Skoči na vsebino

Moto revije in slovenski pisci ... Mnenje o njih.


YZFgeorge

Priporočene objave

V Motorradovem katalogu za 2003 navajajo moč suzukija SV650 70 konjev (52 kW), 34 konjev zaprt. Navor 62 Nm pri 7500 obratih. Da bi imel na kolesu samo 54 konjev, skoraj ne verjamem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Motorradovem katalogu za 2003 navajajo moč suzukija SV650 70 konjev (52 kW), 34 konjev zaprt. Navor 62 Nm pri 7500 obratih. Da bi imel na kolesu samo 54 konjev, skoraj ne verjamem.

Eno je, kar verjameš... drugo pa so dejstva... Lahko se je kdo zmotil. Lahko Suzuki Nemčija, lahko pa Motorrad... Boljše informacije od 54 KS uradno ni na voljo.

www.globalsuzuki.com/motorcycle/moto/ (ni podatka).

www.suzuki.de (podatek - 54 KS)

www.suzuki-gb.co.uk (tba - to be announced)

www.suzukicycles.com (USA - ni podatka)

Torej - edina uradna informacija je pri Suzukiju v Nemčiji. In ta je takšna, kot je. Članek ima opombo, da lahko Suzuki deklarirano moč še spremeni. Motor bo naprodaj pomladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, ne se razburjat, sem samo prepisal, kar mi je prvo prišlo pod roko.

Ampak včasih je pa treba met tud nad uradnimi podatki rahlo zadržanost in jih še kje preveriti. Uradni vir ne bi nikoli navajal nižje moči, kot je tista najvišja, ki jo motor doseže po obstoječih meritvenih standardih. Da pa bi novi suzi zmanjšali moč za 15 konjev, pa se mi ne zdi logično. Če večinoma ne dajejo podatkov o moči in navoru, pa če od uradnega vira nikakor ni moč izvedeti pravih številk, se jih pač v članku ne navede.

Je pa to samo moje mnenje, in lahko da se motim. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, ne se razburjat, sem samo prepisal, kar mi je prvo prišlo pod roko.  

Ampak včasih je pa treba met tud nad uradnimi podatki rahlo zadržanost in jih še kje preveriti. Uradni vir ne bi nikoli navajal nižje moči, kot je tista najvišja, ki jo motor doseže po obstoječih meritvenih standardih. Da pa bi novi suzi zmanjšali moč za 15 konjev, pa se mi ne zdi logično. Če večinoma ne dajejo podatkov o moči in navoru, pa če od uradnega vira nikakor ni moč izvedeti pravih številk, se jih pač v članku ne navede.  

Je pa to samo moje mnenje, in lahko da se motim.  :wink:

Če je uradna informacija na voljo, se jo navede. Ljudi to zanima. Zadržanost do podatkov je lahko, ja - zato tudi opomba, remember? -, ampak če sami ne znajo pravilno svojih podatkov lansirati, jim jaz nisem kriv. Če se je Suzuki Germany zmotil - be my guest... Sem napisal, da je podatek povzet od njih --> torej ni nič narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prebral vseh pisem, zato ne vem..morda je že to kdo omenil. Revija Motorist je res precej slabo izdelana zadeva. Ampak vredu, bi še že nekako preživel vsebino, zato pa cene ne morem. Nevem sicer kakšna je sedaj, vendar je bila takrat ko sem jo jaz kupil, prekleto visoka(glede na to kaj sem dobil). No drugače pa fantje, ko vas je tuliko in vsi veste kakšno pametno o motorjih, pa sami izdajte kakšno revijo :wink:

Za začetek je lahko on-line, tako bo cena izdelave praktično enaka nič.

Aha...ena revija..reče se ji Motosvet...se mi zdi, je pa zelo dobra. Sicer stane čez 1K sit, ampak se mi zdi vredna svojega denarja. Škoda pa, ker izide samo enkrat na leto.

Lp, Avatar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mam pa res dost tega. Do zdej še res nisem bil nastrojen proti motoristu. Ampak zdej mi je prekipel! Bil sem redni narocnik ze samega zacetka. zdej me pa kr na lepem odklopjo, brez kakrsnega obsestila kjub placanil poloznicam res pa je da jo za leto 2003 se nisem prejel in s tem tudi placal. Ampak sej kdo pa meni kej v naprej placa.

