Skoči na vsebino

Prva primerjava ZX 10R:CBR 1000RR: GSXR 1000


Fazer03

Priporočene objave

Po angleški reviji prevedli na WWWMOTORI:

Upan, da hrvaščina ne bo preveč moteča.

Evo povzetek:

Da rekapituliramo ukratko. Najveću maksimalnu brzinu ima «Kawasaki», najbolje ubrzanje imao ponovo «Kawasaki», kočnice također «Kawasaki», najveću snagu - tko drugi nego «Kawasaki»? Najmanju težinu, «Kawasaki». Jedino «Suzuki» ima najbolju elastičnost i najveći okretni moment. Pa kako onda «Honda» na prvom mjestu, kada je u svemu druga ili treća?? Odgovor je slijedeći. Ovo je bio cestovni test jednog serijskog motora, namijenjenog za široki spektar ljudi. Na takvom testu se gledaju neke druge stvari. «Kawasaki» je jednostavno pregrub, preagresivan i prenemiran, da bi bio pobjednik u ovoj klasi. Tu titulu, barem do pojave nove R1, preuzima «Honda» Fireblade.

I za kraj, pogledajte što su Englezi napisali pod pozitivno-negativno.

--------------------------------------------------------------------------------

KAWASAKI ZX-10R POZITIVNO :OK:

- Fenomenalan prednji ovjes.

- Odličan zvuk iz auspuha.

- Oštro razvijanje snage.

- Fenomenalna agilnost.

KAWASKI ZX-10 R NEGATIVNO :BUA:

- Tvrd mjenjač.

- Motocikl koji nije za svakog.

- Nepregledan i prenisko postavljen displey.

--------------------------------------------------------------------------------

HONDA CBR1000RR POZITIVNO :OK:

- Linearno ispoljavanje snage.

- Odlična stabilnost na svim brzinama.

- Odlična upravljivost.

- Prijateljski nastrojen motor.

HONDA CBR1000RR NEGATIVNO :BUA:

- Glatki sic zbog kojeg vozač klizi po njemu.

- Mekan prednji kraj zbog kojeg motor širi putanju u zavoju.

- Težak za upravljanje prilikom kočenja.

--------------------------------------------------------------------------------

SUZUKI GSXR-1000 POZITIVNO :OK:

- Odličan okretni moment u niskim okretajima, poznat samo dvocilindrašima.

- Poboljšana šasija daje stabilnost i sigurnu upravljivost.

- Također prijateljski nastrojen motocikl.

SUZUKI GSXR-1000 NEGATIVNO :BUA:

- Izgleda identično kao Suzukijevi motocikli manjih kubikaža.

- Kočnica nakon duljeg uzastopnog korištenja popušta.

- Zastario izgled.

--------------------------------------------------------------------------------

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja saj so lepo napisali, kawa je zakon, je pa res da ni za vsakega :devil:

R1: mogoče jo ne upajo postavit zraven :devil: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede izgleda je za moj okus brez dvoma CBR tisto tapravo... :wub: :wub: :wub:

pri suzukiju me cudi to, da je ostal pri 160 konjih, ki jih je imel ze pred nekaj leti... :blink: sicer pa naj bi imel na kolesu skoraj enako moc kot CBR - WTF?? :blink:

Kawa se mi zdi, da izgleda nekok neosebno... :hmm: ...in me ravno zaradi izgleda ne privlaci najbolj... :ph34r:

bi mel pa - itak - vse tri (stiri)!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDA CBR1000RR NEGATIVNO

- Glatki sic zbog kojeg vozač klizi po njemu.

:D glih tole so pri hondi (900) l. 01 hvalili kot prednost in s ponosom naznanjali gladek zic, ki omogoca lahkotno drsenje/presedanje iz L na D kolen .... :) :blink: :hmm:

Popravljeno . Popravil perimund
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri suzukiju me cudi to, da je ostal pri 160 konjih, ki jih je imel ze pred nekaj leti...

160 konjev je čisto dovolj! Bolj je pomembno, kje te konje najdeš!

