Skoči na vsebino

(hard) enduro


U^F^O

Priporočene objave

Ej hard endurasi, kaksne gume imate?

Spredaj:90/90-21 Metzeler unicross

Bolj za po suhem kot za dež.

Zadaj:120/90-18 Trelleborg ten-masters motocross 754

Ta pa striktno za mehak suh teren,asfalt jo ubija(menjava se bliža oziroma je že tukaj) :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ze kdo preizkusil Mitas E-07?

Povej kje se jih dobi,ali pa net stran,da si malo preberem lastnosti gume.

http://home.plex.nl/~mniessen/motor/tyres.htm

tu so gume za KTM za nemsko trzisce.

Vmes je mitas e-07, podobna metzeler enduro 3, samo pol cenejsa.

Dobil bi jo pri vulkanizerstvu COP na Jesenicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Optocomm, kje si pa v Sloveniji dobil gume Trelleborg ?

Za gume Mitas si poglej stran www.bartog.si ali pa Češko stran www.cgs.si

Mitas E-07 so dokaj dobre samo za po asfaltu, mogoče tudi za nekaj suhega makadama

(=cestna guma :( )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz tudi zadaj mitas nabil E-09, zelo hard enduro guma, ki pa pač še zmeraj ni za cross ali enduro competition, zelo debeli, visoki štoflci, malo slabši stranski oprijem (bolj po šrek leti), cena 11.000, ugodno...

e_09.jpg

E-07 fura brane na svoji XT, precej po terenih in se kar dobro drži, profilno bi pa rekel da je to najbolj terensko-cestna guma od mitasa

e_07.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki250, ali niso Mitas E-09 zelo podobne Michelinovim T63?

Mislis da bi zdrzale kakih 3000 km malo mesane srednje hitre voznje cesta-teren?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res cenejša varjanta T63, samo majo mišelinke ful bl na gosto žeble, tut mitas ni slaba, men celo bol deluje (vizualno)

kolk bo mitas zdržala ne vem,

zadnjo gumo sem vrgu dol po 4300 km- pirelly rallycross MT 21, -velik po asfaltu in je bla že zlo znižana po sredini

E-09

yam-tt600r-02-bikepics-37094.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo to ni guma za hard.

Maš prov!

Kero Mitas pa ti furaš?

Jest mam spredej Dunlop 752F (zelo zadovoljen), zadaj pa trenutno Mitas C-04 (kar zadovoljen samo ko se malo obrabi se mi zdijo srednji štoflci preveč široki).

Sem si pa zdej prvošu za zadaj Michelin enduro competiton :D . Ni tko pocen samo jo zlo pohvaljo (okol 17.000 sit :( ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje ne kupuj Michelin Enduro Comp (ali podobnih FIM enduro gum) če ne tekmuješ. Zaradi nizkega profila (max. 13 mm - FIM normativa) in zelo narazen knofov je guma po 300 km skoraj neuporabna (če voziš po mehkem terenu verjetno vzdrži kaj več). Raje kupi kakšno MX gumo (npr. Michelin S12) - profila je navadno nad 16-18mm, imaš večjo izbiro glede na tip terena, pa še mnogo bolj poceni so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje ne kupuj Michelin Enduro Comp (ali podobnih FIM enduro gum) če ne tekmuješ. Zaradi nizkega profila (max. 13 mm - FIM normativa) in zelo narazen knofov je guma po 300 km skoraj neuporabna (če voziš po mehkem terenu verjetno vzdrži kaj več). Raje kupi kakšno MX gumo (npr. Michelin S12) - profila je navadno nad 16-18mm, imaš večjo izbiro glede na tip terena, pa še mnogo bolj poceni so.

Zato ker se čez poletje vozim tudi po asfaltu te gume še ni na motorju in že en mesec čaka na priložnost 8) .

Maš prov, je draga guma vendar po kolegovih izkušnjah zelo dobra in tut obrabla se ni tko hitr (z vožnjo po terenu). Ko jo še sam sprobam bom pa lahko še kaj več povedal.

A veš ceno za S12? Kje jih ti kupuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene za Michelin S12 ne vem, sam gume kupujem pri Simčiču v Novi Gorici (Solkan). Ima vsaj nekaj gum na zalogi (Michelin, Bridgestone, Dunlop, Mitas) tako, da si lahko ogledaš profil v živo in izbereš kaj ti najbolj paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vam povem da barumke(mitas) za hard enduro teren so zelo dobre je pa res da življenska doba teh gum malo manša od ostalih.Je pa full cenejša od drugih.Jaz dam kar kros gumo na zadnje kolo pa je super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res cenejša varjanta T63, samo majo mišelinke ful bl na gosto žeble, tut mitas ni slaba, men celo bol deluje (vizualno)

kolk bo mitas zdržala ne vem,

zadnjo gumo sem vrgu dol po 4300 km- pirelly rallycross MT 21, -velik po asfaltu in je bla že zlo znižana po sredini

Tale E-09 zgleda fejst zanimiva! Si jo bom najbrz kar privoscil, pa da vidm kam pridem :D

Kako je pa slo z Pirelli MT70 po terenu, makadamu? Pa po zaviti asfaltni cesti, se da fajn polagat(z Mitas E09 in Pirelli MT70) ,vidim da ima Mitas po robu gume bolj redke zobe :?:

Katera se ti zdi boljsa in za kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pirelli so se v redu držale asfalta, celo zelo v redu, po travi so bile čista tema, po pesku so malo bežale iz ovinka, po kamitemu dobro

ta mitaska (E-09) na asfaltu pri močnejšem nagibanju malo preskakuje samo se da solidno voziti, za po terenu bi težko reku, glede na lopate (žeblje) je boljša od pirelli v strmem hillclimbingu, po makadamu bolj vrti samo to se pozna tudi zaradi manjšega sprednjega zobnika, ki sem ga zamenjal praktično skupaj z gumo,

za une ki pravijo da E-09 ni hard, valjda da ni sej zato ima pa oznako E- enduro, če bi hotel kros bi vzel C- cross itd, samo sem precej na cesti

E-09 je najbolj hard guma za navadne in malo bolj terenske endure, to je bolj enduro rallye gume in ne enduro competition kot sem že obrazložil v postu pred tem komentarjem:

samo to ni guma za hard.

tukej pa (da se mal pohvalim z ex motorjem) slika zadnjh izdihljajev michelin S12

suz-rm250-99-bikepics-26558.jpg

suz-rm250-99-bikepics-27232.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta mitaska (E-09) na asfaltu pri močnejšem nagibanju malo preskakuje samo se da solidno voziti,

Najbrz zato ker ima po robu bolj narazen stofeljce :idea: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!