Skoči na vsebino

Moto revije in slovenski pisci ... Mnenje o njih.


YZFgeorge

Priporočene objave

Saj zato so se ženske že pritožile pri Uradu za varstvo žensk, da zakaj se njim sklanjajo le imena, detscem pa vse komplet. :P Ne le, da se dedcom vse skloni, občasno se tudi povesi. :lol:

Dobil tokrat popolnoma nenadejano Motorista, ker položnice za naslednje naročniško obdobje nisem plačal, ker sem se mu odpovedal.

In tako, seveda, popolnoma nenadejano ugotovil, da sem ravnal prav, ker me prav nič ne zanimajo mame in sestre in nečakinje in pranone mladih nadebudnih motodrkačov. :angry:

In nekje v uvodniku piše, da bodo vse skupaj raztegnili na nekakšnih 80 (ali 60, ne bom sedaj dol hodil gledat) strani. Bodo morali biti potem notri tudi še intervjuji s tršicami od mladcev :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno že kdo dobil v roke zadnjega Motorista? A se kaj opazi razlika pri slovnici?

Ne. Revija še zmer rabi eno dobro lektorco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest misnem de je motorist 2x predraga revija. Ostale revije z drugačno vsebino stanejo 300-400 sit ne pa 700 kot stane motorist. Večino novic pa itak že izvemo na Motosvetovi strani ;) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno že kdo dobil v roke zadnjega Motorista? A se kaj opazi razlika pri slovnici?

Ne. Revija še zmer rabi eno dobro lektorco.

Ne bit sexist zdej. Lahko je tudi lektor. :P ;) :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno že kdo dobil v roke zadnjega Motorista? A se kaj opazi razlika pri slovnici?

Ne. Revija še zmer rabi eno dobro lektorco.

Se strinjam! Pa sem prebral samo nekaj uvodov k člankom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest misnem de je motorist 2x predraga revija. Ostale revije z drugačno vsebino stanejo 300-400 sit ne pa 700 kot stane motorist. Večino novic pa itak že izvemo na Motosvetovi strani ;) :rolleyes:

Kaj ga pa serješ? A govoriš o Lady in podobnem branju? Primerjaj naklado, pa ti bo hitro jasno. da stroškov ne moreš pokriti niti s 700 tolarji. Kmalu ne boš več videl kakovostne revije pod jurja! 6 evrov je v tujini že zelo pogosta praksa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno že kdo dobil v roke zadnjega Motorista? A se kaj opazi razlika pri slovnici?

Ne. Revija še zmer rabi eno dobro lektorco.

Ne bit sexist zdej. Lahko je tudi lektor. :P ;) :ph34r:

"dobro lekturo" sm mislil, ne pa lektorco :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni stolčkov sploh. PRosim, da nehamo IRC-at tukaj in da se gremo kvečjemu konstruktivno debato. Za nabijanje pa je CHAT nadvse priročna zadeva.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud kolofon je precej spremenjen. Iz v.d. urednika je zdaj postal izvršni urednik. Sodelavci so razdeljeni na različna področja: šport, tehnika, starodobniki, foto, testni vozač in :o sodelavci! Mar ne pašejo v nobeno rubriko? Vsaj Sym bi si zaslužil svojo novičarsko. ;) :) Sym, a je suša, al zakaj samo 2 strani?

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj Sym bi si zaslužil svojo novičarsko. ;) :) Sym, a je suša, al zakaj samo 2 strani?

kar se mene tiče, če kjerkoli sodelujem, mi je useeno če sem podpisan ali ne. Podpis itak pomeni kvečjemu odgovornost za vse neumnosti, ki so napisane. Skratka - hvalil bi se s svojim imenom šele, če bi bilo vse tip-top perfektno :)

Enim je pa všeč, če so nekje kot "nekaj" napisani :)

Je pa dost suša z novicami, ja - zadeve v Slovneiji niso na tak način utečene, kot v tujini, kjer zastopniki lepo prinesejo skor vsako malenkostn a krožniku novinarjem... Pri nas pa še za lanske modele ne vedo pogosto, kako in kaj, kaj šele, da bi kake vroče novice dostavljali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno! lahko bi bil še testni voznik...sej veš..tko kot majo drugje pošlihtano.

