Skoči na vsebino

TOSKANA 2004


Robertx

Priporočene objave

malo premalo časa je to sicer da bi kaj pametnega videl, ampak če maš dober plan gre vseeno. lahko se začnemo pogovarjat ko bo sezona, za tako daleč naprej sam še ne planiram, sem pa vedno za kake spontane variante z dogovorom par dni prej. :OK:

se pravi če planirate kaj mi javite ko bodo datumi bolj fiksni, sicer sem že bil tam ampak "trikrat ni nobenkrat". .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za ti za odgovor. Če si bil dol, bi mi lahko kej opisu oz. dal kšne koristne informacije. Za Toskano ali pa kšno podobno varianto (tm k ni snega), bi se pa lahko zmenil, zato ker letos morm nekam jit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ROBERTX

Nevem od kod si samo od Lj do Toskane je 540km in nazaj.In še to lahko pičiš po avto cesti pa mislim, da imaš 3-4 dni še preveč časa.Lp motoristek :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem od kod si samo od Lj do Toskane je 540km in nazaj.In še to lahko pičiš po avto cesti pa mislim, da imaš 3-4 dni še preveč časa.Lp motoristek :D

Preveč časa ni nikoli... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se lahko na kaki pijači zmenimo malo o poti, do toskane si res takoj, če pa hočeš videt kaj pametnega in se kje dobro peljat je kak teden OK, vse ostalo pa samo površno hitenje + avtoceste so blazno dolgočasne zato je brezveze it samo dol pa hitro nazaj, pol se ti dosti bolj splača v dolomite. tam lahko v 3-4 dneh saj kaj doživiš ne pa samo avtocesto.

za sebe ne vem, prvomajske mam planirane za boljše stvari, pred tem pa itak nevem kako bo z vremenom tak da za mene pride to v poštev po prvomajskih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem vnaprej zaradi uvoda, a mislim da je potreben.

Lepo je, da začnete planirati kmalu po novem letu, vendar si morate postaviti nek cilj, ki je premosorazmeren temu, kako "globoko" ste že v sezoni. Odkljukati Toskano kot enega od ciljev, kamor gredo itak vsi, JE NAPAČEN IZBOR.

Kaj lahko pričakujete od Toskane? Topografijo, podobno Dolenjski ter velika in majhna mesta. Tudi pot do tja je lahko različna. Po avtocesti čez Apenine ali pa po regionalnih cestah. Do Bologne je itak vse brez veze, zato naj bo avtocesta.

Težave pri razmišljanju se začnejo že pri Firencah. Iti notri ali ne? Si ogledati kakšen muzej ali ne? Mesto ultra (estetskega) kiča srednjega veka. Kam naprej? Doli proti Sieni ali na zahod proti Pisi? Ali na pol poti med Firemcami in Piso zaviti na desno in podoživeti mesteca kot npr. San Gimignano? Če se želite voziti med morjem sončnic in ne trave, morate počakati, da sončnice zrastejo in začnejo rumeneti. To pa je začetek julija.

Nazaj grede lahko iz Toskane zavijete še v Modeno, si pogledate Ferrarijev muzej in mestece samo. Ali pa se ustavite v Ferrari, morda v Ravenni. Lahko pa iz Sienne podaljšate proti jugu do Orvitetta. Potem je pa čisto blizu do Rima.

Če greste proti Pisi, lahko naredite klobaso proti severu in si ogledate znamenite Cinque Terre, pet ribiških vasic na kupu, ki so poleg Costiere Amalfica najlepši konci Italije.

Skratka, odločiti se je treba in potem realizirati. Kaj boste od tega meli je posledica prvega.

V ozadju san Gimignano s svojimi stolpi.

post-6-1075278821.jpg

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mogoč kšn ve, kdaj bi se dal jit dol (mesec)?? Zato k bi rt čim prej nekam šel.

Mogoče ravno sedaj za pusta, kjer imajo v obmorskem mestu Viareggio karneval-like Rio, ter je v tem času dokaj toplo, sam za do tja prit, pa priporočam podobleko! .)

Aja kaj pa Massa Carrara izredno zanimiv znamenit kamnolom -izkop snežno belega marmorja od koder je Michelangelo dobil marmor za svoje umetnine :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Toscana - noro dobra izbira - zelo priporocam! B)

Moje asociacije:

- odhod: najbolje za prvomajske, ko je tam ze ravno prav toplo (ko drugje se ni)

- 1 dan za dol, 1 dan za vrnitev, vsaj 2-3 dni za krozenje po Toscani - uzivancija!

- po avtocesti cimdlje (vsaj v eno smer - nima smisla izgubljati casa po gosto naseljeni beneciji in ravnicah do Bologne ... sledi prelaz ... na splosno izogibanje vecjih mest)

- gricki Toscane, trdnjave, stolpici ipd. skoraj v vsaki vecji vasi

- voznje po podezelju - odlicne ceste, brez crvov ipd., ovinki ...

