Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

odjaviti iz prometa ali ne?

letos ne :grrr

aja, tudi lani je bilo :grrr ..

kar tako, ker je decembrska vožnja včasih vredna milijone..

Vse po predpisih...sej se lohk kdaj pa kdaj brez tablic zapeleš...pa si skoz na hiper adrenalinan kje boš kakega pajkana zagledal. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem folka, da že zdaj odjavljajo motorje

meni sedaj zadostuje (tudi zjutraj) samo vstavljena termo podloga...vsepovsod mi je prav prijetno toplo/vroče. Ko se pa temp. spusti blizu ledišča, pa uporabim alpinistično termo perilo....ko bo sneg, bom verjetno tudi razmislil v tej smeri

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavljam :yea2: - finančno se isplača, :notworthy: po mrzlem mi ni za voziti :ph34r: Avtomobilisti pozabijo na nas :devil: in hitro pride do :fight2: začnemo delati plane za drugo leto :OK:

Je pa res dolg cajt, ko ga nimaš :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavljam :yea2: - finančno se isplača, :notworthy:  po mrzlem mi ni za voziti :ph34r: Avtomobilisti pozabijo na nas :devil: in hitro pride do  :fight2: začnemo delati plane za drugo leto :OK:

Je pa res dolg cajt, ko ga nimaš :cry:

Avtomobilisti pozabijo na nas zato, ker nas čez pozno jesen, zimo in zgodnjo pmlad ni. Oz. nas je zelo, zelo malo na cestah.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nekateri na stranišču za sabo potegnemo vodo.....drugi očitno po končani potrebi iz školjke ven denar pobirate :lol:

...pa tut nafta mi na vrtu ne raste...tko da bom tut jez SPET odjavu...ampak ne še tko zlo kmal :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtomobilisti pozabijo na nas zato, ker nas čez pozno jesen, zimo in zgodnjo pmlad ni. Oz. nas je zelo, zelo malo na cestah.

D.

Mislim, da sem tudi jaz mislil tako :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nekateri na stranišču za sabo potegnemo vodo.....drugi očitno po končani potrebi iz školjke ven denar pobirate :lol:

...pa tut nafta mi na vrtu ne raste...tko da bom tut jez SPET odjavu...ampak ne še tko zlo kmal :naughty:

Hja ne hvali se prehitro, kolikor vidim bo konec tedna spet mraz in dež bo scal da bo veselje. Upam da se motijo.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne razumem folka, da že zdaj odjavljajo motorje

potemtakem tudi tisti folk ne more tebe razumet....ne vem česa ne razumeš...lahko ti kdo poskuša počasneje povedat...no ti bom jaz.....

za registracijo z 25% bonifikacijo sem letos dal 88.000 sit.....ko bom motor odjavil dobim 30.000 sit nazaj.....ko vse preračunam s stroški bom imel v žepu 23.000 sit več kot ti(s tem denarjem bom v naslednji sezoni namensko kupil novo zadnjo gumo)....ti pa motorja ne boš odjavljal ampak se boš pozimi vozil(čeprav te na cesti ne bo nič vidit(še nikoli nisem decembra v naših krajih videl motorista))...čez zimo boš naredil 1000 kilometrov....v katerih boš neizmerno užival...na cesti boš z avtomobili, s peskom in soljo ....ko se boš peljal po cesti ne boš imel nič skrbi zaradi vsega nasutega peska po cestah katerega v tem letnem času ne manjka...vglavnem zakon....

če ti paše to...te jaz čisto razumem...čeprav ti nas (95 % motoristov), ki motor odjavljamo ne boš razumel zakaj smo ga odjavili....

a sem vsaj kaj uganil.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bom pa konc oktobra odjavu zato, ker sem ga kupil in reg. šele sred poletja, tako da mam pol cel ritem registriranja zjeban, ker bi rad videl da se moped spomlad lepo registrira pa mir.

