Skoči na vsebino

Cene novih motorjev za sezono 04


Fazer03

Priporočene objave

Na hitro sem preletel cenike za letošnjo sezono; moj splošni zaključek je, da so cene nekam Velike. Vem, da razvoj in novi materiali stanejo, pa vendar ...

Za primerjavo: ko sem davnega leta 1992 kupil novo Hondo CBR 600 F (takrat so jih prodajali v Avtotehni na Celovški v Ljubljani) me je kljub požrešni stari YU (nisem niti slučajno Yugo-nostalgik; da me ne bo kdo tako okaraktiriziral) - skupnih dajatev je bilo cca 90% - motor stal do registracije točno 11.450 DEM + 1 kg kave + 0.7l belega vina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi bilo realno pričakovat da se glede na razmere motorji pocenijo....pri avtih je isto....10% so se že podražili(Renault) in še eno podražitev pričakujejo takoj po vstopu v EU...torej v Maju....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,hvala za odgovor,a za yamahe ga še ni ,rekli so da bo cenik s 1.1.2004,vsi pišejo,da se lahko cene spremenijo,a to z evrotom,mislim ,da je Honda imela celo leto iste cene,LP Curi :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno je, da če so bili novi motorji pri nas do sedaj cenejši, nekatreri modeli v primerjavo z avstrijo tudi za recimo en pošteno dober leder kombinezon(1500 €) ali pa še več, da bodo sedaj "malo" dražji, pa vedno še cenejši od avstrije in italije, recimo samo za komplet novih gum. In verjetno bi se marsikdo iz Graza, Beljaka in trsta ali kjerkoli blizu meje pač zapeljal k nam, kupil poceni, peljal domov (mej ni več, papirov tudi ne) in vtaknil žep nekaj denarja. Saj uvozniki niso neumni, da ne vedo, da z majem meje padejo in da so bili do sedaj cenejši od tujine - govorim v nekaterih primerih, ki jih ni malo... do sedaj je marsikdo govoril, "joj, v nemčiji so pa tolko cenejši..." no in priložnost je tu, hitro kombija pa v Minken, če se splača, ne vem in me niti ne zanima tak da mi ne niti razlagat. Dejstvo ostaja:

-vstop v eu nas bo stal več, kot se marsikomu zdi, adijo mwst in šmuglanje

-novi motoriji in avti bodo pri nas dražji, kot so bili do sedaj

-posledično bodo tudi rabljeni motorji dražji, ker so dražji tudi novi

-ni mi več, ker me kar glava začne bolet, ko vidim kje vse nas bodo lupali..

El B.

Popravljeno . Popravil elbarto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam mislim, da se bodo cene z vstopom v EU nekoliko dvignile.

Trgovci so trgovci in gledajo po zaslužku, vse ostalo je za njih sekundarnega pomena...

Obstaja pa še vedno rešitev... Tu ostaja Hrvaška - kako daleč je do Zagreba?

Cena - kak poust - davek = cene so že sedaj nižje kot v SLO... Sam nisem preveril, nisem imel trenutno potrebe po nabavi kake opreme. Sta pa letos dva prijatla kupila nova kombinizona v Zagrebu (kje - ne vem) - primerljivo s TC shopom precej ceneje...

To kar sem napisal velja za opremo, gume,... motorji pa nas bodo stali po "novih" cenah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EU gor, EU dol!

Stvar je taka, da dolar ni nič vreden in če hočejo japonci prodajat v Ameriko, morajo prodajat pod ceno (malo si poglejte cene novih motorjev v ZDA). Izgube tako pomembnega trga si pač ne morejo privoščiti! B)

In kaj imamo mi s tem? :hmm:

Plačujemo razliko! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,hvala za odgovor,a za yamahe ga še ni ,rekli so da bo cenik s 1.1.2004,vsi pišejo,da se lahko cene spremenijo,a to z evrotom,mislim ,da je Honda imela celo leto iste cene

Yamaha je včeraj rekla, da ga dobimo včeraj-danes, tako, da ga pričakujemo vsak trenutek.

Kar se tiče klavzule o možni spremembi cene pa je jasno, da mora biti v vsakem ceniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hitro sem preletel cenike za letošnjo sezono; moj splošni zaključek je, da so cene nekam Velike. Vem, da razvoj in novi materiali stanejo, pa vendar ...

Za primerjavo: ko sem davnega leta 1992 kupil novo Hondo CBR 600 F (takrat so jih prodajali v Avtotehni na Celovški v Ljubljani) me je kljub požrešni stari YU (nisem niti slučajno Yugo-nostalgik; da me ne bo kdo tako okaraktiriziral) - skupnih dajatev je bilo cca 90% - motor stal do registracije točno 11.450 DEM + 1 kg kave + 0.7l belega vina.

Ford model T je pred nekaj leti (cirka 100) stal cirka 300 dolarjev ... go figure. ..

aja, pa včasih je folk delal v tovarnah za 2-5 dolarjev tedensko ... danes cirka recimo 40-100 dolarjev tedensko (vsaj pri nas).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ford model T je pred nekaj leti (cirka 100) stal cirka 300 dolarjev ... go figure. ..

Takrat si je lahko delavec v Fordu kupil avto s trimesečno plačo!

A si ga lahko danes?

Zakaj? ...go figure

Še se bomo drli "proletarci vseh dežel združite se!" :yea2:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat si je lahko delavec v Fordu kupil avto s trimesečno plačo!

A si ga lahko danes?

