Skoči na vsebino

Moto revije in slovenski pisci ... Mnenje o njih.


YZFgeorge

Priporočene objave

Glede na splošno nezadovoljstvo s slovenskimi moto revijami, predlagam da v okviru Motosveta oz. "piscev" ki tukaj modrujejo naredimo/te en luštkan za začetek fanzin, ki se bo ukvarjal s temami povezanimi z motorji ! Zadeva je lahko poceni, če seveda obstajajo samo stroški tiskanja !

Obstaja še varianta B ki se imenuje elktronski časopis ! Še ceneje !

Motosvet, pa je mogoče nekje na sredi med obema !

SKA BIKE

Motosvet ni med obema, pač pa je natanko to, kar je trenutno moč narediti. Vsak ima možnost prispevati, pa ni ne vem kakšnega odziva, ko pa je, pa jih od bralcev še po prstih dobi. Vsaj zdi se mi tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v zadnjem motoristu je nekaj napisano o prihajajočih modelih....piše kar nekaj, s slikami pa so šparali....

verjetno zato ker je nasledni teden milano in se bo dalo tam vse poslikat "v živo". :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta ljubi MOTORIST je na trgu že tako dolgo, da bi se že lahko znebili otroških bolezni. Tudi sam sem na začetku kupil kak izvod a sem obupal nad nestrokovnostjo, slabo slovnico itd., itd.. Kasneje sem ga občasno še prelistal na domačem Petrolu, sedaj pa se mi še to ne da več, ker je škoda časa. Nemški MOTORRAD je zakon v vseh pogledih, pa tudi hrvaški MOTO PULS ni slab.

Ampak to je le moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno zato ker je nasledni teden milano in se bo dalo tam vse poslikat "v živo". :naughty:

samo poglej koliko slik je že na MS-ju....lahko bi kaj pobrali z neta...sej eno so...O Indiansih s terminatorjevim logotipom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta motorist je na stopnji našega občinskega glasila, ki ga dobivamo zastonj, s tem da je pravopisno in oblikovno pred motoristom pa brez kakšnih lektorjev, pišejo ga ljudje, ki v osnovni šoli niso imeli težav pri slovenščini in to delajo prostovoljno!!

rebel, katero glasilo katere občine je to?

A pišejo tud kaj o motorjih not - pol se moram nujno naročit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo poglej koliko slik je že na MS-ju....lahko bi kaj pobrali z neta...sej eno so...O Indiansih s terminatorjevim logotipom....

Slikce na netu verjetno niso dovolj velike ločljivosti za barvni tisk.

Lahko se seveda tudi motim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo poglej koliko slik je že na MS-ju....lahko bi kaj pobrali z neta...sej eno so...O Indiansih s terminatorjevim logotipom....

glej zadeva je preprosta (verjamem da je vzrok pač takšen, če bi jaz bil urednik bi razmišljal tako). v naslednji številki bo sigurno reportaža iz milana kjer bodo predstavljeni vsi novi modeli (tehnični podatki + slike). zakaj bi sedaj objavljal tovarniške slike, a bo še komu zanimivo v naslednji številki spet gledat iste motorje?

zanimivo je pokazat motorje 2 meseca pred uradno predstavitvijo ko se o njih še ugiba ne pa sedaj ko čez en teden ne bo nobenih skrivnosti in bodo "karte ne mizi". no pa večina slik je tudi preslabe kvalitete za tisk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rebel, katero glasilo katere občine je to?

A pišejo tud kaj o motorjih not - pol se moram nujno naročit :P

ja symru, nekajkrat je blo nekaj člankov o lokalnem moto klubu, nekaterih občanih, ki dirkajo, pa g. alešu- (alex), ki dela odlične predelave....