Pa še neki dinarčkov bom nazaj dobu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, se da odjavit motor ne da bi hodil na obcino? ker zdej so ti tanovi teh. pregledi tko zrihtani, ko sem registriral nov motor nisem rabil hodit na obcino, a kdo kej ve???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, se da odjavit motor ne da bi hodil na obcino? ker zdej so ti tanovi teh. pregledi tko zrihtani, ko sem registriral nov motor nisem rabil hodit na obcino, a kdo kej ve???

Vecina AMZS baz ze ustima vse kar rabes..jst na obcini ze lep cas nisem bil, ker se da vse na omenjeni bazi zrihtat..učeri odjavu motor, vse skupaj trajalo 5 minut (na občini bi postopek s koleki in celotno proceduro traja ziher pol ure če ne več), odjava pa stane 2.700.. pa na AMZS delajo do 17.30..na občini samo do 15-ih razen srede, ko delajo do 17ih ampak so zato toliko bolj ne prijazni, da bi raje kakšen drug dan prišel..

Kar se tiče izgubljenega potrdila o plačani cestnini in ne zmožnosti za podajanje zahtevka za delno povračilo cestnine..jaz svojega potrdila nisem uspel najdet in sem prijazni gospe (tud na AMZS bazi) to omenil in me je samo vprašala, če sem pri njih cestnino plačal in kakšno registerko imam in mi je že fotokopijo prinesla..za vse tiste, ki potrdila tudi ne najdete, čeprav mate sobo in garažo pospravljeno tako kot jaz .)

Tako, motor odjavljen, upam, da bo kmalu sneg.. :devil: he, he,..ma sej se hecam.. :lol1:

LP,T :kva2:

PS: kok stane odjava na upravni enoti (vse komplet)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ko vse preračunam s stroški bom imel v žepu 23.000 sit več kot ti(s tem denarjem bom v naslednji sezoni namensko kupil novo zadnjo gumo)....

:topic:

Hudo poceni, ni kaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, tudi jat končal za letošnjo sezono, motor odjavljen iz prometa, nazaj dobil dobrih 50 čukov, se splača odjavit, grem zdej mal po štacunah en kambinezon kupit....vsem pa želim čimboljšo zimsko sezono :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...za registracijo z 25%  bonifikacijo sem letos dal 88.000 sit.....ko bom motor odjavil dobim 30.000 sit nazaj.....ko vse preračunam s stroški bom imel v žepu 23.000 sit več kot ti...

ti dam en nasvet...najboljše, da ga sploh ne registriraš in se ne voziš.

A si lahko zamisliš koliko bi ti potem ostalo v žepu.

...ti pa motorja ne boš odjavljal ampak se boš pozimi vozil

ČE bi pozorno prebral, sem napisal " ...da ŽE zdaj odjavljajo..." , kar pomeni, da mi ni jasno zakaj zdaj, saj bo najverjetneje še 1-2 meseca možno furat po lepih cestah. Temperature so dosti visoke. Ceste so v redu.

...čeprav te na cesti ne bo nič vidit

mene je kar dosti videt na cesti, resda po zasneženi in poledeneli cesti me ne boš videl.

...čez zimo boš naredil 1000 kilometrov

pred zimo je jesen.

Hehe, nisem kafič racer, niti ne lokalni dirkač, niti nimam motorja za proseravanje,... tako,da si tu ustrelil mimo s temi 1000km. Teh tisoč km ruknem v dveh dnevih, če mi le čas dopušča.Če bi imel vsaj taki motor kot ti, bi se podal veliko dlje v svet. Moj je podhranjen za dva + prtljaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti dam en nasvet...

ti dam en nasvet...najboljše, da ga sploh ne registriraš in se ne voziš.

A si lahko zamisliš koliko bi ti potem ostalo v žepu.

hvala za nasvet...jst ti pa dam nasvet, da vsak tolar prav pride...in dejstvo da sem lastnik motorja še ne pomeni, da imam ogromno denarja za stran metat...