Od danes dalje vestno bojkotiram revijo Motorist!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mam pa res dost tega. Do zdej še res nisem bil nastrojen proti motoristu. Ampak zdej mi je prekipel! Bil sem redni narocnik ze samega zacetka. zdej me pa kr na lepem odklopjo, brez kakrsnega obsestila kjub placanil poloznicam res pa je da jo za leto 2003 se nisem prejel in s tem tudi placal. Ampak sej kdo pa meni kej v naprej placa.

Od danes dalje vestno bojkotiram revijo Motorist!!!!!!!!!!!!!!!!!

Le zakaj si jo doslej bral, če si jo zdaj s tako lahkoto začel bojkotirati? :)

Si mogoče poklical tja in vprašal kako, zakaj... In kako bi lahko še naprej bil naročnik?

Sicer pa sta pri naročniških zadevah dva sistema: eden je tak, da ti po defaultu pošiljajo revije in položnice. Pri tem jamrajo tisti, ki naročnine ne želijo podaljšati. Drug je pa tak ,da moram vedno znova poklicati in podaljšati svoje naročniško razmerje. Pri tem nergajo tisti, ki se jim ne da telefona dvignit in obrnit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si mogoče poklical tja in vprašal kako, zakaj... In kako bi lahko še naprej bil naročnik?

Sicer pa sta pri naročniških zadevah dva sistema: eden je tak, da ti po defaultu pošiljajo revije in položnice. Pri tem jamrajo tisti, ki naročnine ne želijo podaljšati. Drug je pa tak ,da moram vedno znova poklicati in podaljšati svoje naročniško razmerje. Pri tem nergajo tisti, ki se jim ne da telefona dvignit in obrnit...

Kdo pa sedaj izdaja Motorista, kam poklicati...na netu ni nobenih podatkov :?:

glede naročnine...boljši je vsekakor tisti sistem, ko ti pošljejo položnico za predplačilo, potem pa se odločiš ali boš plačal (podaljšal naročnino) ali jo pa vržeš v koš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj po nesreči kot ne spet dobil Motorista v roke. Po zelo površnem pregledu sem v 15 minutah našel tri bodeče cvetke:

Ducati Monster S4 po pol milijona vredni "nadgradnji" poveča navor za 6 Nm (na 76) <<<< krompirjev ali česa :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Suzuki bo po dolgotrajnem razvoju zmanjšal moč svojega 650 kubičnega motorja, tako da se bo približal Ducatijevi stari 600 kubični mašinci. Posebej zato so vgradili posebne odmične gredi s pobrušenimi odmikači, tako da po dva ventila v vsaki glavi mirujeta :!: :idea: :twisted: :lol:

Povsem v drugo smer je razvoj krenil pri Peugeotu. Njihov najnovejši skuter imenovan Elystar doseže zavidljivih 113.6KM pri 8500 o/min. :o :D :P :wink: :lol:

Motorist v enem letu ni napredoval niti za mišjo dlako. Vse kar berem na prvi strani tele teme velja še zdaj. Ne vem ali res tako težko nekomu preleteti ves tekst preden gre v tisk? Pa nekje je nekdo opeval novo grafično podobo. Katero že? :twisted: :evil:

Saj ne vem komu naj priporočim, da naj včasih vsaj malo zazeha. So to pisci, urednik, lastnik? :? :( :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mam pa res dost tega. Do zdej še res nisem bil nastrojen proti motoristu. Ampak zdej mi je prekipel! Bil sem redni narocnik ze samega zacetka. zdej me pa kr na lepem odklopjo, brez kakrsnega obsestila kjub placanil poloznicam res pa je da jo za leto 2003 se nisem prejel in s tem tudi placal. Ampak sej kdo pa meni kej v naprej placa.

Od danes dalje vestno bojkotiram revijo Motorist!!!!!!!!!!!!!!!!!

Le zakaj si jo doslej bral, če si jo zdaj s tako lahkoto začel bojkotirati? :)

Si mogoče poklical tja in vprašal kako, zakaj... In kako bi lahko še naprej bil naročnik?

