Skoči na vsebino

Nov prometni zakon


Black Knight

Priporočene objave

tole bo verjetno razveselilo marsikaterega dirkača(drekača) :grim

s ponedeljkom29.5.2006 bodo vsi Policisti poleg denarne kazni tudi VPISOVALI kazenske točke za prekrške kjer se delijo tudi točke :grim

nema više sudija pa pritožbe :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nema više sudija pa pritožbe :slap:

zgleda da vas boli đok :BUA: :BUA: :BUA:

..če pa gluposti pišeš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da vas boli đok :BUA: :BUA: :BUA:

Kaj naj zdaj? Pizdim čez policaje, pa zakon, pa motoriste divjake... :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pike, ti jih bodo policisti na licu mesta naslikali v vozniško ali naknadno??

Saj se boš lahko pritožil komandirju oz. predstojniku policijske uprave, s katere so te policisti ustavili, kot do sedaj.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam pojma :grrr

policist motorist sicer dober znanec mi je povedal samo to :grim

oziroma jaz nisem spraševal dalje :hmm:

tako da za ostalo nimam pojma kot le to da so že imeli inštrukcije ter da z današnjim dnem vpisujejo kazenske pike namesto sodnikov :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...torej ni nobene spremembe - tako je bilo predvideno že leta 2005 ko so ukinili sodnike za prekrške - so pa imeli malce težav z izobraževanjem in podzakonskimi akti, tako da se je zadeva zavlekla...

Kot je znano, je novi zakon o prekrških, ki je začel veljati 1. januarja 2005, prinesel precej novosti. Komanova je že pred uveljavitvijo zakona opozarjala, da nanj niso dobro pripravljeni. Zato so predlagali, da bi roke za uveljavitev zakona podaljšali za eno leto, a se ministrstvu za pravosodje to ni zdelo potrebno. Kot je poudarila naša sogovornica, bi moralo ministrstvo za pravosodje do 23. avgusta 2003 izdati vse podzakonske akte, izdali pa so jih šele v preteklem letu. Aprila so izdali uredbo o vrsti izobrazbe, strokovnem usposabljanju in preizkusu znanja za vodenje in odločanje v prekrškovnem postopku, druge pa šele jeseni, tako da je prekrškovnim organom in sodnikom za prekrške zmanjkalo časa, da bi se temeljito pripravili na reorganizacijo. "Največ težav so imeli (in jih še imajo) prekrškovni organi. Kljub temu, da je zakon že začel veljati, v praksi vse skupaj še ni bilo pripravljeno. Spomladi so še potekala izobraževanja, ljudje so morali opraviti tudi izpite o prekrškovnem postopku. Veliko težav je povzročila nova informatizacija, potrebno je bilo spremeniti vpisnike in obrazce prilagoditi novemu zakonu in še in še. Odpreti so morali nove transakcijske račune, oblikovali nove pogodbe, se uskladiti z računalniškim centrom na vrhovnem sodišču itd. Mnogo od tega je zdaj že narejenega, nekatere stvari pa še vedno ne. Elektronski vpisniki zdaj delujejo, davčna izterjava pa deluje še po starem zakonu," je dejala Komanova.

"Prekrškovni organi imajo po novem veliko več dela, s katerim se prej niso ukvarjali. Težava je tudi v tem, da od prenosa zadev na upravne organe to delo opravlja enako število ljudi kot pred tem. Ob uveljavitvi novega zakona policija, na primer, ni zaposlila nikogar, čeprav je dobila mnogo novih zadolžitev. Tudi administracije je premalo, tako da se pogosto zgodi, da morajo pooblaščene uradne osebe odločbe za prekrškovni postopek pisati kar sami," je povedala Komanova.

Dnevnik, 7.11.2005

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... policisti po novem takoj na kraju prekrška izrekajo tudi kazenske točke ...

... pritožba - zahtevek za sodno varstvo je ustavna kategorja, ki je ni mogoče z nobenim zakonom odvzeti, je pa z današnjim dnem stopilo v veljavo ZP-1C, ki prinaša precej novosti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

OK

Včeraj sem na POP TV med 24ur zasledil da ministerstvo za promet spet pripravlja nove kazni.

Zmajnšala naj bi kazni za nepomembne prekrške (pozabil prometno, pretečena prometna za par dni....)