če bi razumel, da nekateri živimo v krajih, kjer je zima hujša kot nekje drugje, pa razumel to, da nekateri študiramo in smo med tednom v ljubljani...potem bi vidu da sem v 4 mesecih zime(čeprav pri nas traja veliko dlje) 32 dni v domačem kraju...od teh 32 dni je 87 % vreme neprimerno za na cesto...kar pomeni da mi ostane 6 dni za na cesto, nevključujoč osebni faktor(zdravje in pomankanje časa)...v 6 dneh po zimi pa ni glih veliko možnosti, da bi naredil veliko več kot 1000 km.... torej 1000 Km ali pa 23.000 sit nazaj...kaj se splača....a sedaj razumeš zakaj nekateri pač odjavljamo motor?

tako,da si tu ustrelil mimo s temi 1000km. Teh tisoč km ruknem v dveh dnevih, če mi le čas dopušča.

torej imaš v 3 mesecih poletne sezone(90 dni) vsaj 30.000 km narejenih....se motim.....koliko kilometrov maš na števcu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...da nekateri študiramo in smo med tednom v Ljubljani......

...a sedaj razumeš zakaj nekateri pač odjavljamo motor?

to je pa sedaj cisto druga pesem...

Popravljeno . Popravil Denny
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ponavadi čakam do konca oktobra, in če je vreme res denisovo zje..zjahano, z vnetjem uhljev presedim še kak teden v garaži.... tuhtam....

Fašem še prvo angino, gripo in bolniško....

Bi rad novo gumo? Rokavice? Odjavit! :hmm:

Pa mi je vedno znova žal... Bi dal za tiste par rajdov nazaj keš, pa še zraven, ker se naredi par lepih dnevov tudi čez zimo, antibiotiki pa so itak na recept.

:grim

Popravljeno . Popravil Red
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa nekaj ni čist jasno :?

Pravkar sem klicala na Tehnične preglede (As) v Trzinu; ženska mi je rekla, da moram nujno it na občino odjavit motor, pol pa k njim pridt z nalepko in polico, da dobim nazaj denar.

Rekla mi je tudi, da se drugje niti slučajno to ne da zrihtat. Kako to, da ste nekateri lahko to uštimali kar na AMZS :hmm: , če se pa to KAO ne da nikjer drugje?

Hvala za odgovore.

Zmedena Motobaby O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občina :? :? :? :? :? :o :o

Vsa leta sem to mimogrede zrihtal tam,kjer delajo tehnične, zadnji dve leti pa pr Španu na Brezovci,kjer pol tut tablco deponiram.

Nikol in nikdar še slišal,da je treba kako občino obletavat......al se je spet kej spremenl. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojo bom jaz kar pustil registrirano tako, da še kakšno bonifikacijo naberem, pa bo čez par let vse bolj znosno... Pa še, če kdo pride v garažo in jo odpelje se ne bom sekiral, ker bo kasko kril "odvzem".

Uživajte,

LS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zdj sem pa klicala še na AMZS in model mi reče naj vso dokumentacijo + tablico + nalepko prinesem k njim in tam za par minut vse uredim.

Reku je tut, da mi niti pod razno ni treba na občino hodit ipd. Zdj pa naj nekdo meni razloži: zakaj ne veljajo ista pravila za AMZS kot za AS Tehnične preglede oziroma kdo tuki koga zajeb...a - kdo je večji tepec :hmm:

Dobr da mi ni še kdo kdo reku, da morm najprej k notarju overt pa kolkovat vlogo za odjavo pa še kakšne oslarije :lol1:

Svašta!!! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reku je tut, da mi niti pod razno ni treba na občino hodit ipd. Zdj pa naj nekdo meni razloži: zakaj ne veljajo ista pravila za AMZS kot za AS Tehnične preglede oziroma kdo tuki koga zajeb...a - kdo je večji tepec 

:angry:

Največji tepec je tist, ki sprašuje in cajt zgublja za ugotavljanje tistega, kar so mu že drugi povedal. 200m od službe maš avtohišo Renault, kjer lahko vse urediš, lahko greš pa na Integral, al pa na AMZS ; koji ti kurac AS, tam so sami kreteni, samo spomni se kakšno frko so delal, ko si avto odjavla :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!