Skoči na vsebino

KAČJE RIDE


Sanda7

Priporočene objave

Bikerji mene pa zanima kolk od vas se jih hodi iživljati na KAČJE RIDE v Planini?In kako se vam zdi.V teh malo hladnejših dneh opažam samo zagrižene najstnike na aprilijah 125 poleg mene seveda.No sedaj pa ko je danes cesto pobelil sneg,pa tudi nas ni več.Dobrodošli v zimskem raju.Sanke na plan!

sanda

Uredil - seba7 on 09/11/2001 23:28:49

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah norcev je tam vedno dovolj... zadosti da ne grem tam čez, če ni treba.

Dostikrat so pa še copsi kje v bližini.

Pa v teh hladnejših dneh je tudi asfalt hladnejši -> oprijem gum je bolj fqrcu, pa še če je kje mokra cesta, se ne posuši tako kmalu. Dodaj še kakega pametnjakoviča ki svetuje zaviranje s prednjo zavoro sredi ovinka... pa imajo v najboljšem primeru serviserji dosti dela.

Sicer bi bilo pa fino, če bi letos videl še koga pozimi na motorju. Lani je bil živ dolgčas.

Vuk: Če greš po stari cesti proti morju ne moreš zgrešit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

lepe so tudi preko golice ( z radelj proti lawamundu)in pa čez jezersko

ce seveda odstejemo avstrijske radarje in abnormalne kazni!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja,Kačje ride....ko sem biu mali in nas je fotr vozil na morje v neverjetnih kolonah(po možnosti za kakim FAP-om s prikolico)smo jih kleli,ker sem veča ali manj na vsakem ovinku kozlal kot vidra.

Dane....ko sem malenkost večji...pa rad kako popoldne presedim na ograjci in opazujem (še raje poslušam)motoriste,kako neumorno trenirajo....Gorrrrrr....Dollllll....Goooooorrrrrr....

Nekateri so pravi virtuozi.....celo letečmani se jim čudijo!

Zmanjšajmo število nesreč na cesti....vozimo po pločniku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLIMBRA jaz tudi rada posedam na ograji in gledam norce kok vozjo,ta teden pa bi kmalu izgubila življenje glih na ovinku pri ograji,še sreča de sem vozila polahko ker sem se nameravala glih ustavit na počivališču.Jaz pelem gor dol pa po moji strani golf vr6 pizda glih sem se vidla že u trugi.Tako da se od šoka sploh nisem ustavla ampak sem zapelala še do vrha pol pa dol na klopco kjer so bili motoristi in mi govorili da je bilo full hudo za videti in da mi je prpa stisnla.Ampak še sreča da sem šla počas in da lahko sedaj berem moto svet.Midva se pa še ne poznava,no se bomo že gdaj srečal na ridah.Jaz sem blizu doma tako da sem kar dost tam.

sanda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A se kdo od "starejših" motoristov iz Ljubljane spomni polaganja ovinkov na cesti na ljubljanski grad in risanja križcev na ograji za vsak padec. Največji "virtuoz" in največ križcev je imel Akrapovič. Sedaj pa je na začetku vzpona tabla, ki prepoveduje vožnjo motorjem.

Ej, to so bili časi!!

Ja jest se spomnim seans, ki pa so jih policaji prekinili, križci so pa še dolgo časa krasili ograjo na grad. Sej tko bo tud z ridami in podobnimi motorističnimi črnimi točkami.

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A se kdo od "starejših" motoristov iz Ljubljane spomni polaganja ovinkov na cesti na ljubljanski grad in risanja križcev na ograji za vsak padec. Največji "virtuoz" in največ križcev je imel Akrapovič. Sedaj pa je na začetku vzpona tabla, ki prepoveduje vožnjo motorjem.

Ej, to so bili časi!!

EN RAZBIT PONYEXPRES....TRIKRAT Z UŠEZI..ZOBMI..IN OSTALIMI DELI GLAVE PO TLEH.....

