Skoči na vsebino

speedway


tomazpozrl

Priporočene objave

Zivjo folk!

Zanima me, ce si je kdo ze kdaj ogledal kaksno speedway dirko oz. ali si jo namerava v prihodnosti. Ce ste si jo ze, me zanima, kaksno je vase mnenje o speedwayu.

LP Tomaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta vikend je bila na TV neka oddaja o spidveju.. zanimivo.. enkrat bi probal, ampak bi se verjetno na prvem ovinku razsul.. kar zanimivo je, čeprav je sistem izredno podoben tistem na indyju.. štart ti je najbolj važen (ni tako kot rossi, ki lahko štarta čisto zadaj, potem pa hara do cilja in zmaga :afro1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam mnenje ! je zelo zanimiv in blizu ! samo preko ceste skočim pa sem že na pisti ! vrooooooooooommm x 3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje bi se dalo probat njihov motor....če bi dali kakšn krog seveda... :kva2:

komaj čakajo da jim enega "razbiješ" :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič sem speedway v živo videl na motozboru v Lendavi in bil izjemno impresioniran nad zvokom :yea2: in hitrostjo :notworthy: s katero tile fantje letijo po tistem makedamu ... to še zdaleč ni trivialen in enostaven šport ... Zelo hitro se vidi razlika med dobrim in slabim dirkačem in tudi prav lepo se prehitevajo ...

Nimam mnenja o speedwayu.

potem se pa lepo pomoderiraj in izbriši neumesni post ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje da je konec sezone zelo primeren čas za take probe... Tud sam mam željo probat... pa sm že parkrat zamudil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj čakajo da jim enega "razbiješ" :ph34r:

Pomoje da unmu kupu železja nima kaj bit če padeš....mene bl skrbi kaj bi od mene ostal k bi se ulegu po tistem lešu....sicer pa nism mislu da bi se jaz vozu... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem se pa lepo pomoderiraj in izbriši neumesni post ... :P

poznam par fantov, tud mehankarjev ... :D tekmujejo po evropi .. .

no, men je stvar kul, bi pa blo zanimivo vidt, kako bi to s kakimi ornk zadevam šlo .. .ala american dirt track varianta ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje da unmu kupu železja nima kaj bit če padeš....mene bl skrbi kaj bi od mene ostal k bi se ulegu po tistem lešu....sicer pa nism mislu da bi se jaz vozu... :naughty:

ob šišenskem lešu te lahko samo še bolj "preseneti" šišenska lesena ograja okrog piste... bližnje srečanje je nezaželjeno, da pa motorino nima bremz je pa že druga zgodba...leva noga ustrezno "podkovana" ...

@Hočko saj vem da ti je Lendava bliže za ogled speedwaya kot da na poti iz službe do francija na belanci skočiš, zategneš en pir, pogledaš par krogov, ..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob šišenskem lešu te lahko samo še bolj "preseneti" šišenska lesena ograja okrog piste... bližnje srečanje je nezaželjeno, da pa motorino nima bremz je pa že druga zgodba...leva noga ustrezno "podkovana" ...

@Hočko saj vem da ti je Lendava bliže za ogled speedwaya kot da na poti iz službe do francija na belanci skočiš, zategneš en pir, pogledaš par krogov, ..... .)

a ti to o tistem kupu peska, ki je praktično zraven našga bloka? :D :D :D

fajn galamijo, moram it enkrat na občito zatežit da zaprejo to pizdarijo (sehecam) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Hočko saj vem da ti je Lendava bliže za ogled speedwaya kot da na poti iz službe do francija na belanci skočiš, zategneš en pir, pogledaš par krogov, ..... .)

RudeB ... slišm ga vedno, ko se fantje preganjajo ampak me ni nikoli imelo, da bi šel bližje pogledat ... :huh: B) ... sicer je pa vsak izgovor za furco dovolj dober ... :)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo!

Lepo je videt, da tolk veste o speedwayu. Komentiral bom kar vse odgovore naenkrat.

Ja, v soboto je bla na SLO2 oddaja o speedwayu - povzetek GP sezone 2003. Zelo dobro narejen pregled.

Ce bi kdo rad sprobu, kako se je pelat na speedway motorju, lahko vedno pridete na trening, ki je ob cetrtkih. Pred novo sezono se bodo zacel najbrz nekje na zacetku marca. Dal vam bojo motor in metanol, vi pa morte met s sabo opremo (kombinezon, celada, skornji ...) Aja, pa polnoletni morte bit, drgac rabte dovoljenje starsev.

Sicer pa je danasnja situacija glede speedwaya v Sloveniji taka, da mami iz leta v leto manj voznikov, pa tud zanimanje javnosti ni glih veliko (razen v Krskem), po drugi strani pa dosegamo v zadnjih letih najvecje uspehe v zgodovini (Ferjan, Zagar).

SymRu - reku si, da poznas voznike in mehanike - koga to konkretno?

Ce bi radi se kej zvedel o speedwayu, se kr obrnte na mene.

Tomaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jast sem kar reden navijač naših speedwayistov velikokrat sem si ogledal dirke v Ljubljani zanimivo :hmm: . Imam pa tudi željo da bi se kdaj sam zapeljov po pisti. :wacko: Tomazpozrl ko bojo toplejši časi ti bom poslov pm da se zmenimo za en krog :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrum - a si bi lani na Grand Prix Slovenije - ful huda dirka, pa Zagar je pokazu kaj zna - no, z mal srece bi lahk tud v polfinale prsu.

