Skoči na vsebino

Kako prelisičiti kamero da se ne vidi registrska


Kaiser

Priporočene objave

Se ne, kar se pa mene tice, bom imel druge sorte "photoblocker". Poznan je tudi kot "dolenjska ilovica".

P.S.: tezave imas ob stiku s policijo z obema verjetno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc... mislim da to ni barvni sprej.... ampak prozoren, tako da policist niti ne vidi, da je tablica posprejana :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tjasa, ce podrobneje pogledas oni dve slikici je na desni videti en moder robcek na registrski tablici, pa tudu tista belina ni povsem po celi tablici ...

Meni se zdi kot da je imel nekdo samo eno minuto casa v photoshopu, ce bi imel kaj vec bi lepse naredil lahko <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc kaj je to dolenjska ilovica?

?

Zemlja, prst ...

ilovica -e ž (i) težka, manj rodovitna prst iz

gline, pomešane s peskom: noge so se mu

ugrezale v ilovico; mastna, mokra ilovica; debele

plasti ilovice / peščena ilovica / koča, tla iz

steptane, zbite ilovice / gnesti, sušiti ilovico glino

Kaj tu ni jasno :?

@Kaiser - to ze, ampak kak odsev se mora vseeno videti, dvomim da bi samo fotoaparat odpovedal pri tem, sicer se pa sploh ne bi videlo? No kaj pa vem :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem no...osvetlitev desne in leve slike ni identična - tista s posprejano tablico je dosti bolj osvetljena...poleg tega sprej deluje le, če te slikajo s flešom - povzroči večji odboj svetlobe in s tem nečitljivo tablico...

...na tistih video odlomkih pa so imeli tudi neke folije (hologramske) ki povzroča nečitljivo tablico ob gledanju s strani...

po moje je cycova varianta z zamazano tablico dosti boljša rešitev...če te že sllučajno ustavijo se lahko izgovoriš, da nisi vedel da je tablica tako umazana - si malo prej zapeljal čež eno lužo :lol:

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tole: če bo policaj strokovno :P ugotovil da je registrska tablica kakorkoli predelana, lahko uzame tablice in vam pripopa še kakšno kazen (povzeto iz debate na avtomobilizem.com)

Sicer se pa posipam s pepelom -> zadnjo tablico na avtu mam štirikrat preluknjano (ni anti-radar sistem ampak ex. prikolica tablica ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut če deluje, je pri nas neuporabno, ker se še ne izvaja slikanje prekrška iz zasede

če pa še prebereš znani text, as seen on TV, pa skoraj avtomatično veš, da videno ne pomeni resnično

photoblocker_spray.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cyc

V prvem pusto si napisal v narekovajih dolenjska ilovica in se pomislim da je to narečen izraz za kakšno bedarijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut če deluje, je pri nas neuporabno, ker se še ne izvaja slikanje prekrška iz zasede

če pa še prebereš znani text, as seen on TV, pa skoraj avtomatično veš, da videno ne pomeni resnično

photoblocker_spray.jpg

seveda se uporablja slikanje. Kaj pa je drugega, ko te slika radar, pa dobiš čez nekaj časa domov položnico in sliko?

Skratka tale spray, kot ga oglašujejo, vprašanje kolk drži, ker že tista "as seen on TV" pove vse. Je pa sicer fizikalno čisto možno, da obstaja kaj takega, kak premaz al pa kej podobnega. Pač nekaj, od česar se svetloba odbija (podoben efekt kot slikanje skozi steklo).

spray za lase pravite? in kako naj bi policaji pogruntal, da maš to na tablici, sej je prozoren, kolkr jest vem. A ma dovolj velik učinek? Ker če se tablico še vseeno da prebrat, pol ni fore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene osebno tole mal na top-shop sorte nateg spominja :lol1:

Drgač me pa prou zanima kake fizikalne lastnosti bi to omogočale. Res je da kamera zazna več kot človeško oko (naprimer svetolobo iz dalinca), samo pa ne razumem kako bi to lahko preprečilo kameri da bi posnela registracijo :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...samo pa ne razumem kako bi to lahko preprečilo kameri da bi posnela registracijo  :hmm:  :?

sej ti piše: "Reflects photo radar flash. - Photo radar cameras often utilize a strong flash to photograph the license plate on your car as it speeds by. "PHOTO BLOCKER's" special formula works to reflect the flash back to the camera. Result is an overexposed and unreadable picture, often preventing a costly ticket."

...ta sprej zelo močno odbija svetlobo in ko te nekdo (policaj) slika s flešom namesto reg.številke na fotki vidiš le odboj svetlobe...pogoj pa seveda je, da te slika s flešom, ki je dovolj močan (oz je zunaj dovolj temno) da pride do preosvetlitve tablice

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače pa to isto deluje če tablico presprejaš z lakom za lase samo delajte tkrat ko lady ni doma :D :D :D

bom probal jutri s tem receptom, pa poročam o rezultatih pa prilepim sliko gor. Če poskus uspe, bomo imeli dokaz, ne obljube :rolleyes:

Samo držte pesti, da mi uspe "sposodit" lak za lase O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima s temi domačimi pogruntavščinami(ilovica, sprej za lase) kdo tudi katero izkušnjo ali samo na pamet govorite...zanima me če vam je uspelo s tem kdaj prelisičiti koga ali prelisičite sami sebe....

vidu sem tudi motorje ki so imeli tablice na pantih in se je tablica pri določeni hitrosti dvignila....in kaj se je zgodilo ko je policaj ustavil tak motor....uganite kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za lak za lase ne vem, ampak ce bos imel blatno registrsko tablico bos imel ob srecanju s policajem verjetno tezave. S tem da na hard enduro motorju bi se morda se lahko izgovoril - ces - sem lih iz hoste prisel ... kar pa je seveda odvisno od dobre volje policajev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!