Skoči na vsebino

Nov prometni zakon


Black Knight

Priporočene objave

evo en teden "testiranja" nove zelene neutripajoče luči:

Ugotovitve:

1. Veliko jih vozi kot do sedaj. tudi čez rdečo.

2. Naštudiral sistem-kjer je viden semafor za pešce/kolesarje spremljam poleg semaforja (glavnega) še semafor za pešce. dokler je zanje zelena, bo zame tud. ko je enkrat za njih rdeča se pripravim na bremzanje

3. v tem kratkem obdobju petih dni doživel, da sem varno ustavljal na oranžni, ko mimo mene pade avto, ki je vozil za menoj in gas skozi rdečo.. norci so bili, so in bodo..

3. da se preživeti. strah ima velike oči.

4. koliko bo zmanjšano spremljanje ostalih stvari zaradi koncentracije "čutil" na semaforje - bomo še videli

a prej nisi spremlu semaforja pešcev??? :blink:

Jst še unga od nasprotih spremlam če se vid .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

paaa.niti ne.. če sem peljal naravnost ne, ker me prost prehod pešcev/kolesarjev, ki niso sekali moje poti/ali jaz njihove - ni zanimal. glede zelene - če je utripala je bila vožnja dovoljena.

če sem zavijal, sem semafor pešcev spremljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:hmm: Zanima me vaše mnenje glede ukinitve utripajoče zelene luči na semaforju! Prometna signalizacija naj bi bila spremenjena zaradi EU, medtem ko v Avstriji (Celovec) še vedno uporabljajo utripajočo zeleno luč na semaforju, pa to nikogar ne moti! Vrjetno imamo prometne "strokovnjake" ki so bili šolani kje drugje!!? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil ta teden na Dunaju,kjer tudi zelene luči še pridno utripajo,tako,da sem v dvomih da je Avstrija sploh v EU.Mi je na misel prišlo,da bi naši strokovnjaki šolali Avstrijske. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede novega zakona sem bil tudi jaz zelo skeptičen in se mi je zdel napačen.

Ampak v praksi se je pokazal kot zelo učinkovit, ker sedaj ne vozim več mrzlično in ne lovim tistega košča zelene na semaforju.

Moja vožjna je sedaj bolj umirjena, če ne drugače pa psihološko.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Ljubljani je evidenten problem v centru: anuliralo so nekaj puščic za zavijanje levo in kanal za v levo se zelo počasi prazni. To marsikdaj povzroča mukotrpne zastoje, ki so še hujši, kot prej. Saj, ko se človek tega zave in začne planirati pot tako, da bo same desne zavoje jemal, se da preživet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ko ukinjajo utripajočo zeleno sem se ful navadu gledat semaforje za pešce, tko da se da kar dobro predvidit kdaj bo konec zelene.

Samo semaforji za pešce so za pešce, ta velki pa za avtomobile in motorje. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ko so začeli izvajat dela na semaforjih, je sprva bilo rečeno, da je v večini utripajoča luč že iztrebljena samo v SV koncu

No, temu pa le ni tako. Večina še jih kar bliska in bliska...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAs sem se v naselju mimo šole, pelal 71km/h, moped mi gre preveč največja dovoljena hitrost je 60Km/h za ta motor, to se je zgodilo med oktobrom in novembrom, pa še zdaj nisem dobil domov pošte za sodnika, veste mogoče kakšna bo kazen?

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAs sem se v naselju mimo šole, pelal 71km/h, moped mi gre preveč največja dovoljena hitrost je 60Km/h za ta motor, to se je zgodilo med oktobrom in novembrom, pa še zdaj nisem dobil domov pošte za sodnika, veste mogoče kakšna bo kazen?

LP!

Kazen bo vzgojna in poštena. Verjetno najmanj 15 jurjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAs sem se v naselju mimo šole, pelal 71km/h, moped mi gre preveč največja dovoljena hitrost je 60Km/h za ta motor, to se je zgodilo med oktobrom in novembrom, pa še zdaj nisem dobil domov pošte za sodnika, veste mogoče kakšna bo kazen?

LP!

Jst sem šel v "naselju" 27 km/h preveč, pa so mi policaji rekli da grem k sodniku in da bo verjetno 60.000,00 SIT in 3 kazenske točke.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

če si mladoleten, sledi sodnik za prekrške in opomin, v nasprotnem primeru denarna kazen.. pa tudi pol leta ali več se čaka na vabilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAs sem se v naselju mimo šole, pelal 71km/h, moped mi gre preveč največja dovoljena hitrost je 60Km/h za ta motor, to se je zgodilo med oktobrom in novembrom, pa še zdaj nisem dobil domov pošte za sodnika, veste mogoče kakšna bo kazen?

LP!

Sam prašam...60 je za rs-ko 99letnk omejitu??(mislm največja dovoljena)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No upam da nebom dobil, ker je nasrečo stric poznal policaja, no zaj če nedobim domov pošte do junija, te sem lahko happy ker po enem letu zastara.

po novem ZVCP zastara po dveh oziroma absolutno po štirih letih.

lp

Saint

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj se sekiraš s temi strici policaji.... sodnik ti bo samo malo žugal s prstom, očitajoče gledal starše pa je to to.... ko smo mi počeli take neumnosti, so te scene s sodniki za prekrške pripeljali tako daleč, da so mojega kolega, ki je bil že nekajkrat na sodišču, policaji pričeli brcati z mopeda...pred tem so ga seveda primerno upočasnili, da si ni ravno zlomil tilnika... .)

....kar se tiče drvenja mimo šole pa sledeče:

-pri puncah ta scena ne pali (sam sem se enkrat zložil pred celo šolo, ko sem se nekaj kurčil po zadnji :slap: )

- poskusi si predstavljati kako bi se počutil, če bi ob drvenju mimo šole (bognedaj) do smrti povozil nedolžno bitjece iz prvega razreda, ki ga čaka še veliko lepih stvari v življenu.... :?

dobro premisli .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ve mogoče kako je z kaznimi zdej po novem...

S kolegom so naju ustavil (on je pelu na srečo, jz bi še bl tišču :closedeyes: ) in je po ZVCP1 kazen 10-20kmh prekoračitve 30k sit, ter ena kazenska točka.

Zdej pa me zanima če še velja da se plača samo pol kazni če plačaš v roku 14 dni ali je to res k sm slišu da če dobiš pike ni te možnosti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zdej pa me zanima če še velja da se plača samo pol kazni če plačaš v roku 14 dni ali je to res k sm slišu da če dobiš pike ni te možnosti..

Prav si slišal... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!