Skoči na vsebino

Odločba senata za prekrške


Brrrm

Priporočene objave

Starejši (po stažu) motorsvetovci vemo, da sem se tiste lepe sončne sobote, na dan 13. oktobra 2001, pri odhodu z zbora v Vipolžah razprostrl po cesti, ker me je zbil avtomobil. Vemo tudi, da ne meni in ne Gilerci ni bilo kaj dosti hudega :)

Bližnje srečanje sem imel z mladcem v Oplu Vectri, ki je imel še status mladega voznika, torej zapriseženega na 0,00 alkohola, pihnil ga je pa tam okoli 0,2 promila.

Policista sta kot vzrok nesreče dognala moj prekršek in mi naložila mandatno kazen 10000 tolarjev (diskontno 5000).

Na kazen sem se v roku 8 dni pritožil na pristojno postajo obmejne milice Dobrova.

Poleti 2002 sem dobil poziv od sodnice za prekrške, da naj se zglasim pri njih, kjer sem imel možnost odpeti svojo pemico in sem tudi jo.

Potem je lani novembra prispelo pismo od sodnika za prekrške v Novi Gorici, kjer piše, da sem kriv.

Ker sem menil, da nisem kriv, sem se na odločbo sodnika za prekrške takoj pritožil. Napisal sem jim kar nekaj strani pritožbe, v kateri sem:

-ugotovil in dokazal, da so policaji slabo zapisali zapisnik, ker so zapisali, da se je zgodilo v naselju, v resnici pa izven,

-ugotvil in dokazal, da so policaji slabo zapisali zapisnik, ker so napisali, da je moj motor padel na svoj levi bok, jaz pa sem priložil zapisnik zavarovalniškega ogleda, kjer piše, da so vse poškodbe na desnem boku motocikla,

-ugotovil in dokazal, da je sodnik za prekrške v izreku kazni zapisal nižjo stopnjo vinjenosti mladega voznika, kot pa je bila ugotovljena (in tudi odšteta merilna negotovost mernega instrumenta)

-ugotovil, da se v policijskem zapisniku nikjer ne navaja priča in seveda še manj njene izjave, čeprav je bila s strani policistov na mestu nesreče zaslišana

-ugotovil in dokazal, da je imel mladi voznik prisluhe, ko je trdil, da sem za njega pripeljal z veliko hitrostjo in da so pri mojem zaviranju cvilile gume, ker prav nikjer nismo našli zavornih sledi, ki po cviljenju gum nastanejo,

-ugotovil in s slikami dokazal, da se nesreča ni zgodila tam, kjer je trdil mladi voznik,

-in še nekaj podobnih cvetk.

In v odločbi Senata za prekrške Republike Slovenije, ki je prispela te dni, piše:

" Senat za prekrške Republike Slovenije je ... na pritožbo obdolženca proti odločbi o prekršku Sodnika za prekrške Nova Gorica opr. št. P-xxxx/01 z dne 5.11.2002, na seji dne 6.11.2003

odločil:

Ob pritožbi obdolženega (mene) se odločba o prekršku organa prve stopnje po uradni dolžnosti spremeni tako, da se postopek proti obdolžencu zaradi prekrška po 6. odstavku 31. člena ZVCP, kot je opisan v izreku odločbe organa prve stopnje, na podlagi 4. točke 1. odstavka 167. člena Zakona o prekrških ustavi, ker je pregon zastaral.

...

Obrazložitev:

Po pregledu zadeve in preizkusu odločbe o prekršku po uradni dolžnosti (1. odstavek 190. člena Zakona o prekrških) pritožbeni senat ugotavlja, da je pregon zaradi prekrška absolutno zastaral, ker sta od dneva storitve prekrška potekli dve leti (3. odstavek 55. člena Zakona o prekrških)...."

In tako je uradno še en motrist kriv za prometno nesrečo.

Moja zavarovalnica je po odločbi sodnika za prekrške, v kateri piše, da sem kriv, mlademu pijančku povrnila škodo (menjava pragu in ličenje, kar ni čisto malo), meni pa vzela 5 % bonusa, ki sem ga imel na Gilerci (kar ni velik denar).

Tu meni smrdi po goriški navezi odpozadi. Mladi voznik je bil domačin.

Zelo me zanima, kdaj je Senat za prekrške v Ljubljani prejel mojo pritožbo iz Nove Gorice. Po moje verjetno po 13.10.2003.

Bom napisal vljudno pisemce sodnici, predsednici senata, ki je obravnaval mojo pritožbo, če mi lahko posreduje datum prispetja pošte iz GO v LJ.

Zato ne vem, ali bi se smejal ali jokal :? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smej se z solzo v oceh. :cry:

podobne zadeve so meni "naprtili" v rakicanu (policista sta napisala, da se je zgodilo izven naselja - fotke -, sodnica je naenkrat "ugotovila" da je bilo v naselju itd.). skratka ne ves kdo je bolj nesposoben - posta ali sodstvo. saj so ja imeli 45 let casa izpiliti svoje "legalne prijeme" in jih se vedno ne obvladajo. mislim.... :BUA: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 leti je zastaralni rok če si pritožbeno aktiven

da je fant malce napihal, čeprav je bil mlad voznik, se pri določanju krivde ne upošteva, lahko bi mu kvečjem odvzeli izpit - provzaprov morali

da pa so policaji napačno zapisali zapisnik in da je bilo vmes laganje v tvojo škodo, pa lahko po preteku roka za pritožbo pravico poskušaš doseči le še s civilno tožbo in lepim kupom €€

upam da imaš kakšne oprijemljivejše dokaze

da sta sodstvo in policija povezana v korist posameznika je malo verjetno, je pa veliko več možnosti, da je fante poznavalec lokalnih oblastnikov

napiši še kakšno pritožbo, čeprav dvomim, da bo odziv

prišparal si 10.000, fant pa mnogo mnogo več, mogoče se je zasmilil policajem...raje udri po žepu starejšega manj, kot mlajšega več-odvzem izpita, krivda v nesreči, kritje lastnih stroškov popravila

za mentalno podporo boš pa mogel malo bolj opisat dogodek, dečkovo obnašanje in vsaj prbl letnik avtomobila in mašino v njem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm,ker sem bil prisoten pri tvoji nesreči (vozil sem drugi za teboj) in ker imam slike nesreče-ti jih lahko pošljem po e-mailu...in kolikor misliš,da ti moja izjava

pri pritožbi lahko pomaga-mi sporoči !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, hvala za ponujeno pomoč.

Ker se mi ni nič zgodilo, je situacija takšna, da bom zadevo potisnili v predal Zgodovina in ga zaklenil, zato ne bo nobene pritožbe.

Plačati mi ni treba nič, premija za 125ccm Gilerco je pa tako nizka, da je tistih 5 % drobiž. Popravilo Gilerce pa je stalo 10.000 tolarjev in malo iznajdljivosti.

To, da ima fante, bolje njegov oče, ker avto je bil očetov, nekoga zadaj pa se mi je ves čas zdelo.

Nikakor pa nimam želje izvajati protikorupcijsko protiklientelističnih pogormov po goriških krajih.

Če bi bil zaradi nesreče ranjen ali pa še huje, ostal telesno prizadet, potem bi pela sodišča, tako pa nima nobenega smisla.

Zato, ko ste na motorjih in tudi sicer, pazite nase, ker se zna zgoditi, da sodišča ne bodo pazila na vas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!