NARISAN SAMO EN KRIŽEC...KER SEM ZMER RUKNU NA ISTMU MESTU

IN POTEM JE BILO KONEC ZABAVE....k mami ni več hotla financirat mojih hobijeu

Triumph....za vaše telo in vašo dušo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

A se kdo od "starejših" motoristov iz Ljubljane spomni polaganja ovinkov na cesti na ljubljanski grad in risanja križcev na ograji za vsak padec. Največji "virtuoz" in največ križcev je imel Akrapovič. Sedaj pa je na začetku vzpona tabla, ki prepoveduje vožnjo motorjem.

Ej, to so bili časi!!

slavni akrapovic?

JA PRAV TA AKRAPOVIČ, KI ZDAJ "RORE" DELA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A se kdo od "starejąih" motoristov iz Ljubljane spomni polaganja ovinkov na cesti na ljubljanski grad in risanja kriľcev na ograji za vsak padec. Največji "virtuoz" in največ kriľcev je imel Akrapovič. Sedaj pa je na začetku vzpona tabla, ki prepoveduje voľnjo motorjem.

Ej, to so bili časi!!

Ja to je bilo leta 1978! Takrat smo z vrtcem vsak dan po kosilu hodili na Ljubljanjski grad. Nismo ąli po cesti, ker se nismo upal, ker so skoz gor in dol ąvigali motorji. Na velikem ovinku jih je bilo vedno nekaj. Občudoval sem jih! In takrat sem se navduąil za motorje. Več o tem lahko preberete v mojem prispevku v topicu Motoristična zasvojenost.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A se kdo od "starejših" motoristov iz Ljubljane spomni polaganja ovinkov na cesti na ljubljanski grad in risanja križcev na ograji za vsak padec. Največji "virtuoz" in največ križcev je imel Akrapovič. Sedaj pa je na začetku vzpona tabla, ki prepoveduje vožnjo motorjem.

Ej, to so bili časi!!

Pa še res je.

Fanatik(Akrapovič) čez zvezda park po zadnjem, nato mimo Name....

Kekec, Baloh, ........

Moraš pa priznati da je ovinek super, asfalt odličen.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fanatik je bil definitivno vreden svojega nadimka !

Več se je vozil po zadnjem kot po obeh kolesih....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sedaj pa je na začetku vzpona tabla, ki prepoveduje vožnjo motorjem.

Ej, to so bili časi!!

Zgodba pravi tudi, da je tabla za prepoved voznje z motorjem stala ze takrat in da so jo fantje vedno znova snemali ... nato je nekaj let ni bilo, zdaj pa je spet.

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem jo enkrat s Synkolitom prebarval....pa so jo čez dva dni že zamenal.

AMPAK DEU SEM JIM PA NAREDU

Triumph....za vaše telo in vašo dušo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jest sem jo enkrat s Synkolitom prebarval....pa so jo čez dva dni že zamenal.

AMPAK DEU SEM JIM PA NAREDU

Triumph....za vaše telo in vašo dušo

Tista tabla je bla vsak teden z novim spreyem pošpricana, nekaj let. Dokler ni pametnejši popustil !

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

No, jest nimam take srece kot strom, zato sem moral namesto pocitka vsak dan ob pol stirih na tavelik ovinek na Gradu... Ja, prov lepo smo se imeli, ceprav smo v glavnem vsi "mizarili" (vozili MZje, op. prev.), pa tudi padcev je bilo kar nekaj - mislim, da ima se danes rekord moj kolega Zek, ki mu je uspelo pasti trikrat v enem (popol)dnevu. A zaradi majhne hitrosti (in MZjev) ni bilo kaksnih resnejsih posledic ne za voznika, ne za motor.

Znak je bil pa ze takrat spodaj, a smo ga uspesno barvali oz sneli, ceprav je bil vsake par dni nov. Tudi policaji (takrat se milicniki) so nas nekajkrat legitimirali, a nikoli ni bilo nic iz tega.

Seveda se zelo rad spomnim trenutka, ko sem se "predrsal" cez ovinek po auspuhu in mi je potem, ko sem obrnil in parkiral Mizo ob ograjo Fanatik (Igor A.) zadovoljno pokimal "ja, tkole je to treba odpelat"...