Sicer pa sta pri naročniških zadevah dva sistema: eden je tak, da ti po defaultu pošiljajo revije in položnice. Pri tem jamrajo tisti, ki naročnine ne želijo podaljšati. Drug je pa tak ,da moram vedno znova poklicati in podaljšati svoje naročniško razmerje. Pri tem nergajo tisti, ki se jim ne da telefona dvignit in obrnit...

Če ne boš ti vedel kakšen imajo sistem pri motoristu potem res ne vem kdo bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O "kvaliteti" revije Motorist pričajo že sami ljudje kateri zanjo pišejo. Symru - začetnik; piše v temi motocikli- pomagajte mi izbrati motor. Ni čudno,da revija na koncu izgleda kot prosti spis. Podobno tako, kot bi jaz pisal diplomo iz jedrske tehnologije. Pa še to Symru; kot "novinar" bi lahko vedel, da Fazer 1000 obstaja v črni, srebrni in modri barvi in je rumen le Fazer 600. Če je z letošnjem letom drugače pa se opravičujem. Torej ena dilema manj za začetnika, ha.

Sije sonce rumeno, rumeno,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno tako, kot bi jaz pisal diplomo iz jedrske tehnologije.

A rabiš kakšno pomoč? Pri diplomi iz jedrske tehnologije mislim!!!! :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O "kvaliteti" revije Motorist pričajo že sami ljudje kateri zanjo pišejo. Symru - začetnik; piše v temi motocikli- pomagajte mi izbrati motor. Ni čudno,da revija na koncu izgleda kot prosti spis. Podobno tako, kot bi jaz pisal diplomo iz jedrske tehnologije. Pa še to Symru; kot "novinar" bi lahko vedel, da Fazer 1000 obstaja v črni, srebrni in modri barvi in je rumen le Fazer 600. Če je z letošnjem letom drugače pa se opravičujem. Torej ena dilema manj za začetnika, ha.

Sije sonce rumeno, rumeno,...

Sbb - zdaj pa si mi dal kost. A ti veš, da te lahko zdaj živega požrem? :)

Letos je fazer 1000 v črno-rumeni (extremeyellow), modri (galaxyblue) in srebrni barvi.... Tolk o tem. Črne barve je bil leta 2001, ko so ga prvič prodajali... In ne, ne pišem "pomagajte mi izbrati motor" (ki sem ga že izbral... lani fazer600, letos fazer1000) --> a imaš ti kak problem z očmi mogoče in tistim, kar je za očmi priklopljeno na senzor (tisto, čemur se reče možgani)? :shock: :wink: :twisted:

www.yme.com www.delta-team.si --> Fazer 600 pa letos ni rumen sploh. Tolk da - daj mal začni gledat po svetu. Predvsem pa bolj natančno beri, če še buljiš v forum. All in all se mi zdi, da si mal predsodkarski, a?

A lahko mogoče tisti opravičilo še enkrat ponoviš, z velikimi BOLD črkami? :twisted: :twisted: Sem ga prej slabo slišal...

PS: Tvoja diploma o jedrski energiji... Hmmm, glede na to, da ti dedukcija ni glih rodna vas, ne vem, kako boš to sestavil.... ccc.c..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"kvaliteta" revije Motorist je takšna kakrsna je zato ker jo dela načeloma en sam clovek, ki mu zmanjkuje časa in ker je "buđet" revije mizeren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj Symru a sem te zbodu kamor ne bi smel? Pa še ti enkrat preberi, če imaš probleme s tem. SEM ZAČETNIK piše. Kar se barve tiče bi nas pa ti moral seznanjati preko revije, saj si zato plačan. Al bodo letošnje barve predstavljene drugo leto?? Zato smo (sem) tako slabo obveščeni. Pa tudi Yamaha me ne zanima. Zato pa mal zmigajte riti pri tisti vaši reviji in začnite mal delat in ne sam jest kosti ostalih. :lol: REŠITEV:tisto energijo, ki jo tukaj trosiš usmeri drugam. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj Symru a sem te zbodu kamor ne bi smel? Pa še ti enkrat preberi, če imaš probleme s tem. SEM ZAČETNIK piše. Kar se barve tiče bi nas pa ti moral seznanjati preko revije, saj si zato plačan. Al bodo letošnje barve predstavljene drugo leto?? Zato smo (sem) tako slabo obveščeni. Pa tudi Yamaha me ne zanima. Zato pa mal zmigajte riti pri tisti vaši reviji in začnite mal delat in ne sam jest kosti ostalih. :lol: REŠITEV:tisto energijo, ki jo tukaj trosiš usmeri drugam. :wink:

Zmer lahk skušaš zbadat. Samo vsaj sprejmi, če dobiš kaj nazaj. Mimogrede - če piše da sem začetnik: kaj s tem narobe? Okej, če hočeš - zate sem lahko tudi stručko.

