Skoči na vsebino

Honda CR 500


.T.

Priporočene objave

Pred leti sem imel priliko, da sem jo vozi. Od takrat mi ne da miru. Pred dvemi leti sem jo skoraj kupil, pa mi jo je en speljal.

A je v SLO še kaka taka Hondica letnika 1990 -1995?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole je pred nekaj (5?? mogoce se vec?? :hmm: ) leti mel en na Ponikvi, letnik '91, in se je vaska banda vozla po enem travniku. vsak k je prsu dol z njega je al mel totalno izbuljene oci, al je bil totalno dehidriran ("waaah, js rabim en pir!! :P ), al pa je sledila izjava: "ka ti bojo 4 prestave, ce sm se do druge komi prsu, pa se to sm mislu da se bom razletu"... :D res hud stroj. mislim, da ma okrog 70 konjev, nisem pa 100%... :hmm: ...v Sloveniji mislim da jih ni veliko, velja pa pogledat v Salomonca (na avtonetu ni nic). bata za razliko od manjsih krosl ni treba menjavat (ker niti ni tolk navit - 85ka ma okrog 30 konjev, tole pa mal vec k 2x vec), je pa tak, da ko das gas ni vazno v kateri prestavi mas, vedno se zgodi nekaj od treh moznosti: al te dvigne na zadnjega, al ti zadaj mece materijal vn, najpogosteje pa kr oboje. :rolleyes:

sicer pa je to motor z res BRUTALNO mocjo, in ce nisi vajen mocnejsih terencev, ti priporocam, da se prvi teden al pa dva (tri, stir, pet, sest...??) res fejst nazaj drzis pri izzivljanju!! ta motor te strese hitreje kot katerikoli!! :huh: moj frend je mel yamaho YZ 250, pa so se v enem tednu trije k so drugac vajeni motorjev, se z njo tak razletel ko bi gledu Faces of Death - njegovga fotra je na hrbet vrgl, njegov sosed je dobesedno salto naredu, en drug sosed pa ga je razmetal ko ga je obrnal ko je zategnu... :xx: ...in 500tka te s svojo mocjo se hitreje privede do takih situacij!! :blink: pamet v roke pa roke na balanco!!

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor je res nekaj posebnega.Vendar pri nas jih ni bilo prav veliko, mislim da bi jih lahko na prste štel, enega mislim da je imel celo Jani Sitar. Sicer sem pa ta motor videl na EP v open klasi in te takoj pade v oči in ušesa.

Kako leto nazaj se je eden kar nekaj časa prodajal v Salomoncu potem pa nisem zasledil nobenega več. Sicer pa mislim da je imel tudi Kawasaki eno podobno zadevo.

Je pa treba biti pri taki zadevi hudo previden.

Ma si mogu objavit to temo, meni se že nekaj časa vrtijo v mislih lepi spomini na motokrosistične čase pa k..c k je zmeraj denar taglavni. Ampak kot je rekel Schwarzeneger I'll be back :D Nekoč.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah 500ccm cvajtakterji. Enkraten zvok in brutalnost. In tisti ogromni kosi ruše, ki jih zadnje kolo neusmiljeno trga izpod sebe že ko dodaš 1mm gasa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res da gre zadnje čase vse na 4T samo vozit 2T je nekaj posebnega. Ko si v ovinku in lepo z občutkom stisneš sklopko da malo zdrsne (pokuplaš) in nato zadnja guma zarije v blato ahhhhhhhh kaj imaš lepšega skoraj orgazmično.

No ja čeprav pri dotičnem motorju res ni treba sklopke brusit :D

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dobrim letom jo je eden prodajal v ljubljani. S prijateljem smo jo sli gledat k je kupval nekej za po gmajn, pa sem se mal pelal. Sam mam cr250. K se usedes na tist je 250ka moped prot tistmu. Masina je bla cist mrzla pa sem s cist nizkimi obrati v tretji sel po zadnjem. To res trga. Drgac se 500 2t bolj v supercrossu uporablja kolkr jaz vem.

V glavnem jaz sem se 250ke lepo navadu, pa tud ce bom novejsi letnik kupoval bom kupil 250ko, marbit crf450 ce bo cekinov dovolj.

Drgac se pa da cr500 tud novga kupit. Sicer sam v amerik ampak vseeno.

No tukej je ena slikca nove cr500. Aja nov model se imenuje cr500af. Seveda se ga da tudi narocit po internetu.

post-4-1075898644.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgac se pa da cr500 tud novga kupit. Sicer sam v amerik ampak vseeno. Seveda se ga da tudi narocit po internetu.

