Skoči na vsebino

Odjaviti iz prometa ali ne?


zviz

Priporočene objave

Motorja ne odjavljam iz prometa ker:

- je pozno jeseni in pozimi kak dan, ko se človek lahko pelje 

- je zgodaj pomladi vaske toliko kak lep dan, ko se lahko zapeljem 

in je to zame več vredno kot nekaj tolarjev, ki bi jih dobil nazaj

Če ti nimaš 50% pol jih nima nobeden :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ravnokar je padla odločitev.....zdele grem tablice pošravfat in nalepko dol potegnt, jutri pa odjava :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno danes odjavil TDM 850.

Registriran je bil 9.4.04 in zavarovanje je stalo 145.000 sit brez bonusa jasno.Triglav nakaže razliko v roku max. 14 dni na TRR in sicer nekaj več kot 71.000 sit. Deponiranje tablic 800 sit na matični upravni enoti.Za povračilo cestnine pa zahtevajo fotokopijo prometne , kopijo opravljenega tehničnega pregleda , kopijo računa o plačilu uporabe cest ( cestnine),tko da kar nekaj sranja in iskanja za dobra dva jurja - cestnina je bila menda okoli 5.00 sit. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fecko

- 50 % bonifikacije imam že kar nekaj let :naughty: :naughty:

- datum registracije motorje - veljavnost nalepke 23.02.05 O:-) (letos je kar močno snežilo, ko sem sel na tehnični pregled) :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjavil motor :doze: plačal 2.490,00

Vprašal, če bom dobil 5% O:-) pa me je gledala, če sem zmešan :rolleyes:

Bom kar sebe citiral :D zdajle prišel iz Triglava (ni snežilo) :lol1: so mi pa plačali 63.549,00 sit.

Pa če to pustiti tam :devil: za kakšen lep vikend :hmm: bi bil pa malo nor :SS

Jim bom pa pustil cestnino (mogoče bodo kaj lepše ceste) :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odjavu učera. dans pokasiram in si grem kupit novo čelado, ker je ta že buh pomagi. :OK:

Kakorkoli, 60 jurjev pustit pijavkam za kak lep vikend in se furat z znucano čelado...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok...nic jasno...

Vceraj prisel z zavarovalnice, kjer mi mozakar na dolgo in siroko razlozi da je treba pri njih imeti motor zavarovan min 10 mesecev da dobis en bonitetni razred ( 5%). Pa se to mi je dal vedet, da je to bolj njihov ˝lokalni˝ stos za stalne stranke.

Verjamem pa, da ko prilezes na 50% bonitete, odjavis motor z nasmehom :lol:

fifteen percent & rising!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem pa, da ko prilezes na 50% bonitete, odjavis motor z nasmehom  :lol:

Točno tako ... če bo vse po planu, se bo to zgodilo ta petek. Naj motorček v miru prespi zimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam 50% in sem jih nabral v starih dobrih cajtih, ko je še bonifikacija naraščala z 10% letno. Pa še to sem nabral z Tomosom BT50, tako da sem zelo poceni prišel do polne bonifikacije. :OK:

Ne vem zakaj zavarovalnice ne ponudijo pol letnega zavarovanja, samo komplikacije delajo nam in sebi. Deponiranje tablic se mi tudi zdi nepotrebna birokracija. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ga pa nč ne odjavlam,ker še nimam 50% pa ker se pozim tud rad kej pelem.dokler ni snega po cest ni ovir. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

meni pa se zdi odjavit čist brez veze sploh če maš že 50%bonitete,edin če bi bla brez bonitete pa da bi imela motor v najvišji kategoriji potem pa bi ga mogoče,odjavla.tko pa za tistih par jurjev se mi ne splača zafrkavat in trpet ob morebitnih lepih vremenih,sploh pa nema zime za eskime

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz drugače tudi menim, da je v primeru, da še nimaš bonitete bolje imet registriran motor celo leto. Sicer prišparaš tistih nekaj tisočakov, venadar ne dobivaš bonusa, ki ti kasneje pri večji kubikaži zelo koristi. Na žalost pa je pri meni vedno tako, da je že nekaj, da moram odjavit. Prvo leto, ko so uvedli registracijo za h katerorijo, sem moral odjaviti atx-a prej kot pol leta po registraciji zaradi prodaje.. Lani sem odjavil, ker sem mel namen prodat, pa sem se nato premislil(bebec .) ). Letos sem pa tudi odjavil, ker grem v začetko decembra po nov motor (že use dogovorjeno) in bom dal zdajšnjega v ceno. Tako da sem po 3 registacijah če vedno brez bonitete :( :BUA: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos spomladi sem hotel vzet preizkušnjo za 125-ko pa mi je gospođa za šalterjem na tehničnem rekla, da pride 10k pa še neki, pa sem se lepo obrnil in šel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo tega na tehničnih ne moreš zrihtat, vsaj jaz nisem mogel in sem te stvari urejal na upravni enoti.

Vzel sem preizkušnjo na relaciji Grosuplje-Koper-Grosuplje razlog ki sem ga navedel je bil da moram peljati motor na homologacijo, zavarovanje sem zrihtal na triglavu in nato s temi papirji dvignil tablico na UE. To je pa bilo letos septembra.

Sicer pa pokliči na zavarovalnico pa vpraši.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vem da se to na pravni rihta, na tehničnem sem samo informativno vprašal, pa me je vse minilo. Ali pa majo u našem koncu ene čudne cene :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!