Revija ni moja. Jaz se na forumu javljam v svojem imenu in ne v imenu revije. Malo se pozanimaj, kdo je lastnik, in njemu predlagaj zadeve. Zagotovo bo vesel tvojih predlogov.

A so barve res tako pomembna stvar? Uffff, sori, nisem vedel, da ne znaš klikat z miško, da bi potem vedel o barvah... Sooooriiiii, če si prejle malce na hitro reagiral.... Soooriiiiii, če te yamaha sploh ne zanima... Sooori, če potem kar v tri krasne nabijaš.... Soooriiii, če si preveč len, da bi nekaj preveril, preden nabijaš v prazno.... Soooriiii, še enkrat....

Aja, daj mi e-mail, pa te bom osebno in zasebno obveščal o vseh novostih, pa še kak GB slik z letošnjimi barvami ti lahko pošljem. A bi? Obljubim, da ti jih bom lepo posortiral po znamkah, modelih in barvah...

Ah, si en veseljak... Pistoljeros.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo ne sprejme kritike, potem si sodeč na reakcije samo ti. Tisti sooori napiši lepo po Slovensko, pa bo še moja mama vesela. Natolcevanja in smešni podatki so zabeleženi le v reviji Motorist. Z Bojanom sva preko mejla precej predebatirala, vendar stvari ostajajo enake. (beri žalostne) Samo "njegov" seznam motoklubov pogledaš in vidiš, da je en in isti klub napisan večkrat. Pol ni čudno, da se jih nabere 180. Kdo ima potem probleme z očmi?? To lenobo pa omeni tvojemu šefu.

Prav si ugotovil - res sem veseljak, pistoleros pa ostajaš s svojimi bolanimi izbruhi le ti.

Aja, če pa se sam ne moreš odločiti al ti je lepša rumena al modra barva, pol ni čudno, da so v reviji barvne podlage, na katerih ni mogoče brati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol ni čudno, da se jih nabere 180. Kdo ima potem probleme z očmi?? To lenobo pa omeni tvojemu šefu.

Prav si ugotovil - res sem veseljak, pistoleros pa ostajaš s svojimi bolanimi izbruhi le ti.

Aja, če pa se sam ne moreš odločiti al ti je lepša rumena al modra barva, pol ni čudno, da so v reviji barvne podlage, na katerih ni mogoče brati.

Glede na to, da si z urednikom v kontaktu - ti kar. Okoliproblemov z očmi - meni dol visi, kdo jih ima, dokler jaz dovolj dobro vidim. Naj te samo opomnim na tvoje probleme z barvno koordinacijo, ki si jih pokazal na začetku tegale najinega nakladanja.

Bolani izbruhi - ne bom ti ponavljal svojega prvega odgovora. Preberi še enkrat. Skozlaj pa se na druge šele po tem, ko preveriš, kaj jim očitaš.

Okoli barve - verjetno si ti edini, ki si mi svetoval črno. Kaj naj rečem - se je ne dobi. Le kako si mogel, ti doslednež ti! Da te ni sram, tako slabo začetnikom svetovati!

Sicer pa jaz nimam z barvnimi podlagami v reviji nič. Mimogrede - če želiš, ti lahko ob priliki lepo pojasnim postopek nastajanja revij. Pa ne Motorista, ampak na splošno... Lahko greva celo vsako revijo v Sloveniji posebej.

Aja - če vedno sklepaš tako, kot tukaj, potem pazi, da ne boš kdaj mesarja v trgovini zadavil, ker je bilo mleko prejšnji dan pokvarjeno.

Sooooriiii še enkrat.... Ne bom več. Sicer si pa dobrodošel na mail (če imaš jajca), da ne bova smetila tukaj. Uživaj še naprej.

Bang-bang-bang!

