Skoči na vsebino

Prikoličarji


dave the wave

Priporočene objave

Na foromu še nisem zasledil nobenega prikoličarja. Po iskalniku tudi nisem našel nobene teme. Zanima me, če ima kdo izkušnje z njimi ali če kdo vozi prikoličarja.

Skratka tema je namenjana vsemu kar se nanaša na PRIKOLČARJE. Pa še nekaj slikc:

Centauro2.jpg

emlspeed.jpg

bmw-sidecar.jpg

Še en tekmovalni prikoličar:

sidecaractionII.jpg

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam eno vprašanje?

A se je že zgodilo da je voznik pozabil da ma prikolico ob boku pa kje odnesel kak vogal, drevo...... ?

Ker res ne bi mel zaupanja se it pelat v prikolico

Lp

LEteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HMM vrjetno se je ze zgodilo....sploh, ce je mev voznik kot sopotnico kako tecno zeno, ki kr naprej :fight2: :)

:D :D Bo drzalo. Ob strani ji se prit ne more, al schani :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men hudo zgledajo predvsem te dirkalni prikoličarji! :kva2:

Kera registracija pa izpit pa sta sploh potrebna d se tole lahk fura???

Pa telih prikoličarjev tko na cestah res sploh ni...nism vidu še nobenga pa sm včas kr velik na cest!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega iz Kranja se profesionalno ukvarja z tekmovanjem na evropskem prvenstvu v prikoličarjih. Trenutno nimam nobene njegove slike, so bili pa že večkrat v Motoristu tko, da ste že sigurno vidli, zelene barve je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

kaj rabiš prikolico za drva vozit........ :hmm:

kaj rabiš prikolico za drva vozit........ :hmm:

ali sopotnika

kaj rabiš prikolico za drva vozit........ :hmm:

ali sopotnika

pa še ena :grim

kaj rabiš prikolico za drva vozit........ :hmm:

ali sopotnika

pa še ena :grim

k si lih sosed pa še ena :OK:

post-5614-1132405519_thumb.jpg

post-5614-1132405631_thumb.jpg

post-5614-1132405694_thumb.jpg

post-5614-1132405754_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prikoličarji so zelo poplarni v Franciji,Nemčiji in Nizozemski. Pri nas so večinoma oldiji,edino Drešar v Podreči ima novejšega BMW-ja.Pred leti se je v ovinku odpela prikolica in pot sta nadaljevala vsak v svojo smer eden na motorju drugi v prikoli. Čese bo kdo od vas kdaj vozil okoli Medvod naj se ustavi v clubhausu MRRC in povpraša kako sta se vozila Rok in Jerič po svetu! :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav

Vožnja s prikoličarjem je svojevrstna umetnost...

Motor se vozi drugače, to prva stvar... razlikuje se precej, v levem ovinku se lahko nagneš, če dvigneš prikolico, desnega nagibanja pa ni, torej voziš bolj kot avtomobil..

Ni pa potrebno nobenega dodatnega izpita...

In videl veliko dodatnih prikolic, edino v homologaciji mora bit vpisana če jaz kaj vem, ker potem motor registriran ne samo za 2 ampak za 3 osebe... Iz zgodb očeta, ki je prikoličarja vozil veliko let, pa vem povedat tudi kako štorijo in mu tudi verjamem :)

Pa lep pozdrav

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Vožnja s prikoličarjem je svojevrstna umetnost...

Motor se vozi drugače, to prva stvar...

D.

Umetnost ! Se strinjam ! :grim Z motorji se vozim več kot četrt stoletja, pa je prikoličar toliko specifična zadeva, da

ga znam voziti le z zvrhano mero previdnosti. Je pa res, da nikoli nisem imel svojega in sem zmeraj vozil sposojene od dveh kolegov, ki sta jih vozila. Motorist navajen solo vožnje potrebuje čas, da se navadi in pridobi na hitrosti. Zato pa so potrebni kilometri in kilometri ! Pomembno pa je tudi stekanje prikolice, ki se nastavlja, ker kolo prikolice in vzdolžna os motorja nista vzporedna, ampak je stekanje prikolice potrebno nastaviti, da se lepo pelje.

Imam pa v načtu, da v bližnji prihodnosti nabavim prikoličarja čisto tako, "za zraven", kot drugi motor z veteransko registracijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ali oginol

ural

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob nakupu Urala pri zahodnih sosedih je v ceno vključen tudi mini tečaj vožnje.

jih pa v italiji tudi malo predelajo ko jih dobijo iz tovarne, da postanejo bol zanesljivi, tako sem prebral.

majo tudi 2WD

Popravljeno . Popravil kocka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je fizikalno najbolj nevozna zadeva na naših cestah. Problem je pa postavitev stranskega kolesa, ki ga nikakor ne moreš postaviti tako, da bo prav. Če ga daš bolj nazaj je vse skupaj precej nestabilno, če ga daš bolj naprej, pa dobiš sprednje kolo, ki ne zavija. Poleg tega imajo zgrešeno težišče, pogon le na eni strani,... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Če vas zanima kup rabljenih prikoličarjev lahko na strani mobile.de kliknite motorje, potem pa kategorijo gespann. Jaz grem svojega iskat v sredo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=78244][attachmentid=78245][attachmentid=78245][attachmentid=78246][attachmentid=78247]Jaz sem te veteranske prikolicarje slikal kaksen mesec kasneje na Rally veteranov Postojna.

Eden od lastnikov, mi je rekel, da naj bi Rusi od Nemcije po vojni za vojno odskodnino dobili takratno tovarno BMW in po tej tehnologiji naj bi delali potem te motorje...

Mi je pa rekel, da je ta motor Dnjeper......

Se slikce:

[attachmentid=78248]Se ena ku sem prej neki zamutil....

post-9567-1155272920_thumb.jpg

post-9567-1155272936_thumb.jpg

post-9567-1155272947_thumb.jpg

post-9567-1155272958_thumb.jpg

post-9567-1155273152_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!