obroke in vsi obroki še niso bili trgani (plačani). Sedaj bi motor odjavla...

Vse to pri Zavarovalnic MB.

A moram prvo vse plačat, kje ukinem trajnik, a se razlika odračuna, a dobim denar na roko ...v glavnem cel postopek..če kdo točno ve...prosim.

Pokliči na ZM :D ...

Ponavadi ti denar vrnejo takoj, ko so vse obveznosti poravnane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se splača al ne....

1.Zavarovanje z bonifikacijo ca.82 kSit, registriran 19.05.-27.09., vračilo ca.52 KSit :hmm:

2.Cestnina ca 5 KSit, vračilo bo ca. 3 KSit... Se splača, iz principa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o hvala....sej je res najboljš...pa sem mislila, da bom komu malce dogčas skrajšala pa da se bo dobro počutil, ker je nekomu lahko pomagal.

Ja sej vem misliti in srati ni isto.

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bo drugoleto zima do junija???? Aaaa--kaj boš pa pol reku?

:)

"Ti šment, sneg! Fantje gremo smučat!"

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sem poklicala.

Greš odjavt motor.

Na ZM prineseš

polico

potrdilo o odjavi

potrdilo o odtrgani nalepki

In poveš kam naj ti preplačani denar nakažejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mopeda ne bom odjavil zato, ker:

- se pri moji relativno mali zavarovalni premiji to itak ne splača (500ccm/20kW) - dobim vrnjeno manj kot plačam za odjavo, deponiranje tablic in ponovno prijavo

- bom tako dobil boniteto za zavarovanje, ki mi bo še kako prav prišla, ko bom imel večji in močnejši moped

- se z mopedom rad peljem tudi oktobra, novembra, decembra, januarja, februarja, marca in aprila, če le ceste niso ravno zasnežene/poledenele ali temperature daleč pod 0.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odjaviti iz prometa ali ne?

letos ne :grrr

aja, tudi lani je bilo :grrr ..

kar tako, ker je decembrska vožnja včasih vredna milijone..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!