Skoči na vsebino

skupinsko zavarovanje


bLuZoNdEr

Priporočene objave

ma kaj pa ce bi se zivljensko pa kasko pa.....

dejmo se najprej zment za osnovno stvar (o kateri je tudi padla prva ideja) in ce bo to ratal lahko se o cem drugem, do takrat pa razne dodatne zahtevke opustimo, mislim da bo ze tako dosti tezav z usklajevanjem

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimbra, a to si ti sprožil? V kateri zavarovalnici?

A je še kdo drug se kaj pozanimal? Dajte no, saj vas je dosti, ki imate veze in poznanstva in ste tudi spoštovani veliki gospodje. Saj si lahko po uspešni nalogi utrgate zaslužen delež.

Lahko bi šefi Motosveta to organiziral...saj je interes vseh nas, a ne?

Kaj pa Maksi društvo? Je še sploh aktivno kaj?

Da se ve koliko nas je takih, ki so za to opcijo zavarovanja, bi morali naredit

tabelo oz seznam, kjer bi s elahko posameznik vpisal. Tak podatek zavarovalnice nujno potrebujejo.

Potrebno se je zanimat na vsaki zavarovalnici in jim dat npr. mesec dni časa in naj nam nato pošljejo ponudbe.

Lp

imas super predloge, kar loti se jih, mi te podpiramo :OK: :D

Vedno je lahko komentirat kako bi bilo najbolje in kaj je prav, da bi pa kdo kej naredu je pa malo takih, saj je lepo da smo zagreti, ampak ce je ze nekdo napisal da dela na tem ni potrebe govoriti kako pa kaj je treba naresti, bo ze naredil po najboljsih moceh; mi ostali, ki se pa samo slepamo in drzimo pesti pa raje pocakajmo na konkretne odgovore

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kupim zavarovanje pri tistem, ki mi nudi največ za najmanj :D

Pod šifro: prodana dušo :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: saj va mje jasno, da je skupinsko zavarovanje vezano tudi na skupinsko tveganje? torej ,zavaruje se skupaj 50 motoristov, dobijo nek hud bonus, ki se jim zdi ful fajn, eden od teh se razbije ali povzroči pizadarijo, in potem morajo drug olet ovsi _več_ plačati ...

ste pripravljeni na to, ali pa ste to malenkost spregledali O:-) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Maksi društvo? Je še sploh aktivno kaj?

MAKSI je še aktiven, malce manj pa ste aktivni motoristi sami...brez izdatne podpore motoristov pa MAKSI ne more kaj dosti doseči... trenutno je zadeva taka, da kar lepo število motoristov odkrito izraža nezadovojstvo s sedanjim stanjem na področju CPP in zavarovanja, ko pa pride zadeva tako daleč, da je potrebno pri tem tudi kaj postorit pa ni več nikogar, ki bi pri tem tudi aktivno sodeloval...

MAKSI je že lani na MS objavil poziv motoristom, na katerega pa ni bilo nobenega odziva, tako da za izvedbo celotnega projekta "zavarovanje motoristov" po svojih močeh skrbi le nekaj članov...za pripravo konkretnega zahtevka pa je potrebno zbrati cel kup dokumentacije in podatkov o sedanjem načinu obračunavanja zav.premij ter primerjati pogoje in cene zavarovanj pri nas in v tujini, kar pa zahteva ogromno dela...

...Društvo MAKSI bo po svojih močeh poskušalo preprečiti dvig zavarovalnih premij in v končni fazi tudi normalizacijo le-teh, vendar brez pomoči in podpore motoristov ne bomo uspeli.