---pa to je glasilooooo .............in več pametnega o motociklizmu napišejo kot motorist :lol1:

naročit pa se žal ne moreš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej zadeva je preprosta (verjamem da je vzrok pač takšen, če bi jaz bil urednik bi razmišljal tako). v naslednji številki bo sigurno reportaža iz milana kjer bodo predstavljeni vsi novi modeli (tehnični podatki + slike). zakaj bi sedaj objavljal tovarniške slike, a bo še komu zanimivo v naslednji številki spet gledat iste motorje?

zanimivo je pokazat motorje 2 meseca pred uradno predstavitvijo ko se o njih še ugiba ne pa sedaj ko čez en teden ne bo nobenih skrivnosti in bodo "karte ne mizi". no pa večina slik je tudi preslabe kvalitete za tisk.

verjetno imaš prav....sam glede na razširjenost interneta in hitrosti prenosa informacij/novic po njem bodo mesečne revije po tvojem propadle....

Slikce na netu verjetno niso dovolj velike ločljivosti za barvni tisk.

Lahko se seveda tudi motim 

ravno omenil sem da je ena slikca kar z interneta potegnjena...še internetni naslov je na njej izpisan...je pa res v manjšem formatu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thundercat, tiskani mediji še dolgo ne bodo izumrli.

Z veseljem ti zadeve razložim ob priliki ob pivu, ker če se spet snamem s ketne in naklobasam tu na forumu, bodo celi romani za čitat - and you don't want that :)

Samo ne zdaj začet v tej temi spet nabijat, ker smo tu že bojevali svete vojne, pa ni nihče zmagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kritike gor dol. Jaz Motorista ne kupujem. Rajši Motorrad.

Ker sistem: kupujte domače revije in jih podpirajte, saj bodo le tako lahko bolše, pri meni ne pali.

Naj se naredi dober izdelek, tak, da me bo prepričal v vseh pogledih in ga kupim.

Vsekakor pa vsa čast založniku Motorista. Da izdajaš revijo s tako malo potencialnimi kupci... Mogoče pa bi dobil še kakega več (recimo mene :D ), če bi vse skupaj izgledalo bolje: brez slovničnih napak, boljše oblikovanje.... skratka veliko je še lufta. To pa zahteva $ in riziko. ALi iti v vse to za 50 prodanih izvodov več.. Verjamem, da imajo na Motoristu računico. In ta ne dopušča boljše slovnice itd...

No ja. Kar naprej. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slikce na netu verjetno niso dovolj velike ločljivosti za barvni tisk.

Kar pa seveda ljudi pri Motoristu ne moti! Kockastih slik je vedno dovolj. V zadnjem na primer čez pol strani povečan Triumph. Pustili bi malo manjšega, dali zraven malo več teksta, pa bi izgledalo veliko bolje.

Pa še glede novic. Se strinjam, da kazati motorjev tik pred sejmom nima smisla, ampak pisati o njih ga pa ima? Po izkušnjah sodeč bom naslednji mesec tako ali tako bral isti tekst z nekaj dopolnitvami. No ja, pa še slikca bo zraven. juhu! :OK:

Sinoči sem nadaljeval branje in skoraj bruhal. Članek o Klemenčičevi predelavi. Mama mia! A res ni med Črnologarjevimi sodelavci nikogar, ki bi šel narest intervju s Klemenčičem, ali pa vsaj po svoje povzel, kar ima človek za natvezit. Tako pa berem članek, ki ga je napisal Klemenčič sam (saj je ta prav, ne) in to v tretji osebi. In ker se mu ni več dalo pisat naprej... na slikah si oglejte, kako motor zgleda. Kot kakšna pripovedovalka pravljic, ki spodbuja otroško domišljijo in zaključi na koncu No, otroci, zamislite si konec zgodbe. Pod slikami pa itak nič pojasnil. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj, ko tole berem, že dvomim, če sem prav ravnal, da nisem podaljšal naročnine na Motorista.

Konec koncev si mora človek vsake toliko le privoščiti nekaj humorističnega branja. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem na primer čez pol strani povečan Triumph. Pustili bi malo manjšega, dali zraven malo več teksta, pa bi izgledalo veliko bolje.