Zakaj? ...go figure

Še se bomo drli "proletarci vseh dežel združite se!" :yea2:

saj si lahko verjetno tudi danes delavec neposredno v tovarni kupi avto svoje tovarne za (okej, ne 3, ampak 6 pa sigurno!) plačo! No, vsaj kak delavec v Mercedesu ... ali BMW-ju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj so motorji pri nas še vedno cenejši, kot v EU.

Npr.: CBR1000 Fireblade je pri nas 12190 EUR, v Nemčiji 12990 EUR + 200 EUR nebenkosten

Podobno Kawasaki ZX10 pri nas 12170 EUR, v Nemčiji 12880 EUR

Ali to pomeni, da bodo motorji pri nas po 1. maju še dražji od trenutno objavljenih cen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj so motorji pri nas še vedno cenejši, kot v EU.

CBR1000 Fireblade je pri nas 12190 EUR, v Nemčiji 12990 EUR + 200 EUR nebenkosten

Kawasaki ZX10 pri nas 12170 EUR, v Nemčiji 12880 EUR

Ta dragi so res cenejši, tisti cenijši so pa dražji! :wacko: :blink: :P

ER-5, GS500, CBF 500-600, Hornet,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta dragi so res cenejši, tisti cenijši so pa dražji!  :wacko:  :blink:  :P

ER-5, GS500, CBF 500-600, Hornet,...

Tudi Varadero, pa Pan European, VTR-SP....so pri nas dražji, zaradi požrešne politike AS-a. Več o tem pa smo tako ali tako že predebatirali v temi "zakaj je Honda dražja v SLO"!!!

Nasplošno pa se mi cene za nekatere modele zdijo kar ugodne. Prednjačijo nekatere Yamahe in nekaj Kawasakijev, tudi novi Z 750, saj dobiš za 1,7mio.SIT novi motor z 110KM!!!!!!

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se pa suzukiji zdijo absolutno predragi. Sploh super sport modeli razen gsx600. Ta odar je čist znoru. Po celem svetu so razlike u litrski klasi zanemarljive pri nas je pa suzuki kot suho zlato. Sem hotu kupit gsxr750 pa je absolutno predrag glede na 600 in ostale litrce. gsxr1000 pa glede na to da letos ni sprmemb ne razumem kako je lahko dražji od ostalih treh. Pa tudi class gre po poti suzukija saj hočjo za navadnga 999 štir miljone :o :o :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Varadero, pa Pan European, VTR-SP....so pri nas dražji, zaradi požrešne politike AS-a. Več o tem pa smo tako ali tako že predebatirali v temi "zakaj je Honda dražja v SLO"!!!

Nasplošno pa se mi cene za nekatere modele zdijo kar ugodne. Prednjačijo nekatere Yamahe in nekaj Kawasakijev, tudi novi Z 750, saj dobiš za 1,7mio.SIT novi motor z 110KM!!!!!!

da niso kupci požrešni, k bi radi zastonj motorje imeli, al pa po "tovarniških" cenah? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se pa suzukiji zdijo absolutno predragi. Sploh super sport modeli razen gsx600. Ta odar je čist znoru. Po celem svetu so razlike u litrski klasi zanemarljive pri nas je pa suzuki kot suho zlato. Sem hotu kupit gsxr750 pa je absolutno predrag glede na 600 in ostale litrce. gsxr1000 pa glede na to da letos ni sprmemb ne razumem kako je lahko dražji od ostalih treh. Pa tudi class gre po poti suzukija saj hočjo za navadnga 999 štir miljone :o :o :o

kriviiiiiiiicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

saj te noben ne sili, da suzukija kupiš ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kriviiiiiiiicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

saj te noben ne sili, da suzukija kupiš ....

in...

da niso kupci požrešni, k bi radi zastonj motorje imeli, al pa po "tovarniških" cenah?

100% agree. Kupi, če se ti zdi vredno dati toliko za motor, drugače pač ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasplošno pa se mi cene za nekatere modele zdijo kar ugodne. Prednjačijo nekatere Yamahe in nekaj Kawasakijev,

A si že SLO cenik Yamah vidu????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej vsi vemo da so motorji drag šport...tako da tle se vsi strinjamo...vemo tudi da so v državah EU motorji dražji.....torej mi ko gremo v Eu moramo vedt da bodo cene zrasle....ta logika pa še ne pomeni da nam mora to tudi ugajat....pač vsak bi rad čim ceneje prideš skozi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da niso kupci požrešni, k bi radi zastonj motorje imeli, al pa po "tovarniških" cenah?  :?

Ne zastonj, ampak pod enakimi cenami kot v EU, za koga k.... so dražji(mislim Hondo)??? :devil: Res pa tudi je da te nihče "več" ne sili da kupiš pri nas-novo ali rabljeno.

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

1 maj je mimo, jaz pa pričakujem približno 40k višjo ceno od obljubljene za moped , ki ga dobim nekje sredi maja .

In to vse zaradi zaradi družbeno moralne vzgoje državljanov s strani naše vrle vlade ( beri DMV ) !!

:BUA: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% agree. Kupi, če se ti zdi vredno dati toliko za motor, drugače pač ne.

Saj ni problem v absolutni ceni, gre za to da enak motor drugje stane bistveno manj oz. da pri konkurenčnih znamkah primerljivi modeli stanejo manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 maj je mimo, jaz pa pričakujem približno 40k višjo ceno od obljubljene za moped , ki ga dobim nekje sredi maja .

In to vse zaradi zaradi družbeno moralne vzgoje državljanov s strani naše vrle vlade ( beri DMV ) !!

:BUA: :angry:

Pa DMV je že nekaj let v ceni in ne šele po 1. maju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!