Po komentarjih sodeč, jih SUZUKI kar precej ponuja že pri nižjih vrtljajih! :notworthy:

Dve od treh največjih slabosti SUZUKI-ja sta:

-izgled (kot šibkejši baratje) :blink:

-izgled (zastarel) :blink:

SUZUKI je zakon! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri suzukiju me cudi to, da je ostal pri 160 konjih, ki jih je imel ze pred nekaj leti... :blink: sicer pa naj bi imel na kolesu skoraj enako moc kot CBR - WTF?

Ko že razpredate o moči, pa še del testa:

"Kao što vidite, na stolu «Kawasaki» pokazuje najveću snagu, ali samo u visokim okretajima. Na nižim okretajima, «Suzuki» je još uvijek jači. «Honda» se našla negdje u sredini. Zapravo, krivulja joj se stalno isprepliće s krivuljom «Kawasakija». Naravno, samo do 11000 okretaja, gdje «Kawasaki» nastavlja s rastom snage, a ostali padaju. Puno je interesantniji podatak o okretnom momentu. On je kod «Suzukija» najveći, odmah do njega je «Kawasaki», a «Honda» malo zaostaje. Ono što je za «Suzuki» najznačajnije, je da ima najveću snagu i puno veći okretni moment u niskim okretajima. Sada bi se mogli vratiti na priču o «Suzukijevoj» blokadi maksimalne snage na niskim okretajima u prvoj i drugoj brzini. Kao razlog se ponovo spominje nemoguće kontroliranje stražnjeg kraja u niskom prijenosu na niskim okretajima. Snaga je jednostavno prevelika, pa su je «mali žuti» odlučili smanjiti. Naravno, čim ubacite u treću brzinu, kada je opasnost od proklizavanja manja, (a i rijetko ste na okretajima nižim od 4000), na raspolaganju vam je kompletna snaga. To je ujedno i razlog zašto se na stolu ne vidi ta blokada. Na stolu se mjeri uvijek u 4. brzini. No, dosta o «Suzukiju». On trenutno nije udarna vijest. Za «Yamahu» R1, predviđaju da će imati krivulju jako sličnu «Kawasakijevoj». S time, da će se zbog nešto većeg broja okretaja možda i popeti malo više. Pretpostavka je i da će na nižim okretajima «Yamaha» imati manji okretni moment i da će zbog toga, gubiti na testu elastičnosti.

Da probamo malo razjasniti od kuda taj katastrofalni gubitak snage. Kako 173 konja, koje «Kawasaki» deklarira na radilici (bez ram-aira), dođu na samo 148 konja na stražnjem kotaču. «Suzuki» deklarira 164 konja na radilici, a na kotaču ima 144 konja. Gdje «Kawasaki» gubi tolike konje ?

Odgovor leži u velikom broju faktora. Tu su gubitak na kuplungu, mjenjaču, lancu i slično. Uobičajen gubitak snage od radilice do stražnjeg kotača je 11% (upamtite taj podatak). Po tome bi «Kawasaki» na stražnjem kotaču trebao imati 153 Konja. Blizu, ali negdje razlike ipak postoje. Razlike su u standardima mjerenja. Kada SAE standard, (kojeg koriste «mali žuti»), pretvorite u EEC standard, (kojeg koriste Englezi), dobijete 148 konja. Dakle, sada smo već bliže i nitko ne laže, samo tehnički protežu istinu. U prijevodu bi to značilo; ne vjerujte onome što piše na papiru."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a niso govoril da je akrapovic kawasakiju izmeril 158 konj na kolesu :?

Popravljeno . Popravil Unknown
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tile motorji so odlični. Gre se bolj zato, kdo preferira kakšno podjetje. Osebno bi suzukija. Gixxxer rules. Legenda iz 80. se nadaljuje. No kot sem rekel, vsi so odlični, zame definitivno prehudi. Jaz še bandita ne obvladam.

lp, RK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislim, da je blo govora o 155 pesih pri Kawi, povedal pa je tudi (Akrapović), da testniki pojma nimajo, kako se opravljajo meritve, tako da... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R1: mogoče jo ne upajo postavit zraven  :devil:  :lol1:

To je pa to B)

Vsi motorji so OK, ampak R1 je pač R1...vsaj zame :afro1:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uobičajen gubitak snage od radilice do stražnjeg kotača je 11% (upamtite taj podatak).