- prenocevanje v manjsih krajih v manjsih hotelckih (alberghi) po precej ugodnih cenah

- dobra hrana, prijazni domacini

- obisk Siene - zakon :P

toliko za rajcanje ta trenutek, za kaj vec bi se morala malo poglobiti, osveziti spomin - minilo je ze kar nekaj let odkar smo bili tam.

ni kej - bo kar treba it :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekola jest pa obisk toscane za pravomajske toplo odpriporočam <_<, ker takrat vlada vsesplošno romanje v te kraje (hja kdo bi si mislil da ima toliko ljudi podobne ideje :? ).

Lani smo padli na to foro s 4 kotači, vnaprej nismo imeli nič rezervirano, ker pač ljubimo spontanost .... no končalo pa se je z obsedenim iskanjem postelj tudi v največjih zabitih :angry: .... in to do 3.00 ponoči ... zelo blagodejno za centralno živčenje po celodnevnem potepanju :doze: .

Tako, da bodite pametni in pojdite en teden preje ali pozneje. Še moji toscanski highlights-i :OK: :

- Firence (Duomo, David :P )

- pokrajna J od Siene (mislim da se imenuje Crete) - ilovnati grički z mlado pšenico B), stare toscansek vasice z dušo, kjer prebivalci še zmeraj posedajo na klopcah, pa dobrote (siri & vina)

- Lucca (veliko manj oblegano, pa prav tako ljubko mesto z obzidjem)

pa še natega :BUA: :

- 5 terre .... mislm 5 malo lepše pofarbanih vasic ... čista komerciala .... našemu Piranu še do kolen ne sežejo.

Kat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni kej - bo kar treba it :OK:

... je rekla tudi moja Mačka in na koledarju že piše na dan 24.april: Toskana. Baza - San Gimignano.

Ekola jest pa obisk toscane za pravomajske toplo odpriporočam , ker takrat vlada vsesplošno romanje v te kraje (hja kdo bi si mislil da ima toliko ljudi podobne ideje  ).

Lani so navalili v Toskano točno za 1. maj in ne za prvomajske, ko sva se z Mačko že vračala. Sem te videl v stoječi koloni na deteljici Firence .... :004 Zato bitte, ne dezinformiraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Lucca (veliko manj oblegano, pa prav tako ljubko mesto z obzidjem)

Pa ste opazili, da ima tale Lucca, katera je kot enna Palmanova 99 al 100 cerkva, za takšno mestece res veliko! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klapa,jest bi vas pa vprašal neki drugega.Na žalost sam nimam izkušenj z tovrstnimi potovanji :cry: pa me zanima,kolko vas pa stane tako potepanje :hmm: Sam tudi študiram v tej smeri,sam nisem ravno najbol močen v financah :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ste opazili, da ima tale Lucca, katera je kot enna Palmanova 99 al 100 cerkva, za takšno mestece res veliko! :D

:rolleyes: bo že držalo, pa fino je tud rentat tandem bicikle in jet en al pa dva girota po obzidju .... se največ vidi pa še zabavno je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klapa,jest bi vas pa vprašal neki drugega.Na žalost sam nimam izkušenj z tovrstnimi potovanji :cry: pa me zanima,kolko vas pa stane tako potepanje :hmm: Sam tudi študiram v tej smeri,sam nisem ravno najbol močen v financah :(

Kupi - sposodi si Lonely Planet pa preračunaj... pejd na internet pa preračunaj - stane točno toliko (ali pa malo več), kot si pripravljen porabit oziroma kolikor imaš...

ko sem bil študent sem jedel na potovanjih ribice iz konzerve, sedaj ko sem starejši in si kaj privoščim pa jem zunaj v gostilnah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CECO

Povej mi kaj je v San Gimignano :blink:

Muzej mučilnih orodij, neki brezvezni stolpi bogatašev iz preteklosti (v stilu višji stolp, daljšega imaš), pa z motorjem se ne smeš zapeljat v mesto. Čisto brezvezno mesto :grim , ampak jaz ga guštiram s ta veliko žlico za marmelado. Ima dušo, se reče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pek!

ce gres s sotorom in imas sabo par piksen vampov in golaza imas 40eu na dan cez glavo. nas je na tak nacin recimo korzika prisla 80.000sit po osebi za en teden s trajektom vred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Muzej mučilnih orodij, neki brezvezni stolpi bogatašev iz preteklosti (v stilu višji stolp, daljšega imaš), pa z motorjem se ne smeš zapeljat v mesto. Čisto brezvezno mesto :grim , ampak jaz ga guštiram s ta veliko žlico za marmelado. Ima dušo, se reče.

toplo priporočam ogled, ob vseh mučilnih napravah lahko vidite tudi najhujše - originalne deviške pasove! :P :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!