Preko spletnega obrazca na strani www.drustvo-maksi.si ali preko elektronske pošte maksi@naveza.net nam lahko sporočite vaše komentarje in predloge ter predvsem vašo pripravljenost za aktivno sodelovanje pri zastopanju interesov motoristov.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem po prebiranju poste obrnil par stevil na zavarovalnicah. vse od majhnih do velikih. povsod sem dobil enak odgovor, da na AO ni popusta, ostalo se da menit.

imam favorita, ki je obljubil, da preveri, če se lahko popust na AO prikaze kot bonifikacija. torej bi obvezno lahko zavarovali ceneje, dodatna zavarovanja pa tudi. za AO+ je predlagal nezgodno, ali pa celo skupinsko nezgodno, ki je precej ceneje in velja 24/7 kjerkoli in ne samo v avtu ali na motorju.

vec ko nas bo vec bomo dobili. krajso potegnejo tisti, ki so v nizjih premiskih razredih, ker dogovor bi bil v stilu, x tisoc priliva, y bonitetnih razredov nizje.

ce ste zainteresirani mi sporočite pomembne podatke, se pravi ccm in bonitete, ter dodatne zelje po zavarovanju. stvar bom malo uredil in se poskusal pogajati za cimvec. rezultati pogajanj bodo sporoceni zainteresiranim in potem se bomo dokoncno odlocili.

PM naslovite z registracija, zaradi lazje preglednosti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem po prebiranju poste obrnil par stevil na zavarovalnicah. vse od majhnih do velikih. povsod sem dobil enak odgovor, da na AO ni popusta, ostalo se da menit.

točno tako - in to bo veljalo dokler ne bodo spremenili splošnih pogojev ter zavarovalnice ne bodo več v navezi (dogovor o sodelovanju)

imam favorita, ki je obljubil, da preveri, če se lahko popust na AO prikaze kot bonifikacija. torej bi obvezno lahko zavarovali ceneje, dodatna zavarovanja pa tudi. za AO+ je predlagal nezgodno, ali pa celo skupinsko nezgodno, ki je precej ceneje in velja 24/7 kjerkoli in ne samo v avtu ali na motorju.

glede bonifikacije je vse točno določeno v splošnih pogojih, kjer je podrobneje opisan postopek pridobitve bonusa in malusa

AO+ in nezgodno zavarovanje pa ni primerljivo, saj pri AO+ dobiš znatno večjo odškodnino o višini katere se lahko pogajaš (odvetnik), pri nezgodnem pa zgolj tisto kot je določeno v polici ...

kar se tiče osebnih dogovorov z agenti o dodatnih popustih na AO - to večinoma delajo na lastno pest, tako da bi večja količina motoristov, ki bi imeli dodatne ugodnosti slej ko prej pritegnila pozornost vodstava zavarovalnice ter SIZ (slovensko zavarovalno združenje) - temu sledijo ukrepi zaradi kršenja splošnih pogojev AO, v najboljšem primeru doplačilo razlike

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da dodajo še kakšen premijski razred...za tiste ki že imamo 4 premijski razred ... glede na to, da ima 4 p.razred 50% bonifikacijo, in da na leto dobiš 5 % bi lahko imeli tudi 0 p.razred s 70% bonusom

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+ in nezgodno zavarovanje pa ni primerljivo, saj pri AO+ dobiš znatno večjo odškodnino o višini katere se lahko pogajaš (odvetnik), pri nezgodnem pa zgolj tisto kot je določeno v polici ...

To je seveda res,vendar te kolektivno zavarovanje na leto stane cca.15-20ksit pa si zavarovan 24 ur.Če pa imas sklenjen ao+ za avto,pa se za motor je pa to cca.80-90ksit letno.Nogo si pa potem zlomis na smucanju in odskodnina odpade.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a lahko nehate debatirat o tem kaj je dobr in kako je dobr zavarovat. tema je namenjena skupinskemu zavarovanju in ne pomoci pri odlocanju.

ce se hocmo pogajat je treba imet konkretne podatke v rokah. in zaenkrat je sam govoricenje.

lahko se zgodi, da ne rata nic, sam ce bo pa ratal, mi pa ne bomo imeli podatkov, bo vse zelo smesno.