Povišala naj bi kazni ki povzročajo smrt na cestah Hitrost, alkohol, mamila

Ali je že kdo , kje , karkoli zasledil o novih neumnostih.

Ker moje mnenje je da kazni so že dovolj visoke, napake pa delaš če kolčkej voziš - ne govorim vožnje v čisto rdečo ali prehitevanje na prehodu za pešce .......

Zato tudi mislim da z kaznimi ne bodo naredili nič razen to da bo folk spizdevu z kraja nesreč in delal ponarjene tablice ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče alkohola, bi tudi jaz povišal kazni. Za hitrost pa takole. Morala bi biti malo bolj po pameti odmerjena kazen. Razlika je če potegneš po ravnem, kjer ni hiš, in med hitro vožnjo sicer po ravnem, vendar s hišami ob straneh...

Pa naj pametujemo, kolikor hočemo, naredili bodo po svoje. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče alkohola, bi tudi jaz povišal kazni. Za hitrost pa takole. Morala bi biti malo bolj po pameti odmerjena kazen. Razlika je če potegneš po ravnem, kjer ni hiš, in med hitro vožnjo sicer po ravnem, vendar s hišami ob straneh...

Pa naj pametujemo, kolikor hočemo, naredili bodo po svoje. :(

zakon velja povsod tak kot je predpisan....podnevi, ponoči, pozimi, poleti, po ravnini, na ovinku, v naselju, izven naselja...

da bi upošteval tko al drugač ne bi blo nč .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem kaznovanjem pa res že pretiravajo!!! Pred kakimi 5 ali 6 leti sem se enemu zabil odzadaj v rit. Jaz sem imel avto precej poškodovan on pa skoraj nič. Kazen je bila 15.000 SIT,ker sem plačal v 8 dneh sem dal samo 7.500 SIT.

Sedaj pa se mi je zaradi trenutka nepazljivosti to zgodilo spet meseca februarja. Možak zahteva policijo, ki pride na kraj nesreče. Še enkrat nama ponudijo, da če se sama dogovorima oni odidejo in ne bodo pisali postopka. Ampak, da če kdo hoče obiskati zdravnika morajo opraviti svoj postopek. On seveda pravi, da bo šel k zdravniku (nekaj glumit verjetno), tako da postopek steče. Sedaj pa sem bil pri sodniku, ki pravi, da je kazen od 50.000-300.000 SIT, bo pa dal najmanj kar je možno, 4 pike in 1 mesec odvzema!!! Najbolj sem se bal tega meseca odvzema, ker sem v avtu praktično skoraj vsak dan. Napihal sem seveda 0,0.

Par dni pred mano se je znancu zgodilo, da je sam zletel s ceste, sam v vozilu, poškodoval ni nikogar razen svojega avtomobila. Nekdo ga je videl in prijavil, pride policija,... Dobil je 70.000 SIT, 4 pike in 1 mesec odvzema. Tudi on je napihal 0,0.

V obeh primerih je bila točka za kaznovanje: ne vem kateri člen, ki govori o tem, da mora voznik vedno prilagoditi hitrost vožnje na cesti tako, da lahko v vsakem trenutku varno ustavi upravlja in tudi ustavi vozilo.

Pa sami poglejte koliko se je povečala kazen v zadnjih 5 ali 6 letih. Pred leti 7.500 SIT, sedaj pa to!!! :angry: :angry: :angry:

Drugače pa se tudi sam strinjam, da je vse dugače, če bi bil prisoten alkohol. V takih primerih je visoka kazen zaslužena, še posebej, če v takem stanju povzročiš prometno nesrečo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobil se informacijo, da če v enem letu nabereš več kot 8 pik, da ti gre izpit... bo to držalo?

v dveh ali treh letih jih drugače naj ne bi dobil več kot 18... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem kaznovanjem pa res že pretiravajo!!! Pred kakimi 5 ali 6 leti sem se enemu zabil odzadaj v rit. Jaz sem imel avto precej poškodovan on pa skoraj nič. Kazen je bila 15.000 SIT,ker sem plačal v 8 dneh sem dal samo 7.500 SIT.