To je nekaj za Ice-a B) , ki pravi, da je običajna izguba od 5-8 %... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je odvisno tudi od stanja verige, gum, in še kaj. Enkrat sem prebral, da samo stanje (odvisno od istrošenosti, vzdrževanja, napetosti) verige lahko vpliva 5% in več. Sicer pa meni osebno je vseeno ali jih ima 155,7Km na zadnji gumi ali pa 162,3KM. Kje so skriti je bolj pomembno - kot je že nekdo rekel.

Popravljeno . Popravil RoadKill
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabite še tolerance. Motorradovci v drobnem tisku napišejo vedno da rezultati lahko odstopajo "plusminusznak" :? 5%, zaradi zemljepisne lege :hmm: , vremena, temperature.....

Komaj čakam Mastersbike :yea2: :notworthy: :naughty: :OK: al nekak tak.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma svašta! teli konji so cist mem! najbolj da od uradnih podatkov odstejemo ene 40 konj pa bomo dobil eno realno cifro :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve od treh največjih slabosti SUZUKI-ja sta:

-izgled (kot šibkejši baratje) :blink:

-izgled (zastarel) :blink:

SUZUKI je zakon! :yea2:

Derekt in točno to!!!!!!! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, da KAVO japončki dajo v proizvodnjo čeprav ni 100 % preiskušena. Šele drugo leto proizvodnje odpravljajo napake na podlagi iskušen nas uporabnikov. Pri HONDI pa dajo ven preiskušen motor.

Sem pa pristaš KAVE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, da KAVO japončki dajo v proizvodnjo čeprav ni 100 % preiskušena. Šele drugo leto proizvodnje odpravljajo napake na podlagi iskušen nas uporabnikov. Pri HONDI pa dajo ven preiskušen motor.

Sem pa pristaš KAVE

vse tovarne ne dajo motorja ven dokler ni 100% preizkušen ker je prenevarno za uporabnike in predvsem ugled znamke. je pa res, da lahko tovarna testira kolikor hoče, pravi test so šele uporabniki, ki vedno uspejo delat in pokvarit stvari, ki jih v tovarni niti slučajno ne morejo predvidet. :hmm: :lol1: .) :P

drugače pa mi je pri zadnjem članku najbolj všeč zaključek pri suzukiju, odlično povedano! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse tovarne ne dajo motorja ven dokler ni 100% preizkušen ker je prenevarno za uporabnike in predvsem ugled znamke. je pa res, da lahko tovarna testira kolikor hoče, pravi test so šele uporabniki, ki vedno uspejo delat in pokvarit stvari, ki jih v tovarni niti slučajno ne morejo

Se strinjam. Edini kar poševnookce lahko nese je, da jim zmanjka časa za testiranje novega motorja izven Japonske. Japonski testerji so običajno njihovi bivši dirkači, torej težki okoli 50 kg in ti lahko dajo drugačno menje o vzmetenju kot recimo kakšni možakarji z 100 kg, ki v Evropi niso tako redki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

:OK: VIVA KAWASAKI!!!!! :OK: sej so vsi motorji na najvišji tehnološki ravni itd itd,

en je boljši, en še bolj, ampak zame bo vedno najboljši kawasaki!

priznajte, tudi po zunanjosti ja kawa najlepša. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: VIVA KAWASAKI!!!!! :OK: sej so vsi motorji na najvišji tehnološki ravni itd itd,

en je boljši, en še bolj, ampak zame bo vedno najboljši kawasaki!

priznajte, tudi po zunanjosti ja kawa najlepša. :yea2:

Ja sej zato so jih pa vpoklical?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!