... pa zdaj, ko je dolar bolj malo vreden (pa še slabše mu kaže), mogoče sploh ni tako draga! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem lih cene cr500af, lahko pa podam eno zanimivo primerjavo. Mislem cene v ameriki so prov smesne.

Naprimer Honda CRF450R je pri nas nekje okrog 1.8mio SIT. V Ameriki je pa 5999 dollarjev. Se pravi sibkih 1.2mio SIT. Ni cudn da jih poj pr crustyjih v vodo mecejo pa take zadeve.

Tud modelov krosl je v amerik vec. Naprimer obstaja model CRF250R (CRF so 4T), k ga pr nas se nisem zasledil. Obstaja tud CRF250X, ki je enak kot CRF250R samo predelan v hard enduro, ma prvo in zadnjo luc in E-starter.

Potem so pa se modeli: XR400R, XR250R, XR100R, XR80R, XR70R, XR50R, CRF230F, CRF150F. Zadnje nasteti modeli so vsi hard endure.

Modelov kolkr ces. Skoda k se pr nas ni tko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA sam v Ameriki en sam prodajalec proda več motorjev kot pri nas vsi skup.

Pa da ne bomo spet s teme skrenili.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v MOTO-PULSU se ena SM honda CR500 prodaja,črna ful lepa :wub: ,zanjo hoče 3000 EUR ,je pa 93 letnik :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v MOTO-PULSU se ena SM honda CR500 prodaja,črna ful lepa :wub: ,zanjo hoče 3000 EUR ,je pa 93 letnik :naughty:

Malo visoka cena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprimer Honda CRF450R je pri nas nekje okrog 1.8mio SIT. V Ameriki je pa 5999 dollarjev. Se pravi sibkih 1.2mio SIT.

Se smo se glih zadnč bodl glede cen v USA, oni nej bi imel ne te cene še neke davke in oh in sploh...tako da se cena ravno izenači.

Sicer mal :topic: , sorry

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor je res nekaj posebnega.Vendar pri nas jih ni bilo prav veliko, mislim da bi jih lahko na prste štel

Hja zanimivi podatki. No taksnih ali podobnih modelov je bilo v preteklosti vec. sam sem ponosen lastnik KTM 500 mx in moram priznat, da motor res trga. Dejansko je moci toliko ze v nizkih obratih, da se je sploh ne da izkoristiti. Po asfaltu vsaka brzina koplje, tako da se prav cuje ko recimo v cetrti odpres plin, da kolo suce v prazno in motor ne pospesuje tako kot bi zelel. Po terenu jo lahko vozi visok in mocan voznik dokaj OK, vendar zadeva kar plava po terenu, zadek pa komaj dohaja. Za doseganje dobrih casov je to slabo oz. se ti zdi da si zelo hiter pa sploh nisi. Je pa voznja polna adrenalina in lahko zelo atraktivna. Sam se ena slaba stran. zadeva hudo pije. Poln tank za cca 1 h voznje na ful. Motor je legenda, sploh jih je pa v slo =par ali le 1. Predhodnik 500 mx je bil celo uvrscen v knjigo rekordov kot najhitrejsi terenski motor. Mislim, da je nekdo vozil preko 200 km/h. Vec o tem http://www.ktm495.mxbikes.com/ :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 let pozneje...

pred dnevi sem kupil hondo cr500 let.95 zanima me ce gdo ve kaj se da naredit da bi lepse (lazje) vzgala?... :headbang:

hvala za nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred dnevi sem kupil hondo cr500 let.95 zanima me ce gdo ve kaj se da naredit da bi lepse (lazje) vzgala?... :headbang:

hvala za nasvete

zdravo!

ko sem kupil podobno zver ( pred leti huso 610, zdaj pa kx 500 ) sem imel podobne težave. vaja dela mojstra. mal heca. če je z motorjem vse v redu ( bat, cilinder, sesalne lamele, vžig, nastavitev vplinjača ), bi moral mrzel v drugo al tretje vžgat ( kx kresne). res pa je, da je to zadevo zelo težko vžgat. ko pa kresne in se segreje pa ob zasuku ročice za gas misliš da sediš na bombi. moči in navora je tolk da gate trga...pa zemjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

živjo sam pripomnu bi da obe na avtoneti sta enaki in kupil jo je moj frend.morm pa rečt d stvar ima 65konju danes mi jo je dal za pelat in morem rečt stroj trže gate:D vžgat ga je res zelo težko anpak zvok in moč sta pa izjemna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!