Moram priznati, da me tole druzenje z vami na Tromostovju spominja na tiste prekrasne dneve, ko smo se zbirali na tavelkem ovinku... Samo da ni vec ovinka. Kar je seveda vec kot skoda.

Lepo se imejte.

LP suzuki

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Moram priznati, da me tole druzenje z vami na Tromostovju spominja na tiste prekrasne dneve, ko smo se zbirali na tavelkem ovinku... Samo da ni vec ovinka. Kar je seveda vec kot skoda.

Ovinka ni več?!

Čaki, čaki... a so ga zravnali?!

Očitno me RES že zelo dolgo ni bilo na gradu.... Suzuki, da ni to kakšna pomota, da si si v trenutku slabosti zaželel ravnine in gas do konca, pa si spregledal ovinek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Ja, izgleda da so me custva prevec zanesla, pa nisem bil dovolj jasen. Torej kaj sem hotel povedat: ko se dobivamo na TROMOSTOVJU se spominjam starih casov, ko smo se dobivali na tavelkem ovinku na Gradu. Vse je tako kot vcasih (dobra druzba, bencinski pogovori itd), le ovinka ni... TROMOSTOVJE nima (tavelikega) ovinka, kajne???

Sorry za povzroceno zmedo (in hvalabogu da sem se na Netu, da ti ne bo treba na motor in pogledat na Grad, kva je pa zdej z ovinkom... hehehe).

Zdej grem pa v Mizale - jutri, ups, danes je sluzba...

LP suzuki

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, Marja!

A si bil ti tudi tam zraven??? Kaj si pa vozil takrat, ce se te morda spomnim (jest sem imel rdeco MiZo TS 250/1 z enim modrim deklcem). Vsakic, ko se spomnim na tiste cajte mi skoraj solze v oci pridejo... Danes se eni kregajo al je XY guma dovolj sportna ali ne, takrat sem bil pa ful vesel BARUMk, s katerimi sem zamenjal kamnite Pneumantke. Drugi cajti, ni kej...

LP suzuki

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

quote:

quote:

lepe so tudi preko golice ( z radelj proti lawamundu)in pa čez jezersko

ce seveda odstejemo avstrijske radarje in abnormalne kazni!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Hmm... Je bolje it pri Dravogradu v Avstrijo, pa v Lavamündu desno na staro cesto proti Grazu. Na strmem delu je sicer za "einspurig" vozila omejitev 70, samo radarja na vzponu do kioska še nisem videl. Na položnem delu, ko se cesta spušča in je tudi dosti bolj odprta, pa je to popolnoma druga zgodba.

Darilce za tiste, ki imate hiter dostop do neta:

http://www.rsvs-furman.si/Video/Moto/Soboth-1.MPG

68.445.229 bytov; 8 minut

http://www.rsvs-furman.si/Video/Moto/Soboth-2.MPG

49.717.994 bytov; 5 minut, 48 sekund

Tudi po "kačjih ridah" sem že kar nekajkrat -blicnil-, pa moram rečt, da se mi del ceste pred Planino bolj dopade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Saj RIDE drgač men niso nič posebnega zanimivo je to ker se skoz nekaj dogaja tam.

sanda

hihihi Tako kot na pesniškem rondoju v Mariboru... Nič posebnega, celo bi lahko rekli popolnoma brez veze, pa vendar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Furioso.

Pregledal ob filma.

Dobro jo brišete skozi ovinke.

Nestrinjanje: nekajkrat ste grobo kršili sredinsko črto. Za vas mi je vseeno, kaj pa če se nasproti pripeljem jaz?

Vprašanje: katera cesta je to?

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Brrrm

Točno tista, ki sem jo opisal nad povezavami.

Hja, v serpentini pač včasih uberemo "idealno linijo". Kamera tole malo ozko ujame; cesta je v teh delih dovolj pregleda, da se vidi, če kaj nasproti prileti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!