v odgovore vpisujte zelje, ccm, bonifikacijo, pa kok to nanese by the book, da bomo lahko sestel, pa vedel kako se pogajat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj zainteresiranih se je ze javilo. vzel sem na znanje in naredil update listka. kar se tice vplacila vseh premij, se znesek lepo visa in izhodisce za pogajanja se boljsa.

lp, softi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri popoldne bo znana ponudba zavarovalnice za sedanje zainteresirane. zaenkrat se blizamo stevilki 2mio vplacila. bomo vidl kok bodo ponudili.

vse spremembe bom objavil tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A boš še napisal s katero zavarovalnico se pogovarjaš. Eno imama namreč na piki in nebi šel k njej. A bi za avto dalo tudi kaj zmenit?

Lahko na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A boš še napisal s katero zavarovalnico se pogovarjaš. Eno imama namreč na piki in nebi šel k njej. A bi za avto dalo tudi kaj zmenit?

Lahko na PM

v paci je vec zavrovalnic. katere naj ostane skrivnost, dokler ne bo izbrana najboljsa ponudba. da ne bi bilo kaksnih prijav al pa kontrol.

za avto ne vem. nisem spraseval.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, eno ponudbo od zavarovalnice sem tudi jaz dobila. Ker ni prišla samo od agenta, temveč z vodstva zavarovalnice, bi mogoče koga utegnila zanimat.

Zaradi komercialne narave tukaj ne bom objavljala nobenih podatkov, kogar pa zanima naj mi na PM pošlje mail, pa bo dobil vse podatke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, eno ponudbo od zavarovalnice sem tudi jaz dobila. Ker ni prišla samo od agenta, temveč z vodstva zavarovalnice, bi mogoče koga utegnila zanimat.

Zaradi komercialne narave tukaj ne bom objavljala nobenih podatkov, kogar pa zanima naj mi na PM pošlje mail, pa bo dobil vse podatke.

Kaj pa ce bi vidva s softijem to uskladila, da ne bi potem slo polovico ljudi k enemu in polovico k drugemu, kar bi v koncni fazi skodilo obojim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mače od te zavarovalnice smo ponudbo dobili verjetno vsi na motosvetu, ker sem jo dobil na meil, ki ga imam na motosvetu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RAZOCARAN SEM. DELAM DALJE.

Informativni izracun.

Primer : nad 750 ccm brez bonitet (14 PR) na dan 5.2.04

I.

AO Pr skupina 06-nad 750ccm...............101.036,00SIT

5% AO bonus PR13.................. ........-5.052,00SIT

skupaj.................................. 95.984,00SIT

doplacilo tujina 11%..................... 10.558,00SIT

skupaj ...................................106.542,00SIT

DPZP 6,5 %.............................. 6.925,00SIT

SKUPAJ premija........................... 113.467,00SIT

+zelena karta .............................1.000,00SIT

za PLACILO.............................. 114.467,00SIT

II.

AO+( zav. voznika za ąkodo zaradi tel.posk).48.916,00SIT

Doplačilo tujina11%....................... 5.381,00SIT

Skupaj premija............................. 54.297,00SIT

DPZP 6,5%................................ 3.529,00SIT

Za placilo..................................57.826,00SIT

Podobno kritje si mesecno lahko placujete pri ľivljenjskem zavarovanju 24urno

nezgodno zavarovanje(zelo ugodno cca 1.100 SIT/mes)----VELJA ZA PREMISLEK!!!(

nasvet- 57.826,00 SIT ze lahko investirate v vzajemce in si mesecno placujete 24

urno nezgodo)

SKUPAJ I. + II. . .................. 163.278,00SIT

Obročno mesecno plačilo:1+4+1 za 114.467,00SIT brez AO+

1 del.

