Skoči na vsebino

(hard) enduro


U^F^O

Priporočene objave

Zadaj:120/90-18 Trelleborg ten-masters motocross 754

Ta pa striktno za mehak suh teren,asfalt jo ubija(menjava se bliža oziroma je že tukaj) :(

Kolko si dal zanjo, pa kaj policaji pravijo na take gume?

Kje jih delajo, so Svedi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Optocomm, kje si pa v Sloveniji dobil gume Trelleborg ?

Trelleborg gume sem videl v katalogu pri mojem vulkanizerju, samo so pa precej drage, sploh zimske z spickami = okol :shock: 70 000 sit :shock: -zadnja

Ce hoces ga lahko vprasam ce jih lahko dobi?

Sem pa narocil Mitas C-04 130/90-18 in C-13 90/90-21 za 9 in 7ksit. :D

Ker bom dal cross gume namesto enduro gum; a moram nastimat tisto zadevo z katero prisraufas -(sem videl ze dolgoo tega, je imel kolega na Suzuki RM125 prisraufano gumo z to stvarjo)

Zej me pa se zanima, ce kdo ima in ve kje in za koliko denarja dobit nozek ali karkoli ze je za profil gume narezat :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če tistga za plašč pršraufat v originalu nimaš, pol ne rabš in sploh ne morš namonterat-rabiš luknjo v feltni,kokr za ventilček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če tistga za plašč pršraufat v originalu nimaš, pol ne rabš in sploh ne morš namonterat-rabiš luknjo v feltni,kokr za ventilček

Imam v feltni se dve luknjici (kot za ventilcek), ki sta zamaseni z gumijastima cepkoma, plus ventilcek.

V originalu pa tega ni, oziroma vsaj ko sem ga kupil ni bilo(gumi cepki zgledajo originalni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dve dodatni luknji na eni feltni??,

evo sem najdu v Zupinovem katalogu, cena je pa za feltne:

1,60" 15 EU

2,15" 17 EU

2,50" 18 EU

samo prek Zupina so take drobnarije zmer ble drage

reifenhalter.jpg

se pa temu reče REIFENHALTER- po švabsk

valda ni pa nujno da to stvar sploh daš notr, ne glede na gumo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, dve luknji sta, kakih 20cm narazen.

Bom brez rajfenhalteja probal, saj nisem ekstremist. Feltno in gumo oznacim, pa bom videl ce jo bo kaj zavrtelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rifenhalter je potreben kadar se voziš z nizkim pritiskom v gumah. Če gumo napumpaš na več kot 1.5 bar sploh ni potreben. Če si že nabavil prave offroad gume ti svetuijem da znižaš še pritisk v gumah na 0.7 do 1 bar. Spredaj raje malo več (npr. 0.9 bar - da je ne prebiješ na kakšnem kamnu) zadaj pa na npr. 0.8 bar. Guma pri takem tlaku drži mnogo mnogo bolje. Pri bolj močnih mašinah in so potrebni dva "reifenhalterji" če ne ti gumo pri tako nizkem tlaku ne zavrti in odtrže ventil. Sam imam bolj probleme zaradi zaviranja z zadnjo zavoro (blokiranje gume pri vhodih v ovinke) -> gumo mi vrti v nasprotno smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gumo zmeri pumpi hladno,

mam pa jaz precej višje številke pumpanja gume

(zadnja guma)

sam voznik. ..........................................2 bar

polna obremenitev(sovoznik +prtljaga) ...2,4 bar

off road ...............................................1,6 bar

dolga vožnja npr avtocesta ....................2,6 bar

jaz jo pumpam na 1 bar

učeri na Krimu gumo predru, mam vsaj možnost plašč prov obrnit (rotation) ker so mi jo vulkanizerji narobe zmontiral, grem montirajzlne kupit

ker motor sploh furaš k69mj, nekje sem zasledu sam se ne spomnim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dr350.jpg

zračno hlajen, vidim

predhodnik DR-Z 400,

kaj pa performanse; kompresija solidna, teža tudi, fergazar 38mm,

konji??? spredni in zadnji zobnik???

z Branetom se meniva za furo drugo soboto na Snežnik mogoče, se pa itak še vse zmenmo (v 3-je je najlepše :wink: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj "stroj", ni glih raketa, sem pa že letu z njim iz LJ. na štajersk (Sl. bistrica) pa na primorsko mal offroada

in nazaj v Lj v enem dnevu (450 km)

yam-tt600r-02-bikepics-38687.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teža je tam okrog 138 kg (tehtano) potem ko sem odstranil vse nepotrebne stvari. Moč je bolj malo (25 KM) vendar za offroad dovolj, pozna se bolj na cesti v kakšen klanec & pri hitrostih > 90 km/h.