Ko bom velik se bom skušal kaki reviji prodat tut za testfahrerja :) Pol se bom pa na ducatije 999 kobacal pa na suze gixxer :)

Sicer pa - od slovenskih moto-piscev mi je najbolj všeč pervvy ker vedno vsaj tri pire spijeva če se srečava :P In to je "moje mnenje" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - od slovenskih moto-piscev mi je najbolj všeč pervvy ker vedno vsaj tri pire spijeva če se srečava :P In to je "moje mnenje" :)

hvala, sem bom v prihodnje še naprej tako trudil. sicer pa se takrat res največ pomeniš o motorjih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist kwa pa vem! K mi ga je punca (ne vem točno kdaj ampak kr doug nazaj) enkrat s punpe prnesla sm vsak mesec komi čaku 10ga, da sm jo nabavu! :unsure: Pol pa z vsako cifro sm biu bol razočaran! Spljoh mi ni biu simpatičen sredn deu kjer so bli starodobniki, ki so obsegal skor pol celga cajtnga! :angry: Skrajno pa sem biu razočaran k so pol začel že kr poročat o snežnih saneh in ne vem kwa še vse, k sm biu že pozim tok hot k sm komi čaku da bo sezona! :blink: Absolutno bi lahko več poročal o kakšnih dodatnih opremah, sej je je na trgu velik, pa testi bi bli lohka mal manj skopi! Ne bom preveč kritiziru... :D fantje in punce se pa vsaj trudjo! bomo vidl kwa bo prihodnost prnesla!!! Morm pa pohvalt moto katalog, vendar na žalost izide enkrat letno in letos s precej skopim opisom testov, ampak so napotki glede vožnje in opreme zelo zelo koristni! :P torej brez zamere, sem pa vedno pripraljen podati kakšne zanimive predloge, seveda če jih bo kdo želel upoštevati oziroma realizirati!!!

Pa upam da ste na motorjih, k jst sm stocked v pisarni :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Saj na ostale motorje se preveč ne spoznam, ampak v septemberski številki Motorista se pa nisem mogel nehat smejati, ko sem bral opis H-D Heritage Springerja.

Vsi modeli Softailov imajo že od leta 2000 centrirano mašino, tako da komaj kaj še trese. Sekundarni prenos je že leta klinasti jermen in ne veriga, amportizerji niso pod sedežem ampak pod motorjem, naročiš lahko tudi varianto z elektronskim vbrizgom (o kateri ne duha ne sluha)... :lol1: :lol1:

Sploh pa bi jaz kot urednik v primerjavi ob bok BMW R 1200 C postavil raje H-D Sportster 1200 Custom, ki mu je po večini parametrov (tudi po ceni) precej bližje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj na ostale motorje se preveč ne spoznam, ampak v septemberski številki Motorista se pa nisem mogel nehat smejati, ko sem bral opis H-D Heritage Springerja.

Enako! Mislim, pa kdo piše te kozlarije. :BUA: Bog ve iz katerega predpotopnega kataloga ali članka je pobral informacije. Ne poznam toliko HD-jev, ampak o zadnji evoluciji mašin na 88 cinch je pa slišal vsak, ki vsaj malo spremlja motorizem. O tem se je povsod dosti pisalo. Amaterji! :ph34r:

Pa lepo te prosim, kakšna predstavitev modelov na našem trgu (piše v podnaslovu). Trije motorji nimajo niti podatka o ceni, dva pa tako še sploh nista v prodaji. Halo!

Dlje se še nisem prebil, ampak slutim nadaljevanje na isto vižo. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Revija motorist:

Že res, da so notri tudi slovnične napake, ampak a ni bolje to, kot pa da ne vemo nič kaj se v svetu motošporta dogaja - sploh v domačem prvenstvu..