Sedaj pa se mi je zaradi trenutka nepazljivosti to zgodilo spet meseca februarja. Možak zahteva policijo, ki pride na kraj nesreče. Še enkrat nama ponudijo, da če se sama dogovorima oni odidejo in ne bodo pisali postopka. Ampak, da če kdo hoče obiskati zdravnika morajo opraviti svoj postopek. On seveda pravi, da bo šel k zdravniku (nekaj glumit verjetno), tako da postopek steče. Sedaj pa sem bil pri sodniku, ki pravi, da je kazen od 50.000-300.000 SIT, bo pa dal najmanj kar je možno, 4 pike in 1 mesec odvzema!!! Najbolj sem se bal tega meseca odvzema, ker sem v avtu praktično skoraj vsak dan. Napihal sem seveda 0,0.

Par dni pred mano se je znancu zgodilo, da je sam zletel s ceste, sam v vozilu, poškodoval ni nikogar razen svojega avtomobila. Nekdo ga je videl in prijavil, pride policija,... Dobil je 70.000 SIT, 4 pike in 1 mesec odvzema. Tudi on je napihal 0,0.

V obeh primerih je bila točka za kaznovanje: ne vem kateri člen, ki govori o tem, da mora voznik vedno prilagoditi hitrost vožnje na cesti tako, da lahko v vsakem trenutku varno ustavi upravlja in tudi ustavi vozilo.

Pa sami poglejte koliko se je povečala kazen v zadnjih 5 ali 6 letih. Pred leti 7.500 SIT, sedaj pa to!!! :angry: :angry: :angry:

Drugače pa se tudi sam strinjam, da je vse dugače, če bi bil prisoten alkohol. V takih primerih je visoka kazen zaslužena, še posebej, če v takem stanju povzročiš prometno nesrečo.

lp

Ne rečem, da v določenih primerih ni kazen opravičena..samo taki po navadi ne bodo kaznovani, za take prekrške gre isključno za polnjenje proračuna pa si naj misli kdo.. kaj si hoče. :headbang:

dobil se informacijo, da če v enem letu nabereš več kot 8 pik, da ti gre izpit... bo to držalo?

v dveh ali treh letih jih drugače naj ne bi dobil več kot 18... :?

Če si mlad voznik..da.....razen če so pogruntali kaj na novo :BUA: do zdaj je bilo 18 lahko si jih dobil v enem dnevu ali v treh letih :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj si raje vzamejo vzgled po austrijcih, nemcih...., ne pa da polnijo proračun na tak način.

Pomoje z eno besedo idiotizem prve klase, kar se pa tiče alkohola se pa popolnoma strinjam, to kar pa je Ganges pisal je pa totalna oslarija, z ceste lahklo zletiš tudi pri 40 ali še manj, točno dokazat kolk si se peljal se v takem primeru itaq ne da, plus tega če pri tem nikogar ne poškoduješ ali ogrožaš, nastane pa le materialna škoda, pri tem napihaš 0,0 pa ti za en mesec odvzamejo izpit+..., mislim..... naša zakonodaja je pa res na psu.

Potemtakem v primerih ko močno vinjen voznik povzroči tri ali več smrtnih žrtev, mu naj policist namesto pik zada kar izvršilno kazen-sodni strel v čelo pa je, premo sorazmerno bi se tako že ujemalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šus v glavo.... čeprav včasih bi bil za tale najprimernejši, je le malo prehuda. Takojšnji odvzem vozniškega, z neko časovno omejitvijo za na novo delat izpit, bi pa bila primerna kazen. Plus denarna, čeprav življenje nima cene. V zapor pa greš že za prometno s telesnimi poškodbami, če si bil alkoholiziran. Pa obvezno zdravljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK

Včeraj sem na POP TV med 24ur zasledil da ministerstvo za promet spet pripravlja nove kazni.

Zmajnšala naj bi kazni za nepomembne prekrške (pozabil prometno, pretečena prometna za par dni....)

Povišala naj bi kazni ki povzročajo smrt na cestah Hitrost, alkohol, mamila

Ali je že kdo , kje , karkoli zasledil o novih neumnostih.

PONAVLJAM VPRAŠANJE Verjetno imamo podobne izkušnje tudi ostali!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobil se informacijo, da če v enem letu nabereš več kot 8 pik, da ti gre izpit... bo to držalo?

v dveh ali treh letih jih drugače naj ne bi dobil več kot 18... :?

kaj res noben ne ve? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!