ROFL kj več napisal :lol1: ......kaj že :naughty: ......sej tm kjer je tip to pobrou ni nič več pisal od kje njemu ..... :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj, ko tole berem, že dvomim, če sem prav ravnal, da nisem podaljšal naročnine na Motorista.

Konec koncev si mora človek vsake toliko le privoščiti nekaj humorističnega branja. :lol:

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi vedel, kdo je in kaj stoji zadaj, tega ne bi napisal.

no ja, to je pa malo "na meji" okusa, razen če lahko argumentiraš in pojasniš ozadje te izjave.

lahko verjameš, da zelo dobro poznam SLO medijsko sceno, medije, založnike in na drugi strani potencialne oglaševalce, ciljne bralce,..itd.

takšno revijo kot je motorist, je pri nas ZELO težko delat, prodajat, tržit in držat pri življenju, kar pojasnjuje zakaj se razni slo založniški "giganti" (burda, delo revije, GV,...) še niso lotili tega početja in se namesto tega raje trudijo (životarijo) z avto in modnimi revijami od katerih jih večina komaj pokriva stroške, nekateri pa tudi tega ne (ena izmed bolj opaznih avto revij, ki čudežno še vedno izhaja, je dolžna milijone za honorarje - tudi meni nek drobiž).

se strinjam, da bi lahko motorist bil dosti boljši, ampak "tolko kot je dnarja, tolko je muzike". honorarji stanejo, lektorji stanejo, postavitev in osvetljevanje stane, tisk stane, distribucija stane, plačilna disciplina je u K...U,.... logično, da je treba nekje šparat, kje in če je pametno ravno tam, pa je odločitev tistih, ki o tem odločajo.

saj noben ne sili nikogar, da more kupovat motorista, ampak to stalno pluvanje po reviji ker je slabša od motorrada ali drugih tujih revij je pa vseeno mimo. tu sploh ni primerjave, motorrad ima vse pogoje (močno zaledje založbe, velik trg, močne oglaševalce, močno industrijo - uvoznike, redno zaposlene novinarje, ki jim je edina skrb vožnja motorja, profije v trženju...). to je približno tako kot če našo nacionalko ali pop tv primerjaš z CNN, BBC, NBC, itd. in pluvaš kak program imajo in kako je vse "amatersko". :?

mislim, da je bila ta tema ustvarjena za to, da KONKRETNO povemo kaj koga moti (kot so npr. napake v članku o H-D springerju) ne pa, da vsak kar poprek pametuje in celo žali.

In če kdo kupuje Motorrad, Moto Puls, Power Bike, Easyrider, PS in kaj še vem kaj, mu tu ni tega treba 10x napisat - NASLOV TEME JE MOTO REVIJE IN SLOVENSKI PISCI - TOREJ SLOVENSKE REVIJE!!!!!!!! :angry:

za tuje je že nekje bila svoja tema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh če bi v motoristu ukinili tisti del o oldtajmerjih, <_< o skuterjih, :) o čoperjih pa o krosu :huh:

in v tem prostoru potem pisal o cestakih :kva1:

:mellow: tako pa, za vsakega je nekaj, zame je pa :BUA: premalo

aja pa nočm pluvat po motoristu, sam tisti ceniki na konc mi grejo pa tolk na k... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje o slo.moto reviji:NI VREDNA pol počenga groša

bi jo spet kupoval, sam če bi dobu noter v vsaki številki okol 10 jurjev :lol1:

moram pa še rečt, da so mi bli motoristi leta 99 in 2000 dosti bolj simpatični, potem so se spremenili in......ne poznam tako slabe besede

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi pisanje na motosvetu je bilo pred letom dosti boljše, kot je sedaj na motomarsu :P

bravo! predvsem pa so ljudje včasih znali brati! :?

"ni vredno počenega groša" ali podobni komentarji niso ravno konstruktivna kritika ali predlog za izboljšavo :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno že kdo dobil v roke zadnjega Motorista? A se kaj opazi razlika pri slovnici?

Kdor je bil za prvomajske počitnice v Dubrovniku, že ve, kaj pomeni tale smiley -> B)

No further comment...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!