Če greste kaj okrog Snežnika grem z veseljem zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki in k69 dobrodošli. Mogoče bo šel prjatu iz bistrce z nami, pa nam bo malo pot kazal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se morm pozdravt, me je mal napadlo, do takrat bo, do torka pa upam da bo, ej bom jaz en ta velk ruzak sabo uzel, še za kake cune pogledu v I

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k69mj iz kje si ti? Če ni prevelika skrivnost...

Sm pa kar malo pozabu na ta forum, in je blo presenečnje zdej ko vidim da folk piše v to temo kar veliko... Kmalu bom "prilimal" slikce moje "mašine"... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda vem. Jst sm iz dornberka (zalošč). Se voziš skozi... 8)

Zdej bo hmali enduro day (upam)... Lani je blo super. Blo je 17. novembra in smo šli iz zelenga gaja gor proti krasu mimo trstelja. Res je blo super... Upam da bo organizirano tudi letos!

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vožnjo 17. novembra lani sem zvedel 1 dan kasneje. Tam mimo zelenega gaja se raje ne vozim več ker mi je nekako pred enim mesecem en tip (ima vinograd ob poti spodaj preden zaviješ močno levo v strmino) težil naj raje obrnem (kaj takega se mi je zgodilo prvič v 4 letih) - raje bi videl, da se drugi tudi ne vozijo tam mimo - nočem da se ljudje obrnejo proti nam. Obstaja par poti, ki so še bolj zanimive&zahtevne, na vrhu pa prideš približno na isti kraj kot pri tisti mimo zelenega gaja.

Včasih grem tudi na MX progo v Batujah (bolj slow vožnja) od kadar je bila obnovljena sem bil tam samo enkrat in še takrat je bil zelo blatno. Med tednom ko je bolj malo časa grem kaj okrog Trstelja, oziroma kje okoli Komna - raznih potk je kolikor hočeš, samo sem se že naveličal skozi enih in istih poti. Ob vikendih pa kam bolj daleč -> bolj na jug/vzhod Slovenije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzhod????

midva z Branetom zdej planirava v nedeljo snežnik če bo ratal, on je že drugič postal fotr in ma velik obveznosti, tko da se bo še vse zvedl kako in kaj- tut vreme je pomembno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vem kdo... Sej je bla pizdarja lani k smo ubrali kar skozi vinograd k smo zgrešili pot. Ehh pot mimo vinogradow je javna last. In obstaja par (in samo par!!) zateženih kmetow. Kaj češ. So pa lepe poti tam okoli. In pa okoli grgarja nas je peljaj Humar (dirka na hrvaški z huso) so tudi ful lepe poti! Pa okoli vogrščka in glinokopa... V poštev pride tudi gor kjer se spuščja padalci (nad šempasam) po planinski poti. Ful zajebano... Skale... V enem ruku ne pridem gor ker mi zakuha. Morš pa it obvezno čez tedn kej čez vikend pridejo planinci. Tudi okoli kekca in trstelja so lepe poti.

Ja sm vsak vikend na progi grem malo pogledat kaj se dogaja. To nedeljo je bil bone z suzikotom 250 in morm reč da pelje res specjalno celo progo. Se je pa Vrtovec res potrudil in progo zelo dobro uredil... Res dobro! Pohvalno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vem kdo... Sej je bla pizdarja lani k smo ubrali kar skozi vinograd k smo zgrešili pot. Ehh pot mimo vinogradow je javna last. In obstaja par (in samo par!!) zateženih kmetow. Kaj češ. ...

Sem tudi jaz ze naletel na tak primer!

Ljudje si lastijo zemljo,hribe, gozdove..., kot bi jih z lastnimi rokami ustvarili :evil: .Saj ne rečem da je prav da vse naokoli zrijes, ampak ce se pa po poti ali cesti peljes... ,ma naj se v r.t kavsnejo. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da vas je kar nekaj s Krasa.

Sam sem sicer iz Lj, vendar sem za vikend velikokrat v Gorici(Solkanu).

Ponavadi se matram po okoliskih hribih s trialom. Skabrjel, pa tam okoli.Ce bi kdo rad malo poskusil se lahko zmenimo.( Da se ne boste vozili samo po potkah!). A pozna kdo koga, ki ima triala iz okolice, sem slisal, da ga ima baje nekdo iz okolice Gorice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trial al kva, jaz sem enga v centru vidu, na Resljevi parkiranga pred eno štacuno :D in sem se takoj spomnil na lastne vožnje s krosko po Lj

a se kje okrog Lj tut poženeš v kake strmine???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!