PS: Sprejemam kritiko, ki je namenjena meni osebno in ki je na mestu. Ne sprejemam pa je, če je namenjena komu drugemu ali če je kar neko pljuvanje počez brez osnove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede - če piše da sem začetnik: kaj s tem narobe? Okej, če hočeš - zate sem lahko tudi stručko.

Ne bi reku, da si glih stručko, glede na tvoje mejle Decembra, ko si me spraševal, kako sem uštimal prednje vzmetenje na XJR. To pa se od enega moto novinarja ne spodobi- no ja, mogoče pa le-nekje je treba začet.

Aja, daj mi e-mail, pa te bom osebno in zasebno obveščal o vseh novostih, pa še kak GB slik z letošnjimi barvami ti lahko pošljem. A bi? Obljubim, da ti jih bom lepo posortiral po znamkah, modelih in barvah...

Kot sem že povedal imaš moj mejl. Če pa sem se spet zmotil, pol pa Sooori.. pač spet nakladam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe ...a zdej je ša sym kriv za vse kar je narobe z motoristom :twisted: :wink: :wink: ..symru kaj delaš????

.... pa dej nauč se že nekrat lektorirat članke pa pravilno postavljat revijo :lol: :lol: ..tko nikamor ne pridemo :lol: :lol: :lol: .......

..pa kako si sploh drznes bit zacetnik :x :x ... :lol: :lol: a se nisi mogu tko kot večina, rodit z vsem znanjem o mopedih :lol: :lol: :lol:

...pa kako si upaš okoll ljudi spraševat in.....a se ti slučajno učiš ne da bi nam povedal ??? :twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natolcevanja in smešni podatki so zabeleženi le v reviji Motorist.

v debato se ne mislim spuščat, sem nekaj starani nazaj že vse povedal kar sem imel. o podatkih pa to:

poglej različne (priznane, hvaljene, opevane,...) revije in internet strani in primerjaj podatke - skoraj nikoli niso enaki, sploh če primerjaš italijanske, nemške, angleške in ameriške.

različni trgi, različni predpisi, različni uvozniki, napake in tudi različno izračunavanje podatkov (ameriški bHP, evropski HP (PS),.....).

sploh pri novih modelih se razlikujejo dokler niso na trgu in vsak uvoznik ne da podatkov za model na domačem tržišču. sicer pa so tovarniški podatki glede moči itak brezveze, važno je kaj "rola" pokaže na kolesu ker eni dajo podatek na mašini, eni na sklopki, noben na kolesu (je premalo, vsi hočejo bit najmočnejši).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa ze ne bo nek začetnik učil!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi reku, da si glih stručko, glede na tvoje mejle Decembra, ko si me spraševal, kako sem uštimal prednje vzmetenje na XJR. To pa se od enega moto novinarja ne spodobi- no ja, mogoče pa le-nekje je treba začet.

Kot sem že povedal imaš moj mejl. Če pa sem se spet zmotil, pol pa Sooori.. pač spet nakladam

Hm, pa se res spomnim, da sem nekoga spraševal, ja, ki je XJR prodajal. in vprašal sem ga, če je že prednje vzmetenje, ki je na XJR menda premehko, že kaj porihtal. In, kaj si odgovoril? :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol ni čudno, da se jih nabere 180. Kdo ima potem probleme z očmi?? To lenobo pa omeni tvojemu šefu.

Prav si ugotovil - res sem veseljak, pistoleros pa ostajaš s svojimi bolanimi izbruhi le ti.

Aja, če pa se sam ne moreš odločiti al ti je lepša rumena al modra barva, pol ni čudno, da so v reviji barvne podlage, na katerih ni mogoče brati.

Sooooriiii še enkrat.... Ne bom več. Sicer si pa dobrodošel na mail (če imaš jajca), da ne bova smetila tukaj. Uživaj še naprej.

Ampak jaz, jaz sem deklica :shock: Tale nick pa sem se sposodila od atija, ki je baje strasten motorist že vrsto let. Če boš postavil tisto vprašanje kot mora biti, potem ti morda še odgovorim. Predvsem pa malce znižaj ta tvoj gromki glas, ker je ta tema namenjena vsem revijam te zvrsti in NE LE TEBI OSEBNO.

Pa, pa. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!