Poglejte npr. avtomagazin: od kar je Gustinčič odgovorni urednik je revija totalen poden. Samo jadrnice, razne ročne ure in podobno se sreča notri. O slovenskem motošportu ni več tudi besede. Ko je pa Gustl še dirku je blo pa 3 strani hvalisanja kako se mu je uspelo uvrstiti na DP v razredu 250 in to kar s časom 1.46 :BUA: , medtem ko se je Bine (Štern) vozil 1.35 :OK:

Mi smo imeli automagazin, a smo ga odpovedali. Sedaj imamo avtofokus, motorista in motosport aktuel in smo zadovoljni, kljub slovničnim napakam. Je pa res, to se strinjam, da bi morala revija kot je motorist, slovnične napake nemudoma odpraviti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, da je v AVTOMAGAZINU veliko solate, vendar prosim vas, revija motorist je vendar revija za lastnike starodobnikov, ki pa lahko z čitanjem revije spremljajo starost svojih jeklenih konjičkov.

Tudi naši tiskani mediji bi se lahko zgledovali po tujih.

Hrvatov ne maram, vendar je njihov MOTOPULS za vse naše revije zakon ( da Evrope ne omenjam). :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to sem sedajle zasledil po katalogih H-D za modelno leto 2004. H-D Springer Softaila ne bodo delali več. :huh:

Torej so v Motoristu objavili podatke o motorju, ki ga verjetno lahko naročite le še kak teden ali dva, potem pa bo odvisno od zalog pri dealerjih. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, da je v AVTOMAGAZINU veliko solate, vendar prosim vas, revija motorist je vendar revija za lastnike starodobnikov, ki pa lahko z čitanjem revije spremljajo starost svojih jeklenih konjičkov.

Tudi naši tiskani mediji bi se lahko zgledovali po tujih.

Hrvatov ne maram, vendar je njihov MOTOPULS za vse naše revije zakon ( da Evrope ne omenjam). :kva1:

Zgledovali že, kaj pa "delovni pogoji"? Če imaš namen štartat kako motoristično revijo pri nas, ki bo takšna, kot Motorrad ali MCN, te popolnoma podpiram in sem ti pripravljen pomagati tako, da se bom takoj naročil za eno leto! Verjamem, da imaš tudi bogato in izborno podporo velike večine motosvetovcev!

Čakamo O:-) <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motorist je na stopnji našega občinskega glasila, ki ga dobivamo zastonj, s tem da je pravopisno in oblikovno pred motoristom pa brez kakšnih lektorjev, pišejo ga ljudje, ki v osnovni šoli niso imeli težav pri slovenščini in to delajo prostovoljno!!

za 800sit se dobi tuje revije ki ponudijo zadnje novice in nekaj pravih testov motorjev,+ dobre fotografije... v motoristu pa so samo opisi motorjev, taki ki so razvidni že iz slike ali pa tabele s tehničnimi podatki, in to ti "novinarji" spravijo v stavke s slovničnimi napakami in prodajajo

če bi bila tista dva testa motorjev iz avtomagazina, v motoristu bi mu vsaj lahko rekli revija

motorist je zame nesmiselen, raje bi videl, da bi 2-krat letno izšlo nekaj takega kot je motokatalog

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na splošno nezadovoljstvo s slovenskimi moto revijami, predlagam da v okviru Motosveta oz. "piscev" ki tukaj modrujejo naredimo/te en luštkan za začetek fanzin, ki se bo ukvarjal s temami povezanimi z motorji ! Zadeva je lahko poceni, če seveda obstajajo samo stroški tiskanja !

Obstaja še varianta B ki se imenuje elktronski časopis ! Še ceneje !

Motosvet, pa je mogoče nekje na sredi med obema !

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vsi vemo, kakšen je, ne spuščajmo se znova v debato v kateri je bilo že vse povedano.

Dobro pa je, da vsaj opozarjamo na felerje, ki nam jih vsak mesec servirajo. Čeprav jim očitno tudi to ne pomaga. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!