Kucan - ce hoces probat, kar ulet na jamo en cetrtek, pa pejt do trenerja (Franc Kalin) in mu rec da hocs probat. Mislm da ne bo problemov. Samo neki me zanima - a mas kej izkusenj z motorji, a si kdaj ze vozu kksnega (cestnega) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kucan je naš (Orjak!) voznik supermota... Zgleda de bi rad mal zastonj treniral drsenje...hehhehe

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sf, probas lahko, samo eno je probavat, drugo je pa pol zares vozt. In tle vmes je minimalno 2 leti trdega treninga. Ker speedway tehniko (t.i. dirt track) se je vse prej kot lahko naucit - so probaval ze mnogi, ampak takih ki zares obvladajo, je mogoce 10 v 10 letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Vceraj bil v KK in si ogledal Svetovno prvenstvo posameznikov v Speedwayu. To je bila kvalifikacijska dirka. To morte motoristi pridet pogledat, Matej Zagar SLO se je dobesedni poigraval z konkurenco in kar med dirko skoraj vsak krog Wheely skozi ciljno ravno. Zmagal je vse voznje, razen ene. Izredno vzdusje in zelo zanimivo. Zanimivo je tudi to, da se dirke pricnejo ob 19 uri zvecer. Letos bodo se stiri zelo zanimive dirke:In sicer:

04. 06. Zlati znak F. Babica

03. 07. Pokal zavarovalnice Triglav

04. 09. GP Slovenije

Zanimivo bo predvsem, ker so za zmagovalce predvidene denarne nagrade in na teh dirkah lahko vozijo samo povabljenci. Seveda organizator izbere, logicno najboljse!

02. 10. Bo pa klubsko DP, to bo pa po mojem burleska v smislu performansa mlajsih tekmovalcev zacetnikov. Priporocam ogled kake dirke, saj z mopijem ste skoraj vsi v eni urci v KK in z ogledom dirke zakljucite lep izletniski dan. LP

Ps. Se enkrat bravo Matej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shargo lepo da si navdušen nad Matejem. Včeraj je bil res razred zase in je dotolkel celotno konkurenco. Čeprav je treba poudarit, da ti tujci sploh niso slabi. Predvsem Švedi : Klingberg je dve leti vozil v GP seriji, Ruud in Ljung pa bosta to najbrž zelo kmalu. Ljung je recimo prejšnji teden nastopil kot wild card na prvi dirki letošnje GP serije v Stockholmu. Tudi oba Angleža in Američan vozijo v elitni angleški ligi, tako da so vsi zelo dobri vozniki. Ampak Žagyja na domači stezi in tako razpoloženega kot je v zadnjem času (odlične vožnje v 2.angleški ligi) še marsikateri GP voznik včeraj ne bi mogel premagati.

Pa še nekaj popravkov glede ostalih podatkov, ki si jih navedel:

3.7. bo dirka za Veliko Nagrado Krškega in pokal Zavarovalnice Triglav

4.9. GP Slovenije - ni čisto tako da vozijo samo povabljenci. Večina se jih uvrsti noter glede na rezultate iz prejšnje sezone. 10 iz lanske GP serije, 6 iz kvalifikacij za GP, 6 pa jih določi mednarodna zveza FIM. 2 voznika pa res nastopita s povabilom organizatorja (wild card).

Denarne nagrade : zmagovalec 10250 dolarjev, drugi 7450 dolarjev, ...

2.10. klubsko DP - to še zdaleč ne bo burleska !!! A si bil mogoče 25.4. v Lendavi ?! Ljubljana ma vse štiri močne : Žagar, Kolenko, Legan, Kraljič, Krško ima Šanteja in Štojsa, v Lendavi so mel notr še zelo dobra tujca Madžara Stefanija in Čeha Jaroša, Lendava ima sicer le Lučiča in Sobočana ampak vedno pokličejo še kakšnega dobrega Madžara. Tako da to še zdaleč ne bo dirka začetnikov in je vsekakor vredna ogleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj popravkov glede ostalih podatkov, ki si jih navedel...

2.10. klubsko DP - to še zdaleč ne bo burleska !!!

Tako da to še zdaleč ne bo dirka začetnikov in je vsekakor vredna ogleda.

Ja lepo, da si malo natancneje razlozil, ker saj ves eden rece eno , drugi drugo, natancno pa nihce ne ve. Se enkrat hvala za obrazlozitev. Jaz sem samo malo nasplosno napisal. Ok, ja tudi z burlesko nisem mislil podcenjevalno in dobesedno. Prebral sem, da bo to dirka klubov, ki bo stela za DP. Klub pa, ce nima mocne ekipe, da moznost tudi slabsim tekmovalcem. Saj ves, zacetniki, kadar si mocno prizadevajo na tekmi kot je DP je marsikak velikokrat prepogumen, kadar hoce pokazati svoje znanje. Posledicno to prinese veliko padcev. No to je gledalcem zanimivo in z drugimi besedami marsikdo se ob tem tudi nasmeje. No ne zelim, da se kdorkoli poskoduje, se zdalec ne, da bi to komu privoscil. Vendar dirke na drzavni ravni so bile od nekdaj ravno zaradi tega zanimive. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!