1.obrok- ob sklenitvi AO..............................15.263,00 SIT

ostalo(4 obroke) zaporedno..4 x 15.263,00 SIT

2 del. zapade 8 mesecev po sklenitvi

a) VOZILO ODJAVIMO..... .......NE PLAČAMO

B) vozilo ne odjavimo ..........38.155,00SIT

Placilni pogoji veljajo izkljucno za premijsko skupino 06 motorna kolesa in s

predhodno sklenitvijo VIP varcevanja z investiranjem v vzajemne sklade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se boš pozanimal še pri konkurenci.

Tukaj ni tako bistvenega popusta.

Tudi sam sem poklical in čakam na odgovor o ponudbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.obrok- ob sklenitvi AO..............................15.263,00 SIT

ostalo(4 obroke) zaporedno..4 x 15.263,00 SIT

2 del. zapade 8 mesecev po sklenitvi

a) VOZILO ODJAVIMO..... .......NE PLAČAMO

B) vozilo ne odjavimo ..........38.155,00SIT

Placilni pogoji veljajo izkljucno za premijsko skupino 06 motorna kolesa in s predhodno sklenitvijo VIP varcevanja z investiranjem v vzajemne sklade

:hmm: zakaj mi je to nekam znano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@softi - par vprašanj glede te ponudbe:

1. ker gre v tem primeru za obročno plačilo premije ni nikjer navedeno, da se za odloženo plačilo ne plačajo obresti iz česar izhaja, da je poleg premije potrebno plačati še obresti na odlog plačila, kar je določeno v splošnih pogojih za zavarovanje AO (2.tč., 12.čl. PG-aod/03-2)

2. kako je s pridobitvijo bonusa - v ponudbi (vsaj tisti, ki sem jo dobil in je vsebinsko skoraj identična) je napisano, da zavarovancem ostanejo v veljavi vse predhodno pridobljene bonitete, nikjer pa ni omenjeno, da je tudi v primeru neplačila drugega obroka to zavarovanje podlaga za znižanje premije v naslednjem letu (bonus), saj se na podlagi splošnih pogojev v primeru neplačila premije (ali njenega dela) prekine zav.pogodbo in s tem veljavnosti police (2.od., 1.tč., 11.čl. v povezavi s 13.čl. PG-aod/03-2)

...edina prednost te ponudbe je torej, da ti v začetku ni potrebnmo plačati celotne premije in ti ob odjavi motorja vlagati zahtevka za povračilo neizkoriščenega dela, vendar pa je potrebno skleniti VIP zavarovvanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v obeh ponudbah ni nekih pretresljivih popustov. v prvi, ki je prisla na mail je pol sedaj pol cez 6 mesecev, ce se motor odjavi nic. pogoj 25€ se v neke sklade.

sam grem na triglav napisem 6 cekov za celo premijo, kar je 20k namesto 10k in po 6 mesecih odjavim in zahtevam povracilo. zgubim prakticno nic, pa se 25€ ni treba placvat.

v tej, ki je objavljena, je ista fora, samo da priznajo 5% popusta in zahtevajo 8 mesecev reg. ce normalno sibam 6mes, je to 2 mes razlike, je 1/6 letne premije, je 20k. torej da bi dobil en razred in 5% zgubim 20k. se ne splaca.

sprasujem pri konkurenci in bom javil spremembo, takoj ko bo mogoce.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bah, mislil sem, da se pogovarjamo o tem koliko popusta nam dajo na zavarovanje in ne na koliko obrokov ga bomo placali. To je men osebno itak cist vseen. Za 5% se mi pa ne da skakat sem ter tja.

Strinjam se tudi s tem, da AO+ ponuja bistveno drugacne ugodnosti (ob, seveda, visiji ceni) in zato nezgodno zavarovanje zame nima nobene vloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to res, da pri Adriaticu nimajo AO+?

Danes je foter bil na sedežu firme pri nas (ne pri agentu) in so mu rekli, da oni tega za motor nimajo. Da ima to v Sloveniji edino Mariborska zavarovalnica! :?

So mu pa znali povedati ceno za AO+, ker je baje povsod ista!

Meni se zdi to neumnost! Ali? :hmm:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!